Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Gusia,tośty zdolna dziewoja 🙂 Moze tak uszylabys co dla takiego sloniatka jak ja hahaha 😁
Ja niewiem jak te dzieci szybko rosna ,niedawno wychodzilam ze szpitala z coreczka a tu juz do pierwszej klasy pojdzie...ale mama za to zawsze mloda 🙂(bynajmniej tak sie czuje,aczkolwiek dopadaja czasem trudne chwile 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was kobietki jakie bierzecie witaminki?Ja jakos przywyklam do Prenatal,jednak ost. za rada farmaceutki siegnelam po duzo tansze Witaminer-Prenatal,niby bardzo podobne ,a 60kapsulek to koszt zaledwie16zl.Jestem ciekawa Waszego zdania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusia743 napisał(a):
Masz rację Joasiu 🙂 Dzieci szybko rosną..... Moja córka w czerwcu kończy osiemnaście lat 🙃 a ja nie nadążam.... hahahahaaa.... kiedy ten czas minął 🙂 🙂 🙂

Eeeeee...no to super 😉Kurcze ale fajnie ,taki maly wyskrobek w rodzince bedzie 😉 Corcia popilnuje ,a mamusia jeszcze na balet nieraz wyskoczy hahahahaaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę Prenatal classic... Są trochę droższe i muszę liczyć się z pieniążkami ale tak sobie myślę, że raz w miesiącu mogę przecież wydać 20 zł. Tam jest 30 tabl. i bierze się raz dziennie. Jest tam kwas foliowy i żelazo ci dla mnie jest bardzo ważne bo mam niską hemoglobinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez go bralam ,tamta ciaze i na samym poczatku tej tez 😉 Babka z apteki poradzila te i niewiem czy sa dobre....sklad podobny,kwas foliowy tez jest tylko mniej niz w prenatal classic...ale mam dylemat,wiem wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga teraz patrze,ze Ty z Zielonej Gory tez jestes 😉Witaj ziomalko 😉 😘Falubaziary same tu ,prosze jakmilo 😉Karolinka tez tu jest (dawno Jej nie widzialam tutaj)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podstawowa dzienna dawka kwasu foliowego to 4 mg. Jeżeli tam tyle jest ( a myślę, że tak) to powinny być dobre. Ja przy pierwszej ciąży nie brałam żadnych witamin ani kwasu foliowego. To było tyle lat temu i nikt mi nie powiedział wtedy żebym brała a mimo wszystko córka jest zdrowa, ale mogło być przecież różnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja opócz kwasu foliowego nie biore żadnych suplementów, bo zarówno wg mojej gin jak i mojego lekarza rodzinnego ( teściowa 😁 ) lepiej brac witaminy w postaci warzyw i owoców. Poza tym to troche dla mnie nabijanie kasy dla koncernów farmaceutycznych.
Podobnie nie wiem czy reklamowany rutinoscorbin na prawde tak działa :P moze bardziej na psychike 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Podstawowa dzienna dawka kwasu foliowego to 4 mg. Jeżeli tam tyle jest ( a myślę, że tak) to powinny być dobre. Ja przy pierwszej ciąży nie brałam żadnych witamin ani kwasu foliowego. To było tyle lat temu i nikt mi nie powiedział wtedy żebym brała a mimo wszystko córka jest zdrowa, ale mogło być przecież różnie 🙂

ja też biorę tylko ''acidum folicum'' większa 5mg dawka kwasu foliowego i nic poza tym,żadnych innych witamin nie biorę,mój lekarz powiedział że jak biorę kwas foliowy to wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusia743 napisał(a):
Joasiu a w której części Zielonej mieszkasz? Tak orientacyjnie oczywiście 😆

Kochana moj domek rodzinny miesci sie w okolicach rynku przy Owocowej 😉a od 2 lat mieszkamw Czerwiensku 😉a Ty kochana skad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
gusia743 napisał(a):
Podstawowa dzienna dawka kwasu foliowego to 4 mg. Jeżeli tam tyle jest ( a myślę, że tak) to powinny być dobre. Ja przy pierwszej ciąży nie brałam żadnych witamin ani kwasu foliowego. To było tyle lat temu i nikt mi nie powiedział wtedy żebym brała a mimo wszystko córka jest zdrowa, ale mogło być przecież różnie 🙂

ja też biorę tylko ''acidum folicum'' większa 5mg dawka kwasu foliowego i nic poza tym,żadnych innych witamin nie biorę,mój lekarz powiedział że jak biorę kwas foliowy to wystarczy.

Byc moze ..ja tam jednak wole na zimne dmuchac,tym bardziej,ze nie mam jakichs tam mega dobrych wynikow(slaba norma)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jaki ten swiat maly 🙂 a gdzie dreptasz do gina?Ja doKobierskiej,ale zmienie ja ,caly czas bioreluteine,nospe forte 3razy dziennie (mam bolesci podbrzusza i twardnienie)Martwie sie troche ,nie mam rzadnych badan przeprowadzanych ,ani nic ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Muszę brać suplement diety tzn witaminy bo mój organizm ma problem z przyswajaniem żelaza. Z pożywienia nie przyswaja go prawie wcale więc nie mam innego wyjścia 🙂


chyba, że tak 🙂

ja biorę folik, tez dawka 0,4 mg

jak zaczną mi się skurcze łydek to pewnie zacznę znów brac asmag, jak to było w poprzedniej ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gusia743 napisał(a):
Muszę brać suplement diety tzn witaminy bo mój organizm ma problem z przyswajaniem żelaza. Z pożywienia nie przyswaja go prawie wcale więc nie mam innego wyjścia 🙂

Masz to co moja mama..niedokrwistosc ,nieprzyswajanie zelaza;( to jest straszne ,wieczne anemie i oslabniecia niekiedy.Brala nawet zastrzyki na to;(Wspolczuje Ci ale nos do gory! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzę do Alde Medu do Prałata. Jestem bardzo zadowolona. Mogę z nim o wszystkim porozmawiać, jest sympatyczny i moim zdaniem kompetentny. Jest nie tylko ginekologiem ale również położnikiem. Mi kazał zrobić przede wszystkim podstawowe badanie krwi i moczu oraz badania na cukier i to na pierwszej wizycie. Dostałam wtedy od razu skierowanie do Nowej Soli na badania prenatalne a także na badanie USG. On USG ma u siebie, ale chciał aby to pierwsze badanie zrobił specjalista Na ostatniej wizycie (9 tydzień) dostałam skierowanie na badanie w kierunku HIV, kiły i WZW C. Jestem bardzo zadowolona. Moja córka też do niego chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biorę od 6 dni Falvit mama - przez cały czas jadłam tylko kwas foliowy, ostatnio nie mam ochoty na pomarańcze itp, a zapach pietruszki mi zupełnie nie pasi wiec miałam mały niedobór witaminy C i ph moczu mam zasadowe - a to niezadobrze . Ale mysle ze jak wiosna zacznie sie na dobre i warzywka i owoce bedą tryskały witaminami to odstawie suplementy bo tez nie jestem za łykaniem sztucznych zamienników. w końcu prawie 5 miechów naszej ciąży to prawdziwa wiosna i lato co mnie barzdo cieszy (choć mam nadzieję że nie będzie aż takich upałów jak rok temu) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...