Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie w prezy szpitalu gdzie chyba bede rodzic szkola rodzenia jest za free kolezanka teraz chodzi i sobie chwali,ale jak czytam program to mi sie nie usmiecha tam chodzic bo zdeka nudny .Wogole to jak juz urodzicie pierwsze dziecko- bo my co juz drugie to troche inaczej 🙂 to instynkt macierzynski uruchamia sie automatycznie i bedziecie wiedzialy co macie robic 🙂ja tylko Kuby przez 2 tyg nie kapalam bo sie balam a reszte robilam instynktownie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
u mnie w prezy szpitalu gdzie chyba bede rodzic szkola rodzenia jest za free kolezanka teraz chodzi i sobie chwali,ale jak czytam program to mi sie nie usmiecha tam chodzic bo zdeka nudny .Wogole to jak juz urodzicie pierwsze dziecko- bo my co juz drugie to troche inaczej 🙂 to instynkt macierzynski uruchamia sie automatycznie i bedziecie wiedzialy co macie robic 🙂ja tylko Kuby przez 2 tyg nie kapalam bo sie balam a reszte robilam instynktownie 🙂
Tak mi się właśnie zdaje, więc nie wybieram się do szkoły rodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam stresa na sama mysl, nawet nie o sam bol chodzi ale tego wszystkiego dookola, odejscia wod krwi itp, podobno mozna nawet narobic z bolu i podobno u nas sa takie sale ze lerza trzy rodzace przesloniete tylko kotara i wszystko slychac, ogolnie boje sie ze se wstydu narobie, jak bede sie drzec albo cos, zobacze co tam w szkole rodzenia powiedza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sal gdzie rodzi wiecej kobiet moja bratowa sobie bardzo chwali, mówi że czuje sie wtedy taka nieosamotniona w tym bólu 🙂 i nie zwraca sie wtedy uwagi na to czy ktos krzyczy czy nie. a przeszła dwa porody jeden właśnie w sali gdzie rodziło z 5 kobiet i jeden gdzie rodziła sama. mówi że zdecydowanie lepiej jest w wielo.
a co do porodu to tez nie boje sie bólu tylko całej tej akcji przed samym 2 etapem porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mgrzedzicka napisał(a):
ja mam stresa na sama mysl, nawet nie o sam bol chodzi ale tego wszystkiego dookola, odejscia wod krwi itp, podobno mozna nawet narobic z bolu i podobno u nas sa takie sale ze lerza trzy rodzace przesloniete tylko kotara i wszystko slychac, ogolnie boje sie ze se wstydu narobie, jak bede sie drzec albo cos, zobacze co tam w szkole rodzenia powiedza


Kochana nie stersuj sie az tak 🙂Ty krwi nie bedziesaz widziala ,wody jak ci odchodza to nie boli i nie jest straszne naprawde no al bol wiadomo bedzie albo mniejszy albo wiekszy .ja jak rodzilam syna to tez mialam sale grdzie trzy rodzily i byly boksy miala farta bo sama rodzilam a jak juz lezalam po porodzie to druga rodzila owszem slyszalam jak dyszala z bolu ale wtedy to juz Ci wszystko jedno bo najwazneijsze ze Ty masz to z glowy.U mnie nie trzeba chodzic do szkoly rodzenia zeby miec porod rodzinny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że fajnie uczestniczyć ale jak mam wydać te 300 zł to wole je zachować i dokończyć remont mieszkania. a bez szkoły też sobie można poradzić. Jeszcze zobaczymy dzis zadzwonię wieczorkiem wiec jutro lub nawet dzis zdam wam relacje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja siostra miała bóle krzyżowe.
a idzie to rozpoznać najczęściej po tym czy w czasie ciąży boli cie krzyż, mnie jeszcze nie boli no ale zobaczymy...
ale jeszcze tyle czasu do naszego porodu że staram sie tak o tym nie myslec, przeciez chce miec dzidzie na świecie a bez bólu sie nie da wiec trzeba to znieść i sie cieszyć naszymi skarbami 😉
popatrzmy tez na to z tej strony jaki to musi byc wysiłek nie dla nas ale dla naszego maleństwa, że z tak miłego miejsca cieplutkiego gdzie mamusia robiła wszystko za niego musi wyjść na świat gdzie wszystko robi już sam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
u nas tak sobie zazyczyli.
mama mi mówiła że podczas porodu najgorszy jest ból jesli sie ma krzyzowy,niektore maja tylko brzucha a inne i brzucha i krzyzowy wtedy ponoc mozna sie zesrac z bólu 🤢


Leginsik faktycznie z krzyza najgorszy boli fest 😞ja mialam z brzucha a potem z krzyza i miedzy skurczami byam tak wypapowana ze przysypialam co 3 do 5 min ,ale teraz to bym znieczulenie wziela tyle ze wtedy to juz za poźno bylo bo mialam rozwarcie na 9cm.Mozna sie zesrac z bolu mojej kol siostra w grudniu rodzila i sie posrala ,ale mysle ze to lekarzy wina bo albo powinni jej lewatywe zrobic albo zapytac czy sie wyproznila przed .Ja to sie tak lewatywy balam ze zanim trafilam do szpitala wydusilam co trzeba z siebie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Zrobicie jak uważacie,ja sie zdecydowałam ze względu na poród rodzinny ale nie omieszkam przy okazji sie czegos nauczyc 🙃 😜

No i racja 😉Ja tam sie nie wybieram,bo mam daleko i nie bedzie mi sie chcialo dojezdzac,zreszta u nas szkola jest za free ,wiec super ,a jak sie Leginsik cos ciekawego dowie to mamy nadz.,ze sie znami podzieli informacjami??? 😉Cale zycie sie uczymy ,gdybym miala jak pewnie bym chodzila,ale tez tego nie wiem napewno,przy pierwszej ciazy nie bylam zapisana,a internetu nie mialam,zdalam sie na instynkt...Teraz mamy siebie 😁 🙃 😎 😉 😜 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam nawet nie myślę o porodzie 😜 ... a i też słyszałam o tych bólach krzyżowych że idzie się skichać ...a i mam nadzieje że to nie prawda że jak w ciąży krzyże bolą że potem tak się rodzi ... bo ja na krzyże narzekam już od daaaawna 😮

Ale mi to gardzioło w dupę daje 😠 😠 😠 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leer napisał(a):
co do sal gdzie rodzi wiecej kobiet moja bratowa sobie bardzo chwali, mówi że czuje sie wtedy taka nieosamotniona w tym bólu 🙂 i nie zwraca sie wtedy uwagi na to czy ktos krzyczy czy nie. a przeszła dwa porody jeden właśnie w sali gdzie rodziło z 5 kobiet i jeden gdzie rodziła sama. mówi że zdecydowanie lepiej jest w wielo.
a co do porodu to tez nie boje sie bólu tylko całej tej akcji przed samym 2 etapem porodu.

Leer,nie myslisz wtedy o tym uwierz mi,bol i chec ,by bylo juz po wszystklim jest silniejszy,wiec naprawde nie mysl o tym ,boitak nie bedziesz tego pamietac za dobrze..przynajmniej ja tak mialam,po wieeeelogodzinnym porodzie..-myslalam ,ze bedzie latwiej,bo zawsze mialam szerokie biodra ,a to mit 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodziłam na szkołę rodzenia w pierwszej ciazy. Bardzo lubiłam te zajęcia, szczególnie kiedy było o pielegnacji maluszka czy też samym porodzie. Moj mąz był zadowolony jak był na pielęgnacji, uczyli wtedy tatusiów kąpać, bo tatusiowie maja większe dłonie. W zajeciach gmnastyczne nie mogłam uczestniczyć bo lekarka mi zabroniłam bo miałam skurcze tzw stawianie brzucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leer napisał(a):
co do sal gdzie rodzi wiecej kobiet moja bratowa sobie bardzo chwali, mówi że czuje sie wtedy taka nieosamotniona w tym bólu 🙂 i nie zwraca sie wtedy uwagi na to czy ktos krzyczy czy nie. a przeszła dwa porody jeden właśnie w sali gdzie rodziło z 5 kobiet i jeden gdzie rodziła sama. mówi że zdecydowanie lepiej jest w wielo.
a co do porodu to tez nie boje sie bólu tylko całej tej akcji przed samym 2 etapem porodu.

Leer,nie myslisz wtedy o tym uwierz mi,bol i chec ,by bylo juz po wszystklim jest silniejszy,wiec naprawde nie mysl o tym ,boitak nie bedziesz tego pamietac za dobrze..przynajmniej ja tak mialam,po wieeeelogodzinnym porodzie..-myslalam ,ze bedzie latwiej,bo zawsze mialam szerokie biodra ,a to mit 😮
Mi też się zdaje że jest Ci wszystko jedno, byle jak najszybciej "to" z nas wyszło. I pewniw robienie pod siebie nie jest tam dla nikogo niczym nadzwyczajnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...