Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
No jestem znowu na Hawajach ,....na własne zyczenia....no zesz ja pierdole.....
Spadły wody z 9,5 na 6.1.....a niunka wazy 3.1.....juz sie tak brechtałam z tymi lekarzami ze szok ....sie pytałam czy przypadkiem mnie nie kochaja....bo chca tak czesto na mnie patrzec.... 🙂 🙂 🙂a najgorsze to to ze wszystko zamkniete na 5 spustów i na pewno nie urodze wczesniej....szyjka długa, zero rozwarcia.....zajebiscie....



Aga przynajmniej lekarze maja z Toba ubaw 🙂no ale nie zazdroszcze Ci Kochana naprawde ,ale jeszcze tylko troszke i ten "koszmar"sie skonczy i zacznie "idylla" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Jestem jeszcze na chwilke
Szamam sobie zupke na szybko.
Aga, a co z cesarką w tym przypadku? Nie mogą juz wam zrobic? W kazdym razie 3maj sie tam dzielnie, fajnie ze masz dostep do neta to zawsze inaczej.
Przynajmniej juz wiesz co cie czeka ja trzese portami na sam pobyt w szpitalu.

Ehh tez bym sie napila piwka dziewczeta, zwlaszcza ze tez na odwyku cala ciaze i przed, podczas starania a wczesniej tylko ze 2 razy sie napilam pomiedzy ciążami wiec niedosyt jest jak nic....
2 leszki free maz mi pozwolił uprzejmie w czasie tej ciazy ale to nie to samo jakby
a wczoraj lizłam ajerkoniaka u tesciowej i ialam przy tym 3 orgazmy buahaha

Skwaqr jak jasna cholera fuuujj, wykapalam sie wyszykowalam i teraz juz powoli robie sie mokra, a u mnie ma byc do niedzieli w lacznie powyzej 30 st..... nic tylko walnąc głową w futryne, cale szczescie od jutra nie mam juz zadnych misji i nie bede wychodzic nigdzie przed 20:00


no ja tez ie moge z tego goraca.. nawet przeciag nic nie pomaga 😮 chyba tez wskocze do wanny z ksiazka ;> bo na popoludnie szykuje mi sie robienie sernika na zimno z nutella na wlasne urodziny haha 😁 jak wyprobuje przepis to wstawie 😉 bo mama wychodzi z zalozenia, ze ja lepiej zrobie niz ona 😜

Dzisiaj masz kochaniutka te urodzinki????


nie nie kochana, wlasnie urodzinki mam w czwartek (urodzinki i moze narodzinki 😉 ) 😁 😁 ale mama chce zebym juz zrobila.. 😁 to jest wyzysk ciezarnych !


Ahaaaa no fakt (mozg ciezarowki-wybacz) heh
To ja zajrze do ciebie bede przeciez u lekarza w sosnowcu 😁 Dziabne kawalątek haha


mozg ciezarowki.. wiem o czym mowisz 😁 😁
jak wyjdzie dobry to zapraszam 😁 a do sosnowca chodzisz do tego ordynatora, jak on sie nazywa?

Do ord. z DG a prywatnie przyjmuje w s-cu na 11 listopada, Radecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
Witam Brzuszki i Mamuśki 🙂
troszkę Was dzisiaj nadrabiam, bo wczoraj jak wyszłam do pracy zawieźć zwolnienie tak dniówkę normalnie wyrobiłam.
Dzisiaj też zaraz zbieram się do fryzjera. Muszę włoski troszkę podciąć przed rozwiązaniem bo po to nie wiadomo kiedy będę się mogła do fryzjera wyrwać.
Asia - gratuluję kapitulacji męża 😁. Dobrze, że dałaś radę Go przetrzymać. Czasem warto!
Ania100 - współczuję Wam Kochana. Nie dość, że Ty już na finiszu to jeszcze mąż niedysponowany. Szczeście w nieszczęściu, że nic poważniejszego się nie stało.
Pisałyście też wczoraj o macierzyńskim. Z tego co mi wiadomo to dotyczą nas zasady na 2012 rok, czyli 20 + 4 tygodnie:
http://www.ciazowy.pl/kalkulator,urlop-macierzynski.html

Smerfetka, wzięłam ustawę w łapę i spokojnie ją przeczytałam i faktycznie stoję obecnie na stanowisku że należą nam się 4 tygodnie dodatkowego 🙂 🙂 🙂 i ja się tego będę trzymać, zawsze to tydzień dłużej z dzidzią i kasy więcej 🙂 🙂 🙂 . Trzeba stać na stanowisk, że wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego zależy od daty jego udzielenia a nie od daty porodu i nie są to urlopy łączone.
Podstawa prawna
• Art. 1821 ustawy z 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).
• Art. 12-13 ustawy z 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw
(Dz.U. nr 237, poz. 1654).


Trzy tygodnie dodatkowego urlopu są tylko w sytuacji gdy:

Art. 13. 1. Pracownicy korzystający w dniu 1 stycznia 2012 r. z:

1) dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze określonym w art. 12 ust. 2 pkt 1 lub art. 12 ust. 3 pkt 1,

2) dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego w wymiarze określonym w art. 12 ust. 2 pkt 1, art. 12 ust. 3 pkt 1 lub art. 12 ust. 4 pkt 1

- mają prawo do części dodatkowego urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem dodatkowego urlopu.

2. Pracownicy korzystający w dniu 1 stycznia 2014 r. z:

1) dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze określonym w art. 12 ust. 2 pkt 2 lub art. 12 ust. 3 pkt 2,

2) dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego w wymiarze określonym w art. 12 ust. 2 pkt 2, art. 12 ust. 3 pkt 2 lub art. 12 ust. 4 pkt 2

- mają prawo do części dodatkowego urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem dodatkowego urlopu.

Reasumując stoję na stanowisku 20 tyg + 4 tyg. 🙂 🙂 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wpadłąm i znowu jestem na bieżąco...
Louisedg- dzieki za zauważenie mojej marudzącej nieco osoby 🙂 a te sny są na prawde straszne... a le podobno w końcówce ciąży to normalne że sie takie głupoty związane z dzieckiem mogą śnić...

Czarna Ty to się biedna należysz w tym szpitalu.., dobrze że masz takie podejście bo inaczej to mogłoby być ciężko...

no nic spadam bo kupiłam pyszne węgierki i będę piekła ciacho 🙂 na części jabłka ułożę... może to coś w końcu którejś z nas pomoże... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
wpadłąm i znowu jestem na bieżąco...
Louisedg- dzieki za zauważenie mojej marudzącej nieco osoby 🙂 a te sny są na prawde straszne... a le podobno w końcówce ciąży to normalne że sie takie głupoty związane z dzieckiem mogą śnić...

Czarna Ty to się biedna należysz w tym szpitalu.., dobrze że masz takie podejście bo inaczej to mogłoby być ciężko...

no nic spadam bo kupiłam pyszne węgierki i będę piekła ciacho 🙂 na części jabłka ułożę... może to coś w końcu którejś z nas pomoże... 😉




o matko!!!!!!!!!!!!!!!teraz Ty kusisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!a ja tak uwielbiam ciacho ze śliwkami 🙂chyba zaraz zwarjuje 🤪
mam kabaczka to chyba wezme sie za niego i zrobie placuszki 🙂ale sie zastanowie czy mi sie chce bo to sporo roboty 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
Maga NAROBIŁAS MI CHCICY NA TEN SERNIK HMMM MNIAM AE BYM ZJADŁA-koniecznie wrzuc przepis to go zrobie do póki moge jesc takie frykasy 🙂


http://mojewypieki.blox.pl/2010/07/Mrozony-sernik-z-nutella.html przepis z tej strony 🙂 pieknie wyglada 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Maga NAROBIŁAS MI CHCICY NA TEN SERNIK HMMM MNIAM AE BYM ZJADŁA-koniecznie wrzuc przepis to go zrobie do póki moge jesc takie frykasy 🙂


http://mojewypieki.blox.pl/2010/07/Mrozony-sernik-z-nutella.html przepis z tej strony 🙂 pieknie wyglada 😁



dzieki dzieki dzieki 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
Zocha napisał(a):
wpadłąm i znowu jestem na bieżąco...
Louisedg- dzieki za zauważenie mojej marudzącej nieco osoby 🙂 a te sny są na prawde straszne... a le podobno w końcówce ciąży to normalne że sie takie głupoty związane z dzieckiem mogą śnić...

Czarna Ty to się biedna należysz w tym szpitalu.., dobrze że masz takie podejście bo inaczej to mogłoby być ciężko...

no nic spadam bo kupiłam pyszne węgierki i będę piekła ciacho 🙂 na części jabłka ułożę... może to coś w końcu którejś z nas pomoże... 😉




o matko!!!!!!!!!!!!!!!teraz Ty kusisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!a ja tak uwielbiam ciacho ze śliwkami 🙂chyba zaraz zwarjuje 🤪
mam kabaczka to chyba wezme sie za niego i zrobie placuszki 🙂ale sie zastanowie czy mi sie chce bo to sporo roboty 🤔


hehe biedna 😁 😁 kusza Cie ciagle smakolykami 😉
ja musze isc zrobic gulasz po wegiersku, ale taaak mi sie nie chce 😁 zmobilizuje sie za chwile... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i powodzenia dla wszystkich na wizytach... dziś normalnie obrodziło w te wizyty... ja jż odliczam dni do usg... jeszcze równy tydzień... wcześniej byłam przekonana że wcześniej urdzę niż na to usg dotrę ale teraz już straciłam nadzieję... oby tylko nie przenosić bo wtedy to już oszaleje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello, wpadam póki mojego nie ma boznowu będzie gadał że na PANTOFELKU siedzę 🙂 byłam dziś na przeglądzie, szłam tam z ogromną nadzieją że mi Pani powie że juz rozwarcie i juz mam sie na porodówkę szykować, zwłaszcze że od tygodnia mam częste skurcze a wczoraj to juz meksyk był, gotowa na prodowóke jak nic i przeszło;/ a dzis Pani do mnie że brak rozwarcia , szyjka skrócona ale to juz od miesiąca i poza tym wszystko ok i nic nie wskazuje żebym miała się rozpakować. Mały waży 3420g i ma baardzo długie nogi- fakt czuje pod zebrami 🙂 a to ma po tatusiu tak samo jak nos 🙂 smiałam się ze miał być piłkarzem Lecha a tu nam koszykarz rośnie 🙂.Wody w normie, przepływy w normie, wyniki badan w normie, ciśnienie idealne- tylko puchnę ale to tez powiedziała ze normalne;/ no i +18 kg;///// 😞((( i tez mi powiedziała że norma- a ja jej na to że juz chce urodzić a ona że nie ma tak dobrze- pierworódka i tak szybko?- nie ma szans 😞 a jej pacjentka ostatnio urodziła przez cc dzidzie o wadze 5200 🤪 🤢- to mnie pocieszyła, aaa i jeszcze że jak przyjdzie do wywoływania to dopiero w 41 tygodniu- czyli za ok 4 tygodniu, buuuu a ja już nie mogęęęęę 😞 i do tego te upały 😞 A no poprawę humoru wpadłam do biedry po kaszkę manną - mleczny start 🙂 i lody mniaaaaam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia2011 napisał(a):
hello, wpadam póki mojego nie ma boznowu będzie gadał że na PANTOFELKU siedzę 🙂 byłam dziś na przeglądzie, szłam tam z ogromną nadzieją że mi Pani powie że juz rozwarcie i juz mam sie na porodówkę szykować, zwłaszcze że od tygodnia mam częste skurcze a wczoraj to juz meksyk był, gotowa na prodowóke jak nic i przeszło;/ a dzis Pani do mnie że brak rozwarcia , szyjka skrócona ale to juz od miesiąca i poza tym wszystko ok i nic nie wskazuje żebym miała się rozpakować. Mały waży 3420g i ma baardzo długie nogi- fakt czuje pod zebrami 🙂 a to ma po tatusiu tak samo jak nos 🙂 smiałam się ze miał być piłkarzem Lecha a tu nam koszykarz rośnie 🙂.Wody w normie, przepływy w normie, wyniki badan w normie, ciśnienie idealne- tylko puchnę ale to tez powiedziała ze normalne;/ no i +18 kg;///// 😞((( i tez mi powiedziała że norma- a ja jej na to że juz chce urodzić a ona że nie ma tak dobrze- pierworódka i tak szybko?- nie ma szans 😞 a jej pacjentka ostatnio urodziła przez cc dzidzie o wadze 5200 🤪 🤢- to mnie pocieszyła, aaa i jeszcze że jak przyjdzie do wywoływania to dopiero w 41 tygodniu- czyli za ok 4 tygodniu, buuuu a ja już nie mogęęęęę 😞 i do tego te upały 😞 A no poprawę humoru wpadłam do biedry po kaszkę manną - mleczny start 🙂 i lody mniaaaaam


Asia ale najwazniejsze ze z dzidzia ok 🙂a my musimy dotrwac chociaz co raz ciezej nam ale damy rade 🙂

he he ale mnie rozbawiłaś tym PANTOFEKIEM 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia2011 napisał(a):
hello, wpadam póki mojego nie ma boznowu będzie gadał że na PANTOFELKU siedzę 🙂 byłam dziś na przeglądzie, szłam tam z ogromną nadzieją że mi Pani powie że juz rozwarcie i juz mam sie na porodówkę szykować, zwłaszcze że od tygodnia mam częste skurcze a wczoraj to juz meksyk był, gotowa na prodowóke jak nic i przeszło;/ a dzis Pani do mnie że brak rozwarcia , szyjka skrócona ale to juz od miesiąca i poza tym wszystko ok i nic nie wskazuje żebym miała się rozpakować. Mały waży 3420g i ma baardzo długie nogi- fakt czuje pod zebrami 🙂 a to ma po tatusiu tak samo jak nos 🙂 smiałam się ze miał być piłkarzem Lecha a tu nam koszykarz rośnie 🙂.Wody w normie, przepływy w normie, wyniki badan w normie, ciśnienie idealne- tylko puchnę ale to tez powiedziała ze normalne;/ no i +18 kg;///// 😞((( i tez mi powiedziała że norma- a ja jej na to że juz chce urodzić a ona że nie ma tak dobrze- pierworódka i tak szybko?- nie ma szans 😞 a jej pacjentka ostatnio urodziła przez cc dzidzie o wadze 5200 🤪 🤢- to mnie pocieszyła, aaa i jeszcze że jak przyjdzie do wywoływania to dopiero w 41 tygodniu- czyli za ok 4 tygodniu, buuuu a ja już nie mogęęęęę 😞 i do tego te upały 😞 A no poprawę humoru wpadłam do biedry po kaszkę manną - mleczny start 🙂 i lody mniaaaaam

Ja mam wizytę 30 sierpnia,mam nadzieję że powie,żeby się szykować,ale obawiam się, że niestety powie mi to samo co Tobie. A ja już chcę Gabrysię!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia2011 napisał(a):
hello, wpadam póki mojego nie ma boznowu będzie gadał że na PANTOFELKU siedzę 🙂 byłam dziś na przeglądzie, szłam tam z ogromną nadzieją że mi Pani powie że juz rozwarcie i juz mam sie na porodówkę szykować, zwłaszcze że od tygodnia mam częste skurcze a wczoraj to juz meksyk był, gotowa na prodowóke jak nic i przeszło;/ a dzis Pani do mnie że brak rozwarcia , szyjka skrócona ale to juz od miesiąca i poza tym wszystko ok i nic nie wskazuje żebym miała się rozpakować. Mały waży 3420g i ma baardzo długie nogi- fakt czuje pod zebrami 🙂 a to ma po tatusiu tak samo jak nos 🙂 smiałam się ze miał być piłkarzem Lecha a tu nam koszykarz rośnie 🙂.Wody w normie, przepływy w normie, wyniki badan w normie, ciśnienie idealne- tylko puchnę ale to tez powiedziała ze normalne;/ no i +18 kg;///// 😞((( i tez mi powiedziała że norma- a ja jej na to że juz chce urodzić a ona że nie ma tak dobrze- pierworódka i tak szybko?- nie ma szans 😞 a jej pacjentka ostatnio urodziła przez cc dzidzie o wadze 5200 🤪 🤢- to mnie pocieszyła, aaa i jeszcze że jak przyjdzie do wywoływania to dopiero w 41 tygodniu- czyli za ok 4 tygodniu, buuuu a ja już nie mogęęęęę 😞 i do tego te upały 😞 A no poprawę humoru wpadłam do biedry po kaszkę manną - mleczny start 🙂 i lody mniaaaaam


no i pięknie 🙂 a to oczekiwanie to najgorsze będzie 🤔 mam nadzieje że szybciej się posypiemy 😜 i nie będą musieli nas prowokować 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
[[color=red]size=5]ciastka digestive ????a jakie to?????[/color]


ta kobietka jest z uk, wiec pewnie ma wiekszy dostep do takich frykasow, ale zastap to sobie jakims zamiennikiem 😁
ja lece robic gulasz 😘

czy wy mówicie o tym serniku co się wykleja spód ciastkami pokruszonymi z nutellą i na to idzie masa z sera, nutelli, śmietany chyba i wszystko sie zamraża???? jeśli tak to ja go robiłam na imieniny ostatnio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
Maga napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
[[color=red]size=5]ciastka digestive ????a jakie to?????[/color]


ta kobietka jest z uk, wiec pewnie ma wiekszy dostep do takich frykasow, ale zastap to sobie jakims zamiennikiem 😁
ja lece robic gulasz 😘

czy wy mówicie o tym serniku co się wykleja spód ciastkami pokruszonymi z nutellą i na to idzie masa z sera, nutelli, śmietany chyba i wszystko sie zamraża???? jeśli tak to ja go robiłam na imieniny ostatnio 🙂


tak to ten 🙂tu masz ink to zobacz czy na 100%
http://mojewypieki.blox.pl/2010/07/Mrozony-sernik-z-nutella.html
i napisz czy dobry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...