Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

Leer napisał(a):
dzieki, na pewno napisze;_) teraz szukam łóżeczka dla naszego maluszka znalazłam jedno fajne na allegro z misiami ale nie wiem czy bedzie odpowiednie?
zobaczcie same;_) http://allegro.pl/item1475274346.html 🙂

Sliczne mi sie one bardzo podobaja ,jednak ja bym wybrala model z szuflada,praktyczniej ,chowasz posciel na dzien a dziecko bawi sie w lozeczku jak w kojcu 😉Oczywiscie nieco starsze dzidzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

zastanowimy sie jeszcze 😉 dziewczyny powiedzcie mi co jaki czas mozna robić usg maluszkowi? dla mnie to teraz wazne bo miałam robione 1 marca i nie wiem na kiedy sie umówić do nowego lekarza tak aby wykonał mi kolejne usg i moze poznam płec? ;_) chciałabym je zrobic juz na pierwszej wizycie bo do tego nowego lekarza czeka sie z 3 tyg..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leer napisał(a):
zmienie lekarza jutro zadzwonie zeby sie umówic na wizyte powiem mu jak wyglada sytuacja , wiem ze on robi wszystkie badania nawet sie smieja ze bardziej denerwuje sie o ciaze niz przyszłe mamusie ale lepiej dmuchac na zimne, a do mojego pojde po wyniki .

Leer nie jestes sama ja tez zmienie lekarza 😉Bedziesz moim wzorem-->pojde w Twoje slady hahaa 😉Trzymaj sie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do łóżeczka, bardzo ładne 🙂
dobrze, ze ma wyciagane szczebelki 🙂
ja mam takie najzwyklejsze i najprostsze 😜

a co do usg, to zdania sa podzielone. Nie szkodzi, ale nie wiadomo ile powinno sie ich robić. Ja po prostu zaufałabym temu nowemu lekarzowi i tyle razy ile on chciałby zrobić usg, tyle razy robiłabym 🙂
Niektóre kobiety mają robione usg co 3 tygodnie, tzn co wizyte i tez jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sobie wzór wybrałaś hehe;_) macie racje zaufam temu nowemu lekarzowi przecież jakiemuś muszę ;_) łóżeczko bardzo nam sie podoba ,także mysle że takowe zakupimy ;_) ciężko tylko z przewijakiem na allegro nie moge nic znaleźć..
p.s a wózek marzy mi sie retro ;_)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer
łózeczko sliczne 🙂
co do usg to usg generalnie nie skzodzi dziecku. jezeli jest potrzeba robi sie je czesto, jezeli nie -nie robi. ja np. teraz mialam w odstepie 1 tygodnia (mialam krwiaka), a nastepne mam dopiero za miesiac.

gusia743
ja mialam cc i teraz tez bede miala na 99% mimo, ze czas odpowiedni minal aby rodzic naturalnie. dr tlumaczyl mi, ze cc po cc robi sie napewno jak ma sie lozysko przodujace- tzn na scianie przedniej(chyba ze bedzie mimo tego bardzo wysoko usytuowane, a nie na lini ciecia). ja juz wiem ze nasze lozysko rozwija sie na scianie przedniej. ale i tez chce miec cc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z zakupami wstrzymuje sie tak do ok. 30 tc. Ciuszki mam po Grzesiu + od tójki innych dzieciaczków z rodziny. Jedyne co będe musiała kupic to wózek i kosmetyki 🙂

apropos kometyków, zaczełam zbierać dla siebie różne próbki, mini wersje kosmetyków - idealne do szpitala. Sprawdziił mi się system używania próbek w szpitalu - zajmowały mało miejsca w torbie. Mam dla siebie chusteczki oczyszczające do twarzy ( brakowało mi ich poprzednim razem) i dla dzidzi mini buteleczke oliwki 🙂
jeszcze sporo mam do uzbierania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
hej dziewczęta
dawno nie zaglądałam a tu tyle się dzieje 🙂
wiecie już jaka będzie płeć dzieciaczków?mi lekarz powiedział że dopiero może koło 20tyg zobaczymy a ja już się nie mogę doczekać 🙃


dzieje dzieje 🙂
u nas bedzie chlopak 🙂 chlopakow latwiej poznac 😜 hehe albo siurek wystaje miedzy nogami, albo nie. ale do 20tc mysle, ze spokojnie bedziesz juz nac plec. na forum narazie same chlopaki sie ujawnili poki co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
ja z zakupami wstrzymuje sie tak do ok. 30 tc. Ciuszki mam po Grzesiu + od tójki innych dzieciaczków z rodziny. Jedyne co będe musiała kupic to wózek i kosmetyki 🙂
🙂


Kasia a na jaki wozek polujesz? 🙂 masz jakis na oku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mph(jak sie doczytalam to chyba Marta?? 😉,Wiec Marto musze przyznac ze bardzo ladnie zaokragla Ci sie brzuszek,u mnie to raczej wyglada to tak(w pierwszej ciazy tez tak mialam) ,ze i uda i pupa sie tez powieksza -wyglada to jakbym utyla ,a Ty prosze szczuplutka,zgrabniutk ,tylko brzuszek wystaje,super tylko pogratulowac 😆
A co do wozka -czym sie kierowac?Wydaje mi sie ze przede wszystkim funkcjonalnoscia,gondola+spacerowka+fotelik,oczywiscie amortyzacja,duze kola(na naszych polskich drogach- male sa tragiczne)ja jestem zwolenniczka pompowanych.Warto tez zwrocic uwage na regulacje oparcia (przy spacerowce najlepiej do pozycji lezacej)Ja na to nie zwrocilam uwagi i corka ,gdy zasnela do glowka jej "wisiala"bardzo nie wygodne to bylo _musialam zmienic wozek...Lubie sportowe solidne ,wygodne wozeczki regulacja wysokisci rączki tez ma nie male znaczenie...A reszta to kolor i fason a tego jest do wyboru do koloru .Mamy w czym wybierac kobitki 🙃 😜 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
ja z zakupami wstrzymuje sie tak do ok. 30 tc. Ciuszki mam po Grzesiu + od tójki innych dzieciaczków z rodziny. Jedyne co będe musiała kupic to wózek i kosmetyki 🙂

apropos kometyków, zaczełam zbierać dla siebie różne próbki, mini wersje kosmetyków - idealne do szpitala. Sprawdziił mi się system używania próbek w szpitalu - zajmowały mało miejsca w torbie. Mam dla siebie chusteczki oczyszczające do twarzy ( brakowało mi ich poprzednim razem) i dla dzidzi mini buteleczke oliwki 🙂
jeszcze sporo mam do uzbierania 🙂

Kasiu bardzo mądrze,prawde mowiac kiedy rodzilam coreczke minelo sporo czasu i nie wszystko pamietam...Wlasnie mi przypomnialas,ze takie probki sa bardzo praktyczne 😉Aj ale kiedy to bylo ....Sie zastanawiam nad dzidzia ,mysle o remoncie ,co kupimy do domu,a moja coreczka w tym roku do pierwszej klasy idzie...zebym tylko nie zapomniala Jej wyprawki zrobic 😁 Ona do szkoly ,a mamusia na porodowke hi hi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach dziewczyny ale jestem zła,jak cholera.Dzwoniłam po wyniki badań testu Papp-a i okazało się że ich jeszcze nie ma,bo nie mieli dołączonego badania USG do wyników krwi i nie mogli obliczyć ryzyka bez tego.Przez przypadek ja zabrałam i oryginał i kopię.Oczywiście dzwonili do mnie,ale ja w trakcie zmieniłam numer telefonu,i oczywiście podawałam im ostatnio ten zmieniony, ale jakoś chyba nie zakodowali go.No i teraz kolejne 2 dni stresu i czekania,bo wyniki mają być w czwartek albo piątek. 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep,acoto za wyniki?Jejku ja mialam tylko badanie krwi,grupe,mocz i 2razy usg robione ,a kiedy spytalam sie giny czy wszystko ok to mi powiedziala,ze 12tydz to za wczesnie by wykryc,np.jakies wady....zadnych innych badan mi nie robi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Pisałam już tutaj raz, no i ciężko było teraz nadrobić zaległości. 🙂
04.03 byłam na usg i okazało się że dzisiaj szybko rośnie i był już 12 tyd i 4 dni, dzidzia mierzyła 6 cm 🙂 ja chodzę do ginekologa na nfz i nie jest tak źle 🙂 generalnie miałam badanie przezierności karkowej, patrzył przepływy takie na kolorowo, serduszko jak bije, wielkość główki 🙂 wszystko jest jak na razie ok 🙂 ale niestety nie było widać płci, więc jeszcze trochę poczekam na taką nowinę. Z tym że nie dostałam żadnego wydruku tak jak wy tylko wszystko wpisał w kartę ciąży i sobie w kartę. Następna wizyta 1 kwietnia 🙂
Pozdrawiam Was serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety dopadło mnie przeziębienie, ból gardło, katar :-/ lekka gorączka była ale apap pomógł 🙂
Kasia a do jakiego chodzisz lekarza?? bo ja jestem z Polic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no i kurcze ja jeszcze nie mam brzucha, mieszczę się w stare ubrania bez problemu, może niedługo się to zmieni :P hehe albo to ze względu że jestem trochę przy sobie to później brzuch wyjdzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 8 marca 🙂

dziwie sie ze boicie sie zmiany lekarza, ja od samego początku do dwoch roznych tak na wszselki wypadek aby miec porownanie co mowia.
dodatkowo usg w 12 tygodniu rowniez robilam gdzie indziej bo w tej klinice nie maja takiego dobrego usg.
tak czy inaczej lepiej sie czuje jak trzech roznych lekarzy mowi ze czlowieczkiem wszystko w porzadku
trzymajcie sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
malstep,acoto za wyniki?Jejku ja mialam tylko badanie krwi,grupe,mocz i 2razy usg robione ,a kiedy spytalam sie giny czy wszystko ok to mi powiedziala,ze 12tydz to za wczesnie by wykryc,np.jakies wady....zadnych innych badan mi nie robi ...

A bo nie każdy lekarz je zleca,ja akurat sama chciałam i zrobiłam.To badanie przesiewowe w kierunku wad genetycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...