Skocz do zawartości

L4 | Forum o ciąży


1981ania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja jestem w 18 tyg i już na zwolnieniu - para akordowa duchota w zakładzie pracy mi nie służyły (osłabnięcia itp) ... wprawdzie chciałam pracować jak najdłużej ale zdrowie i dbanie o siebie jest przecież najważniejsze. mi wystawia zwolnienie ginekolog który mnie prowadzi, a szczerze mówiąc nie wiem co tam jest wypisane czy są jakies literki b czy tym podobne dopiero będę mieć wypłate i mam nadzieje że nie z opóżnieniem i w miarę przyzwoitą - u mnie ze względu akordu liczona jest średnia z roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Ja jestem na zwolnieniu l4 od 7 tyg. ciąży. Na początku myślałam, że popracuję do 4-5 m-ca i potem pójdę odpoczywać. jednak od 7 tyg. miałam plamienia i 2 razy leżałam w szpitalu. Potem kilka tyg. leżenia w łóżku i teraz powoli dochodzę do siebie. Już 15 tc a ja jeszcze rano mam mdłości 😞
Więc już pewnie nie wrócę do pracy, po pierwsze mam prawie godzinne dojazdy, a po drugie nie wytrzymam 8 godz. przed kompem!!!!
Teraz zmieniam lekarza, bo ten do którego chodziłam wystawiał mi zwolnienia tylko na 2,5 tyg. i za wizytę brał 150 zeta, co jest zdzierstwem po prostu. Nie dość, że ciąże miałam zagrożoną i chodzić nie mogłam to musiałam do niego po zwolnienia jeździć. Przecież zwolnienie można wystawić na 30 dni, a on mi wmawiał że na 30 dni to nie można dać :/
Dlatego teraz będę chodzić do innego i zwolnienia mam na 30 dni 😉
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiniaaa widzę, że jesteś z wawy. Jeśli chcesz podam Ci namiary na swojego gina. Pracuje w Bródnowskim, ale też przyjmuje prywatnie, bierze 100 zł, z tym, że zapowiadał że od września cena będzie wyższa, nie wiem jeszcze ile. Mi wystawił zw. bez problemu. Po za tym bardzo sobie go chwalę.

Jeśli chcesz prześlę ci jego dane możesz sprawdzić sobie w necie.

A drugim lekarzem jakeigo polecam to dr. który pracuje w Wołominie, też przyjmuje prywatnie tylko nie wiem ile teraz kosztuje u niego wizyta. Kiedyś do niego chodziłam.

Jakby co daj znać.

Ja też miałam ciążę zagrożoną, wcześniej poroniłam i przeszłam przez paru lekarzy.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę, że ZUS powinien zająć się czymś innym i sprawdzać innych a nie kobiety w ciąży. Właśnie takie coś nazwałabym marnowaniem pieniędzy podatników. Co mogą udowodnić kobiecie w ciąży???????? Czy wmówią jej, że się nie czuje źle? Albo że nie ma duszności jak jedzie prawie godzinę metrem lub autobusem do pracy? Albo że mimo bólu pleców i zmęczenia powinna wysiedzieć 8 godzin przed komputerem? No chyba że jakaś kobietka w ciąży sobie na zwolnieniu na wakacje jedzie- to chyba jedynie wtedy jest sens kontroli. Ale nie wiem czy znajdzie się dużo takich kobiet (bo to już jest głupota i nieodpowiedzialność).

Kobieta w ciąży - nawet jak wszystko jest ok - powinna mieć prawo iść na zwolnienie po prostu odpocząć.
Macierzyński i tak jest krótki, a zresztą po porodzie już nie ma szans na odpoczynek.
Dla ZUS-u to najlepiej jakby kobieta pracowała do samego porodu, potem rodziła dzieci najlepiej kilkoro, pracowała - najlepiej do 70 roku życia i najlepiej na 2 etaty - jeden w pracy i drugi w domu.

W całym cywilizowanym świecie kobieta od początku ciąży jest objęta opieką i może nie pracować, tylko w Polsce ciągle się wszystko utrudnia....

Z drugiej strony jestem ciekawa, co zrobi ZUS jak kobiety przestaną rodzić...

http://www.suwaczek.pl/][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moze ktorys brzuszek bedzie wiedzial 🙂
jestem na l4 umowe mam na pol etau ... chcialam sie dowiedziec czy za urlop maciezynski zaplaca mi caly czy tylko polowe.
nie wiem jak z tym jest.
z gory dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
jestem w 8 tc, moj ginekolog (chodze prywatnie) nie chce dac mi zwolnienia. powiedzial ze moze mi dawac ale z przerwami. umowilam sie juz z pracodawca ze nie wroce do pracy i znalezli za mnie zastepstwo. bede musiala ginek zmienic....
mam pyt. jezli zus dal teraz te 270 dni L4 to czy trzeba to jakos udokumentowac? czy dzieje sie to automatycznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Cześć Kobietki,

Ja w poniedziałek idę do lekarza. Jestem w 10 tc i chciałabym już dostać L-4. W pracy już mam dograne wszystko tak, że problemów nie będzie z moim zwolnieniem lekarskim. Mam już zastępstwo na swoje miejsce, które osobiście szkolę od dwóch tygodni 🙂
Pracuję w biurze, 8-9 godzin dziennie przy komputerze, a moim głównym narzędziem pracy jest właśnie komputer i telefon komórkowy niestety..
Codziennie przewija się przez biuro sporo ludzi (głównie są to kierowcy międzynarodowi którzy nie zawsze trzymają właściwą higienę). Masa zarazków, praca w stresie, w pozycji siedzącej..
I bóle krzyża które mam od kilku lat, a teraz w ciąży się nasiliły... Głownie przez brak leków przeciwbólowych.. w nocy nie mogę czasami spać tak mnie rwie, nie mówiąc o tym że jak wracam z pracy o 17, to już nie jestem w stanie praktycznie nic zrobić w domu 😞(
Raczej nie miałam wątpliwości co do tego czy lekarz da mi zwolnienie czy nie, ale po tym co tu piszecie to zaczynam mieć spore wątpliwości... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...