Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Laski czy Wasze maluchy mają często czkawkę?? Gabrysia ma bardzo często,w zasadzie co chwilę! Czasem ją zlapie podczas jedzenia-wtedy czka, pije, beka i wszystko razem 🙂

A i jeszcze jedno...czy Wasze foteliki samochodowe też są takie chu...we?????? Niby to wyprofilowane, a jak Mała zaśnie, to glówka jej zwisa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 beznadzieja. A na dluższą podróż to już w ogóle odpada,Gabi płacze,bo jej niewygodnie. Wasze też takie są do bani, czy tylko ten nasz jest taki po zbóju????

jeśli chodzi o czkawkę to Szymek przeważnie ma jedną dziennie. a fotelik (mam maxi cossi) wygląda na niewygodny ale maluszkowi chyba wygodnie bo zasypia, ale główka nie leci. a macie w foteliku wkładkę spłycającą? bo my tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laski czy Wasze maluchy mają często czkawkę?? Gabrysia ma bardzo często,w zasadzie co chwilę! Czasem ją zlapie podczas jedzenia-wtedy czka, pije, beka i wszystko razem 🙂

A i jeszcze jedno...czy Wasze foteliki samochodowe też są takie chu...we?????? Niby to wyprofilowane, a jak Mała zaśnie, to glówka jej zwisa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 beznadzieja. A na dluższą podróż to już w ogóle odpada,Gabi płacze,bo jej niewygodnie. Wasze też takie są do bani, czy tylko ten nasz jest taki po zbóju????

jeśli chodzi o czkawkę to Szymek przeważnie ma jedną dziennie. a fotelik (mam maxi cossi) wygląda na niewygodny ale maluszkowi chyba wygodnie bo zasypia, ale główka nie leci. a macie w foteliku wkładkę spłycającą? bo my tak

Mamy, mamy, jeszcze dokupiłam taką podusię niby trzymającą glówkę i też nic nie daje! Wkurza mnie ten fotelik!!!!!!!!!1 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laski czy Wasze maluchy mają często czkawkę?? Gabrysia ma bardzo często,w zasadzie co chwilę! Czasem ją zlapie podczas jedzenia-wtedy czka, pije, beka i wszystko razem 🙂

A i jeszcze jedno...czy Wasze foteliki samochodowe też są takie chu...we?????? Niby to wyprofilowane, a jak Mała zaśnie, to glówka jej zwisa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 beznadzieja. A na dluższą podróż to już w ogóle odpada,Gabi płacze,bo jej niewygodnie. Wasze też takie są do bani, czy tylko ten nasz jest taki po zbóju????

jeśli chodzi o czkawkę to Szymek przeważnie ma jedną dziennie. a fotelik (mam maxi cossi) wygląda na niewygodny ale maluszkowi chyba wygodnie bo zasypia, ale główka nie leci. a macie w foteliku wkładkę spłycającą? bo my tak

Mamy, mamy, jeszcze dokupiłam taką podusię niby trzymającą glówkę i też nic nie daje! Wkurza mnie ten fotelik!!!!!!!!!1 😠 😠 😠

mozesz zrobic zdjecie i pokazac co to za fotelik....ale skoro w bujaku jej ok to co fotelik jej nie pasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Agamu napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laski czy Wasze maluchy mają często czkawkę?? Gabrysia ma bardzo często,w zasadzie co chwilę! Czasem ją zlapie podczas jedzenia-wtedy czka, pije, beka i wszystko razem 🙂

A i jeszcze jedno...czy Wasze foteliki samochodowe też są takie chu...we?????? Niby to wyprofilowane, a jak Mała zaśnie, to glówka jej zwisa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 beznadzieja. A na dluższą podróż to już w ogóle odpada,Gabi płacze,bo jej niewygodnie. Wasze też takie są do bani, czy tylko ten nasz jest taki po zbóju????

jeśli chodzi o czkawkę to Szymek przeważnie ma jedną dziennie. a fotelik (mam maxi cossi) wygląda na niewygodny ale maluszkowi chyba wygodnie bo zasypia, ale główka nie leci. a macie w foteliku wkładkę spłycającą? bo my tak

Mamy, mamy, jeszcze dokupiłam taką podusię niby trzymającą glówkę i też nic nie daje! Wkurza mnie ten fotelik!!!!!!!!!1 😠 😠 😠

mozesz zrobic zdjecie i pokazac co to za fotelik....ale skoro w bujaku jej ok to co fotelik jej nie pasuje


Bo on jest taki mocno siedzący, że tak powiem...a w bujaczku jest w pozycji leżącej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Qlenka napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie zauwazylam u soreczki ze ma bialy jezyk wiecie moze od czego to moze byc i co powinnam zrobic?


To bedą pleśniawki, my też mieliśmy, już jesteśmy po. Na nas najlepiej zadzialal fiolet-niestety buźka jest fioletowa w srodku,m ale 2-3 dni i po problemie. myśmy brali na patyczek do uszu i smarowaliśmy język i policzki 2 razy dziennie. a teraz zeby sie nie wrocilo stosujemy rozpuszczona wit c-po co drugim jedzonku delikatnie przemywamy jęzorek (jest trochę płaczu, bo to kwaśne, ale sprawdza się 🙂 )

Są na to też inne środki, ale leczenie jest dosć długotrwałe-podobno..,. bo trzeba to ścierać z języka...nam się sprawdził fiolet i Tobie też polecam 🙂


polecam nestatyne ale nie jestem pewna czy to nie na recepte 2 razy nakładałam do buziaczka i zeszło...
i sposób naszych babc mocz dziecka złapany na tetre i zcierac z jezyczka 2 razy zcierane i schodzi a nie zaszkodzi napewno może troche obrzydliwe ale działa...


nestatyna jest na receptę 🙂 my mamy receptę, ale nie było potrzeby kupowania :0 A o siuśkach też słyszałam, ponoć najlepszy sposób 🙂


dzieki dziewczyny 🙂 a od czego ten jezyczek jest taki bialy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laurka2011 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Qlenka napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie zauwazylam u soreczki ze ma bialy jezyk wiecie moze od czego to moze byc i co powinnam zrobic?


To bedą pleśniawki, my też mieliśmy, już jesteśmy po. Na nas najlepiej zadzialal fiolet-niestety buźka jest fioletowa w srodku,m ale 2-3 dni i po problemie. myśmy brali na patyczek do uszu i smarowaliśmy język i policzki 2 razy dziennie. a teraz zeby sie nie wrocilo stosujemy rozpuszczona wit c-po co drugim jedzonku delikatnie przemywamy jęzorek (jest trochę płaczu, bo to kwaśne, ale sprawdza się 🙂 )

Są na to też inne środki, ale leczenie jest dosć długotrwałe-podobno..,. bo trzeba to ścierać z języka...nam się sprawdził fiolet i Tobie też polecam 🙂


polecam nestatyne ale nie jestem pewna czy to nie na recepte 2 razy nakładałam do buziaczka i zeszło...
i sposób naszych babc mocz dziecka złapany na tetre i zcierac z jezyczka 2 razy zcierane i schodzi a nie zaszkodzi napewno może troche obrzydliwe ale działa...


nestatyna jest na receptę 🙂 my mamy receptę, ale nie było potrzeby kupowania :0 A o siuśkach też słyszałam, ponoć najlepszy sposób 🙂


dzieki dziewczyny 🙂 a od czego ten jezyczek jest taki bialy?
No właśnie od tych pleśniawek-czyli tego grzybka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
my po wazeniu nadinka wazy aby4680 gram hehe moja kruszynka!! 😁 😁 spotkałysmy połozna i okaząło sie że nadinka ma ciemieniuche na brwiach a ja głupia myslałam że to skórka jej schodzi..
no i na plesniawki mamy aphtin a recepte do odebrania wieczorem i przejdziemy na nestatyne jak nie pomoze nic .
jak dobrze że pisłąyscie o tym bo ja myslałam że ten jezyczek to od mleka ma taki.. juz wiem dlaczego ona tak bije mnie przy piciu cycka.. ja to boli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 twoje malenstwo od kied ma zoltaczke,u nas od poczatku byla zbijali przez 3 dni czopkami z krwi wyszlo 13 na 12 a z czulka powoli zaczela spadac i jak wychodzilismy miala 18 ale tego nie brali pod uwage tylko wynik z krwi. Latwo poznac czy schodzi po nozkach,po lekkim nacisnieciu skora powinna robic sie rozowa,na buzi schodzi dluzej a sama zoltaczka moze trwac nawet 6 tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha no wlasnie ja mam jakies homeopatyczne czopki ale balam sie podac bo w ulotce jest napisane ze ponizej 6 lat wymagaja konsultacji z lekarzem pediatra

aha na plesniawki to fiolet gencjany na gazik ewentualnie nystatyna ale leczenie jest dluzsze (trzeba pędzlowac buziaka kilka razy dziennie)

laski kore karmia piersia powiedzcie co jecie bo ja juz glupieje i rzygam (za przeproszeniem ) kanapkami z kurczakiem 🤢 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):


laski kore karmia piersia powiedzcie co jecie bo ja juz glupieje i rzygam (za przeproszeniem ) kanapkami z kurczakiem 🤢 😮 🤢

wszystko byle nie smażone,wzdymające i cytrusowe.
chleb z szynką,z dżemem,zupa jarzynowa,kluski slaskie,kopytka,ziemniaki,mieso gotowane,rosół,twarożek,budyn,kisiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
aha no wlasnie ja mam jakies homeopatyczne czopki ale balam sie podac bo w ulotce jest napisane ze ponizej 6 lat wymagaja konsultacji z lekarzem pediatra

aha na plesniawki to fiolet gencjany na gazik ewentualnie nystatyna ale leczenie jest dluzsze (trzeba pędzlowac buziaka kilka razy dziennie)

laski kore karmia piersia powiedzcie co jecie bo ja juz glupieje i rzygam (za przeproszeniem ) kanapkami z kurczakiem 🤢 😮 🤢
Przestan, najwazniejsze zeby nie jesc czekolady bo powoduje zatwardzenie, potraw smarzonych, owocow pestkowych, nie wolno tez zbyt wiele nabialu bo uczulic moze, nie wolno potraw octowych, czipsow frytek i zadnych takich fast foodow, zadnych orzechow, a reszte mozesz, najwazniejsze zeby jesc zdrowo i lekko, owoce mozesz jesc poza pestkowymi, banany wskazane, jablka gotowane ale nie wiem czemy gotowane, ja w sumie jem na surowo ale jedno raz na jakis czas, duzo marchwi i buraczkow powinnas jesc, ale tylko gotowane bez dodatku octu, miesko gotowane ale lepiej nie wieprzowe chociaz po trochu mozna, chlebek najlepiej razowy bo ma wiecej watrosci, kasze, ryze makarony, arbuza do bolu mozesz jesc, ryby skromnie bo uczulaja niby ale ja w to nie wierze, jajka gotowane ale tez nie za wiele, ogorka, pomidora troche pozniej bo niby za ciezki dla dziecka, pomin narazie cebule bo dziecko bedzie plakac, a tak poza tym to cieple nozki i cycki zebys miala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
surowych jablek nie za duzo bo dziecko moze dostac rozwolnienia,stad bardziej polecane jest jablko gotowane.


chyba sie scheftam tymi gotoewanymi jablkami 😁 😁 😁 😁
dzis szamkam na sniadanko kanapki z wedlinka i sałatą jaki rarytas i do tego parówecka jezu radocha co najmniej jak pizza 😁
za jakies dwa dni chce prztestowac pomidorki


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie !
kolka prawie odpuscila- sa dwa małe słabe ataki tylko gdzie jeden zabijamy cycem i przytulankiem a drugi suszarką internetową z youtube i dziecko spokojne bez bólu !!!!
zastanawiam sie teraz co pomogło bo : odstawiłam calkowicie koper włoski - herbate laktacyjną i koperkową z hippa, odstawiłam za radą pani dr calkowicie picie mleka, i stosujemy sab wiec chyba tak pozostane skoro w pakiecie pomoglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_1982 napisał(a):
dziewczyny możecie polecić jakieś bujaczki dla Maluchów? bo się zastanawiam i sama nie wiem... tyle tego...wcześniej myślałam o tym 3w1 z fishera ale na prezent raczej nie mamy co liczyć a troche kosztuje więc może coś fajnego i trochę tańszego by się znalazło??

My mamy takiego Fishera jak Agamu, z odzysku mamy bez pałąka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
Leginsik mój mały jak wychodzil ze szpitala to biirubine miał 11,1 a wczoraj z krwi wyszła mu 15,3 kurcze dobrze ze piszesz o tym nagniataniu nózki jak sie obudzi to to sprawdze 🙂a Twoja niunia tez ma dosc wysoka jak 18 i co nic wiecej nie kazali Ci robic?

nie bo norma jest 15 chyba a ona miala powyzej 21 i zaczela jej spadac dlatego nic juz nie musimy robic bo dziecko jest juz "stare",skore ma w kolorze brzoskwini co oznacza ze ta zoltaczka sie starzeje a schodzi z nozek z buzi na samym koncu dopiero 😉
ale pisze ze oni ze skory nie biora pod uage tylko z krwi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qlenka napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie zauwazylam u soreczki ze ma bialy jezyk wiecie moze od czego to moze byc i co powinnam zrobic?


To bedą pleśniawki, my też mieliśmy, już jesteśmy po. Na nas najlepiej zadzialal fiolet-niestety buźka jest fioletowa w srodku,m ale 2-3 dni i po problemie. myśmy brali na patyczek do uszu i smarowaliśmy język i policzki 2 razy dziennie. a teraz zeby sie nie wrocilo stosujemy rozpuszczona wit c-po co drugim jedzonku delikatnie przemywamy jęzorek (jest trochę płaczu, bo to kwaśne, ale sprawdza się 🙂 )

Są na to też inne środki, ale leczenie jest dosć długotrwałe-podobno..,. bo trzeba to ścierać z języka...nam się sprawdził fiolet i Tobie też polecam 🙂


polecam nestatyne ale nie jestem pewna czy to nie na recepte 2 razy nakładałam do buziaczka i zeszło...
i sposób naszych babc mocz dziecka złapany na tetre i zcierac z jezyczka 2 razy zcierane i schodzi a nie zaszkodzi napewno może troche obrzydliwe ale działa...

matko kochana .... no comment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Leginsik mój mały jak wychodzil ze szpitala to biirubine miał 11,1 a wczoraj z krwi wyszła mu 15,3 kurcze dobrze ze piszesz o tym nagniataniu nózki jak sie obudzi to to sprawdze 🙂a Twoja niunia tez ma dosc wysoka jak 18 i co nic wiecej nie kazali Ci robic?

nie bo norma jest 15 chyba a ona miala powyzej 21 i zaczela jej spadac dlatego nic juz nie musimy robic bo dziecko jest juz "stare",skore ma w kolorze brzoskwini co oznacza ze ta zoltaczka sie starzeje a schodzi z nozek z buzi na samym koncu dopiero 😉
ale pisze ze oni ze skory nie biora pod uage tylko z krwi 😉


no mam nadzieje ze mojemu spadnie chociaz wydaje mi sie ze jest juz duzo mniej zółty niż byl 🙂najbardziej mni eteraz boli to ze mu cyca nie moge dac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Qlenka napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie zauwazylam u soreczki ze ma bialy jezyk wiecie moze od czego to moze byc i co powinnam zrobic?


To bedą pleśniawki, my też mieliśmy, już jesteśmy po. Na nas najlepiej zadzialal fiolet-niestety buźka jest fioletowa w srodku,m ale 2-3 dni i po problemie. myśmy brali na patyczek do uszu i smarowaliśmy język i policzki 2 razy dziennie. a teraz zeby sie nie wrocilo stosujemy rozpuszczona wit c-po co drugim jedzonku delikatnie przemywamy jęzorek (jest trochę płaczu, bo to kwaśne, ale sprawdza się 🙂 )

Są na to też inne środki, ale leczenie jest dosć długotrwałe-podobno..,. bo trzeba to ścierać z języka...nam się sprawdził fiolet i Tobie też polecam 🙂


polecam nestatyne ale nie jestem pewna czy to nie na recepte 2 razy nakładałam do buziaczka i zeszło...
i sposób naszych babc mocz dziecka złapany na tetre i zcierac z jezyczka 2 razy zcierane i schodzi a nie zaszkodzi napewno może troche obrzydliwe ale działa...


nestatyna jest na receptę 🙂 my mamy receptę, ale nie było potrzeby kupowania :0 A o siuśkach też słyszałam, ponoć najlepszy sposób 🙂

ej no wez... a jesli w moczu sa bakterie tak jak u nas byly? czasem sie nie wie o infekcji w ukl moczowym
boze masakra jakas.... dla mnie po tych przejsciach pomysł nie do przejscia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozniej was nadrobie troszke jak bedziemy juz same spokojne dokarmione choc juz mam maloc zasu bo co 3 h jemy a w pozostale 3 razy sie odciągamy...
deicyt cyckow zawitał i do nas ku.wa daje rade uzbierac trzema odciągnieciami z obu cyckowok 90 ml na karmienie i tak wkolko, moze pobudzi sie to troche jak tak czasto eobie, ale na noc juz chyba musimy dac mm
bede walczyc dzielnie o te laktacje zeby miec 100 w cycu jednym co 3 h 🤪 🤪 jak nie wybuchną 😁

zajrze potem 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
Pozniej was nadrobie troszke jak bedziemy juz same spokojne dokarmione choc juz mam maloc zasu bo co 3 h jemy a w pozostale 3 razy sie odciągamy...
deicyt cyckow zawitał i do nas ku.wa daje rade uzbierac trzema odciągnieciami z obu cyckowok 90 ml na karmienie i tak wkolko, moze pobudzi sie to troche jak tak czasto eobie, ale na noc juz chyba musimy dac mm
bede walczyc dzielnie o te laktacje zeby miec 100 w cycu jednym co 3 h 🤪 🤪 jak nie wybuchną 😁

zajrze potem 😘


Luiza to ze Ty mao odciagasz to nie znaczy ze mala wyciaga tyle samo przewaznie jest tak z edziecko ciagnie wiecej z cyca 🙂poprostu ja dostawiaj czesciej a pobudzi laktacje ja z prawdego cycka tez mało odciagam bo raptem 40 ml a z lewego duzo wiecej bo 80 ml ale jestem spokojna bo jak teraz daje mm to widze jak róznie je np w nocy zjadł 80 ml przed 8 zjadł niecałe 60 ml a przed 11 raptem 20 ml i spi jak suseł .Mi pediatra kazała robic mu przez te dwa dni po 60-70 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...