Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jkma napisał(a):
Mam nadzieje, zemnie przyjmiecie do swojego grona 🙂 To moja pierwsza ciąża. Na ostatnim USG maluszek mial 2,5cm , ale zdjecie mamy z 8tc. Jeszcze malutko bylo widać 🙂
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszle mamusie z tego forum 😉


ja miałam usg w 10 tc i 5 dniu i mój miał 37 mm. Teraz w czwartek idę na to prenatalne, zobaczymy ile podrósł 🙂

Karolina, musisz się przyzwyczaić do nowej siebie. J ateraz tylko w ciażówkach pomykam, a one szersze w udach. Też wolałam rurki nosić, ale jak mus to mus, trzeba się do szerwszych przyzwczaić. Ja w soje dzinsy tez juz nie wchodze. A w legindsach źle sie czuje, mam wrażenie ze tyłek mi się w nich trzęsie 😜
ide się kąpac, meseczke na włosy nałozyc a potem spac. Jutro znów zajęcia od rana.

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Karolinko,otoz ja mam ten sam dylemat.. 😉Tylko leginsy,aczkolwiek fajnie bo uwielbialam zawsze w nich chodzic 😉Do tego jakies tuniczki,ost zamowilam sobie na allegro spodenki ciazowe ...z materialu,zobaczymy jak sie bede w nichprezentowac 😉Wiekszosc ciazowych ciuchow,wg mnie jest dla Pan powazniejszych...No nie jestem tam pierwszej mlodosci ale lubie sie ubierac mlodziezowo..jednak dobrze,ze moda jest teraz na tuniki odcinane pod biustem,leginsy ,mozna powybierac niekoniecznie udajac sie do sklepu z ciazowymi ciuchami 🙂A jesli chodzi o mdlosci,to faktycznie jest lepiej,jednak niekiedy zdarza mi sie ,ze,np.slabne nagle,trzese sie i musze sie polozyc.Ten stan trwa ok pol do godziny.Trzymajcie siekobietki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam wrażenie ze tyłek mi się w nich trzęsie" 😁 Kasia ales mnie rozbawila 😉Oj ciezarowki to maja problemy co nie dziewczyny 😉Ja z kolei mam wrazenie ,ze moj brzuch i cala ja przytylam i nie widac tu ciazy,tylko grubasnosc 😜 ale powoli juz sie zaokragla pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
"mam wrażenie ze tyłek mi się w nich trzęsie" 😁 Kasia ales mnie rozbawila 😉Oj ciezarowki to maja problemy co nie dziewczyny 😉Ja z kolei mam wrazenie ,ze moj brzuch i cala ja przytylam i nie widac tu ciazy,tylko grubasnosc 😜 ale powoli juz sie zaokragla pozdr.


😁 Tez mam wrażenie, że to nie dzidzia we mnie rośnie tylko mój tłuszcz :P Co zrobić, ciągle jestem głodna! I już chciałabym być mniej zmęczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak włsnie jest że w spodnie się niedopinam , brzuch odstaje jak by byl mega otyły ... i to jest takie dziwne własnie , no ale coż nic nie pozostaje innego jak zaakceptowac siebie ....co jest narazie mega trudne ....
Ale pocieszam się że nie tylko mi brzusio rośnie ...
Pozdrawiam ciepło
Pogoda dziś wyśmienita słonko i ciepło ... wydaje się że wiosna nadchodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane, zagłosujecie na synka Gogr?
najlepiej codziennie do konca marca http://pl.lennylamb.com/#chusty/konkurs/2961
Gosia jeszcze nie ma wózka, a cięzo Matiego na rączkach ciągle nosic na spacerze, więc bardzo chciałaby tą chuste 🙂
w jej imieniu, dziękuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobietki 🙂 jak samopoczucie? u mnie z rana było wspaniałe teraz troche entuzjazm opadł, byłam juz w kościółku pomodliłam sie za nasze maleństwa a teraz zaczyna mi doskwierać nuda;/, co do spodni ciążowych to raczej nie przekonam sie do nich. Jeszcze wchodzę w normalne moje rurki i najprawdopodobniej do końca ciąży tak będzie ;-) nie wyobrażam sobie założyć innych spodni na tyłeczek niż rurki ;/ wiec dam czadu i jak to mój kuzyn mówi wbijać mnie będa w nie nawet przez 2 godz ale wejdę hehe ^^
co do ospy to okazało sie że miałam wiec sie uspokoiłam;_)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mph napisał(a):
heheh a wiecie co, ja juz nie moge sie doczekac duzego brzuszka 😁

jutro mam o 12 prenatalne alez sie boje ale i nie moge sie doeczkac 😉


ja nie bede miała tych badan, lekarz nic o nich nie wspomniał, pytałam sie kuzynki i mówi że mam nie szaleć że to głupota robic w moim wieku, a lekarza bede miała już w 19 tc wiec i tak bedzie już po najlepszym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 trymest mozna powiedzieć juz za na mi ja miałam nieciekawie prawei cały czas WC show i nie tylko poranny czasem z kilkudniowymi przerwami, od tygodnia już nie mieszkam w WC 😁
Brzuszek wydęty w spodniach nie chodzę leginsy i tuniki i jest ok ale pałaszczyk sie już nie dopina. Przybrałam maleńko bo tylko niecały kg, ale brzuszek wydęty. Fakt faktem jak to mówią większosć obiętości brzuszka w 1 trymestrze to to co cichaczem lub na osobności wypuszczamy 😁 no ale takie uroki ciąży.
Cieszę się bardzo że wymioty i nudności prawdopodobnie mam juz za sobą, teraz największy stres to bdania prenatalne ;/ na które dostałam skierowanie z powodu podejrzenia przepukliny pępowinowej, ale staram się myśleć pozytywnie. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
"mam wrażenie ze tyłek mi się w nich trzęsie" 😁 Kasia ales mnie rozbawila 😉Oj ciezarowki to maja problemy co nie dziewczyny 😉Ja z kolei mam wrazenie ,ze moj brzuch i cala ja przytylam i nie widac tu ciazy,tylko grubasnosc 😜 ale powoli juz sie zaokragla pozdr.


😁 Tez mam wrażenie, że to nie dzidzia we mnie rośnie tylko mój tłuszcz :P Co zrobić, ciągle jestem głodna! I już chciałabym być mniej zmęczona.

Doskonale Cię rozumiem..Będzie dobrze mi siły witalne przyszły dopiero teraz,na początku 15 tc,wcześniej ciągle byłam zmęczona.A teraz juz wszystko robie i chce mi się żyć.A i apetycik jest już sporawy, tez czuję że rosnę że hoho,ale na szczęście ciuszków ciążowych już trochę mam.Odziedziczyłam po siostrze która niedawnow była w ciąży;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
kahlanik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
"mam wrażenie ze tyłek mi się w nich trzęsie" 😁 Kasia ales mnie rozbawila 😉Oj ciezarowki to maja problemy co nie dziewczyny 😉Ja z kolei mam wrazenie ,ze moj brzuch i cala ja przytylam i nie widac tu ciazy,tylko grubasnosc 😜 ale powoli juz sie zaokragla pozdr.


😁 Tez mam wrażenie, że to nie dzidzia we mnie rośnie tylko mój tłuszcz :P Co zrobić, ciągle jestem głodna! I już chciałabym być mniej zmęczona.

Doskonale Cię rozumiem..Będzie dobrze mi siły witalne przyszły dopiero teraz,na początku 15 tc,wcześniej ciągle byłam zmęczona.A teraz juz wszystko robie i chce mi się żyć.A i apetycik jest już sporawy, tez czuję że rosnę że hoho,ale na szczęście ciuszków ciążowych już trochę mam.Odziedziczyłam po siostrze która niedawnow była w ciąży;-)

Ja tez bym tak chciala... ale mam brata 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
malstep napisał(a):
kahlanik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
"mam wrażenie ze tyłek mi się w nich trzęsie" 😁 Kasia ales mnie rozbawila 😉Oj ciezarowki to maja problemy co nie dziewczyny 😉Ja z kolei mam wrazenie ,ze moj brzuch i cala ja przytylam i nie widac tu ciazy,tylko grubasnosc 😜 ale powoli juz sie zaokragla pozdr.


😁 Tez mam wrażenie, że to nie dzidzia we mnie rośnie tylko mój tłuszcz :P Co zrobić, ciągle jestem głodna! I już chciałabym być mniej zmęczona.

Doskonale Cię rozumiem..Będzie dobrze mi siły witalne przyszły dopiero teraz,na początku 15 tc,wcześniej ciągle byłam zmęczona.A teraz juz wszystko robie i chce mi się żyć.A i apetycik jest już sporawy, tez czuję że rosnę że hoho,ale na szczęście ciuszków ciążowych już trochę mam.Odziedziczyłam po siostrze która niedawnow była w ciąży;-)

Ja tez bym tak chciala... ale mam brata 🥴


Też nie mam po kim dziedziczyć, dlatego wczoraj byłam na zakupach. Robiłam dwa podejścia, bo po przejściu kilkunastu metrów myślałam, że zejdę na zmęczenie, koszmar. Potem było lepiej i kupiłam drugą parę ciążówek oraz sukienkę na cywilny, ma luz, więc mam nadzieję, że 30 kwietnia się wcisnę 🙂

Piękna pogoda dziś, aż się prosi o spacer! Z prognoz pogody wynika, że w przyszłą niedzielę w Krakowie będzie 13 st., wypas 🤪

Jak tam Wasze samopoczucie dziś, dziewczynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.
Jak samopoczucie od rana?Ja już wstałam,zbudził mnie wilczy apetyt,zjadłam śniadanko,a teraz już sobie siedze i was czytam;-)
Dziś mam zamiar zrobić trochę rozeznania u Siostry na stryszku,i poszukać wszystkiego co mi naszykowała dla maluszka i dla mnie na ciąże.Ach dobrze mieć starszą siostrę a zwłąszcza taką co niedawno sama rodziła dzieciaczki.Nie muszę kupować łóżeczka,ani wózka,mam wanienkę i sporo rzeczy dla mnie na ciążę.Trochę finansowo mnie to odciąży;-)
Część z was pewnie tak ma ,bo ma juz swoje dzieciaczki i będzie duzo potrzebnych rzeczy po mnich;-)
Miłego dzionka brzuszki;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim;_)
mój poranny humor jest neutralny, ani szału entuzjazmu ani depresji. Co do dziedziczenia ciuszków zależy jak sprawa będzie wyglądać:_) jeżeli dziewczynka będzie od siostry jeżeli chłopak od kuzynki;_) także sama nie zostanę;_) teraz z narzeczonym zajmujemy sie naszym przyszłym mieszkaniem na razie zrobiliśmy w sypialni kolor i wygląda świetnie, jednak dużo pracy przed nami a czasu juz coraz mniej gdyż chcemy sie tam przeprowadzić w maju a została cała łazienka do kłucia i wymieniania wszystkiego na nowe, pokój gościnny i pokój naszego maleństwa, na szczęście w kuchni tylko odświeżyć sufit, płytki i meble dostaliśmy w spadku wbudowane jak to w blokach jest najczęściej 😉 juz nie mogę doczekać sie naszej przyszłości 😉
jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju, nasz ślub... sama juz nie wiem czy mamy brać cywilny teraz, a w sierpniu 2012 jak uda nam sie odłożyć cos kasy zrobić kościelny plus wesele, czy zyc bez slubu do najbliższego roku.. co Wy o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
hej wszystkim;_)
mój poranny humor jest neutralny, ani szału entuzjazmu ani depresji. Co do dziedziczenia ciuszków zależy jak sprawa będzie wyglądać:_) jeżeli dziewczynka będzie od siostry jeżeli chłopak od kuzynki;_) także sama nie zostanę;_) teraz z narzeczonym zajmujemy sie naszym przyszłym mieszkaniem na razie zrobiliśmy w sypialni kolor i wygląda świetnie, jednak dużo pracy przed nami a czasu juz coraz mniej gdyż chcemy sie tam przeprowadzić w maju a została cała łazienka do kłucia i wymieniania wszystkiego na nowe, pokój gościnny i pokój naszego maleństwa, na szczęście w kuchni tylko odświeżyć sufit, płytki i meble dostaliśmy w spadku wbudowane jak to w blokach jest najczęściej 😉 juz nie mogę doczekać sie naszej przyszłości 😉
jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju, nasz ślub... sama juz nie wiem czy mamy brać cywilny teraz, a w sierpniu 2012 jak uda nam sie odłożyć cos kasy zrobić kościelny plus wesele, czy zyc bez slubu do najbliższego roku.. co Wy o tym sądzicie?

Gratuluje tworzenia nowego wspólnego gniazdka;-) wiem o czym mówisz ja to wszystko przeżywałam zaraz po naszym ślubie w 2009 roku,w lipcu ślub a we wrześniu przeprowadzka.Fajnie tak wszystko zaczynać od nowa,po swojemy;-)

Co do ślubu to wszystko zależy od was i jak to czujecie;-)Musicie wspólnie głęboko się nad tym zastanowić i zadecydować co będzie najleprze.Jeśli mogę ci radzić,to jak bym była w takiej sytuacji to pewnie,pod presją rodziny wyprawiałabym ślub i wesele od razu,choć do końca się z tym nie zgadzam.A sama myślę że wolałabym urządzić wspólne gniazdko,urodzić dzieciątko i dobrze się na jego przyjście przygotować,a potem jak troszkę podrośnie wziąść ślub i wesele.Po co wam ślub na raty?Cywilny potem kościelny i wesele.Raz a dobrze tak uważam.Mam nadzieje że Ci trochę pomogłam.Pamiętaj zrób tak aby wam było wygodnie;-)Papier żeby tylko go mieć....no nie wiem.A jeśli chcecie ślub w 2012 to lepiej po woli zaczynajcie sobie wszystko planować i załatwiać;-)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam,
Mnie dzisiaj coś "napadło" i co chwilę czymś się wzruszam i płaczę... chyba oszaleję.. aż mi wstyd ale nie umiem nad tym zapanować... miejmy nadzieję że to szybko minie..

Co do wszystkich potrzebnych rzeczy dla dziecka i dla mnie to póki co jeszcze się tym bardzo nie zajmuję. Maluszka na pewno pomogą wyposażyć dziadkowie a co do mnie to liczę na to, że większość ciąży będzie ładna pogoda i wystarczy mi kilka wygodnych sukienek a teraz póki jest jeszcze zimno większość czasu spędzam w domu w wygodnych spodniach dresowych a jak muszę gdzieś wyjść to udaje mi się jeszcze wcisnąć w stare ciuchy- zobaczymy jak długo 😉

Ogólnie to nie mogę się już doczekać środy bo wtedy mam usg!!! Martwię się czy wszystko jest wporządku i jednocześnie czuję że wszystko musi być OK. Ciekawe jak wygląda maluszek i czy tak jak w przypadku części z Was uda się już określić płeć...? O tym przekonam się z mężęm w środę bo jak zwykle zabieram Go ze sobą 🙂 i znowu się zwzruszyłam...
Uciekam..
Trzymajcie się!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉 Leer ze ślubem, to jak sama uważasz. Ja z moim narzeczonym mielismy brać ślub w sierpniu ale ze wyskoczyło co innego przyśpieszylismy 😁 Nam małe przyjęcie starczy...Jak dla mnie nie ma sensu rozkladac na cywilny i koscielny.
My bylismy wczoraj u chrzestnych z zaproszeniami.Póki co nikomu jeszcze nie mowilsmy o ciązy. Wszedzie słodkościami częstowali. Wróciłam taka padnieta, zgaga, mdłości 🤢 Katastrofa. Mam nadzieje, ze na weselu juz tak strasznie nie bedzie 😜
Byłam dzis u ginekologa. Wszystko ok. Badania "ksiązkowe". Uff. Dostałam od położnej gadżet z płytą o dzidziusiu i takim małym pampersem 🤪
Co do brzuszka to 1kg mi ubyło przez tydz. Jeszcze się jakoś dopinam w spodniach, ale też mam wrazenie, że ten tłuszczyk bardziej wyłazi, no i gazy z dwa dni to mi bulgota po jeltach. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

witam nowe mamuśki 🙂

nareszcie usiadłam z tyłkiem na krzesle. Od rana praktycznie non stop na nogach. Umyłam 2 okna, zafugowałam częśc łazienki, ugotowalam zupę, byłam z małym na spacerze i padam 😜


Leer napisał(a):
mph napisał(a):
heheh a wiecie co, ja juz nie moge sie doczekac duzego brzuszka 😁

jutro mam o 12 prenatalne alez sie boje ale i nie moge sie doeczkac 😉


ja nie bede miała tych badan, lekarz nic o nich nie wspomniał, pytałam sie kuzynki i mówi że mam nie szaleć że to głupota robic w moim wieku, a lekarza bede miała już w 19 tc wiec i tak bedzie już po najlepszym czasie.


Leer, dziwie się Twojemu lekarzowi, ze tak lekkoduszniepodchodzi do tych badań. Badania prenatalne w 12 tc polegają na ocenie przeziernosci karku, potem już tego nie wychwycisz.
Wisz, kazdy lekarz prowadzi ciąże jak chce, ale dla mnie jets to nie do poomyslenia by lekarz nie wykonał tych podstawowych badań,szczególnie w 1 trymestrze 🤢

trzymajcie kciuki, jutro jadę dac suknie do przymiarki dl ajednej dziewczyny, ponoć zakochała sie w mojej sukni i koniecznie chce ją pzymierzyć. Moze ją od razu kupi? miejsce w szafie by mi się zwolniło no i kaska by wpadła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do ślubu, to my planowalismy w 2012 roku, ale że Grzesiek zrobił nam niepsodziankę w grudniu, szybko załatwilismy i 7 marca ( dzis 2 rocznica 🤪 🤪 ) bralismy koscielny z weselem.
Nie załuje ze tak wczeseniej, potem z brzuszkiem zabawa nie byłaby mozliwa, a po porodzie to już tez nie to ciało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...