Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okolic! - reaktywacja :) | Forum o ciąży


asiula83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U nas na spacerze jest ten problem, że Paulinka pokazuje że chce siku i chce sikać!! już nam kilka razy zrobiła takie show w związku z tym. Kiedyś byliśmy nad Wisłą na spacerze a Paulinka że siku, tłumaczyliśmy jej że może zrobić bo ma pieluszkę a ona wrzask że siku. Rafał poszedł z nią w krzaki ale ona tak nie nauczona i nie wysikała się, w końcu zrobiła pieluchę ale co przeszliśmy wtedy z nią to nasze.
Generalnie teraz w zasadzie zawsze po spacerze pieluch sucha, nawet jak byliśmy w zoo i nie było nas prawie 5 godzin wróciła z suchą pieluchą a jak siadła to sikała, sikała i sikała 🙂
no i 4 noce pod rząd z suchą pieluszką, więc super.

Co do książek to ja właśnie skończyłam czytać Białą Masajkę i jeszcze za nic się nie wzięłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Daga jeszcze nam się nie udało, ale oni wcześniej mieli gdzie indziej i tam było całkiem fajnie, więc myślę że się w tym temacie nic nie zmieniło no chyba że na lepsze bo tutaj dużo większa powierzchnia.

Ja też się żegnam i życzę kolorowych snów.
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

u nas nocka standardowa czyli spanie od 20 do 6:30 Weronika a Paulinka do 8
teraz Weronika na drzemce a my z Paulinką w kuchni obiadek robimy - dzisiaj lasagne 🙂

spacerek sobie chyba darujemy bo strasznie wieje, a ja się dzisiaj jeszcze z bólem głowy obudziłam to już w ogóle porażka......marze o tym żeby się przespać ale to raczej niewykonalne

miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Kacper ucina sobie drzemkę a ja mam wolne 🙂
My dzisiaj spacer też sobie póki co odpuszczamy, nie dość, że wieje jak cholera to mnie jeszcze brzuch boli 😞 i kiepsko się czuje.

To może w weekend jakoś byśmy się wybrali na te kulki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja się witam wieczornie 🙂

Dziewczynki padły w momencie.
Paulinka odkąd nie śpi w ciągu dnia, pada jak tylko przyłoży głowę do poduszki.
Ja też czekam na kuchenne rewolucje i delektuje się pomidorami z mozzarellą 🙂

Daga powodzenia jutro na bilansie.
Co do kulek to jutro dam dokładnie znać czy damy radę bo to zależy od jednej sprawy a dopiero jutro będę wiedzieć co i jak.
no i brzuch niech nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My już po bilansie i wszystko jest ok.
Waży 15,7 kg i ma 96 cm 🙂
Także wszystko na 97 centylu 🙂
Duży chłopak.
Poza tym ok, oprócz wodniaczka ale do kontroli za pół roku jak nie zejdzie to chirurg 😞
Nogi proste, zęby zdrowe 🙂
Teraz oglądamy baje a potem pewnie będziemy kolorować obrazki od pani doktor 🙂

Dzisiaj na obiad krem z zielonego groszku i nic więcej bo weny na gotowanie brak.

My na kulki na pewno się będziemy wybierać 🙂 Tylko jeszcze nie wiem czy sobota czy niedziela ale na pewno w ten weekend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Jak wam weekend mija? u nas oprócz tego, że byliśmy na zakupach - w końcu kupiliśmy nowy wózek 🙂 siedzimy w domu, bo Mateusz ma zapalenie ucha. Najgorsze dni i noce już za nami, ciągle płacz, chodziłam jak zombi.
Daga termin do lekarza dostaliście "naprawdę przyzwoity" , ja tego nie rozumiem, szczególnie jeśli chodzi o dziecko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Weekend szybko minął i już szara rzeczywistość.
Wszyscy jesteśmy zakatarzeni - znowu 😞
Na szczęście póki co tylko katar nas męczy no i Kacper kaszle ale na razie leczymy się w domku.
W sobotę byliśmy na kulkach i Asiu muszę Ci powiedzieć, że całkiem fajnie tam, małe to i tak przytulnie.
W tym samym budynku jest też przedszkole i Pani z kulek była na tyle miła, że mnie oprowadziła po nim. I gdyby nie było tak daleko od nas to chyba bym tam Kacpra zapisała. Ceny mają całkiem rozsądne jak na prywatne przedszkole.

Aneta zdrówka dla Mateuszka 😘 😘 😘 😘

Uciekam do mojego małego rozrabiaki bo mi tu dom roznosi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Długo mnie nie było,ale ja dosłownie na nic nie mam czasu.
Praca,sprzątanie,zakupy,gotowanie no i Nikola,a ostatnio zrobiła się nie do zniesienia,obraz się o byle bzdure wybucha płaczem i ja juz naprawde czasem mam dość.

W piatek Nikola miała swoją pierwszą wizytę u fryzjera i byla bardzo grzeczna w ogóle sie nie ruszła,także włoski ma podcięte bo miała masakryczne w ogóle się czesac ich nie dało,a teraz rosna jej już łądne zdrowe i wydaje się jakby ich wiecej miała.

Poza tym wszystko u nas ok przygotowania do świat 🙂
Ja już zapomniałąm całkiem o pieluchach u nas juz rutyna z sikaniem 🙂

Aneta zdrówka dla Mateuszka 😘

Daga dla was też zdrówka 😘 no i gratuluję super dużego chłopaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

co za tydzień, Paulina ma dni z serii co zrobić żeby wkur... mamę 😞 i muszę przyznać że super jej się to udaje
Weronika dalej nie chce jeść, mnie już ręce opadają, na samym mleku ile można?? każde karmienie kończy się taką awanturą i płaczem że aż się zanosi 😞 😞 😞 nie wiem co to dalej robić

dobrze że już jutro jedziemy na Święta to troszkę mam nadzieję odpocznę
wnuczki pomęczą Dziadków, a co należy im się troszkę 😉
szkoda tylko że kiepską pogodę zapowiadają 😞

Aneta i jak Mati? lepiej się już czuje? zdrówka dla niego :*

Daga
a jak u Was z katarkiem? mam nadzieję że Was całkiem nie rozłożyło.
Koniecznie daj znać!!!

Gosia
to koniecznie pokaż nam Nikolę z nową fryzurką 🙂
a co do zachowania to Cię doskonale rozumiem, chyba jakoś musimy to przeczekać.

Magda, Karina hop hop dziewczyny!!

idę kuchnię ogarnąć póki moje Dziewczyny śpią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Chłopaki zbierają się do kąpieli to mam chwilkę, żeby zajrzeć.
U nas ostatnie dni tez były marudne bo siedzieliśmy w domu, ale dzisiaj już wyszliśmy na spacer i było o wiele lepiej.
Wydaje mi się, że dzieciaki marudzą bo im się nudzi 😜
Jutro czeka mnie pakowanie bo na święta jedziemy do teściów 😞 a że Krzysiek musi jeszcze coś w urzędach pozałatwiać to jedziemy już w piątek. Mam tylko nadzieję, że uda nam się wrócić w niedzielę, przynajmniej taki mamy plan.
Trochę się obawiam tego spotkania bo teście nie widzieli Kacpra od pół roku 😮 ciekawe jak na nich zareaguje 😲

Katary jeszcze mamy, Młody jeszcze kaszle ale poza tym nic więcej więc jakoś zbytnio się tym nie przejmuje. Daje mu Rubital i mam nadzieje, że będzie lepiej.

Z sikaniem u nas dalej tak samo 😞 Nie powie za cholere, że chce. Czasami już mi ręce opadają no ale cóż.
Teraz z Krzysiek walczy w wc bo twierdzi, że po raz 10 chce mu się siku i nie pozwala Krzyśkowi się wysikać 🤪

Asiu wytrwałości i cierpliwości przy dziewczynach 😘 😘 A pytałaś się może lekarza o to niejedzenie Weroniki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem i ja 🙂

u nas już wieczorna cisza, ja dla zrelaksowania popijam piwko 🙂
my jutro jedziemy już na Święta do moich Rodziców i wracamy w poniedziałek wieczorem

Daga co do jedzenia to lekarz powiedział że może to wina zębów. Mamy próbować, próbować i jeszcze raz próbować. A ja jak mam ją karmić to dostaję białej gorączki, ona nawet buzi nie chce otworzyć 😞
mam nadzieję że Święta u teściów mimo wszystko będą udane i że nie będziesz miała okazji do nerwów a przede wszystkim oby Kacper dobrze zareagował ale myślę że tak będzie

za to Paulina je teraz chyba za czworo, cały czas niam i niam i w kuchni żeby jej dać coś jeść
a jak idziemy do sklepu na zakupu to kromka chleba obowiązkowo do ręki bo jak nie to awantura 🤪 🤪 🤪 🤪

ja nie wiem czy uda mi się jutro zaglądnąć
ale na pewno wpadnę jeszcze z życzeniami Świątecznymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki!
U nas już lepiej, ból minął, w piątek kończymy antybiotyk 🙂 Zrobiło się cieplej to umyłam dzisiaj okna, będą czyste na święta 😜
Asia u nas z jedzeniem od zawsze jest podobnie jak u Weroniki, lekarka powiedziała żeby to przeczekać i dawać to co chce jeść, więc tak robimy, już nie zmuszam go do jedzenia bo niepotrzebnie się denerwowałam, dosłownie wychodziłam z siebie, nie mówiąc o tym jak teraz wyglądają moje dywany 🤪 Może w końcu coś Weronice zasmakuje, u nas królują buraki 🤪 Nie zje nic bez buraka 🤪
Gosia to masz bardzo dzielną córeczkę, czekamy na zdjęcie z nową fryzurką 😉 zazdroszczę ci, że zapominasz już co to pieluchy, Mati woła żeby mu dać nocnik, pokazuje że chce sikać ale za nic na nim nie usiądzie 😮 To samo z nakładką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też od jakiegoś czasu jest lepiej z jedzeniem.
Odkąd okazało się, że w zupie są warzywa z ogrodu Królika ( tego z Kubusia Puchatka ) to Kacper prosi dokładkę zupy 🤪 🤪 ale to koniecznie musi być z warzyw Królika 😜 Drugie dania tez ładnie zjada - także pod tym względem jest super.

Ostatnio się zrobił bardziej obrażalski ale to chyba w tym wieku normalne.

A co do marudzenia to tak mi się wydaję, że dzieciakom się nudzi. Ostatnio rozmawiamy z Kacprem i się go pytam czy tata się z nim bawi Kacper mówi ze tak a czy mama się z tobą bawi a on do mnie ze nie. No to się go dalej pytam, czy mama jeździ z tobą autkami - Tak, a czy mama bawi się z tobą klockami - Tak i tak jeszcze parę pytań i na wszystkie pytania odpowiada mi tak. Więc jeszcze raz się pytam czy tata się z tobą bawi - Tak a czy mama się z tobą bawi - Nie.
Także codzienność tylko z mamą już jest nudna i dlatego marudzą 🙂
tak mi się wydaję.

Rozpisałam się jak nie wiem 😉

Idę się już położyć.
Czytam teraz "Wyznania gejszy" - dobrze, że jeszcze coś mam.
A jak przyjdzie wypłata to będą zakupy książkowe 🙂 Już się nie mogę doczekać 🙂

Spokojnej nocy 😘

I do jutra 🙂
Może ktoś to jutro zajrzy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja generalnie na jedzenie Paulinki narzekać nie mogę, apetyt dopisuje......Daga poproszę troszkę tych warzyw z ogródka Królika, może Weronice wtedy posmakuje 🙂 🙂 🙂

to marudzenie macie rację że pewnie w dużej mierze przez nudę, a zabawy z Tatą od zawsze są najlepsze, Paulinka wprost przepada za tymi szaleństwami

ja zaczęłam czytać "Kobietę na krańcu świata" Wojciechowskiej, lubię co jakiś czas taką lekturę

Aneta
, super że Matim lepiej 🙂
kiedy my się zobaczymy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry : 🙂

ja tak na chwilkę tylko przywitać się wpadłam,
muszę nas spakować a bardzo tego nie lubię, po południu jedziemy
Paulina jak tylko zobaczyła torby to już szału dostała bo ona jedzie i jak jej mam wytłumaczyć że jeszcze nie teraz, ubiera sobie spodnie i krzyczy wrrrr (czyli jedziemy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Życzę Wam wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkiej Nocy!
Zdrowia, radości, mile spędzonych chwil w gronie rodziny i przyjaciół oraz mnóstwa optymizmu i uśmiechu 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/805/wesoychwiat.jpg/][IMG]http://img805.imageshack.us/img805/7302/wesoychwiat.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...