Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny to nie jest tak. 3d nie jest badaniem obowiazkowym. obowizakowe sa 3 prenatalne- czyli takie na ktorym mierzy sie w konkretnych tygodniach co innego- te co nas czeka w tych tyg to badanie usg, mierzenie kosci nosowej, przyziernosci karku plodu, wykluczenie wad genetycznych. robi sie je do 14 tc. spokojnie 😉 pisalam wam o tym 3d/4d majac na mysli ze zazwyczaj usg do badan prenatalnych tak wyglada, tzn posiada ta opcje, co jednak nie wnosi do badania nic oprocz wrazen dla malzonkow- najwazniejsze pomiary robi sie 2d na dobrym sprzecie. poza tym niewielu chyba lekaryz przelancza na ta opcje w tym tygodniu ciazy bo plod jest malutki 🙂 lepiej jak dzidzia cialka juz nabierze pod koniec ciazy, to mozna sie nad tym zastanowic.funkcja 3d/4d to tylko taki "bajer".
tak jak izarybka pisze- Usg genetyczne i papa są bezpłatne(no chyba ze ktos chodzi prywatnie).
karolinecka831- pisals ze twoj lekarz zrobil ostatnio pomiary, na tyle ile tydzien ciazy mu pozwolil wiec mysle ze wszystko oki i spokojnie na nastepnej wizycie reszte pomierzy 🙂
mam nadzieje ze wszystko sie juz wyjasnilo 🙂
mgrzedzicka mi tez czasem brzuszek sie stawia. rozkurczowo mozna czasem nospe brac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
z tym usg 3D to ono nie daje nic, jedynie trójwymiarowy obraz dziecka, takie zwykłe, jak ja to nazywam "szare" usg daje wszystkie pomiary.
Obowiązkowe są 3 usg, między 11 a 14 tc, potem jakoś po 22 tc i jakos po 32 tc. I ja tylko tyle będe miała. Moja gin pwiedziała, ze tak na prawde nie wiadomo jak te fale usg wpływają na dziecko i jesli nie ma potrzeby to można miec tylko te 3 podstawowe.

Magda, moze Ci sie brzuszek stawiać, tak jak Marta radzi, można wziąć nospę, ale ja w takim momencie staram sie położyć.

czy też Was swędzi brzuch>? no dziś wyjątkowo, chodze i drapie się po brzuszu, zaczyna mi się skóra rozciągać na brzuszu, stąd pewnie to, ale teraz jest o wiele wczesniej, w 1 ciazy było to jakos w 20 tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli to że gin badał mojego dzidziusia dokladnie czyli pokazał mi rdzeń kregowy , główki pomiar robił , długosc stopki dziecka to można zaliczyc ze to takie badanie jest ? oczywiście 10tydz na nic więcej nie pozwolił ,więc z pewnościa jak pojdę za 2-3 tyg to dokończy badanie , Badanie było robione 2d wiec na normalnym aparacie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Czyli to że gin badał mojego dzidziusia dokladnie czyli pokazał mi rdzeń kregowy , główki pomiar robił , długosc stopki dziecka to można zaliczyc ze to takie badanie jest ? oczywiście 10tydz na nic więcej nie pozwolił ,więc z pewnościa jak pojdę za 2-3 tyg to dokończy badanie , Badanie było robione 2d wiec na normalnym aparacie .


wiesz co, nie wiem, ale było chyba za wczesnie na badanie przezierności karku i kosci nosowe. To sie robi od 11 tc, a Ty byłas w 10 tc. teraz na nast.wizycie jak będziesz miała usg zwróć uwagę czy podaje Ci te pomiary.
Ja pamiętam, że dodatkowo miałam pokazane na monitorze przepływ krwi, maluszek tętnił kolorami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
Czyli to że gin badał mojego dzidziusia dokladnie czyli pokazał mi rdzeń kregowy , główki pomiar robił , długosc stopki dziecka to można zaliczyc ze to takie badanie jest ? oczywiście 10tydz na nic więcej nie pozwolił ,więc z pewnościa jak pojdę za 2-3 tyg to dokończy badanie , Badanie było robione 2d wiec na normalnym aparacie .


wiesz co, nie wiem, ale było chyba za wczesnie na badanie przezierności karku i kosci nosowe. To sie robi od 11 tc, a Ty byłas w 10 tc. teraz na nast.wizycie jak będziesz miała usg zwróć uwagę czy podaje Ci te pomiary.
Ja pamiętam, że dodatkowo miałam pokazane na monitorze przepływ krwi, maluszek tętnił kolorami 🙂



U mnie tak samo bylo 🙂

Karolinecka ja mysle, ze dr dokonczy mierzyc reszte na nastepnej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):

czy też Was swędzi brzuch>? no dziś wyjątkowo, chodze i drapie się po brzuszu, zaczyna mi się skóra rozciągać na brzuszu, stąd pewnie to, ale teraz jest o wiele wczesniej, w 1 ciazy było to jakos w 20 tc 🙂


taaaaaaaaaaak mnie to samo 🙂-chodze i sie drapie. zaczelam czesciej balsamu wklepywc i jest troche lepiej ale tez swedziii hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój gin robi mi usg co wizytę.. ale jak na razie podał mi tylko który to tydzień ( byłam w 9tc) i wielkość maluszka, nic więcej zobaczymy co dzis mi powie, jak znowu nic to sama go wypytam bo mnie juz to drażni, że Wy tyle wiecie a ja od mojego nic. Do usłyszenia po wizycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.Mam pytanie czy to pierwsze usg między 11 a 14tygodniem ciąży jest wykonywane dopochwowo czy przez powłoki brzuszne???,
chciałabym wziąć na wizytę męża ale wolałabym żeby był już jak będzie to usg przez powłoki brzuszne,jak to u Was wyglądało? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
hej dziewczyny.Mam pytanie czy to pierwsze usg między 11 a 14tygodniem ciąży jest wykonywane dopochwowo czy przez powłoki brzuszne???,
chciałabym wziąć na wizytę męża ale wolałabym żeby był już jak będzie to usg przez powłoki brzuszne,jak to u Was wyglądało? 😉


będzie przez brzuszek, możesz śmiało brać męża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jeszcze raz ja 🙂mam jeszcze pytanko techniczne może wyda Wam się śmieszne ale trudno zaryzykuję 🙂jak mam wpisać pod swoim nickiem który to tydzień ciąży,prawie u kazdej z Was zauważyłam podany aktualny tydzien 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
kasia1986 napisał(a):

czy też Was swędzi brzuch>? no dziś wyjątkowo, chodze i drapie się po brzuszu, zaczyna mi się skóra rozciągać na brzuszu, stąd pewnie to, ale teraz jest o wiele wczesniej, w 1 ciazy było to jakos w 20 tc 🙂


taaaaaaaaaaak mnie to samo 🙂-chodze i sie drapie. zaczelam czesciej balsamu wklepywc i jest troche lepiej ale tez swedziii hihihi


a ja myślałam, że mam na coś uczulenie... 😉 ile to się człowiek jeszcze nauczyć musi...

jestem już po wizycie u lekarza i od razu nieco spokojniejsza 🙂
wypytałam o wszystkie niepokojące mnie bóle i odczucia i okazało się, że co prawda nadal muszę brać luteinę ale generalnie nie jest źle. Teraz muszę się tylko umówić na usg- mój lekarz nie ma aparatu u siebie... Okazało się za to że od poprzedniej wizyty (31.01) przytyłam 30 dkg 🙂 Patrząc na rozmiar brzucha myślałam, ze to będzie znacznie więcej a tu prosze- nie jest źle 😉
A jak tam Wasze samopoczucie??? U mnie z dnia na dzień coraz lepiej czego i WAM życzę!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też miałam ten problem jeszcze tydzień temu,nawet w nocy budziłam się i drapałam bo nijak nie dało się zasnąć,mi pomogło masło do ciała Dove do skóry bardzo suchej a na brzuszek to Mustela(droga 😞ale oliwka nie zdała egzaminu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
ja też miałam ten problem jeszcze tydzień temu,nawet w nocy budziłam się i drapałam bo nijak nie dało się zasnąć,mi pomogło masło do ciała Dove do skóry bardzo suchej a na brzuszek to Mustela(droga 😞ale oliwka nie zdała egzaminu)


mustela faktycznie jest ekstra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...