Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc
widze, ze temat afi na tapecie. zatem moze Wam powiem, bo ja juz to przerabialam...
prawidlowa ilosc wod jest w granicach od 7.5- 20, gdzie 7.5 jest juz nazywane malowodziem a 20 wielowodziem. to nieprawda,ze ilosc pitych napojow na tym etapie ciazy moze zwiekszyc/ zmniejszyc ilosc wod( nie jest to udowodnione). ja jestem niestety tego doskonalym przykladem, kiedy bylam w swej 1 ciazy...afi w 31 tc rowne 6, decyzja o amnifuzji. to tez nieprawda, ze amniofuzji nie robi sie w 3 trymestrze- wszystko zalezy od praktyk szpitalnych. wowczas moj szpital generalnie sie w tym specjalizowal. bedac w szpitalu widzialam jak kobieta dolewaja wod od 25 tc i to co 3 tygodnie, ale i takie co mialy odbarczane pecherze plodowe co 2 dni! bo organizm tworzyl tyle wod ...
wiadomo- kazdy przypadek jest indywidualny, wszystko nalezy monitorowac i nie lekcewazyc.
trzymam kciuki- jestesmy juz na bezpiecznym etapie ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Dzień doberek !

A ja dzis troszku lepiej spałam, do 8mej z jednym sikaniem i nawet mnie bardzo nie powykręcało.
Za oknem nie ma upału i to mnie cieszy, mam troche luzu dzis bo zupke mam z wczoraj wiec tylko ogarnąc mieszkanko i nawet zakupow nie musze robic, czekam niecierpliwie do popoludnia i pojedziemy po te wyniki bo wczoraj oczywiscie nie bylo ich i na darmo pojechalam, i po lozeczko dla obmacywacza jeeaaah 😁 😆 😆

Aga trzymaj sie tam na tych Hawajach, najwazniejsze ze wsjo dobrze :*
Anulka dobrze ze nie idziesz bo rzeczywiscie takie przykre emocje nie sluza a wiadomo ze wtedy jest najsilniej,
Gusia mi uswiadomila jaki mam odrost... fakt ze jakby nie siwy jeszcze.. chociaz jak by sie kto uparl to by co znalazl :P ale chyba tez se farbne zeby byc ladniejsza na porodowe jak cos 🙂


hehe no ja tez sobie wlosy robilam 😁 to bdziesz macac lozeczko przez najblizszy czas- jak my rozstawilismy to ciagle wysuwalam szuflade ze spodu i przegladalam co tam juz schowalam 😁 😁
ja mam leczo, bo wieczorem zrobilam 😉
mam nadzieje, ze uda mi sie odespac.. nie dosc ze zasnelam po 3 to po 7 juz na nogach..[/quo

Auuuuuu a ja nie moge lecza bo mi papryka szkodzi auuuuuuu 😞(
heh no ja tez juz planuje co tam nawkladam do tej szuflady ale teraz podniecam sie ze sobie w nim posciele dzisiaj 😁
A ja pospalam a nadal mi sie chce i chyba sie walne jeszcze tzreba korzystac poki sie da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
No wszytsko nam wyjdzie w praniu 😁

A jak twoj M na ten porod rodzinny sie zapatruje? Sam sie zglosil chetnie czy za twoja namową? Obawia sie tego uczestnictwa przy porodzie czy raczej nie?
Bo my tez sie na taki wybieramy i moj R chce byc i mnie wesprzec ale chyba troche sie obawia jak sam to zniesie.

Mój S od samego początku chciał i mi to często powtarzał,więc nie musiałam go namawiać 🙂 Poki co twardo upiera sie tez przy odcinaniu pepowiny,o tym wczoraj tez połozna mówiła..aparat bedzie mgół miec tez ze soba wiec jak juz po wszystkim mała położa z boku bedzie mógł przy niej posiedziec i popstrykac zdjecia bo mnie umeczonej,wymiętolonej nie chce aby fotografował 😁
Jak facet nie bedzie tam zaglądał to dadza rade hehe,tylko ciekawe jak to faktycznie zniesie jesli jego kobieta cierpi z bólu,wyprowa falki a on biedny stoi i nic nie moze zrobić..ale najwazniejsze ze jest przy kobiecie,obecnosc bliskiej osoby duzo daje 🙂

No ja tez sie ciesze bardzo ze bedzie przy mnie.... ze bede miala to wsparcie a nie tylko obce ludziki gmerające w moich wnetrzach,,, no mowilam zeby profilaktycznie nie zwiedzal okolic ponizej pasa jesli sie obawia 😁 i tez ma zakaz fotografowania mnie 😁 Moj z czasem zdecydowal ze bedzie uczestniczyl , dopiero po szkole rodzenia,i ma jeszcze male obawy dlatego pytam wlasnie jak toi z innym tatusiem jest, no ale czuje ze bedzie dzielny chyba ze go pogryze tam 😜 😜 😜


moj tak samo jak Leginsa sam zaproponowal od poczatku 🙂 ja mam obawy jak to zniesie 😁 ale mysle, ze bedzie dobrze w koncu chodzi o obecnosc 😉 nie musi patrzyc nizej... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Siema mamusie i brzusie ....
Kolejny dzien na Hawajach zajebisty.....dzisiaj był lekarz na obchodzi i mowił ze marne szanse na wyjscie przed porode .....takze super....poprosze lekarza zeby chociaz mnie puscił na 2 dni , na seks ...bo przeciez wywołuje porod....bo juz sie pytała czy maja jakis wygłuszony pokoj ale niestety nie maja..... 🙂 🙂

Hehe ty jestes dobra..
Kurde a powiedzieli kiedy to bedzie czy tak ze 2 tyg do 37 tc??
3maj sie i obys miala fajne towarzystwo to szybko zleci, a najwazniejsze ze pod opieką jestes i spokojniejsza bedziesz w domku bys sie martwila

kochana na pewno jak sie zacznie akcja porod .....czyli jak mnie wypuszcza w 38 do domu to od razu tu przyjade za 2 dni....
Nie tak na serio to od 38 juz zaczna cos kabinowac.....wywoływac i w ogole cuda niewidy....zamawiam dzisija wszytsko co mi tam brakuje.....


🤪 😁 😁 😁 😁 jeszzcze niech Ci piekarnik udostępnią co byś jabłecznik upitrasiła 😁 🙃 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):

co do tych wód to ja nigdzie nie mam podane na wydrukach z USG albo coś żle patrze a też ciekawa jestem jak jest u mnie ... w środę mam USG to zapytam 🙂


asiulka bo to sie specyficznie oblicza, wiekszosc lekarzy po prostu na oko widzi, ze jest ok- norma, a tylko niektorzy sie zaglebiaja w temat i mierza"kieszonki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
Asia19874 napisał(a):

co do tych wód to ja nigdzie nie mam podane na wydrukach z USG albo coś żle patrze a też ciekawa jestem jak jest u mnie ... w środę mam USG to zapytam 🙂


asiulka bo to sie specyficznie oblicza, wiekszosc lekarzy po prostu na oko widzi, ze jest ok- norma, a tylko niektorzy sie zaglebiaja w temat i mierza"kieszonki"

no a orientujesz sie moze czy 17 to przeciętnosć czy trochę więcej ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem i ja 🙂
Zaraz nadrobię to co pisałyście-u mnie noc masakra!! Nie chcialo mi się wcale spać,bo kimnęłam się po południu 🤢 W końcu zasnęłam o 5,a wstałam o 8.30...także zajebiście 🙂
Mała znów się rozpycha,boli mnie to, ale cieszę się że ją czuję. No i Kacha dziś jakoś mniej boli-żebym tylko nie zapeszyła....
A pogoda u mnie zapowiada się całkiem całkiem, słoneczko świeci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Zocha napisał(a):
dziewczyny mam pytanie... ile Wam wyszedł ten wskażnik AFI w 3 trymestrze???
postanowiłam się jednak zagłeić w temat tych ilości wód i wyczytałam ze wielowodzie to powyżej 20 AFI a ja mam 17 i jestem ciekawa czy to taka średnia czy mam ich trochę wiecej niż inni...

ten pomiar jest na zdjeciu usg? nie mam go przy sobie,jest w drugim mieszkaniu ale z ciekawosci tez moze dzisiaj zajze na nie. W srode mam usg to sie zapytam lekarza jak z tymi wodami.

no właśnie ja sprawdziłam wszystkie wyniki usg i do tej pory lekarz pisał tylko że AFI w normie. a tym razem napisał AFI w granicach normy. Afi 17.
i jestem ciekawa czy przypadkiem opisał to inaczej czy wpisał tą wartość 17 bo ona już blisko tych magicznych 20 jest...
cieakawość mnie zżera.....
a wyczytałam ze przy dużej ilości wód to właśnie dzieci sie obracają jeszcze do ostatniej chwili i są bardzo aktywne i często występują bóle pleców..a to u mnie się zgadza...
nie wiem tylko czy to 17 to przeciętna czy nie... a nie chce już do lekarza sama dzwonić bo pomyśli że walnięta jestem nieźle...

zynki, ja tu wchodzę a na tapecie dalej AFI
Cześc dziweczynki, ja tu wchodzę a na tapecie dalej AFI, Zocha wg mojego zgłębionego tematu i informacji od ginów, to jesteś w granicach normy górnej, z tego co ja się dowiedziałam i tak jest podawane w literaturze medycznej to AFI jest w granicach 5-20, choć wczoraj rozmawiałam z Prof. dr hab. n. med co prawda nie z zakresu ginekologi ale się dowiedziała ona najnowszych norm i jej podali 5-18,choć większość ginekologów w szczecinie trzyma się 20. Twoja mała może jeszcze się ułożyć główką w dół bo ma dużo miejsca i myślę że tak będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
mph napisał(a):
Asia19874 napisał(a):

co do tych wód to ja nigdzie nie mam podane na wydrukach z USG albo coś żle patrze a też ciekawa jestem jak jest u mnie ... w środę mam USG to zapytam 🙂


asiulka bo to sie specyficznie oblicza, wiekszosc lekarzy po prostu na oko widzi, ze jest ok- norma, a tylko niektorzy sie zaglebiaja w temat i mierza"kieszonki"

no a orientujesz sie moze czy 17 to przeciętnosć czy trochę więcej ???

uwazam, ze jest to w granicach normy, ale dosyc duzo. srednio dziewcyzny maja srodek "widelek", ale naprawde nie ma sie czym juz martwic- to bezpieczny tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Siema mamusie i brzusie ....
Kolejny dzien na Hawajach zajebisty.....dzisiaj był lekarz na obchodzi i mowił ze marne szanse na wyjscie przed porode .....takze super....poprosze lekarza zeby chociaz mnie puscił na 2 dni , na seks ...bo przeciez wywołuje porod....bo juz sie pytała czy maja jakis wygłuszony pokoj ale niestety nie maja..... 🙂 🙂

Aga jesteś niemożliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TRZA CI POLAĆ 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
Asia19874 napisał(a):

co do tych wód to ja nigdzie nie mam podane na wydrukach z USG albo coś żle patrze a też ciekawa jestem jak jest u mnie ... w środę mam USG to zapytam 🙂


asiulka bo to sie specyficznie oblicza, wiekszosc lekarzy po prostu na oko widzi, ze jest ok- norma, a tylko niektorzy sie zaglebiaja w temat i mierza"kieszonki"


mi zawsze na USG mówił w normie więc ok , ja się nie dopytywałam bo jak widzi że jest wsio ok to niech tak jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
dziewczyny mam pytanie... ile Wam wyszedł ten wskażnik AFI w 3 trymestrze???
postanowiłam się jednak zagłeić w temat tych ilości wód i wyczytałam ze wielowodzie to powyżej 20 AFI a ja mam 17 i jestem ciekawa czy to taka średnia czy mam ich trochę wiecej niż inni...



ja mam 13,5 i napisane że w normie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
mph napisał(a):
Asia19874 napisał(a):

co do tych wód to ja nigdzie nie mam podane na wydrukach z USG albo coś żle patrze a też ciekawa jestem jak jest u mnie ... w środę mam USG to zapytam 🙂


asiulka bo to sie specyficznie oblicza, wiekszosc lekarzy po prostu na oko widzi, ze jest ok- norma, a tylko niektorzy sie zaglebiaja w temat i mierza"kieszonki"




mi zawsze na USG mówił w normie więc ok , ja się nie dopytywałam bo jak widzi że jest wsio ok to niech tak jest 🙂

dokladnie. jak nie ma potrzeby to sie tego nie wylicza- wazne , ze w normie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Zocha napisał(a):
dziewczyny mam pytanie... ile Wam wyszedł ten wskażnik AFI w 3 trymestrze???
postanowiłam się jednak zagłeić w temat tych ilości wód i wyczytałam ze wielowodzie to powyżej 20 AFI a ja mam 17 i jestem ciekawa czy to taka średnia czy mam ich trochę wiecej niż inni...



ja mam 13,5 i napisane że w normie

zasadniczo srodek widelek 🙂- norma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
My byliśmy wczoraj na urodzinach naszego przyjaciela i podjadłam dużo dobrych rzeczy, bo on lubi pichcić i dogadzać innym 🙂 Noc mi minęła w porządku, tylko raz na siusiu wstałam.
Aga, to Ci się szykuje faktycznie "urlop" jak Cię nie chcą wypuścić, ale to nic, co innego jest teraz ważne 🙂
Historia Leer mnie autentycznie przeraziła, co za ludzie, to chyba nie jest wielki problem zrobić USG?? A jak się coś dzieje niedobrego?? co za shit 😠
Maga Ty to masz z tymi skurczami bidulko, ale przynajmniej jesteś oswojona z tematem, a ja nawet nie wiem czego się spodziewać 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczynki 🙂Witam serdercznie,
dzis od rana tule miske ,wiec jest nie fajnie.. 😠 klaczka zadnego nie pochlonelam a z rana ino tylko buleczke zjadlam z poledwiczka lisiecka(pycha ,swieza ,chyda ,wiec nie moglo poszkodzic..)niewiem co ta Ola ze mna wyprawia toz to szok! 😮
poki co chwile ustalo,ale bolesci niezieskie..i wspolczuje Wam wszystkim jakie mialyscie poczatki...szczegolnie Agatka ...szacun dziewczyny!idzie sie zesrac...nie milo
coz jeszcze ,acha teraz mnie wzielo na kaszke manna i resztka sil doczolgalam sie do kuchenki i zmajstrowalam sobie ,taka gesta jak Leginsik,bo ostatnio mnie rozochocil 😁 😁 😁
wiec powolutku sobie podjadam ..zobaczymy czy beda efekty specjalne.. 🤔
sciskam milego dzionka zycze 🙂
P.S.-wczoraj Kocur zmontowal lozeczko 🙂alez sie ciesze 🤪 przewijak tez juz jest ,a posciel to jeszcze jeszcze..poprasowana jest a zalozyc to ekspress 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Dzień dobry,
My byliśmy wczoraj na urodzinach naszego przyjaciela i podjadłam dużo dobrych rzeczy, bo on lubi pichcić i dogadzać innym 🙂 Noc mi minęła w porządku, tylko raz na siusiu wstałam.
Aga, to Ci się szykuje faktycznie "urlop" jak Cię nie chcą wypuścić, ale to nic, co innego jest teraz ważne 🙂
Historia Leer mnie autentycznie przeraziła, co za ludzie, to chyba nie jest wielki problem zrobić USG?? A jak się coś dzieje niedobrego?? co za shit 😠
Maga Ty to masz z tymi skurczami bidulko, ale przynajmniej jesteś oswojona z tematem, a ja nawet nie wiem czego się spodziewać 😮


ja się też boje że jak dostanę skurczy to nie będę wiedział że to już to 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zawsze mówi, że w normie, ostatnio powiedziała, że już mało ale zgodnie z wiekiem ciąży i że mały ma jeszcze dużą kieszeń po prawej stronie, czyli tam gdzie bryka rączkami i nóżkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leginsik
widzialam,z episalas o bolach palcow- u mnei to samo!:/ masakra najgorzej jest po nocy- palcow nie umiem zgiac, a niektore palce przeskakuja jak u robokopa:/ to pewnie stawy? mowilam ost. gin o tym -dostalam wiecej magznezu, pije wapno ale nic sie nie polepszylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
hej Dziewczynki 🙂Witam serdercznie,
dzis od rana tule miske ,wiec jest nie fajnie.. 😠 klaczka zadnego nie pochlonelam a z rana ino tylko buleczke zjadlam z poledwiczka lisiecka(pycha ,swieza ,chyda ,wiec nie moglo poszkodzic..)niewiem co ta Ola ze mna wyprawia toz to szok! 😮
poki co chwile ustalo,ale bolesci niezieskie..i wspolczuje Wam wszystkim jakie mialyscie poczatki...szczegolnie Agatka ...szacun dziewczyny!idzie sie zesrac...nie milo
coz jeszcze ,acha teraz mnie wzielo na kaszke manna i resztka sil doczolgalam sie do kuchenki i zmajstrowalam sobie ,taka gesta jak Leginsik,bo ostatnio mnie rozochocil 😁 😁 😁
wiec powolutku sobie podjadam ..zobaczymy czy beda efekty specjalne.. 🤔
sciskam milego dzionka zycze 🙂
P.S.-wczoraj Kocur zmontowal lozeczko 🙂alez sie ciesze 🤪 przewijak tez juz jest ,a posciel to jeszcze jeszcze..poprasowana jest a zalozyc to ekspress 🙂


wywołałam Cię myślami Kochana 🙃
oj może jakiś ucisk masz na żołądek ? a te skurcze minęły ? ja też już bym chciała żeby mi łóżeczko mój skręcił to powiedział że nie mam co liczyć teraz na to bo zrobi to jak będę w szpitalu 😮 boi się chyba że wcześniej Tymusia sprowadzi tym złożeniem czy co ? 😮 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...