Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja jestem na chwilkę 🙂

Daga zdrówka dla Kacperka!!!!
biedny że znowu mu się choróbsko przyplątało

a co u nas.....
dzisiaj o 7 obudziły mnie śmiechy od Dziewczynek z pokoju, wchodzę, patrzę a one leżą w jednym łóżeczku tzn u Weroniki, nie wnikam jak Paulinka się tam znalazła ale były nieźle ubawione 🙂 🙂 🙂

Weronika ostatnią drzemkę miała 15 min, Paulina spała 40 więc marudzą i na razie tyle bo muszę do nich wracać........Rafał na zakupach, wiedział jak się ustawić 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Nocka u nas prawie pięknie przespana, chociaż kiepsko się czuje to lepiej śpi.
Może też dlatego, że ma nawilżacz w pokoju i od razu powietrze tam jest inne.

Oczka strasznie nam dalej ropieją, poleciałam dzisiaj rano do apteki po kropelki i mam nadzieję, że będzie lepiej.

Zabieramy się za raz za porządki, obiadek dla Kacpra także później mamy luz 🙂

Z okazji Walentynek dla Was dużo miłości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Asiu to masz ciekawie z dziewczynami ale przy najmniej się nie nudzą 🙂 Za niedługo pewnie będą jeszcze lepiej dokazywać 🙂
Aneta coś Ci odpisała? Wiadomo co u nich słychać ?

A Gosia i Karina gdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Przepraszam że tak długo nie pisałam. Ostatnio prześladował nas pech. Matiemu wyszła wysypka na rękach i nogach, wyglądał jakby był poparzony. Pani doktor powiedziała, że to tzw choroba rękawiczek i skarpetek, coś podobnego do różyczki więc znowu kilka zajęć na basenie nam przepadło, do tego nic nie jadł i ciągle płakał bo wychodziły mu zęby. Ja też się rozchorowałam a do pracy trzeba było chodzić, myślałam że się skończę bo nie mogłam zbić gorączki. Samochód nam się zepsuł na Józefa, Tomek po mnie przyjechał i koniec, nie dało się odpalić. Reszty nie będę pisać bo nie będę wam tu narzekać, już wszystko powoli wraca do normy 🙂
Cieszę się i gratuluję wszystkim pociechom super postępów, mam nadzieję ( odkąd już to piszę... ) że w końcu uda nam się spotkać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haj haj! Ja dzis wrocilam do domu po tygodniu bycia u Siostry i szczerze mowiac nie widzialm komputera przez ten tydzien.

Jak juz pewnie wiecie wiecie prawko zdane, ale to byl smiech na sali...
Bylam w srode u lekarza Paulinki po skierowanie na badania do alergologa, dramat, nie wiem po co tyle ich trzeba zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Meldujemy się, że żyjemy tylko mamy znów zapalenie uszu, nie jakieś straszne ale jesteśmy na antybiotyku 😞
W poniedziałek znów do kontroli i zobaczymy co będzie dalej.
Kacper dzielnie znosi dawkowanie wszystkich specyfików a trochę tego mamy, bo krople do oczu, do uszy, do nosa.
No i gada jak najęty, mamusiu a co to jest ? słyszę chyba ze 100 razy dziennie.

Karina jeszcze raz gratulacje zdania prawka!!! A mówiłam, że nie warto rezygnować 🙂

Aneta trzymajcie się tam dzielnie!!!!!!!

To może umówimy się na piwko w przyszłym tygodniu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Daga, kurcze, żal mi Kacpra - co rusz mu się coś przyplącze... A jak z tymi dermatologicznymi problemami, macie już diagnozę? Chyba się pogubiłam :/ I trzymam kciuki za spokojne noce 🙂
Fajnie, że gada. U nas nadal wyczekiwanie na "mama" i "tata" 🙂

Asia, no to musiał być fajny widok. W sumie to zazdroszczę, że masz dwie dziewczynki, które można powiedzieć, że już się na swój sposób dogadują 🙂

Aneta, ojjj, współczuję. Pech straszny 😞 Teraz może być już tylko lepiej! 🙂

Karina, gratulacje zdania prawka! Wiedziałam, że dasz radę! 🙂 A dlaczego śmiech na sali...?

U nas ostatnio Tomek budzi się w nocy z płaczem, a budzi się bardzo często. Podejrzewam zęby, ale mogłoby się to już skończyć.

Też bym chciała spotkanie - może w przyszły piątek? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 🙂 🙂

Przepraszam,że ostatnio tak rzadko zaglądam,ale prawie codziennie pracuję także mało czasu.

Moja krupcia też mi się rozchorowała 😞wczoraj byłam u lekarza przyplatał się jakis ponoć teraz panujacy wirus przez ok dobe jest gorączka i wymioty,potem kaszel niby nic poważnego i na szczęście już jej to co najgorsze minęło 🙂

Daga dużo zdrówka dla Kacperka 😘 i gratuluje gadania mówiłam Ci,że to coś pięknego usłyszeć mamusiu 🙂 poczekaj jeszcze jak usłyszysz kocham cię mamusiu to dopiero jest cudowne 🙂

Karina jeszcze raz wielkie gratulacje 🙂

Aneta dobrze,ze wszystko wraca do normy i byle by juz taki pech was nie przesladował 😘

Asia no to masz wesoło z dziewczynkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Dziewczyny gdzie Wy się podziewacie ??

U nas w sumie ok, chociaż byliśmy dzisiaj na kontroli i dalej mamy brać antybiotyk i we czwartek znów na kontrole.
Kacper mi dzisiaj w przychodni urządził przedstawienie, biegał, śpiewał, krzyczał i dało się go uspokoić chociaż na chwilę a reszta ludzi patrzyła na mnie takim wzrokiem jakby mnie chciała zabić. A co ja na to poradzę, że moje dziecko jest hiperaktywne 😞 Głupio mi było jak nie wiem, ale jak on ma fazę to nic ani nikt go nie powstrzyma.
W ogóle ostatnio jestem nim wykończona bo budzi się ok 6 i od rana wariuje. A do czwartku dalej z nim jestem uziemiona w domu 😞

Magda w sumie to dalej nie wiadomo co on na tych nogach ma, teraz zauważyliśmy że antybiotyk bardzo pomaga czyli to nie jest azs za miesiąc idziemy na kontrole do alergologa to może coś więcej się wyjaśni chociaż i tak w to wątpię.

Asiula a Ty gdzie się podziewasz?????? Jak tam dziewczyny???

No i kiedy na piwko idziemy może w sobotę??? czy w piątek??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się rozłożyłam 😞 Mam straszny katar, boli mnie gardło i głowa 😞
Byłam dziś u lekarza i kretyn przepisał mi 6 lekarstw, z których ŻADNEGO nie można brać w okresie karmienia piersią, w tym polopirynę C... A wyraźnie mówiłam, że karmię. I to dwa razy.
Ręce mi opadają. A jak mi nie przejdzie to za dwa di mam sobie wykupić.. antybiotyk. 😮 🤢

W związku z tym nie wiem jak ze spotkaniem. Wolałabym piątek, ale teraz moje wyjście stoi pod znakiem zapytania :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ale tu puściutko 😞

Nikolka już zdrowa,poza tym wszystko ok.Dziś mnie zaskoczyła bo pierwszy raz powiedziała,że chce siku i wysikała sie do nocniczka 🙂

Powiedzcie mi kochane wy zapisujecie teraz w marcu dzieci do przedszkola czy nie?

A jeśli chodzi o piwko to mnie znowu ominie bo ja pracuje w weekend 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

oj, oj, oj ale mnie dawno nie było!
przepraszam i proszę o wybaczenie, to się już więcej nie powtórzy 😉

u nas wszystko w porządku, Dziewczynki zdrowe, rozrabiają ile wlezie 🙂
Weronika zaczęła pełzać, ale jakoś tak śmiesznie jedną ręką się odpycha i jak zobaczy cel to pędzie jak szalona 😁 😁 😁
no i mamy sukces nocniczkowy, Paulinka chodzi bez pieluchy, dzisiaj 7 razy siku i za każdym razem do nocniczka, ani raz na ziemię 🙂 jestem dumna!!!

Magda my do inhalacji mamy coś takiego http://alejka.pl/inhalator-dla-dzieci-fun-neb-soho.html
mam nadzieję że u Was już lepiej, daj znać jak się czujecie

Daga
jak Kacperek? lepiej się już czuje? mam nadzieję że tak

Gosia gratulacje dla Nikoli za siku do nocniczka 🙂
co do przedszkola to my planujemy zapisać, ale z racji tego że Paulinka będzie miała tylko 2,5 roku to może być trudne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Daga mam ten sam problem co ty, nie wiem skąd Mati czerpie tyle sił, do pracy jeżdżę odpocząć zwłaszcza po weekendzie.
Asia, Gosia gratuluję dziewczynkom grzecznego siusiania do nocniczka 😁 Myślałam, że u nas to będzie bułka z masłem bo Matik pokazywał jak mu się chciało sikać ale na nocnik za nic nie usiądzie, jest płacz i histeria 😮 Co do przedszkola też chciałam go zapisać ale nie wiem czy to możliwe bo będzie miał 2 lata i 4 miesiące...
Magda to co to za lekarz 😠 życzę szybkiego powrotu do zdrowia 😘

A spotkanie może w przyszły weekend?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem 🙂

u nas taki średni dzień........bo pogoda fatalna i moje Dziewczynki źle na taki syf za oknem reaguję, marudzenie cały dzień, Paulina spała 40 min, Weronika 3 razy po 20
a teraz......Weronika śpi, wchodzę do nich do pokoju bo Paulina brawo sobie biję, patrzę a ona cała goła, nawet pieluchy nie miała, wymiękam 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
no i dzisiaj kolejny dzień nocnikowy, nawet kupka się załapała o nocnika 🙂 i ani raz siku na podłogę 🙂 🙂 🙂 teraz widzę że opłacało się kilka dni starań

Aneta u nas też na początku tak to wyglądało ale w końcu stwierdziłam, że pora i się udało, ale podejść mieliśmy kilka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

Ja właśnie z pracy wróciłam 🙂Pogoda dzis okropna.

Asiu a powiedz mi Paulinka jak chce sikac to woła czy sama siada i zdejmuje spodnie??
U mnie Nikola wczesniej sikała do nocniczka,ale musiałam jej non stop przypominac,teraz juz mówi,że chce sikać 🙂 i zdejmuje jej spodnie bo sama nie umie u nas tylko problem z kupą bo cos jej nie pasuje żeby do nocnika 🙂

A gdzie reszta dziewczyn??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia u nas z racji tego że Paulinka mało mówi, sama ściąga spodnie, siada na nocniku i sika 🙂 ja pomagam jej założyć
ja też się co chwilkę pytam ale Paulinka ma to w du... i sama siada kiedy chce i sika
nocnik z racji tego że nie woła jest na środku pokoju a nie w łazience, ale wolę to niż sikanie do pieluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu to wielkie gratulacje dla Paulinki 😘 za piękne sikanie 🙂
U nas też nocnik stoi na srodku pokoju 😁

Dzis jak rano Nikola sie obudziła to od razu poszła na nocniczek i okazało się,że nasikała pół nocnika 🙂 także w nocy w ogóle nie sikała do pieluchy cieszę się bo już bliżej niż dalej i koniec z pieluchami tym bardziej,że wiosna tuz tuż 🙂


Miłego dnia dziewczynki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Gratulacje dla nocnikowych dziewczyn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Super, że tak szybko im poszło 🙂
U nas do nocnika jeszcze chyba długa droga. Chociaż próbujemy tylko u nas to wygląda tak, że jeden dzień jest wszytko ok i usiądzie na nocnik nie koniecznie coś zrobi a na drugi dzień już nocnik jest zły 😞
Zobaczymy może z czasem będzie lepiej.

Byliśmy wczoraj na kolejnej kontroli i uszy już są czyste 🙂 Ale musimy jednak iść do neurologa na konsultację, bo jednak nie które zachowania Kacpra są delikatnie niepokojące, Dostaliśmy skierowanie i będę próbowała go gdzieś umówić.

Poza tym jutro zawozimy Kacpra na tydzień do mojej mamy. Jedzie sobie na tydzień wakacji. Babcia chce się nacieszyć sam na sam wnukiem a ja mam sobie odpocząć w sumie zgodziłam się bo ostatnimi czasy jestem wykończona. Także będę maiła tydzień urlopu.

A co do przedszkola to wszędzie czytam, że 2,5 latków nie za bardzo chcą przyjmować, że od razu lądują na liście rezerwowych ale pewnie jak będę miała teraz tydzień luzu to podejdę i się zapytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Dziś był super dzień, wzięłam sobie wolne bo mieliśmy wizytę u lekarza rehabilitacji no i nadal jest potrzebna, nie tylko na basenie ale też na materacu. W poniedziałek dostanę grafik zajęć, chciałabym żeby było już po wszystkim, męczące to wszystko 😞
Odwiedziła nas dzisiaj moja babcia, później przyjaciółka z synkiem, Matik miał taki apetyt, że jestem w szoku ile zjadł i w ogóle miał dziś wyjątkowo dobry dzień do wszystkiego 🙂 Oby cały weekend taki był.
Daga to będziesz miała labę..będzie ci się nudzić 😜 A co widzisz u Kacperka niepokojącego, co się dzieje?
Gosia a jak w pracy?
Asia cieszmy się że nasze dzieci mało mówią bo niedługo zacznie się lawina "ciekawych" pytań 🤪
Magda jak się czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta, Tomek nadal ma katar, a mi jeszcze czasami leci z nosa i boli gardło, ale ogólnie lepiej.
Oj ciągnie się Wam ta rehabilitacja. A jest już widoczna jakaś poprawa?
Daga, korzystasz w wolnego? 😁
A skąd neurolog? Jakie zachowania są niepokojące?
Asia, Gosia, gratulacje dla nocnikowych dziewczyn 😁
A Paulinka ekshibicjonista - LOL 😁DDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ja się urlopuje na całego 🙂
Wczoraj miałam sporo latania ale dzisiaj chwila luzu to do Was zaglądam, chociaż tutaj straszna cisza 😞 I tak się zastanawiam co się z nami dzieje 😞 czy to brak czasu czy może coś innego 😞

Dzwoniłam do przedszkoli no i lipa bo dzieciaków z 2010 system nie przyjmuje 😞 jedynie we wrześniu można się pytać czy są wolne miejsca a do żłobka mi go nie przyjmą bo za stary już jest 😞 No i pewnie kolejny rok w domu....

A Kacper u babci szaleje, bawi się z psem i podobno jest bardzo grzeczny - wierzę mamie na słowo 🙂
Ale brakuje mi go tu strasznie, tak pusto tu bez niego i taki jakiś dziwny porządek bo nigdzie żadne zabawki się nie walają 😞

Zbieram się powoli i idę pogrzebać w szmatach na osiedlu może znajdę coś fajnego dla Młodego i może uda mi się jeszcze o kosmetyczkę zahaczyć - jak szaleć to szaleć 🙂

Jeżeli jeszcze któraś z Was tu zagłada to miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

ja staram się zaglądać jak tylko mam czas a ostatnio mam go coraz mniej, odkąd Weronika zaczęła pełzać po całym mieszkaniu to już muszę mieć oczy dookoła głowy bo nie wiadomo co wymyśli i zaczęło się od nowa, ściąganie książek, płyt, wyciąganie ubrań z szafek a już taki był spokój, a jak mówię do niej nie wolno to się cieszy, szaleństwo 🤪 🤪 🤪

z pozytywnych spraw.........już tylko na noc i na spacerek jest pielucha i z tego przeważnie po spacerku sucha bo trzyma do domu, po nocy jeszcze zasikana, z tym będzie większy problem ale damy radę 🙂 najbardziej cieszę się jak widzę jej radość na twarzy jak zrobi siku, woła wszystkich, bijemy brawo 🙂 nawet podbiega do Weroniki i ona też musi 😉 hehehe 🙂 🙂 🙂
ostatnio byliśmy na zakupach i jak wracaliśmy do domu zaczęła bardzo płakać bo jej się siku chce, to mówię możesz zrobić bo pieluszkę masz i krzyczała do samego domu, ale nie zrobiła, jak usiadła to sikała i sikała i sikała 🙂 🙂 🙂

no i od kilku dni zaczęła mówić mamma, ale tylko jak bardzo czegoś potrzebuje 😉 cwaniaczek mały 😉

Daga a Tobie to nie za dobrze??
nie dość że cisza i spokój to jeszcze kosmetyczka??? 😉
odpoczywaj póki możesz!!

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 🙂 🙂

Ja tez staram się zaglądac w miare możliwości 🙂 jak tylko mam chwilkę 🙂
A dziś akurat wolne to moge sobie pozwolic 🙂

Ja tez jestem taka szczęśliwa bo u nas też juz koniec pieluch 🙂 nawet w nocy nie sika 🙂 ubieram jej pieluszke ale ona trzyma do rana na spacerku tez trzyma,ale zakładam pieluchę na wszelki wypadek,a no i kupke też robi do nocniczka także bardzo sie ciesze bo to super sprawa 🙂

Asia jeszcze raz gratulacje dla Paulinki 🙂 i Weroniczki za piekne pełzanie 😘

Daga ale Ci dobrze tez tak chce 🙂 odpoczywaj 😘

A z przedszkolami lipa i byłam w żłobku i też aż 166 dzieci czeka także nawet znajomości nam nie pomogą jedynie co to maleńka nadzieja na przedszkole,ale to też kiesko widzę 😞 szlak mnie w tej Polsce trafi 😠

Miłego dnia 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...