Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

czarna79 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja tez nie masowalam szyjki a szybko urodzilam 🙂

to super ....teraz tez szybko pojdzie nie ma co sie nakrecac....ja to najbardziej sie boje zebym sie nie darła ....

Nie marnuj energii...chociaz Ty to masz takie zapasy ,ze podczas partych pewnie jeszcze sie z lekarzem umowisz na masaz szyjki poporodowy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny na czym polega masaz szyjki ????


o a co ze s Ty wyskoczyła z tym masazem szyjki jak Filip z konopi
??????????????? 😁

wiesz co gdzies to kiedys wyczytałam ze jak nie mozesz urodzic to robia ten masaz i tak mowi zapytam sie was .....zeby nie myslic o KOCURZE Asi bo moj to juz sie na mnie patrzy dziwnie jak sie smieje....


cyt.
Masaż szyjki jest jedną z metod przyspieszania porodu, które może zastosować lekarz. Podczas badania ginekologicznego lekarz delikatnie wprowadza palec między szyjkę macicy a pęcherz płodowy i odkleja jego dolny biegun od ścian macicy. Masaż ten niestety tak jak wiele dziewczyn opisuje jest nieprzyjemny i bardzo bolesny. Ale są też inne metody Kolejną metodą jest kroplówka z oksytocyną, którą stosuje się na różnych etapach porodu, aby wzmocnić skurcze macicy, które bardzo szybko się wzmagają zamiast stopniowo narastać jak w przypadku porodu naturalnego. Można też przebić pęcherz płodowy, by odpłynął płyn owodniowy, co zwykle wywołuje początek skurczów. Zabieg jest nieprzyjemny, ale nie boli. Czasem lekarz może też wprowadzać żele zawierające prostaglatynę do szyjki macicy, powodują one zmiękczenie szyjki macicy i u wielu kobiet początek porodu. Jednak leki te w zasadzie są w szpitalach niedostępne i trzeba je kupić samemu

ostro .....ja juz nie chcem nic wiedziec o zadnych masazach .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
Błagam Aga Kocura juz zostaw w spokoju bo czkawi dostanie 🙂a Twój jeszcze gotów kompa zabrac Ci zebys bardziej nie oszalała 😁

Kocur prysznic bierze bidny nawet nie przypuszcza ,ze na tapecie jest .. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ja tez nie masowalam szyjki a szybko urodzilam 🙂

to super ....teraz tez szybko pojdzie nie ma co sie nakrecac....ja to najbardziej sie boje zebym sie nie darła ....

Nie marnuj energii...chociaz Ty to masz takie zapasy ,ze podczas partych pewnie jeszcze sie z lekarzem umowisz na masaz szyjki poporodowy 😁 😁 😁

mi to ma kto masowac szyjke ....a nie jakis stray dziad hi hi .....ale czytałas Aska szok ....mam nadzije ze nie bedziemy musiały tego przechodzic ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Dziewczyny na czym polega masaz szyjki ????


o a co ze s Ty wyskoczyła z tym masazem szyjki jak Filip z konopi
??????????????? 😁

wiesz co gdzies to kiedys wyczytałam ze jak nie mozesz urodzic to robia ten masaz i tak mowi zapytam sie was .....zeby nie myslic o KOCURZE Asi bo moj to juz sie na mnie patrzy dziwnie jak sie smieje....


cyt.
Masaż szyjki jest jedną z metod przyspieszania porodu, które może zastosować lekarz. Podczas badania ginekologicznego lekarz delikatnie wprowadza palec między szyjkę macicy a pęcherz płodowy i odkleja jego dolny biegun od ścian macicy. Masaż ten niestety tak jak wiele dziewczyn opisuje jest nieprzyjemny i bardzo bolesny. Ale są też inne metody Kolejną metodą jest kroplówka z oksytocyną, którą stosuje się na różnych etapach porodu, aby wzmocnić skurcze macicy, które bardzo szybko się wzmagają zamiast stopniowo narastać jak w przypadku porodu naturalnego. Można też przebić pęcherz płodowy, by odpłynął płyn owodniowy, co zwykle wywołuje początek skurczów. Zabieg jest nieprzyjemny, ale nie boli. Czasem lekarz może też wprowadzać żele zawierające prostaglatynę do szyjki macicy, powodują one zmiękczenie szyjki macicy i u wielu kobiet początek porodu. Jednak leki te w zasadzie są w szpitalach niedostępne i trzeba je kupić samemu

ostro .....ja juz nie chcem nic wiedziec o zadnych masazach .....




o fujjj ja tez nie chcce tego wiedziec ja miałam oksytocyne dana dozylnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
spadam bo nie daje rady juz mam zacmienie normalnie
lece sie polozyc jutro bedzie wiecej czasu na "brzuszkowanko:" 😁
dobrej nocki dziewczynki
mysle jak tam Letka ..
rano podczytam buziaki!

kolorowych snow kochana na nowym miejscu....i tam troszku fikołkow .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Błagam Aga Kocura juz zostaw w spokoju bo czkawi dostanie 🙂a Twój jeszcze gotów kompa zabrac Ci zebys bardziej nie oszalała 😁

Kocur prysznic bierze bidny nawet nie przypuszcza ,ze na tapecie jest .. 😮

tylko mu tam nie mow bo powie ze durnowata ta czarna jakas czy cośssssss....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Błagam Aga Kocura juz zostaw w spokoju bo czkawi dostanie 🙂a Twój jeszcze gotów kompa zabrac Ci zebys bardziej nie oszalała 😁

Kocur prysznic bierze bidny nawet nie przypuszcza ,ze na tapecie jest .. 😮

tylko mu tam nie mow bo powie ze durnowata ta czarna jakas czy cośssssss....



jeszcze jak sobie ta akcje przypomne to sie smieje 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
no ta pewnie wszystkie ogladaja YCD to i ja spadam 🙂


no ja też oglądam.

jak dla mnie odpadnie Masza i Paweł

lece jutro z rana na pobranie krwi, bo musze miec wyniki na 1 czerwca. Aha, no i badanie moczu, obym tylko rano nie zapomniała nasikać 😉

papatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry ja już od 6 nie śpie 😮 ostatnio coś bardzo szybko sie budze,wczoraj wstałam o 5 i oznajmiłam mojemu S że juz się wyspałam i jestem głodna 😁
Moi rodzice są w niebo wzięci że beda miec w nusie i juz mi oznajmili ze ja beda rozpieszczac o lol,nie moge sie doczekac kiedy powiem dziadkowi,dziękuje Bogu że dożył swojej prawnuczki 🤪
Tak właśnie sobie teraz obliczyłam ile od początku ciązy przytyłam,więc jak tak dalej bedzie to w dyszce chyba moja waga sie zamknie. Na chwile obecna 3,6 kg do przodu 🙂 Bardzo ograniczyłam słodyczne,co prawda dwa razy w tygodniu pieke cista cos mi sie posralo we łbie ale kazdy dostaje po kwalku wiec mi sie mala kosteczka zawsze tylko skapnie żeby nie było 😜
Nie chwaląc dnia humor dzisiaj od rana dopisuje,Haneczka z rana juz pokopała mame więc jest GITES 🙃 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Cześc leginsik, widzę, że reszta chyba jeszcze śpi, a ja na wtorkowej wizycie dowiedziałam się, że przez ostatnie trzy tygodnie przytyło mi się 3 kilo, to w sumie już ok.9.
No hej 🙂 Ale lekarz nic Ci nie mówił na ten temat,prawidłowo przybierasz na wadze? bo to też chyba zalezy od organizmu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALEX napisał(a):
Cześc leginsik, widzę, że reszta chyba jeszcze śpi, a ja na wtorkowej wizycie dowiedziałam się, że przez ostatnie trzy tygodnie przytyło mi się 3 kilo, to w sumie już ok.9.

hej ,ja tez niestety 9 do przodu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
http://www.bonprix.pl/bp/offer.htm?cat=4.13.607.2.23.1.&pr=58285

i tam też sa inne stroje ... ja sobie tez zamówiłam strój właśnie z bon prix i cena dobra

własnie o ten strój mi chodziło,bardzo mi sie podoba i ja chyba również się na niego skusze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Muszę troszku uważac, ja się nie przejmuje, bo teraz ważę 61 i się bardzo cieszę, w pierwszej ciąży przytyłam 16 kilo, więc nie tak żle.

też mi sie wydaje że nie masz się czym przejmowac,chudzinka z natury jest z Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...