Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

Gusia nie martw się o maluszka, moja mama ma koleżankę, która w wieku 44 lat(!!) urodziła zdrowego chłopczyka, poza tym często wiek nic nie znaczy, jak mówi Kasia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia... Mariuszek śliczne imię i dobrze akurat mi się kojarzy 🙂 Jestem nauczycielką w przedszkolu i w grupie mam Mariuszka, Boski chłopak, bystry, inteligentny rozrabiaka, ale mam do niego słabość, bo jest bardzo kochany i uczynny choć diabełek z niego 🙂 🙂 🙂 Jakbym miała syna to chciałabym aby był tak jak on 🙂
A co do zmęczenia..... sprzątanie, pranie czy gotowanie to dla mnie podróż na Mont Everest.... koszmar.... zapał duży ale siły nie te 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kahlanik 🙂 Ja to wszystko wiem, ale gdzieś tam w środku strach jest, zwłaszcza, że moja babcia miała syna (mój wujek) chorego na Zespół Downa.... Więc nawet gdybym bardzo się starała... to strach jest... Ale dam radę. Jak będę znała wyniki to Wam napiszę. IIIII........ Dziękuję Wam dziewczyny za słowa otuchy 🙂 🙂 🙂 Kochane jesteście. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tego imienia, to prze z Pudzianowskiego. Uważam go za sympatycznego gościa, nieraz słuchałam z nim wywiadów i stąd pomysł na jego imie. Poprzedniej imie dla synka, Grzegorz, wybralismy dlatego, bo wszystkich Grzesków których znamy uwazamy za fajnych ludzi, no i tak oto mamy Grzesia w domu. Teraz nie spotkałam się by dawano to imie, np. na brzuszku jestem jedyna która ma synka o tym imieniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie chodzi mi o to żeby oczekiwać za kazdym razem na wizycie badania usg, ale bardziej o to że jak juz taki lekarz sam od siebie robi badanie usg, to co mu szkodzi dać zdjęcie, albo zrobic pomiar i o tym mi powiedzieć. W 5 tygodniu jak miałam robione pierwsze USG, to przy wyjściu jak juz byłam ubrana zapytałam go o zdjęcie, bo chciałabym zrobić rodzicom niespodziankę na dzien babci i dziadka, lekarz podszedł do urządzenia i wydrukował bez konieczności kolejnego badania. Czyli można jak się chce a przy następnym usg jak wspomnialam o zdjęciu to powiedział mi że to nie studio fotograficzne, a jak chcę zdjęcia na życzenie to mam zmienić lekarza!, Tego właśnie nie rozumiem skoro obraz i tak zapisuje się gdzieś, i jest to tylko kwestia wydruku to o co chodzi? Początkowo myślałam że jest to kwestia NFZ, że nie mają kasy na papier albo co, ale przy trzeciej wizycie był ten sam problem, badał i tak, tylko nie chciał dac wydruku. Dziecku to nie szkodzi, poniewaz pierwsze zdjęcie wydrukował jak juz byłam ubrana! Na moje mogę mieć 3 usg ,tak jak jest to przewidziane w NFZ, na całą ciąże. Zła jestem tylko o to że jak już ktoś bada to niech użyje tego sprzętu właściwie, i wykorzysta go w możliwy sposób! A jeśłi byłaby taka sytuacja że mam 3 USG na całą ciąże i żadnego zdjęcia? a mój mąż nawet nie ma możliwości wejść do gabinetu ze mną 😞(( biedak gapił się w kropkę z 5 tygodnia i cieszył, teraz ma zdjęcie od Pani i filmik z komórki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Asiu....
Ten lekarz to gbur i tyle. Zmień go. Te trzy badania w ciąży to minimum jakie trzeba zrobić 9 na prośbę to lekarz może zrobić ich więcej 🙂)a lekarz nie robi żadnej łaski, że wydrukuje zdjęcie.
Druga sprawa.... mogę zrozumieć, że lekarz nie chce np. żeby partner był przy badaniu na fotelu.... ale gdy się robi USG to powinien nawet zaprosić przyszłego tatę, żeby zobaczył swoje dziecko. Obłęd po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia2011
usg absolutnie nie szkodzi dziecku. jezeli jest potrzeba mozna spokojnie je czesciej robic- ja do tej pory mialam usg co 2 tyg od mojego 5tc z powodu tego ze ciazy towarzyszl krwiak. obecnie termin mam dopiero za miesiac bo krwiaka juz nie ma. w ciazy powinny byc min 3 usg szczegolowe(prenatalne).my za kazdym razem dostajemy fotki, wcale nie upominajac sie o nie. mysle ze warto miec dr ktoremu calkowicie ufasz i na ktorego mozesz liczyc-nie gbursko!
juz nie wspomne o pomiarach dziecka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlik ja miałam dzisiaj rano badania na czczo, wróciłam do domu i padłam jak zdechła. Myślałam, na zajecia 14.30 ledwo wstałam.Masakra 🤢
Asia nie przejmuj się tym lekarzem. Są lekarze i lekarzyny niestety... Ja też zaliczyłam wczesniej dwa dni po kolej wizyt u ginka, bo po pierwszym lekarzu mało się nie poryczałam po wizycie.Miałam dobrego gina tam skad pochodzę no ale coż nie bede smigac 100km. Zobaczymy.
Agnieszka tak jak dziewczyny piszą. Najważniejsze dbać o siebie.Z chorobami genetycznymi różnie bywa. Moja mama urodziła mnie i siostrę po 40stce.I ok. A znam kobitke co przed 30tka nie chodziła wogóle do gina, myślała, że jej się ot tak przytyło urodziła blizniaki z wodogłowiem i zespolem downa. Więc najważniejsze kontrolować się 🙂.
Kasia1986 no to nieżle Ci idzie pisanie pracy. Ja w marcu na pewno nie skończę.... Kurcze a licencjat miałam już w styczniu gotowy aż wstyd ehhh.
Się rozpisałam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć
juz po usg.
niestety okaząło się ze mam ciąze 2 tygodnie młodszą, stąd maluszek był jeszcze za mały by przeprowadzić badania dla I trymestru, musi miec min. 45 mm, a ma obecnie 37. termin przesunął mi sie na 24 września, a wizyte na usg mam wyznaczoną na 10 marca, wtedy będe wiedziała coś więcej

eh, troche jestem zawiedziona 😞 nastawiałam sie ze dłuzej popatrze na maluszka, niestety, tylko chwilkę, ale wazn ze biło serduszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Kasiu najważniejsze, że wszystko jest ok 🙂 🙂 🙂 Gratuluję 🙂 Na dzidzię jeszcze zdążysz się napatrzeć 🙂


mam nadzieje ze jest ok, bo dzs nie było zadnych pomiarów. Jedynie przyłożył sonde do brzucha, zmierzył i powiedział, ze dzidziuś za młody na to badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...