Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ANIA 100 napisła
wracaja dzisiaj do dmu,mała jest cudowna i opieka Ani idzie miernie bo jak Mała pacze to i Ania płacze ale wiadomo wszytko przyjdzie z czasem 🙂
Pisze zebysmy nie bały sie ani prowokacji ni sn ani cc bo nic nie jest tak straszne jak zanikajace tetno dziecka ale wrazenia ze strasznego a zarazem pięknego porodu opisze nam jak juz wszytkie urodzimy !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
szotka napisał(a):
a teraz siedzę z cyckiem w talerzu 🙂odciągaczka nie do końca się u mnie sprawdza więc muszę jechać ręcznie.nielatwe to zadanie oj niełatwe 🙂
Najgorzej wkurza fakt że tego mleka jest tak dużo a nie mogę malej nakarmić bo sutej jest nie taki jak trzeba...
Leginsik widzę oaza spokoju 😆
to dobrze,tak trzymaj 😆


może spróbuj z silikonowymi nakładkami, u niektórych się sprawdziły 🙂 u mnie niestety nie 🤔

no sprobuje.jedne nawet mam ale chyba za małe bo sie pod spodem nie trzymaja 😮
Zbyszek ma mi dzisiaj kupić większe to jeszcze raz zobaczę.jednak nadzei mam niewiele.
a jaki masz laktator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
a teraz siedzę z cyckiem w talerzu 🙂odciągaczka nie do końca się u mnie sprawdza więc muszę jechać ręcznie.nielatwe to zadanie oj niełatwe 🙂
Najgorzej wkurza fakt że tego mleka jest tak dużo a nie mogę malej nakarmić bo sutej jest nie taki jak trzeba...
Leginsik widzę oaza spokoju 😆
to dobrze,tak trzymaj 😆

może faktycznie spróbuj tych nakładek,a nóż pomogą bo sie zajedziesz hehe 🙂
Jeszcze jestem spokojna,do tego tygodnia..mam małe przeczucie więc może dlatego,inaczej będe gadać od poniedziałku 😎 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
ANIA 100 napisła
wracaja dzisiaj do dmu,mała jest cudowna i opieka Ani idzie miernie bo jak Mała pacze to i Ania płacze ale wiadomo wszytko przyjdzie z czasem 🙂
Pisze zebysmy nie bały sie ani prowokacji ni sn ani cc bo nic nie jest tak straszne jak zanikajace tetno dziecka ale wrazenia ze strasznego a zarazem pięknego porodu opisze nam jak juz wszytkie urodzimy !!!!!!!!!!!!!!!!

biedactwo.dobrze że już do domku wraca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
ANIA 100 napisła
wracaja dzisiaj do dmu,mała jest cudowna i opieka Ani idzie miernie bo jak Mała pacze to i Ania płacze ale wiadomo wszytko przyjdzie z czasem 🙂
Pisze zebysmy nie bały sie ani prowokacji ni sn ani cc bo nic nie jest tak straszne jak zanikajace tetno dziecka ale wrazenia ze strasznego a zarazem pięknego porodu opisze nam jak juz wszytkie urodzimy !!!!!!!!!!!!!!!!

No to fajnie,wprawe nabędzie już spokojnie w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
i ja się w końcu zwlekłam z łóżka... tzn. telefony mnie obudziły i już nie było sensu leżeć... 😠
ja wczoraj też nie otrzymałam małżeńskiego wsparcia w sprawie rozwarcia 🙃 i wqrwiło mnie to tak że zrobiłam awanturę ... tak sie darłam i wściekałam na tego mojego biednego chłopa , któy sie zwyczajnie położył ze mną w łóżku , przytulił i zaczął chrapać że chyba nas .. tzn mnie ☺️ pół łodzi słyszało... w moim słowotoku powstrzymał mnie dopiero mega silny bół brzucha.. momentalnie mi nerwy przeszły.. wystraszyłam sie bardzo i czekałam później tylko na ruch małej.. ta naszczęście nie kazała na siebie długo czekać..
później sie poryczałam i przeprosiłam męża bo chyba nieco przesadziłam... i efekt taki ze jestem niewyspana, zapuchnięta i wkurzona tym ze jutro rano jadę do szpitala... 🥴


JA cie rozumiem 😞 ja tez moglam liczyc drugi dzien tylko na ... odglos chrapania , ktory slyszy pol pionu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
szotka napisał(a):
a teraz siedzę z cyckiem w talerzu 🙂odciągaczka nie do końca się u mnie sprawdza więc muszę jechać ręcznie.nielatwe to zadanie oj niełatwe 🙂
Najgorzej wkurza fakt że tego mleka jest tak dużo a nie mogę malej nakarmić bo sutej jest nie taki jak trzeba...
Leginsik widzę oaza spokoju 😆
to dobrze,tak trzymaj 😆[/quote

aventa recznego, 3 butelki po 125 ml i jade z tematem 7-8 razy na dobę po ok. pół godziny. przeczytałam na forum o systemie 775533 tzn. ściąga się po 7 po 5 i po 3 minuty z cyców na przemian, mniej się wtedy męczy, po każdym ściąganiu myję cycuchy i sparuje kremem, puki co jest ok 🙂 ale to ok 2 tygodnie dopiero, mam zamiar wytrwać jak najdłużej, zamówiłam dziś pojemniczki i będę robić zapasy w razie w bo boję się że jak moja mama pojedzie to mi zabraknie czasu. a, żeby laktacja była ok trzeba ściągać regularnie te 7-8 razy.

może spróbuj z silikonowymi nakładkami, u niektórych się sprawdziły 🙂 u mnie niestety nie 🤔

no sprobuje.jedne nawet mam ale chyba za małe bo sie pod spodem nie trzymaja 😮
Zbyszek ma mi dzisiaj kupić większe to jeszcze raz zobaczę.jednak nadzei mam niewiele.
a jaki masz laktator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Umyłam okno w kuchni!!! sama ! ha! i piore firanke
powiedzialm mezowi ze jak ma wyjebane na moje samopoczucie i nie chce nam uszczknąć prostaglandyny to bedziemy sie wysilac..:/


ja po myciu okien(balkonowych i 3 mniejszych) urodziłąm następnego dnia więc strzeż się 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_1982 napisał(a):
heloł 🙂
witamy się z Alą 🙂 tzn. ona akurat śpi hehe 🙂a ja kożystam z chwili, których ostatnio mało, oj mało 🤔
czujemy sie dobrze, Mała grzeczna i kochana 🙂 teraz jest u nas moja mama, która dużo nam pomaga ale ogólnie roboty przy maluszku fuulllll nocne wstawania są najgorsze 😮 później człowiek chodzi po ścianach a tu trzeba karmić, pokarm ściągać(cycek juz chyba poszedł na dobre w odstawkę), przewijać, usypiać, zabawiać jak nie chce spać i tak cały dzień 😁 powoli opracowuję metodę, że śpię miedzy 22-24 wtedy jest najzdrowszy sen, bo później bywa różnie 😜
jeśli, któraś z Wa będzie miała problem z karmieniem piersią to polecam to forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,46749,Karmiace_Piersia_Inaczej.html
mi przywróciło nadzieję, że mogę wytrwać i w taki sposob karmić Małą 🙂 w kupie raźniej 😉

Powiem Wam, że macierzyństwo jest cudowne ale zmęczenie po porodzie jest duże,do tego nie przespane noce, mały człowieczek, którego trzeba się dopiero nauczyć i całkiem nowe rzeczy, które bardzo zaskakują robią swoje 🤔 ale to wszystko z czasem się stabilizuje 😉 😜 do tego przydaje się tez wspierający i pomagający mąż hihi,

Dziewczynki życzę szybkich wypakowań 🙂 trzymam za Was kciuki i GRATULUJĘ wszystkim Laseczkom, które mają swoje Szkraby już przy sobie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


Ooo dzis w nocy jak mnie bolał brzuch myslalam o tobie i marzylam o porodzie 🙂 myslalam sobie ze dawno cie nie bylo 🙂 i wywoałałam ha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
Ja i moja Ala też się witamy 🙂 Zar0az zaglądam na forum które wrzuciłaś bo już mnie powoli depresja z tym cycem łapie.U mnie chyba też nic z tego karmienia nie wyjdzie no ale trudno.Zobaczymy.Wczoraj ściągneli mi szwy wieczorem bo nie mogłam się z łóżka podnieść a nie mówiąc już o opiece nad małą...Mama i Zbyszek kładli ją obok mnie chociaz na chwilę ale tak wszystko inne robili za mnie.Oj....napłakałam się wczoraj.Ale dzisiaj już chodzę i nawet na chwil siadam 🙂Więc małą też już się zajmuję JA 🙂 🙂 🙂


szotka mialas cc? nie jestem troche w temacie, za dlugo lezalam w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
szotka napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
szotka napisał(a):
a teraz siedzę z cyckiem w talerzu 🙂odciągaczka nie do końca się u mnie sprawdza więc muszę jechać ręcznie.nielatwe to zadanie oj niełatwe 🙂
Najgorzej wkurza fakt że tego mleka jest tak dużo a nie mogę malej nakarmić bo sutej jest nie taki jak trzeba...
Leginsik widzę oaza spokoju 😆
to dobrze,tak trzymaj 😆[/quote

aventa recznego, 3 butelki po 125 ml i jade z tematem 7-8 razy na dobę po ok. pół godziny. przeczytałam na forum o systemie 775533 tzn. ściąga się po 7 po 5 i po 3 minuty z cyców na przemian, mniej się wtedy męczy, po każdym ściąganiu myję cycuchy i sparuje kremem, puki co jest ok 🙂 ale to ok 2 tygodnie dopiero, mam zamiar wytrwać jak najdłużej, zamówiłam dziś pojemniczki i będę robić zapasy w razie w bo boję się że jak moja mama pojedzie to mi zabraknie czasu. a, żeby laktacja była ok trzeba ściągać regularnie te 7-8 razy.

może spróbuj z silikonowymi nakładkami, u niektórych się sprawdziły 🙂 u mnie niestety nie 🤔

no sprobuje.jedne nawet mam ale chyba za małe bo sie pod spodem nie trzymaja 😮
Zbyszek ma mi dzisiaj kupić większe to jeszcze raz zobaczę.jednak nadzei mam niewiele.
a jaki masz laktator?


hmmm.....a dokładnie ci ściąga?bo u mnie zostaje w cycach i dlatego jadę ręcznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniulka25 napisał(a):
szotka napisał(a):
Ja i moja Ala też się witamy 🙂 Zar0az zaglądam na forum które wrzuciłaś bo już mnie powoli depresja z tym cycem łapie.U mnie chyba też nic z tego karmienia nie wyjdzie no ale trudno.Zobaczymy.Wczoraj ściągneli mi szwy wieczorem bo nie mogłam się z łóżka podnieść a nie mówiąc już o opiece nad małą...Mama i Zbyszek kładli ją obok mnie chociaz na chwilę ale tak wszystko inne robili za mnie.Oj....napłakałam się wczoraj.Ale dzisiaj już chodzę i nawet na chwil siadam 🙂Więc małą też już się zajmuję JA 🙂 🙂 🙂


szotka mialas cc? nie jestem troche w temacie, za dlugo lezalam w szpitalu.


nie. cudowne 13h porodu natoralnego 🙂 3 ostatnie godziny najgorsze.ale żyjemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
szotka napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
szotka napisał(a):
a teraz siedzę z cyckiem w talerzu 🙂odciągaczka nie do końca się u mnie sprawdza więc muszę jechać ręcznie.nielatwe to zadanie oj niełatwe 🙂
Najgorzej wkurza fakt że tego mleka jest tak dużo a nie mogę malej nakarmić bo sutej jest nie taki jak trzeba...
Leginsik widzę oaza spokoju 😆
to dobrze,tak trzymaj 😆[/quote



aventa recznego, 3 butelki po 125 ml i jade z tematem 7-8 razy na dobę po ok. pół godziny. przeczytałam na forum o systemie 775533 tzn. ściąga się po 7 po 5 i po 3 minuty z cyców na przemian, mniej się wtedy męczy, po każdym ściąganiu myję cycuchy i sparuje kremem, puki co jest ok 🙂 ale to ok 2 tygodnie dopiero, mam zamiar wytrwać jak najdłużej, zamówiłam dziś pojemniczki i będę robić zapasy w razie w bo boję się że jak moja mama pojedzie to mi zabraknie czasu. a, żeby laktacja była ok trzeba ściągać regularnie te 7-8 razy.

może spróbuj z silikonowymi nakładkami, u niektórych się sprawdziły 🙂 u mnie niestety nie 🤔

no sprobuje.jedne nawet mam ale chyba za małe bo sie pod spodem nie trzymaja 😮
Zbyszek ma mi dzisiaj kupić większe to jeszcze raz zobaczę.jednak nadzei mam niewiele.
a jaki masz laktator?


hmmm.....a dokładnie ci ściąga?bo u mnie zostaje w cycach i dlatego jadę ręcznie...



z jednego ściągania mam ok. 100-140 ml nie wiem czy to dokładnie 🤔 ale zastój mi się nie zobił puki co. ręcznie bym chyba musiała siedzieć z 3 godziny, żeby tyle "wydoić" 😉 Mała na dzień dzisiejszy powinna wypić ok 90ml więc starcza jej, przybiera na wadze bo sama widzę 🙂 Nasza Mała Pulpetia 😁 😁
a z dawkowaniem jest tak, że dziecko w 3 dobie powinno wypić ok 30ml, w czwartej 40ml itd aż do ok 80-90 i się na tym zatrzymuje, choć Ala potrafi wypić i 120ml a następnym razem np. 70-80 nie ma reguły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_1982 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Umyłam okno w kuchni!!! sama ! ha! i piore firanke
powiedzialm mezowi ze jak ma wyjebane na moje samopoczucie i nie chce nam uszczknąć prostaglandyny to bedziemy sie wysilac..:/


ja po myciu okien(balkonowych i 3 mniejszych) urodziłąm następnego dnia więc strzeż się 😁

ja juz blagam oporod, sytuacja sie zmienila Agata nawet ja juz chce urodzic juz juz natychmiast 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Umyłam okno w kuchni!!! sama ! ha! i piore firanke
powiedzialm mezowi ze jak ma wyjebane na moje samopoczucie i nie chce nam uszczknąć prostaglandyny to bedziemy sie wysilac..:/

protest qrwa 😁 i foch z przytupem 😎

mowie ci Legins, foch jak stad do wiecznosci, az mi przykro jest wlasciwie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Umyłam okno w kuchni!!! sama ! ha! i piore firanke
powiedzialm mezowi ze jak ma wyjebane na moje samopoczucie i nie chce nam uszczknąć prostaglandyny to bedziemy sie wysilac..:/


ja po myciu okien(balkonowych i 3 mniejszych) urodziłąm następnego dnia więc strzeż się 😁

ja juz blagam oporod, sytuacja sie zmienila Agata nawet ja juz chce urodzic juz juz natychmiast 🤪 🤪


i tego Ci, życzę 🙂 byle szybko i bezboleśnie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Umyłam okno w kuchni!!! sama ! ha! i piore firanke
powiedzialm mezowi ze jak ma wyjebane na moje samopoczucie i nie chce nam uszczknąć prostaglandyny to bedziemy sie wysilac..:/

protest qrwa 😁 i foch z przytupem 😎

mowie ci Legins, foch jak stad do wiecznosci, az mi przykro jest wlasciwie 🤢

mi też i ja Cię świetnie rozumie,bo od pół roku dupa nawet takie argumenty jak przyspieszenie porodu nic nie dawają,tak więc doczekam sie dopiero po porodzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...