Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

http://asia-i-zibi.muzzo.pl/
Dorcia tu masz keje hahaha 🙂
Asia i Zibi -swietni znajomi z Bermud 🙂Moja Kami to miala u nich na wakacjach sielanke 🙂Kamila zqakochanma w niej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
laski z innej beczki co się daje do fasolki po bretońsku żeby wzdęć nie było ? 😜 zawsze zapominam a mam zamiar dziś zrobić 😎

majeranek chyba to to tak dziala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
laski z innej beczki co się daje do fasolki po bretońsku żeby wzdęć nie było ? 😜 zawsze zapominam a mam zamiar dziś zrobić 😎


chyba kminku kilka ziarenek

tyz kminek,ale cholera ja nigdy nie dawalam ,nie recze za smak ,a Ty Dorcia dawalas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
laski z innej beczki co się daje do fasolki po bretońsku żeby wzdęć nie było ? 😜 zawsze zapominam a mam zamiar dziś zrobić 😎


chyba kminku kilka ziarenek

tyz kminek,ale cholera ja nigdy nie dawalam ,nie recze za smak ,a Ty Dorcia dawalas?


nie cierpie kminku ,ale jak na gar dasz kilka ziarenek to wzdec nie bedzie a w potrawie nie poczujesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
mogłybyście wrzucić przepis na tą fasolkę, bo jeszcze nie robiłam. Kminku akurat nie lubię. Wiem że na ominięcie wzdęć jest cząber


wrzucę tylko jak ugotuję heh 😜 i zobacze co mi z tego wyjdzie 😜 to dorzucę kminku bo to chyba o to chodzi 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
laski z innej beczki co się daje do fasolki po bretońsku żeby wzdęć nie było ? 😜 zawsze zapominam a mam zamiar dziś zrobić 😎

majeranek chyba to to tak dziala 😁
tak majeranek taki utarrty dodatkowo w dłoni tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
mogłybyście wrzucić przepis na tą fasolkę, bo jeszcze nie robiłam. Kminku akurat nie lubię. Wiem że na ominięcie wzdęć jest cząber

Mariolka ja robie na oko zawsze wszystko...
fasole moczysz ,potem gotujesz na wedzonce(,schabowe gnatki tez moga byc )z bulionem ,listkiem laurowym i zielem...
Oddzielnie smazysz cebulke ,kielbaske pokrojona ,boczuś w kosteczke )potem laczysz to smazone z fasolka ,gotujesz na wolnym ogniu,a gnata schabowego obzynasz i wrzucasz miesko do fasolki..
gotujesz do miekkosci fasolki ,ja dodaje pomidorki bez skorki w puszce (np.z Biedronki-polecam 🙂)koncentrat,przyprawy wszystko do smaku,(sol ,pieprz ,majeranek,czsosnek)
Jak chcesz natke mozesz tez czy koper na wierzch 🙂
Gdybys chciala calosc zagęscic to proponuje w blenderze zmiksowac ok.polszkl fasolki ugotowanej i otrzymana papke wmieszaj w calosc 🙂
No tak moze chaotycznie,ale ja tak robie 🙂Co mi przyjdzie do lba to dodam w trakcie,np.papryczke chili (odrobine ) 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odrazu w sloiki wrzaca fasolke wlozyc sobie i porzadnie zakrecic,nastepnie odstawic do gory dnem ,aby zassalo 🙂
Po ostgnieciu wkladasz do lodowki i ile chcesz i kiedy chcesz to jesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczynki!
Piękny dzień się zapowiada oby tylko nie było za gorąco. Z chęcią opaliłabym chociaż moje blade nogi bo wyglądam jak córka młynarza ale trochę strach na tym ostrym słońcu siedzieć i Niunie na uv-ki wystawiać 🥴
Ja od początku 4,5 na plusie, dobrze, że nie więcej bo jestem niska i wyglądałabym jak kula do kręgli 😁 choć jeszcze wszystko przede mną 😜
czytałam kiedyś ile laski tyły w poszczególnych miesiącach i niektóre równomiernie(tzn. wale nie więcej w ostatnich miesiącach) mam nadzieję, że ja tez tak będę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale miałam sen....Śniło mi sie,że urodziłam jednak Synka i to przez cesarke.A co najlepsze to odrazu z łóżka wstałam i poszłam zobaczyć moje maleństwo bo było na osobnej sali (tak jak kiedyś robili).Położna przyniosła mi Mariusza,a ja go na ręce wzięłam,ale prawie mi upadł na ziemie!! bo ważył chyba z 10 kg!!nie mogłam go utrzymać MASAKRA!! to chyba ze stresu przed dzisiejszym usg takie głupoty mi sie snią....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka -bardzo ladnie tyjesz 🙂
Ja niewiem ,ale po tym zelazie nie mam dobrej przemiany...i cos mi sie ost tyje ....troszku sporo,a obawiam sie lata ,bo to dop bedzie jak ...slon w saunie 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
Dziękuję Asiu za przepis! pewnie zrobię w weekend, już tyle planów przez Was kuchennych mam, że nie ma kiedy zrealizować. w kolejce czeka fasolka, ciacho z rabarbarem i naleśniki ze szpinakiem 🙂 to pewnie kolejne 2 kg 🙂

haha ja widzisz tak siedze w chalupie i dogadzam wszystkim ,no i oczywiscie sama nie moge sie powstrzymac...cholerka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...