Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Witam Was Kochane, jestem w domku cała i zdrowa, cukier narazie w porzo, mam już dosyc szpitali, wróciłam do domku i niewiem za co się wziąc najpierw, pranie, sprzątanie, na obiad zrobiłam gołąbki, nie mogę się nacieszyc domkiem i wszystko robiłabym na raz, trochę Was podczytałam ale klikacie jak szalone.
Narazie idę dalej do pracy w domu, bo mi sie drugie już pranie wyprało, idę powiesic i wstawic następne.
Będę do Was zaglądac, narazie pozdrawiam, pa.


Malex Ty sie nam przepracujesz 🙂najwazniejsze ze juz w domku jestes 🙂kurcze ale mi ochoty tymi gołebiami narobiłaś chyba jutro zrobie przynajmniej żarcia na 3 dni będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Zocha tak jak w tetrze trzeba pilnowacc zeby czesto wymieniac tak i w pampersie no wiadomo nie tak czesto bo mocz zatrzymuje na dłuzej ale takie tylki odparzone to nie doplnowanie rodziców a my jestesmy w dobrej sytuacji bo na zime te pieluchy wiec mniejsze prawdopodobienstwo odparzenia niz latem poprostu trzeba pilnowac i juz 🙂zdarza sie ze dzidzia ma bardziej wrazliwa dupinke ale mozna i wietrzyc małego dupalka myc woda z mydłem a nie chusteczkami wtedy przecierac i smarowac kremami 🙂

odparzenia to jedno ale uczulenia to coś strasznego- cała dupka z przodu i z tyłu czerwona dokładnie w tych miejscach gdzie pampers dotyka 😲 przerażające mówie Wam!!! dlatego nie ma co chyba szaleć z zapasami pampersów bo nie wiadomo czy maluchowi podpasują...
a w tetrze maluch na uczulenie właściwie szansy nie ma i co dla mnie najważniejsze szybciej będzie dawała mała znać ze ma coś w pieluszce i nie bedzie mi w tym leżała moja mała księżniczka 🙂 ale fakt faktem, że nudziła sie nie będę.... 😉


Kochana zobaczysz szybko tetra Ci przejdzie 😜
no chyba ze Twoja cora bedzie potulna jak baranek i bedziesz miała siły i czas 🙂he he
ale nie odwodze Cie od Twojego zamierzenia a nawet Cie podziwiam za takie checi 🙂

mam nadzieję, ze nie przejdzie... ale zobaczymy...
a co spokojnego dziecka to chyba jestem bez szans.. ten mały wiercioch cały czas coś robi... nieraz nawet 3 godziny wariuje cały czas 🤪 nie wiem skad Ona ma na to siły... godzina no max 2 przerwy między kolejnymi wariacjami to wszystko.. nawet w nocy mnie budzi.. więc jeśłi słuchać tych co mówią że to jak i kiedy dziecko jest ruchliwe w brzuszku to i tak jest aktywne po narodzinach to raczej nic dobrego dla mnie to nie wróży 😉

aktualnie mam małą czkaweczke w brzuchu 🙂


oj mogło by sie to sprawdzic bo mój maluszek jest dosyc leniwy i parwie całe dnie przesypia 🙂rano daje znac o sobie i na wieczór 🙂ale u mnie to tez moze byc złudne bo mam łozysko na przodzie brzucha i moze amortyzowac słabsze kopniaki 🙂

ja też mam na przedniej ścianie... a czuje cały czas tą wiercipiętkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Witam Was Kochane, jestem w domku cała i zdrowa, cukier narazie w porzo, mam już dosyc szpitali, wróciłam do domku i niewiem za co się wziąc najpierw, pranie, sprzątanie, na obiad zrobiłam gołąbki, nie mogę się nacieszyc domkiem i wszystko robiłabym na raz, trochę Was podczytałam ale klikacie jak szalone.
Narazie idę dalej do pracy w domu, bo mi sie drugie już pranie wyprało, idę powiesic i wstawic następne.
Będę do Was zaglądac, narazie pozdrawiam, pa.

dobrze Cię widzieć 🙂 nie szalej tak może bo nam tu zaraz padniesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski bylismy na zakupach 🙂
Kupilam 3 pary niedrapek, skarpetko-buciki, 2 pary spioszkow,wanienke,kocyk i czapeczke 🙂 🙂 🙂
No i dla siebie te podklady i antygwalty 🤢 🤢 🤢
mialam juz ciuszkow nie kupowac, ale nie moglam sie powstrzymac... 🙂
powiedzcie mi czy kupujecie te nakladki silikonowe na cycochy i jakie duze (bo tam sa rozne rozmiary) i czy wkladki laktacyjne jednorazowe czy takie bawelniane...bo widzialam takie i takie i nie wiedzielam jakie sa lepsze... 🤢 ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Laski bylismy na zakupach 🙂
Kupilam 3 pary niedrapek, skarpetko-buciki, 2 pary spioszkow,wanienke,kocyk i czapeczke 🙂 🙂 🙂
No i dla siebie te podklady i antygwalty 🤢 🤢 🤢
mialam juz ciuszkow nie kupowac, ale nie moglam sie powstrzymac... 🙂
powiedzcie mi czy kupujecie te nakladki silikonowe na cycochy i jakie duze (bo tam sa rozne rozmiary) i czy wkladki laktacyjne jednorazowe czy takie bawelniane...bo widzialam takie i takie i nie wiedzielam jakie sa lepsze... 🤢 ????


Ja nakładek nie kupuję, poprzednim razem okazały się zbędne i wylądowały w koszu, a co do wkładek - ja wolę jednak te jednorazowe i im cieńsze tym wygodniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Laski bylismy na zakupach 🙂
Kupilam 3 pary niedrapek, skarpetko-buciki, 2 pary spioszkow,wanienke,kocyk i czapeczke 🙂 🙂 🙂
No i dla siebie te podklady i antygwalty 🤢 🤢 🤢
mialam juz ciuszkow nie kupowac, ale nie moglam sie powstrzymac... 🙂
powiedzcie mi czy kupujecie te nakladki silikonowe na cycochy i jakie duze (bo tam sa rozne rozmiary) i czy wkladki laktacyjne jednorazowe czy takie bawelniane...bo widzialam takie i takie i nie wiedzielam jakie sa lepsze... 🤢 ????


to żeś poszalała 🙂
nakładki jak najmniejsze a tym bardziej ze Gabi drobna sie raczej urodzi a nakladki pod buzke dzidzi sie dobiera i władki jednorazowe przerobiłam takie i takie a jak miałam nawał pokarmu to podpaske ciełam na .pól i wkładaam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Siema Laski
Co za dzien zrobiłam 2 prania i dupa wszystko w domu na suszarkach schnie....Myslałam ze sobie dzisiaj poprasuje a jednak nie , jutro jade do Olsztyna bo w srode rano do szpitala na ktg i usg ....

Tez myślalam ze dzisiaj popiore troche rzeczy a skonczylo sie tylko na kolorowych ubrankach,ktoras godzine juz sie susza. Byłam w knajpie podac ile bedzie gosci,ustalic menu a o 18 umowilismy sie z fotografem i kamerzysta dogadac co i jak.
Jakies wkladki sobie kupie ale jakie to jeszcze nie wiem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od rana czuje jak macicva mi sie stawia, normalnie masakra jaki ból..
a na dodatek mała chyba sie tak ułozyła że czuje jakby mi jajniki rozrywała..;/
a pogoda brzydka pada a ja musze wziąć sie za pranie i prasowanie ubranek dla nadi moze dzis z mezem pojade na chwilke do bloku i cos zrobimy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Siema Laski
Co za dzien zrobiłam 2 prania i dupa wszystko w domu na suszarkach schnie....Myslałam ze sobie dzisiaj poprasuje a jednak nie , jutro jade do Olsztyna bo w srode rano do szpitala na ktg i usg ....

Tez myślalam ze dzisiaj popiore troche rzeczy a skonczylo sie tylko na kolorowych ubrankach,ktoras godzine juz sie susza. Byłam w knajpie podac ile bedzie gosci,ustalic menu a o 18 umowilismy sie z fotografem i kamerzysta dogadac co i jak.
Jakies wkladki sobie kupie ale jakie to jeszcze nie wiem 🤔

to juz niedługo Wasz wielki dzien , zleci szybko .....Nazwiska bedziesz miała 2 czy jedno ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jestem.
Doris wybacz że tak uciekłam ale coś wypadło no i wiadomo.Na szczęście dużo nadrabiania nie było 🙂
Pytałaś czemu byłam unieruchomiona.No bo miałam skręcone kolano i zerwane wiązadła (do tej pory nie naprawione 🙂 )więc opcji ruchowych było niewiele.A że przypadło to na czas dojrzewania to i utyłam dużo i szybko i się porobiło z tymi rozstępami i wogóle.
Byłam w aptece dzisiaj.Pharmacerisu nie było ale było coś takiego jak linoderm.Zakupiłam oczywiście.Dzisiaj zaczynam stosować.Także trzymajcie kciuki żeby pomogło na ta szatkownicę na brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata ja kupiłam narazie 3 nakładki silikonowe rozmiar M ale mam jeszcze od siostry ze 2 .
kupiłam 5 szt majtek poporodowych w razie ,,w'' tanie były wiec zabrałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Siema Laski
Co za dzien zrobiłam 2 prania i dupa wszystko w domu na suszarkach schnie....Myslałam ze sobie dzisiaj poprasuje a jednak nie , jutro jade do Olsztyna bo w srode rano do szpitala na ktg i usg ....

Tez myślalam ze dzisiaj popiore troche rzeczy a skonczylo sie tylko na kolorowych ubrankach,ktoras godzine juz sie susza. Byłam w knajpie podac ile bedzie gosci,ustalic menu a o 18 umowilismy sie z fotografem i kamerzysta dogadac co i jak.
Jakies wkladki sobie kupie ale jakie to jeszcze nie wiem 🤔

to juz niedługo Wasz wielki dzien , zleci szybko .....Nazwiska bedziesz miała 2 czy jedno ???

Zleci,wręcz przeleci i nie obejze sie jak juz na porodowce bede leżec 😁 Nazwisko bede miała jedno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny macie tak czasem jakby wam sie wydawalo ze malenstwo jest strasznie nisko?kurcze mam tak dzis od rana, i chyba gdzies na jajnik lewy mi nagniata, boli a jak sobie tam pomasuje to maly zaczyna sie wiercic. Przypuszczam, ze ten bol to jego robota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A! gadałyście o wkładkach no ja odkąd zaczęło mi lecieć z cycuchów to używam jednorazowych więc raczej po ciąży też takich będę używać.Tym bardziej że już metodą prób i błędów wybrałam sobie takie które mi najlepiej odpowiadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
dziewczyny macie tak czasem jakby wam sie wydawalo ze malenstwo jest strasznie nisko?kurcze mam tak dzis od rana, i chyba gdzies na jajnik lewy mi nagniata, boli a jak sobie tam pomasuje to maly zaczyna sie wiercic. Przypuszczam, ze ten bol to jego robota.

Moja czasem mi główka przygniata te biedne jajniki,a nózkami wali mnie po zebrach,najwidoczniej ma jeszcze troche miejsca bo sie caly czas przekreca czasem tak sie wypina jakby chciala przez pepek wyjsc 😁 A dzisiaj wyjatkowo caly dzien sie przeciaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:daj Aga znac po lekarzu!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Leer no ja Ci współczuje naprawde Ty z nas pierwsza urodzisz i pierwsza odczuwasz te wszytkie bóle ale pociesz sie ze jak ty przestaniesz juz sie meczyc to my bedziemy:P
Leginsik to Ty teraz działasz na pełnych obrotach 🙂tytlko uwazaj na siebie 🙂
ja własnie usmazylam kotllety i w garze pyrkoli sie leczo tak ze jedzenia mam nadzieje starczy chociaz do czwartku 🙂 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
A! gadałyście o wkładkach no ja odkąd zaczęło mi lecieć z cycuchów to używam jednorazowych więc raczej po ciąży też takich będę używać.Tym bardziej że już metodą prób i błędów wybrałam sobie takie które mi najlepiej odpowiadają.

Mozesz polecic jakies?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
:daj Aga znac po lekarzu!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Leer no ja Ci współczuje naprawde Ty z nas pierwsza urodzisz i pierwsza odczuwasz te wszytkie bóle ale pociesz sie ze jak ty przestaniesz juz sie meczyc to my bedziemy:P
Leginsik to Ty teraz działasz na pełnych obrotach 🙂tytlko uwazaj na siebie 🙂
ja własnie usmazylam kotllety i w garze pyrkoli sie leczo tak ze jedzenia mam nadzieje starczy chociaz do czwartku 🙂 ☺️

mmmm.....leczo....ty okrutna kobieto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
:daj Aga znac po lekarzu!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Leer no ja Ci współczuje naprawde Ty z nas pierwsza urodzisz i pierwsza odczuwasz te wszytkie bóle ale pociesz sie ze jak ty przestaniesz juz sie meczyc to my bedziemy:P
Leginsik to Ty teraz działasz na pełnych obrotach 🙂tytlko uwazaj na siebie 🙂
ja własnie usmazylam kotllety i w garze pyrkoli sie leczo tak ze jedzenia mam nadzieje starczy chociaz do czwartku 🙂 ☺️

w miare spokojnie te przygotowania sie odbywaja,nie lubie odkladac wszystkiego na potem wiec wszystko sprawnie sobie rozplanowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
wpadłam tylko na chwilkę, byłam u gina na przeglądzie i wszystko ok, szyjka zamknięta, twarda 🙂 przytyłam jakieś 2,5 kg od ostatniej wizyty, więc nie jest źle. Następna wizyta za 2 tyg, teraz mykam do szkoły rodzenia 🙂

To super ze wszystko jest oki,te wizyty to juz masz tak czesciej w miare lecacych tygodni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris powiem Ci że chciałabym miec już to za sobą..
marze o tym abym było juz po wszystkim ale Nadia wie że ma wyjść najwcześniej w pierwszym tygodniu sierpnia 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
dziewczyny macie tak czasem jakby wam sie wydawalo ze malenstwo jest strasznie nisko?kurcze mam tak dzis od rana, i chyba gdzies na jajnik lewy mi nagniata, boli a jak sobie tam pomasuje to maly zaczyna sie wiercic. Przypuszczam, ze ten bol to jego robota.

Moja czasem mi główka przygniata te biedne jajniki,a nózkami wali mnie po zebrach,najwidoczniej ma jeszcze troche miejsca bo sie caly czas przekreca czasem tak sie wypina jakby chciala przez pepek wyjsc 😁 A dzisiaj wyjatkowo caly dzien sie przeciaga 🙂


powiedz mi w ktorym miejscu dokladnie to czujesz??jak ci naciska, bo ja nie mam pewnosci czy to jest to i potrzebuje konsultacji. Czasem mam wrazenie ze mi na katarzyne naciska az boli mnie, troszke sie martwie tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...