Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mph napisał(a):
Dziewczyny
A moze niektorzy lekarze robia te wszystkie pomiary i sprawdzaja je,ale jak wszystko oki to wyniku po prostu nie drukuja?

właśnie to samo chciałam napisać;-) gdy tak patrzę na to co piszecie.Każdy lekarz jest inny i nie sądze żeby nie sprawdzali tak podstawowych rzeczy.Ja również mam wydruki i wiele rzeczy mi pokazywał i tłumaczy podczas tego badania,ale też o kilka pytałam sama.Wydruki mam ale zupełnie inne choć opisujące wszystko co najważniejsze,do tego mam chyba z 8 zdięć z USG poszczególnych rzeczy które sprawdzał.Ryzyka trisomi nie mam opisanej,bo robiłam test Papp-a tego samego dnia aby mieć pewność,i czekam na wyniki.Ale mam też znajome u których miały badanie prenatalne,ale lekarz sam mierzył i wszystko sprawdzał,a na koniec mówił wszystko z dzieckiem dobrze i na tym kończył.Wydaje mi się że są lekarze którzy mają nas za głupie w tym temacie i nie tłumaczą zbyt wiele bo myślą że i tak nic nie zrozumiemy.Ja sama o wielu badaniach bym nie wiedziała gdyby nie internet i takie fora;-)Przecież to moja pierwsza ciąża ( tak zaawansowana) więc skąd miałabym wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja robiłam toxo tylko i wyłącznie że mam stycznośc w domu z kotami teściowej. Zrobiłam na początku i potem jeszcze 2 razy mam robić w trakcie ciąży.

Dziewczyny, a jak jest u Was z piciem kawy? pijecie tak jak przed ciąża? przerzuciłyście się na rozpuszczalną czy odrzuciło Was od niej>? bo ja chciałabym powrócić do picia rozpuszczalnej z mlekiem, zawsze popołudniami albo czasami rano sobie piłam dla relaksu, ale niestety zapach mnie odrzuca i nie mogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
ja robiłam toxo tylko i wyłącznie że mam stycznośc w domu z kotami teściowej. Zrobiłam na początku i potem jeszcze 2 razy mam robić w trakcie ciąży.

Dziewczyny, a jak jest u Was z piciem kawy? pijecie tak jak przed ciąża? przerzuciłyście się na rozpuszczalną czy odrzuciło Was od niej>? bo ja chciałabym powrócić do picia rozpuszczalnej z mlekiem, zawsze popołudniami albo czasami rano sobie piłam dla relaksu, ale niestety zapach mnie odrzuca i nie mogę 😞


ja robiłam toxo i chyba z 10 innych badań z krwi za jedym razem,bo zlecił mi je lekarz.A z kotami nie mam żadnej styczności.Ale toxo można też się zarazić od brudnego nie mytego jedzenia i od surowego mięsa.

Co do kawy to nie piję;-) ale nie dlatego że mnie odrzuca,ale dratego że jestem przewrażliwiona po poronieniu,i zrezygnowałam z wszelakich używek;-) choć wiem ,że pewnie jedna filiżanka dziennie by mi nie zaszkodziła.hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kawa, szczególnie rozpuszczalna na pewno nie zaszkodzi, ja zawsze pije w kubku, pół kawy i pół mleka, więc to raczej kakao jest, ale tęskno mi za tym smakiem 😉
w poprzedniej ciązy po 30 tc zaczęłam pic kawe w saszetkach z biedronki - jak mi wtedy smakowała! teraz dziwie się jak mogłam ją pić, sama chemia w smaku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja popijam slabiutką kawkę rozpuszczalną z dużą ilością mleka ( tak lubię) czasem codziennie, czasem raz na 2 dni, a czasem jak mnie najdzie to i 2 wypije. Poza tym parę inek dziennie ( zawsze piłam sporo kawy i po prostu lubię mieć jakąś jej namiastkę z mlekiem w kubku 🙂

Mam pytanie odnośnie skóry - jakie balsamy stosujecie ? ja do tej pory używałam swojego starego balsamu nawilżającego, ale to już raczej nie wystarcza. możecie coś doradzić na brzusio i piersi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, ja stosuje balsam do suchej skóry z avonu z wyciągiem z masła shea i ogólnie te balsamy co przeznaczone sa do skóry przesuszonej.
Rozumiem, ze masz suchą skórę cały czas? polecam garniera ten w czerwonej butli, jest super.
Ja kiedyś miałam "fazę" na smarowanie się olejkiem bambino, po nim skóra była na prawdę super, ale wieczorami musiałam uważac by wszystkiego nie zatłuścić, więc przestałam go używac, ale chyba wróce do niego raz na jakis czas bo też mam suchą skórę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kasiu 🙂 muszę poszukać gdzieś konsultantki Avon w okolicy. pytam bo skóra na razie jest ok, ale ja zawsze miałam tendencje do rozstępów ( przez moje częste wahania wagi, tak po 10-14 kg 😞 ) teraz od paru lat jest ok i nie chciałabym ich znowu...
A jak u ciebie brzuszek zniósł pierwszą ciążę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, ja Ci mogę zamówić jakiś fajny balsam, co do kosztów wysyłki to się jakoś dogadamy :0 jestem konsultankta avon i oriflame jakby co.

A brzuszek zniósł ciąże bardzo dobrze, nie miałam rozstępów ani nic, ale po porodzie została mi tzw oponka mała, ale to też przed ciąża ją miałam. Jedynie takie przeźroczyste małe rozstępy mam w okolicy kości biodrowej i przy brodawkach na piersi, to pamiątka po 2 dobie od porodu kiedy miałam nawał mleka, cycki mi wtedy nie wyrabiały, skóra za mocno się rozciągał.
Polecam wcierać w biust oliwke, żeby skóra była na nim bardziej elastyczna.
Ponoć rozstępy sa dziedziczne, niektóre kobiety mimo wcierania kosmetyków dostają rozstępów. Ale wiadomo, lepiej zapobiegać.

Mam wrażenie, ze brzuszek mi przestał rosnąć 😮 albo wreszcie zeszły ze mnie te wszystkie zaparcia i stąd wydaje sie malutki. 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak to dobrze ze mamy to forum co do toxo dzieki za radę nie wiem lekarze tez ludzie albo mysla ze we wlasnym interesie powinnysmy same wiedziec wszystko...
Co do skory podobno oliwka moze wysuszac skore, tak słyszałam....Podobno z Musteli jest dobry krem. Z avonu kiedys miałam taki balsam truskawka-jogurt fajnie nawilzal, ładnie sie wchlanial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Ania, ja Ci mogę zamówić jakiś fajny balsam, co do kosztów wysyłki to się jakoś dogadamy :0 jestem konsultankta avon i oriflame jakby co.

A brzuszek zniósł ciąże bardzo dobrze, nie miałam rozstępów ani nic, ale po porodzie została mi tzw oponka mała, ale to też przed ciąża ją miałam. Jedynie takie przeźroczyste małe rozstępy mam w okolicy kości biodrowej i przy brodawkach na piersi, to pamiątka po 2 dobie od porodu kiedy miałam nawał mleka, cycki mi wtedy nie wyrabiały, skóra za mocno się rozciągał.
Polecam wcierać w biust oliwke, żeby skóra była na nim bardziej elastyczna.
Ponoć rozstępy sa dziedziczne, niektóre kobiety mimo wcierania kosmetyków dostają rozstępów. Ale wiadomo, lepiej zapobiegać.

Mam wrażenie, ze brzuszek mi przestał rosnąć 😮 albo wreszcie zeszły ze mnie te wszystkie zaparcia i stąd wydaje sie malutki. 😲

Kasiu ja w poprzedniej ciazy uzywalam Gerber na rozstepy(najtaniej na Allegro 18.49 za tubke ,a 4.50zl przesylka)i nie mam ani jednego rozstepu 😉Wiem,ze to roznie bywa,jednak ja mam nie drogi i sprawdzony sposob 😉Do tego oliwka w ciagu dnia tez daje rady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO SWIETA DZIEWCZYNKI,USMIECHU,OPTYMIZMU,WYTRWANIA, ABY NAM SIE SLICZNIE BRZUSZKI OKRAGLILY,A DZIECIACZKI ZDROWE RODZILY 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anula1983 napisał(a):
Dodam, że słyszałam o oliwce, ale wolałabym coś innego co tak nie brudzi pościeli 🙂

OLIWKĘ BAMBINO,NP. WMASOWUJE NA MOKRE CIALO A POZNIEJ DELIKATNIE RECZNIKIEM OSUSZAM SIE,WTEDY NIE JEST TAK TLUSTO POLECAM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO SWIETA DZIEWCZYNKI,USMIECHU,OPTYMIZMU,WYTRWANIA, ABY NAM SIE SLICZNIE BRZUSZKI OKRAGLILY,A DZIECIACZKI ZDROWE RODZILY 😉


TAAAAAAAAAAAK I DUZEJ ILOSCI KWIATOW W TYM DNIU 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mph napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO SWIETA DZIEWCZYNKI,USMIECHU,OPTYMIZMU,WYTRWANIA, ABY NAM SIE SLICZNIE BRZUSZKI OKRAGLILY,A DZIECIACZKI ZDROWE RODZILY 😉


TAAAAAAAAAAAK I DUZEJ ILOSCI KWIATOW W TYM DNIU 🤪

oD SAMEGO RANA KWIATKI I SNIADANKO DO LOZKA 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
mph napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO SWIETA DZIEWCZYNKI,USMIECHU,OPTYMIZMU,WYTRWANIA, ABY NAM SIE SLICZNIE BRZUSZKI OKRAGLILY,A DZIECIACZKI ZDROWE RODZILY 😉


TAAAAAAAAAAAK I DUZEJ ILOSCI KWIATOW W TYM DNIU 🤪

OD SAMEGO RANA KWIATKI I SNIADANKO DO LOZKA 😉

I BUZIAK NA DO ZOBACZENIA KIEDY JESZCZE SPIMY A MAZ IDZIE DO PRACY

[URL=http://img4.imageshack.us/i/bukietbig.jpg/][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/3540/bukietbig.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi ale piekne tulipanki 😉 😘
a ja dostalam piekny bukiet roz herbacianych 😉Cudne i wlasnie sniadanko do lozka moj maz mi szykuje hahahahaha 🤪 Wrocil z nocki a ja taaaaka glodna jestem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczyny, tak sobie myslałam od wczoraj o zmianie ginekologa i znalazłam dobrego ( moja bratowa mnie namawiała od poczatku abym sie do niego udała ona prowadzila u niego 2 ciaze i byla bardzo zadowolona, ale z innych przyczyn wybralam mojego). Co do tego nowego sama nie wiem czy dzwonic juz teraz i sie umawiac czy poczekac na kolejna wizyte do tego mojego? sama juz nie wiem co mam robic, poza tym ten mój ma moje wyniki z cytologi które mam do odebrania na następnej wizycie... ? sama juz nie wiem.. jestem ogólnie z niego zadowolona chodze do niego od poczatku mojej kariery z ginekologami :_), ale dreczy mnie to że nie wykonuje mi żadnych badan...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobitki 🙂 Wszytskiego NAJ 🙂

Marta, cholera nic nie było ☺️ poszliśmy spać ☺️

Leer, jeśli znalazłaś dobrego ginekologa, a jeszcze jesteś powiązana z tym "starym" w postaci tych wyników, to ja na Twoim miejscu poszłabym do tego nowego, zobaczyłabym jak wizyta u niego wygląda, jelsi robi usg to jakie badania wykonuje - zobaczysz jego podejście do pacjenki. A najłatwiej zapytac się bratowej czy ma wydrukowane wyniki z usg i zobacz czy sa tam rzeczy o których pisałyśmy wczesniej.
Potem posżłabym na wizyte do starego gina i wtedy zdecydowałabym czy zostaje u starego czy wybieram nowego. tak na prawde każda kobieta ma prawo zmienic lekarza kiedy sie jej podoba, więc nie powinien miec do Ciebie żalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
hi hi ale piekne tulipanki 😉 😘
a ja dostalam piekny bukiet roz herbacianych 😉Cudne i wlasnie sniadanko do lozka moj maz mi szykuje hahahahaha 🤪 Wrocil z nocki a ja taaaaka glodna jestem 😉


ja na kwiatki nie liczę 😞 mój M to nie ten typ faceta, choć ostatnio i tak mnie miło zaskakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...