Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Karolina na Hiv robią jeśli są jakieś podejrzenia. Ja studiuje pielegniarstwo miałam styczność z krwią ale mi tez nie robili.

W mojej przychodni jest pełno ulotek przekonujących kobiety do wykonania tego badania na hiv.
Nie dotyczy to tylko- przynajmniej u mnie- kobiet, które są tym zagrożone.
Zresztą nie oszukujmy się , każda mogłą się gdzieś różnymi świństwami zarazić - u dentysty, kosmetyczki czy w szpitalu...
U mnie każda przyszłą mama ma to badanie choć jest nieco kontrowersji wokół tego bo podobno niektóre kobiety się awanturują jak dostają skierowanie na badanie w tym kierunku..
Ja chętnie je zrobiłam. Nie chciałabym nieświadomie zarazić mojego maluszka...
Pytajcie dziewczyny o skierowanie lekarza- od pewnego czasu jest to w pełni refundowane!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
A tą glukozę pijemy między 21 a 26 tyg


ja piłam tą glukozę w 12 tc 🙂
a w pierwszej ciąży jakoś w 25 tc 🙂
polecam wkropić trochę cytryny bo rzeczywiście bardzo wykręca ten napój, taki słodki.. jakbyście na szklanke wody rozpuscili baaardzo duzo łyżek cukru. Ja wypiłam sobie na 4 razy, za kazdym razem z zatkanym nosem 🙂

a co do badań hiv, to mi gin powiedziała, ze mogę wykonac jesli chcę, ale nie wykonałam tego badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
Wszystkie miałycie badany cukier??? Któyś raz już piszecie o tym badaniu a ja go jeszcze nie miałam... standardowo się je robi czy macie jakieś wskazania???

Ja nie mialam cukru badanego...Chyba ze nie wiem ,w kazdym razie nic ochydnego nie pilam...
A kurczaczek paluszki lizac 🙂Pyyycha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
storczyk napisał(a):
Witajcie dziewczyny, jestem przyszłą wrześniową mamą, dopiero trafiłam na to forum.
Mam 2 dzieci i to będzie trzecie. Termin mam na 27.09.

Witamy: 🙂
3 dzieci to mój ideał 🙂 mam nadzieję, ze się uda go osiągnąć 🙂 Jaka różnica między dziećmi jeśli mogę spytać?
Jak się czujesz?


witaj Storczyk 🙂

co do liczby dzieci, to mi dwójka wystarczy w zupełności 🙂 akurat będzie 2 lata różnicy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Zocha napisał(a):
Wszystkie miałycie badany cukier??? Któyś raz już piszecie o tym badaniu a ja go jeszcze nie miałam... standardowo się je robi czy macie jakieś wskazania???

Ja nie mialam cukru badanego...Chyba ze nie wiem ,w kazdym razie nic ochydnego nie pilam...
A kurczaczek paluszki lizac 🙂Pyyycha 🙂


cukier powinien być wykonywany orz kazdym pobieraniu krwi i te wyniki na czczo, a picie tej glukozy tylko raz i też na czczo 🙂 Jak wyjdzie za wysoki cukier po tej glukozie to jest ryzyko cukrzycy ciążowej, dośc niebezpiecznej przypadłości która po porodzie moze przekształcić się w cukrzyce typu 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
słucham BADANIE NA HIV JEST REFUnDOWANE?????? pięknie;] 2 tyg temu bylam u tego nfzetowca i mi powiedzial ze na hiv nie jest refundowane bo to jest anonimowe badanie no szlak mnie trafi z tymi lekarzami.i jeszcze mi zrobil wyklad udawadniajac ze nie jest refundowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina na Hiv robią jeśli są jakieś podejrzenia. Ja studiuje pielegniarstwo miałam styczność z krwią ale mi tez nie robili.
co za bzdury !!! to jest standardowe badanie,niestety jedni lekarze dawaja na nie skierowanie inni nie,to nie ma nic do rzeczy czy sa jakies bezpodstawne podjrzenia ze matka moze byc nosicielka czy zwykle zalecenie lekarza.

badanie na wirus HIV w moim mieście kosztuje 45 zł prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
W tej gazetce jest podana lista badan OBOWIĄZKOWYCH wiec bez łaski muszą dac skierowanie ... tylko pytanie czemu nie dają ?
Tak czy siak jak się chodzi prywatnie to i tak za wszystkie badania trzeba płacic kase , i nic nie jest na FNZ

Dlatego to pytanie proponuje na nastepnej wizycie zadać lekarzowi.
za ostatnie badania: morfologia,biochemia (cukier),badanie ogólne moczu,HIV oraz grupe krwi zapłaciłam 120 zł bez grosza. Pocieszył mnie faktem,że tych badań bedzie więcej,tak więc trzymać się za portfel,dbac o siebie i modlić sie o dobre wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też lekarz powiedział że badanie na hiv robi się nie tylko u "podejrzanych". Teraz to taki standard. Ja robiłam, trochę się niepokoiłam bo to nigdy nie wiadomo, ale przynajmniej potem luzik i spokój, wiem że te paskudztwo się nie przypałętało. do gina chodzę prywatnie i za badania płacę, oj boli to boli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...