Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie zauwazylam u soreczki ze ma bialy jezyk wiecie moze od czego to moze byc i co powinnam zrobic?


To bedą pleśniawki, my też mieliśmy, już jesteśmy po. Na nas najlepiej zadzialal fiolet-niestety buźka jest fioletowa w srodku,m ale 2-3 dni i po problemie. myśmy brali na patyczek do uszu i smarowaliśmy język i policzki 2 razy dziennie. a teraz zeby sie nie wrocilo stosujemy rozpuszczona wit c-po co drugim jedzonku delikatnie przemywamy jęzorek (jest trochę płaczu, bo to kwaśne, ale sprawdza się 🙂 )

Są na to też inne środki, ale leczenie jest dosć długotrwałe-podobno..,. bo trzeba to ścierać z języka...nam się sprawdził fiolet i Tobie też polecam 🙂


polecam nestatyne ale nie jestem pewna czy to nie na recepte 2 razy nakładałam do buziaczka i zeszło...
i sposób naszych babc mocz dziecka złapany na tetre i zcierac z jezyczka 2 razy zcierane i schodzi a nie zaszkodzi napewno może troche obrzydliwe ale działa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Qlenka napisał(a):
Agamu napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie zauwazylam u soreczki ze ma bialy jezyk wiecie moze od czego to moze byc i co powinnam zrobic?


To bedą pleśniawki, my też mieliśmy, już jesteśmy po. Na nas najlepiej zadzialal fiolet-niestety buźka jest fioletowa w srodku,m ale 2-3 dni i po problemie. myśmy brali na patyczek do uszu i smarowaliśmy język i policzki 2 razy dziennie. a teraz zeby sie nie wrocilo stosujemy rozpuszczona wit c-po co drugim jedzonku delikatnie przemywamy jęzorek (jest trochę płaczu, bo to kwaśne, ale sprawdza się 🙂 )

Są na to też inne środki, ale leczenie jest dosć długotrwałe-podobno..,. bo trzeba to ścierać z języka...nam się sprawdził fiolet i Tobie też polecam 🙂


polecam nestatyne ale nie jestem pewna czy to nie na recepte 2 razy nakładałam do buziaczka i zeszło...
i sposób naszych babc mocz dziecka złapany na tetre i zcierac z jezyczka 2 razy zcierane i schodzi a nie zaszkodzi napewno może troche obrzydliwe ale działa...


nestatyna jest na receptę 🙂 my mamy receptę, ale nie było potrzeby kupowania :0 A o siuśkach też słyszałam, ponoć najlepszy sposób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Landusia napisał(a):
agamu co to jest ten fiolet czy cos? moja nadi tez ma biały jezyczek ale myslałam ze to od mleka..
co mam kupic i musze isc do lekarza najpierw czy od razu do apteki?

to się nazywa FIOLET GENCJANOWY, kosztuje ok 5 zł. Nam położna poleciła ten sposób i naprawdę działa. Tyle że dziecko wygląda jakby piło denaturat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Mariola prosze...
http://allegro.pl/album-moje-pierwsze-piec-5-lat-geddes-i1856103261.html
mozesz sobie wpisac w allegro moje pierwsze 5 lat i tam ci wyskoczy pare okładke , bo mozesz sobie wybrac z 3 rodzaji.....
A co do drugiego dziecka , gdybym mogła od razu po cc to chetnie skorzystam hi hi .....ale niestety musimy odczekac rok i dopiero pozniej cos planowac , a u mnie jeszcze była cukrzyca i nadcisnienie , jak rozmawiałam z połoznym w szpitalu najlepiej odczekac 2 lata i dopiero ....
Kochane , ale 2 rodzi sie szybciej ..... 🤪 🤪 🤪

dzięki za linka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze jedno..
czytałam że wasze dzieci robia tyle kupek dziennie a moja nadii nie robi wcale..
osttanio nie robiła tydzien dałam jej czopka i jej ulzyło i znów od tego czasu mineły 4 dni i cisza.. jedyne co to puszcza bąki cały czas ale widze ze chce kupke zrobic a nie idzie..
czy podawac jej znów czopki czy isc do lekarza? podobno dzieci moga nie robic kupki nawet 2 tygodnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Maggie003 napisał(a):
hej laski

w sobote urodzilam synka
wazyl : 3660 i ma 54 cm
czujemy sie super, porod ok, epidural zadzialal super, !!!

Wielki Gratulacje kochana......... 🙂 🙂 🙂

super gratulacje!!!



ja równiez przyłaczam sie Gratuluję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Landusia napisał(a):
I jeszcze jedno..
czytałam że wasze dzieci robia tyle kupek dziennie a moja nadii nie robi wcale..
osttanio nie robiła tydzien dałam jej czopka i jej ulzyło i znów od tego czasu mineły 4 dni i cisza.. jedyne co to puszcza bąki cały czas ale widze ze chce kupke zrobic a nie idzie..
czy podawac jej znów czopki czy isc do lekarza? podobno dzieci moga nie robic kupki nawet 2 tygodnie..


a jaki czopek jej podałąs jesli moge zapytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
Landusia napisał(a):
I jeszcze jedno..
czytałam że wasze dzieci robia tyle kupek dziennie a moja nadii nie robi wcale..
osttanio nie robiła tydzien dałam jej czopka i jej ulzyło i znów od tego czasu mineły 4 dni i cisza.. jedyne co to puszcza bąki cały czas ale widze ze chce kupke zrobic a nie idzie..
czy podawac jej znów czopki czy isc do lekarza? podobno dzieci moga nie robic kupki nawet 2 tygodnie..


a jaki czopek jej podałąs jesli moge zapytac

hehe chyba glicerynowe czopki mozna podac nawet noworodkom (z tego co jarze 🙂)
moja robi kupke ze 2-4 razy dziennie 😉 a jak przybiera piknie! WTYDZIEN 305gr 🤪 mamusi mleczko tlusciutkie sluzy 😁 do tego zarloczek straszliwy opija sie mlekiem az huczy ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie walka maly w dzien i w nocy charczy steka i napina sie
dzis dzwonie do lekarza bo dluzej psychicznie nie wyrwamy tak mi go szkoda a nie umiem mupomoc probowalam juz esputiicon saab probiotyki juz sama nie wiem co to moze byc raczej to nie kolki bo krzyczy o roznych porach dnia i nocy

mam pytanko z jakie firmy i jakie smoczki sprawdzaja sie u Was??

a Jasiulek dzis konczy miesiąc i staje sie niemowlakiem 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
kamiska napisał(a):
Landusia napisał(a):
I jeszcze jedno..
czytałam że wasze dzieci robia tyle kupek dziennie a moja nadii nie robi wcale..
osttanio nie robiła tydzien dałam jej czopka i jej ulzyło i znów od tego czasu mineły 4 dni i cisza.. jedyne co to puszcza bąki cały czas ale widze ze chce kupke zrobic a nie idzie..
czy podawac jej znów czopki czy isc do lekarza? podobno dzieci moga nie robic kupki nawet 2 tygodnie..

to ładnie przybiera 😁 🙂

moj tez tak przybierał ale ciągle ma wydęty bolacy brzuszek i kazdy mowi co innego 😞
a jaki czopek jej podałąs jesli moge zapytac

hehe chyba glicerynowe czopki mozna podac nawet noworodkom (z tego co jarze 🙂)
moja robi kupke ze 2-4 razy dziennie 😉 a jak przybiera piknie! WTYDZIEN 305gr 🤪 mamusi mleczko tlusciutkie sluzy 😁 do tego zarloczek straszliwy opija sie mlekiem az huczy ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
a u mnie walka maly w dzien i w nocy charczy steka i napina sie
dzis dzwonie do lekarza bo dluzej psychicznie nie wyrwamy tak mi go szkoda a nie umiem mupomoc probowalam juz esputiicon saab probiotyki juz sama nie wiem co to moze byc raczej to nie kolki bo krzyczy o roznych porach dnia i nocy

mam pytanko z jakie firmy i jakie smoczki sprawdzaja sie u Was??

a Jasiulek dzis konczy miesiąc i staje sie niemowlakiem 🙂 😁

moja wszystkie wypluwa...i wyje dalej, jak wpadnie w histerię....więc smoków nie używamy, bo zaden jej nie pasował.
Jasiulku najlepszego niemowlaczku wrześniowy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Dziekuje dziewczyny 🙂 weszłam teraz na wage i spadło mi 9 kg 😲
hej Kochana! 🙂no mi tez "od reki "10kg w dol a dzis juz weszlam w grono60-tek 😁 😁 😁 😁 69kg mam i jeszcze przynajmniej 10 musze zrzucic ,zeby w miare wygladac ..poki co grubas ze mnie ,ale kij z tym ,pas Terechy zamowie i sie bede paradowac z talia osy 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Maggie gratuluje 🙂
a za Anie i Letke daej trzymam kciuki 🙂
Ja zakupiłam pas Teresy i jest git obciska jak choera i dłuzej jak 1 h go nie ponosze zreszta bede go zakladac jak bede na spacery wychodzic bo najlepiej sie go nosi kiedy jest sie w pionie.
Byłam wczoraj z Matim na pobraniu krwi na te nieszczesna bilirubine i niestety ma podwyzszona i o od wczoraj do jutra jestesmy tylko na sztucznym a swoj pokarm mam odciagac qrwa jakie to jest przykre 😞ale jak ma mu to pomóc to wytrwamy to przeciez tylko 2 dni.Do tego ma lekka anemie ale jeszcze nic na nia nie dostał we wtorek idziemy znowu do pediatry a wponiedziałek znowu beda mu pobierac krew 😞Najgorsze jest to ze jak zje i nie spi to musze mu smoka dac bo cyca szuka a ja nie che zeby sie przyzwyczai do tego okropnego silikonu .Mój M dzisiaj stawia pępkowe bo Mateuszowi dzisiaj w nocy odpadł pępek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
dziewczyny też macie problem z wciśnięciem się w spodnie sprzed ciąży? ja mimo że ważę 2 kg mniej niż przed ciążą to się nie wbijam w niektóre spodnie... 😮 mam nadzieję że to się zmieni... a jak Wasze brzusie? mój jeszcze wystaje...


nie bede nawet nic mowic o swoim wygladzie bo lustro omijam szerokim łukiem mi jeszcze dobre 10 kg zostalo wiec mam wkurwa na maksa mimo ze mój M mi ciagle powtarza zebym sie nie denerwowała bo wszytko w swoim czasie zrzuce kochany jest ale ja bym juz chciała !!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiska napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
kamiska napisał(a):
Landusia napisał(a):
I jeszcze jedno..
czytałam że wasze dzieci robia tyle kupek dziennie a moja nadii nie robi wcale..
osttanio nie robiła tydzien dałam jej czopka i jej ulzyło i znów od tego czasu mineły 4 dni i cisza.. jedyne co to puszcza bąki cały czas ale widze ze chce kupke zrobic a nie idzie..
czy podawac jej znów czopki czy isc do lekarza? podobno dzieci moga nie robic kupki nawet 2 tygodnie..

to ładnie przybiera 😁 🙂Kamisiu ucaluj Jasieńka naszego niemowlaczka wrzesniowego ! 😘 😘 😘

moj tez tak przybierał ale ciągle ma wydęty bolacy brzuszek i kazdy mowi co innego 😞
a jaki czopek jej podałąs jesli moge zapytac

hehe chyba glicerynowe czopki mozna podac nawet noworodkom (z tego co jarze 🙂)
moja robi kupke ze 2-4 razy dziennie 😉 a jak przybiera piknie! WTYDZIEN 305gr 🤪 mamusi mleczko tlusciutkie sluzy 😁 do tego zarloczek straszliwy opija sie mlekiem az huczy ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema...
Noc taka sobie chyba cos sie poprzestawiało mojej Julii... 🤪 🤪
J 🤪
Ja co karmienie ja dakarmiam mlekiem Nan.....nie wiem czy z cyca mało wartosciowy czy co ale ona sie nie najda....normalnie szok....atak chce karmic cycem....
Jasi wszystkiego naj.... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski czy Wasze maluchy mają często czkawkę?? Gabrysia ma bardzo często,w zasadzie co chwilę! Czasem ją zlapie podczas jedzenia-wtedy czka, pije, beka i wszystko razem 🙂

A i jeszcze jedno...czy Wasze foteliki samochodowe też są takie chu...we?????? Niby to wyprofilowane, a jak Mała zaśnie, to glówka jej zwisa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 beznadzieja. A na dluższą podróż to już w ogóle odpada,Gabi płacze,bo jej niewygodnie. Wasze też takie są do bani, czy tylko ten nasz jest taki po zbóju????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Laski czy Wasze maluchy mają często czkawkę?? Gabrysia ma bardzo często,w zasadzie co chwilę! Czasem ją zlapie podczas jedzenia-wtedy czka, pije, beka i wszystko razem 🙂

A i jeszcze jedno...czy Wasze foteliki samochodowe też są takie chu...we?????? Niby to wyprofilowane, a jak Mała zaśnie, to glówka jej zwisa 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 beznadzieja. A na dluższą podróż to już w ogóle odpada,Gabi płacze,bo jej niewygodnie. Wasze też takie są do bani, czy tylko ten nasz jest taki po zbóju????

moja tez ma czesto czkawke nie masz co sie martwic.....a co do fotelika z moim jest ok, nie ma problemow, ja czesto w domu bujam ja czasami w tym foteliku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...