Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Wszystkie miałycie badany cukier??? Któyś raz już piszecie o tym badaniu a ja go jeszcze nie miałam... standardowo się je robi czy macie jakieś wskazania???

Ja nie mialam cukru badanego...Chyba ze nie wiem ,w kazdym razie nic ochydnego nie pilam...
A kurczaczek paluszki lizac 🙂Pyyycha 🙂

Ciesze się że smakowało 🙂
My z mężem go często robimy- łatwe i smaczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja jeszcze cukru nie miałam badaneg obo ponieważ badania na cukier są robione w 6 miesiącu , a ja będe miała usg robione w szpitalu poniewasz tam tylko mój lekarz robi i to w ten poniedziałek co będzie to będę miała usg dowiem się czy to chłopak czy dziewczynka 😁





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
a na co te globulki ?? ja mam jakieś bakterie w moczu ale mówił żebym się nie martwiła że będziemy leczyć po porodzie

kochana ,no to jakiś wyjątkowo luźny ten lekarz 😮 😮 bakterie w moczu w trakcie ciąży to nie jest coś co można lekceważyć i leczyć po porodzie 😮 😮 od bakterii i infekcji może się nawet zacząć przedwczesny poród.....wiem bo sama je miałam i lekarz od razu mi je leczył.Radzę poradzić się innego lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do glukozy to robi sie po 20 tyg. ciązy naczczo ,a i dziewczyny nie mieszajcie tego z cytryną moja koleżanka miała cukrzycę ciążową i przez całą ciąże prowadzono ja w poradni cukrzycowej i lekarka jej powiedziałą że największą głupota jaka moze byc to dodawanie cytryny do glukozy,ale dokładnie nie pamiętam dlaczego dopytam i podziele sie tą informacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
a na co te globulki ?? ja mam jakieś bakterie w moczu ale mówił żebym się nie martwiła że będziemy leczyć po porodzie

kochana ,no to jakiś wyjątkowo luźny ten lekarz 😮 😮 bakterie w moczu w trakcie ciąży to nie jest coś co można lekceważyć i leczyć po porodzie 😮 😮 od bakterii i infekcji może się nawet zacząć przedwczesny poród.....wiem bo sama je miałam i lekarz od razu mi je leczył.Radzę poradzić się innego lekarza 🙂

masz rację, moja kolezanka straciła dziecko w 6mies, bo miala cos z pecherzem lekarz kazał jej przychodzić co tydz na wizyty prywatne zamiast do szpitala położyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
Co do glukozy to robi sie po 20 tyg. ciązy naczczo ,a i dziewczyny nie mieszajcie tego z cytryną moja koleżanka miała cukrzycę ciążową i przez całą ciąże prowadzono ja w poradni cukrzycowej i lekarka jej powiedziałą że największą głupota jaka moze byc to dodawanie cytryny do glukozy,ale dokładnie nie pamiętam dlaczego dopytam i podziele sie tą informacja.

prosta przyczyna, zakwasza cytryna. Jesli chodzi o badanie cukru to powinno być robione zwykłe glukoza na czczo w 1 trymestrze. A po 20tyg. test obciążenia glukozą. Najpierw badają krew na czczo. Pożniej pije się płyn z glukozą. Tylko nie pamietam ile albo 250 albo 500ml. Po 2 godz znów badają poziom cukru. Jakoś mnie nie cieszy to badanie. Nie cierpie ulepków. Ale co się nie robi dla dzidzi.
Dziewczyny któraś z Was bierze może magnez, bo mi dzis przepisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Karolina na Hiv robią jeśli są jakieś podejrzenia. Ja studiuje pielegniarstwo miałam styczność z krwią ale mi tez nie robili.

Iza u mnie nie mieli żadnych podejrzeń a mimo wszysto miałam robione jako pierwsze podstawowe badania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
jastin203 napisał(a):
Co do glukozy to robi sie po 20 tyg. ciązy naczczo ,a i dziewczyny nie mieszajcie tego z cytryną moja koleżanka miała cukrzycę ciążową i przez całą ciąże prowadzono ja w poradni cukrzycowej i lekarka jej powiedziałą że największą głupota jaka moze byc to dodawanie cytryny do glukozy,ale dokładnie nie pamiętam dlaczego dopytam i podziele sie tą informacja.

prosta przyczyna, zakwasza cytryna. Jesli chodzi o badanie cukru to powinno być robione zwykłe glukoza na czczo w 1 trymestrze. A po 20tyg. test obciążenia glukozą. Najpierw badają krew na czczo. Pożniej pije się płyn z glukozą. Tylko nie pamietam ile albo 250 albo 500ml. Po 2 godz znów badają poziom cukru. Jakoś mnie nie cieszy to badanie. Nie cierpie ulepków. Ale co się nie robi dla dzidzi.
Dziewczyny któraś z Was bierze może magnez, bo mi dzis przepisał.

Mi wczoraj kardiolog przepisał "slow mag" konkretnie i od dzisiaj łykam 🙂
Powiedział, ze nie ma się co martwić że na pewno nie zaszkodzi a nawet pomoże utrzymać ciąże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Czekajcie ja mam też bakterien nieliczne w moczu??? i co to trzeba leczyc

oczywiście że trzeba. 🙂
Kurcze to po co Ci lekarze każą robić badania moczu skoro potem nie przejmują się ich wynikami,
choć to prawda że wiele kobiet w ciąży ma infekcje i różne bakterie,to to nie jest normalne i jak każda bakteria może zagrażać dziecku.Ja miałam bakterie w moczu, wyleczyłam w tydzień i mam spokój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Malwina widzisz każdy lekarz ma swoje metody.
Zocha mi tez slow mag przepisał, tylko oprocz tego już od mies biorę prenatal, jeszcze te globulki, przez ciążę wybiorę się tej chemii..

No ja opróćz magnez to jeszcze femibion i luteinę 😉 dziś się śmiałam do męża że zaczynam być droga w utrzymaniu 😉 teraz będzie u mnie szło około 100 zł misięcznie na tablety... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
izarybka napisał(a):
Malwina widzisz każdy lekarz ma swoje metody.
Zocha mi tez slow mag przepisał, tylko oprocz tego już od mies biorę prenatal, jeszcze te globulki, przez ciążę wybiorę się tej chemii..

No ja opróćz magnez to jeszcze femibion i luteinę 😉 dziś się śmiałam do męża że zaczynam być droga w utrzymaniu 😉 teraz będzie u mnie szło około 100 zł misięcznie na tablety... :/

no mi tez 100 poszla bo przeziebiona. Wiecie co ja wogule mam białe kropki na migdalku. Mowilam dzis ginowi to się zdziwił ze rodzinny nie zlecił mi morfologii. No ale tez kazał płukać i tyle. Czekać cierpliwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...