Skocz do zawartości

Mamusie i przyszłe mamusie rocznik 84 :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Przez całą ciążę czułam się w miarę dobrze - ale teraz od jakiś trzech tygodni zaczęłam strasznie puchnąć i ciśnienie mi skacze 😞 Opuchlizna nie schodzi mi z nóg nawet po nocy. Ale pocieszam się faktem ,że to już końcóweczka i jakoś dam radę. W końcu nie Ja pierwsza i nie ostatnia 🙂 A tak oprócz tego to spać po nocach nie mogę bo przeraża mnie wizja porodu - A Ty jak wspominasz swój poród?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny. Dołącza kolejna, jeszcze z brzuszkiem - ale tak jak Wy agniesiabe i larosanegra84 już niedługo będziemy rozpakowane 😉. Weszłam na Wasze profile i wiem, że tak jak ja jesteście z Warszawy/okolic - wybrałyście już szpital w którym chcecie rodzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem raczej zdecydowana na szpital na Żelaznej - Św. Zofii. Kończyłam ich szkołę rodzenia i mój lekarz jest stamtąd, ale troszkę mrożą mnie niektóre opinie na temat tego szpitala - w sumie są skrajnie różne; tylko bardzo dobre i bardzo złe 🤢 Wychodzi na to, ze sama muszę sprawdzić i wyrobić sobie własną 😜

Coraz bardziej dociera do mnie, że wielki finał tuż, tuż. Mam skrajne emocje - od euforii, że mój dzidziul już niedługo będzie ze mną, po lęk przed samym porodem, i tym czy poradzę sobie z maluchem... Chyba chciałabym żeby jednak jak najdłużej posiedział u mnie w brzuszku. Też tak macie / miałyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek Ja słyszałam same dobre opinie o szpitalu Św. Zofii tym bardziej ,że chodziłaś tam do szkoły rodzenia - poznałaś personel, położne no i Twój lekarz prowadzący tam pracuje. Na pewno wszystko będzie dobrze. Ja wybrałam szpital na Starynkiewicza bo moja znajoma tam pracuje i też chodziłam tam do szkoły rodzenia. Poznałam super położną której zamierzam zapłacić żeby była ze mną przez cały poród. Nie jest to niestety tania sprawa bo szpital życzy sobie za taką opiekę 1200 zł - ale coś za coś... A co do skrajnych emocji to mam tak samo - z jednej strony chciałabym żeby mój synek był już ze mną a z drugiej panicznie boję się porodu i spać po nocach z tego wszystkiego nie mogę. Najbardziej boję się ,że nie dam rady urodzić, wymęczę się i będą mi w końcu musieli zrobić cesarkę 😞 Czy zamierzasz rodzić z mężem/partnerem czy sama? A czy zastanawiałaś się może nad znieczuleniem zewnątrzoponowym? Bo Ja zamierzam skorzystać i z jednego i z drugiego - na Starynkiewicza jest to za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Aniulek Ja słyszałam same dobre opinie o szpitalu Św. Zofii tym bardziej ,że chodziłaś tam do szkoły rodzenia - poznałaś personel, położne no i Twój lekarz prowadzący tam pracuje. Na pewno wszystko będzie dobrze.


Źle napisałam - kończyłam szkołę akredytowaną przez szpital, więc poznałam tylko położną, która prowadziła zajęcia, a szpitala nie zwiedzailiśmy 😞 Ale w samym szpitalu byłam 10 i 8 lat temu jak moja siostra tam rodziła. Ona też poleciła mi lekarza stamtąd - to jedna z osób, która była skrajnie zadowolona 😆

Planujemy rodzić z mężem - cieszę się, że już nie pobierają opłaty za poród rodzinny - 1000 zł piechotą nie chodzi.. A na zzo raczej się zdecyduję - w św. Zofii kosztuje 600 zł. Najśmieszniejsze jest to, że owszem boję się porodu, ale najbardziej "spędza mi sen z powiek" możliwość odesłania do innego szpitala z powodu braku miejsc - jak nam mówiła położna i z tego co czytałam zdarza się, więc wiem że nie można jechać za wcześnie. W Wawie jest jakiś prawdziwy baby boom 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Aniulek Ja wybrałam szpital na Starynkiewicza bo moja znajoma tam pracuje i też chodziłam tam do szkoły rodzenia. Poznałam super położną której zamierzam zapłacić żeby była ze mną przez cały poród. Nie jest to niestety tania sprawa bo szpital życzy sobie za taką opiekę 1200 zł - ale coś za coś... A co do skrajnych emocji to mam tak samo - z jednej strony chciałabym żeby mój synek był już ze mną a z drugiej panicznie boję się porodu i spać po nocach z tego wszystkiego nie mogę. Najbardziej boję się ,że nie dam rady urodzić, wymęczę się i będą mi w końcu musieli zrobić cesarkę 😞


Larosanegra84, dobrze że zdecydowałaś się na położną - słyszałam że to super sprawa. Zobaczysz - na pewno zrobi wszystko żeby pomóc Ci urodzić. Dobre jest to, że teraz radykalnie zmieniło się nastawienie do porodu - już nikt nie będzie kazał nam leżeć na łóżku porodowym w bezruchu, jak to było kiedyś. A mając do dyspozycji położną na pewno będzie dobrze - pomoże Ci w wyborze odpowiedniej pozycji i w oddychaniu - moja mama cały czas powtarza, że to takie istotne 😉 W teorii wiem jak np. należy oddychać na poszczególnych etapach, ale jak przyjdzie co do czego to boję się, ze wszystko zapomnę, więc troszkę żałuję, że nie będę miała "swojej" położnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek na Starynkiewicza znieczulenie kosztowało 400 zł ale od pewnego czasu jest bezpłatne. Jak chodziłam do szkoły rodzenia to zwiedziliśmy sobie sale porodowe i powiem Ci ,że może nie ma tam jakiś super warunków - bo jest to stary przed wojenny szpital ale tak najgorzej chyba też nie jest. W każdej sali są drabinki i piłki do dyspozycji rodzącej i w każdym momencie można wejść pod prysznic co też podobno przynosi ulgę. Co do oddychania to też uczyłam się oddychać przeponą ale wydaje mi się ,że jak zacznę mieć takie konkretne bóle to będę miała gdzieś to całe oddychanie 🙂 Cały czas liczę na mojego męża ,że mi nie ucieknie z porodówki iże mnie będzie wspierał 🙂 Mamy tylko taką umowę ,że nie będzie mi zaglądał między nogi - co tam się dzieję 🙂 Biedny boi się ,że będzie miał później poporodową traumę jak napatrzy się na te wszystkie atrakcje 🙂 A co do szpitala na żelaznej to moja rodzona siostra też tam rodziła i też bardzo dobrze wspomina poród i opiekę. Musisz być dobrej myśli - a co do nie zadowolonych osób to zawsze się jakaś trafi która nie będzie zadowolona z danego szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do odesłania z braku miejsc to też się tego boję bo tak jak napisałaś w Warszawie teraz jest jakiś wysyp noworodków 🙂 Ale na pocieszenie Ci napiszę ,że jeśli szpital Cię odsyła to musi Ci znaleźć jakiś inny szpital na zastępstwo i jeśli nie masz się czym tam dostać to muszą Cię zawieźć karetką. Może marne to pocieszenie ale zawsze coś... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dobra polozna przy porodzie to 80% sukcesu 😁 20% to mąż 😁 ja nie oplacalam poloznej a i tak byla przy mnie non stop 😁 i mąż takze wiec porod mialam cakiem calkiem 😁
Jestescie po raz pierwszy w ciazy czy juz macie dzieciaczki? 🙂
ja mam 1,5 rocznego synka i narazie nie planuje kolejnego bobaska 🙂 moze za rok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja planuję rodzić na Kasprzaka, tam się "szkoliłam" i z mój lekarz tam przyjmuje. Znieczulenia nie planuje ale też nie upieram się, że nie skorzystam - jak będę potrzebowała to się nie zawaham i poproszę 🙂 Na Kasprzaka to też kosztuje 600PLN. Swojej położnej nie będę miałą ale mój doktorek mówił, że tam nie trzeba, w sensie, że wszystkie są ok. Szpital nie jest nowoczesny ale jakby cokolwiek się dział z moim Antośkiem to tam mam dobre zaplecze....Jeżeli chodzi o małżonka to jak na razie planuje mi towarzyszyć - trzymam za niego kciuki 😁.
A jeśli chodzi o lęk to oczywiście boję się porodu ale od kilku dniu już przeważa u mnie pragnienie zobaczenia mojego maleństwa oraz pozbycia się tego balastu z przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe to będzie moja pierwsza dzidzia 🙂 Ale później chcemy iść z mężem za ciosem i za jakiś czas pomyśleć o drugim - chyba ,że teraz tak myślimy a później okaże się ,że nasz synek jest tak nie grzeczny ,że odechce nam się więcej dzieci 🙂 Dobrze wiedzieć ,że dobra położna + mąż = spoko poród 🙂 Ile czasu rodziłaś? Agniesiabe Nie płaciłabym położnej gdybym miała w tym szpitalu gdzie będę rodzić lekarza prowadzącego ale moja ginekolog nie pracuje w żadnym szpitalu - pracuje tylko w przychodni:/ Nie chciałam być pozostawiona tak sama sobie i postanowiłam zapłacić położnej żeby mieć ten komfort psychiczny ,że ktoś się mną zajmie. Powiem Ci ,że coraz częściej zaczynam mieć tak samo jak Ty - chęć pozbycia się wielkiego brzucha i zobaczenie mojego maleństwa zaczyna brać górę nad moją porodofobią 😉 Chciałabym mieć to już za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie mialam lekarza w tym szpitalu w ktorym rodzilam a ze trafilam akurat na swietna polozna to cud 🙂 a nie oplacalam jej bo byl ze mna mąż a on by zaraz rabanu narobil gdyby sie mna nie zajmowali heheheh 😁 😁rodzilam mimo wszystko az 12h bo nie mialam wogole rozwarcia mimo ze skurcze byly juz co 30 sekund 🙂 no i cesarke mi w koncu zrobili 🙂 przy drugie ciazy tez chcialabym cesarke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesiabe - moja mama urodziła mnie na Kasprzaka 🙂 To Szpital Instytutu Matki i Dziecka - mają bardzo dobrych lekarzy neonatologów. Larosanegra84 - w wybranym przez Ciebie Starynkiewicza też są świetni neonatolodzy, to daje poczucie bezpieczeństwa.
Goshe, w moim przypadku to pierwsza dzidzia - pewnie dlatego trochę panikuję 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
Kochane dobra polozna przy porodzie to 80% sukcesu 😁 20% to mąż 😁

Goshe, a jak Twój mąż - przeżywał bardzo - czy zachował zimną krew? Mój na razie sprawia wrażenie bardzo opanowanego, ale wiem że też się trochę stresuje. Na wyjeździe służbowym rozmawiał z "doświadczonymi" kolegami o porodzie rodzinnym, ale co mu naopowiadali to nie wiem, nie chce puścić pary 😠
Dziewczyny, a jak Wasi mężczyźni przed finałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...