Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasia - wiesz jak na początku ja się męczyłam z tym. Nawet byłam na Niego zła za to ze nie mogłam sie z Nim podzielić tą wiadomością, ale przyzwyczaiłam się....
A do Dzidzi zwracamy się róznie - Maluszek, Maleństwo, Dzidziuś, Niunia - mój mąż zawsze przed zaśnięciem głaszcze brzuch i mówi - a co ten Dzidzius tak wariuje i Mamusie kopie..Choć nie wygadałam się ani razu przed nim to czuje ze On wie....ale nie chce głośno mówić ......

Jeszzce kilka tygodni i przekona się sam 🙂

HUUURRRA juz nie mogę się doczekać tego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
huh 🙂 zmieniono nam adres na mamusie.net 🙂 ale ten admin miesza 😉 no ale w końcu można się zalogować i coś napisać 🙂
Kamyk - ja to gdy na usg dowiedziałam się, że będzie chłopak, to wcale się z mężem nie zdziwiłam. Oboje czuliśmy że będzie facet 🙂
Sandroos - to niedobrze, że było wszystko pozamykane. Oby do sierpnia się jakoś przerzedziło. W Szczecinie póki co nie mamy takich problemów, ale nie wiadomo jak duży wysyp będzie w wakacje 🙂 Ponoć najwięcej maluchów rodzi się we wrześniu ( bo 9 m-cy wcześniej był sylwester ) oraz w marcu i kwietniu ( bo wakacje.. ) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki 🙂
Nie wierze ze to pisze ale jest 6.03 rano a ja od 4 juz nie spie heh dzisiaj w nocy to masakra jakas doslowanie wstawalam siku 7 razy!!!od północy do 4 rano liczac... 🤢 😠 w dzien to pewnie padne hehe
Kamyk szczerze to ja tez podziwiam za dochowanie tajemnicy o plci dzidziusia 😁 moj byl akurat ze mna na USG jak sie dowiedzielismy chociaz ja to na 100% bylam pewna ze dziewczynka bedzie heh a co do poloznej to pewnie skoro bedziesz sie lepiej czula psychicznie to ja wynajmij. My idziemy na obchod szpitala w przyszlym tygodniu, najpierw trzeba zadzwonic i sie z szefowa poloznych umowic 🙂
Marta wierz mi ja mam tak samo ciagle tylko o maluszku mowie heh inne tematy moga nie istniec jak narazie 😉
A co do mowienia do brzuszka to my tez ciagle sobie do Oliwierka cos tam gadamy heh a Michal to przy kazdej okazji caluje brzuszek i mowi ze kocha i ze juz niedlugo pojda grac w pilke hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z tymi porodowkami to tak samo jest we Wrocławiu!!!paranoja jakas heh tyle szkrabow sie rodzi ze szok 😲 ale ja sie nie dam odeslac do innego szpitala..co mi zrobia jak zaczne rodzic??wiadomo ze musza przyjac
Kasia hehe dopiero teraz wiem o co Ci chodzilo hehe zmieniono nam adres na mamusie.net ale ten admin miesza no ale w końcu można się zalogować i coś napisać faktycznie jest teraz mamusie.net 🙂
Buziaczki kochane do pozniej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to przez te mamusie.net miałam problem z wejsciem na stronę dzisiaj... A ja na 16 idę do pracy za siostrę bo miały trochę komplikacji w pracy i poprosiła abym poszła tak na 4 godziny posiedzieć i że wszystko mam zrobione tylko mam siedzieć i obługiwać klientów. Do tego jej szefowa miała dzisiaj wypadek a że ona jest kierowniczką to zostało wszystko na jej głowie. szczerze to nie chce mi ię tam isc... ale muszępomóc siostrze 😉
I załączam zdjęcie mojego kochanego ciężaru 😉 [img size=240]http://www.mamusie.net/images/fbfiles/images/po_jutrze_8_miesi_____.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szczerze Wam kochane powiem że wstawiłam to zdjęcie do swojej galeri i miałam wyżej zdjęcie chyba ze 14tc. Sąsiadka miała racjęże brzuio za bardzo mi nie urusł- przynajmniej tak mi ię wydaje, ale jak dla mnie to on i tak jest ogromny... 🙃 ok idę się szykowaćdo pracy a później jadę z moim M na festyn, buziaczki Kochane:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj miesza, miesza 🙂 Przenoszę stronę na nowy serwer. Te mamusie.net to tylko tymczasowy adres. Wciąż obowiązywać będzie brzuszek.net

Pozdrawiam i przepraszam za ewentualne problemy ze stroną

kasia1986 napisał:
huh 🙂 zmieniono nam adres na mamusie.net 🙂 ale ten admin miesza 😉 no ale w końcu można się zalogować i coś napisać 🙂
Kamyk - ja to gdy na usg dowiedziałam się, że będzie chłopak, to wcale się z mężem nie zdziwiłam. Oboje czuliśmy że będzie facet 🙂
Sandroos - to niedobrze, że było wszystko pozamykane. Oby do sierpnia się jakoś przerzedziło. W Szczecinie póki co nie mamy takich problemów, ale nie wiadomo jak duży wysyp będzie w wakacje 🙂 Ponoć najwięcej maluchów rodzi się we wrześniu ( bo 9 m-cy wcześniej był sylwester ) oraz w marcu i kwietniu ( bo wakacje.. ) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co tam dołącze moj brzuszek 😁 mi moj tez wydaje sie ogromny ale jak na polowe 8 miesiaca wcale nie jest taki duzy 🙃
😁 (34 tydzien 🙂 🙂 🙂jakby co)[img size=240]http://www.mamusie.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0171_mini.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
ładne i zgrabne macie brzuszki 🙂To ja też dorzucę swój :P
Drogi Adminie - my się nie gniewamy za problemy i dziękujemy za to, że mamy takie forum 🙂

Oto mój brzuszek 🙂 [img size=152]http://www.mamusie.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie025.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe
Co do tych szpitali to wiesz jak jest 🙂
Jak bedziesz miala 8cm rozwarcia to na pewno cie przyjma...ale najwiekszy problem, ze czesto pierwiastki zjawiaja sie w momencie kiedy maja 0,5 -1 cm rozwarcia i blokuja sale przez 16 h 🙂))
Choc prawda taka, ze w momencie wystapienia skurcyz tez chcialabym byc w poblikzu sprzetu obserwujacego stan maluszka, bo kazdy porod nawet najbrdziej fizjologiczny moze miec jakies komplikacje w ciagu kilku chwil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie zamieszcze zdjatka mojego brzuszka bo nie chce straszayć 🙃 ale ostatnio strasznie mi brzuszek urósł i cieżko jakoś się tak zrobiło:/ nawet z podniesieniem się z fotela mam problemy:/
no i bardzo mi nogi puchną:/ macie jakies sposoby? niby sie nie przemeczam wiec nie wiem skąd ten problem:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie chce straszyc hihi mam duzy brzuchol i jak mowilam po bokach roztepy mi sie zrobily az wstyd ;(
kurcze mala mi sie jakos mniej rusza dzisiaj eh ciekawe czy ten gynalgin ma na to jakis wplyw bo na ulotce pisze ze w ciazy nie stosowac ale lekarz przypisal eh buziaczki
jade nad jeziorko zaraz ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi brzusio bardziej opada na dół 😉
Elasia ja też mam problemy z wstawaniem z wersalki i wogóle. Ostatnio nawet mój ze mnie się śmiał bo chciałam wyjć z auta i ledwo się podniosłam to zaraz wylądowałam z powrotem na fotelu 😉 się śmiejemy że jeszcze troszkę a będę musiała pożądnie się rozbujać zanim wstanę 😉
Co do puchnięć nóg to ja na szczęście nie mam takiego problemu ale trzymaj nogi w górze to powinno przejść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 napisał:

Elasia ja też mam problemy z wstawaniem z wersalki i wogóle. Ostatnio nawet mój ze mnie się śmiał bo chciałam wyjć z auta i ledwo się podniosłam to zaraz wylądowałam z powrotem na fotelu 😉 się śmiejemy że jeszcze troszkę a będę musiała pożądnie się rozbujać zanim wstanę 😉

skąd ja to znam.. :P najgorsze jest przekręcanie się w łóżku z boku na bok.. u mnie to tak na 3 razy 🙂 A o wstawaniu z fotela w aucie nie wspomnę, niedługo faktycznie trzeba będzie wziąć duży zamach by wstać ;]

co do opuchniętych nóg - trzymać je w górze, a mąż niech masaż robi :P na mnie to działa.
Dziś pewnie też będę miała spuchnięte nogi, już czuję jak mnie bolą. Byłam do południa w lesie, przespacerowaliśmy się parę kroków i już czułam jak mi łydki odmawiają posłuszeństwa..

Dobra Dziewuszki, mykam. Jutro mam obronę, wypadałoby coś poczytać i w ogóle. Znając życie pewnie wieczorem tu wpadnę, a jeśli nie, to poproszę trzymać kciuki i jutro zdam relacje jak nam z Grzesiem poszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny...śliczne Wasze brzuszku 🙂 Ja mam brzuszek bardzo nisko i z dnia na dzień powiększa sie coraz bardzxiej 🙂 Mąż jak wczoraj zobaczył to aż krzyknął "O matko...jaki on duży" 🙂

Niestety wieczorem bardzo się przestraszyłam, że aż się troszkę popłakałam. Wracaliśmy od znajomych ok 24 a mi strasznie brzuch twardniał i ciągnął strasznie do dołu....w ogóle cały dzień coś inaczej się czułam i mała jakby mniej ruchliwa - tylko cały czas się napinała. Ale jak przyszłam do domku to od razu się położyłam i musiałam ją obudzić żeby dała mi kilka kopniaków żebym mogła spokojnie zasnąć.

Rano wstałam jak nowo narodzona...dawno tak nie pospałam. Chyba Gabrysia zmieniła pozycję, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu nie uciskała mi na podbrzusze i pachwiny. Podejrzewam, że od zmiany pozycji zmienił mi się środek ciężkości stąd te dziwne uczucie ciągnięcia i pewnie dlatego tak brzuch mi gwałtownie się powiększył.


Jednak wczoraj pomimo wszystko byłam baaardzo zadowolona, bo w końcu kupiliśmy prawie już wszystko dla naszej córeczki 🙂
Wskoczyliśmy do hurtowni Pati i Max - polecam Sandross - albo też Wam dziewczyny, bo jest też sklep internetowy - i tam kupiliśmy większość rzeczy. Pozostały mi tylko jeszcze jakieś ciuszki dla Małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdecydowałam się na taką pościel:

http://www.wyprawki.pl/po%C3%82%C5%9Bciel-feretti-5cz%C4%82%C5%9E%C3%82%C5%9Bciowa-bakteriostatyczna-princess-pink-p-2783.html

a dzisiaj dokupiliśmy rożek w Glucku oczywiście biało - różowy 🙂

Polecam stronkę : http://www.patiimaks.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta to moze Twoja Malutka przekrecila sie gloweczka w dol??bo cos mowilas kiedys ze jeszcze nie przybrala tej pozycji..nie martw sie bo to napewno nic groznego nie bylo 🙂 ja tez dzisiaj musialam mojego maluszka budzic bo nie kopal mnie rano (a zawsze budzi sie razem ze mna 🙃 )
posciel sliczna 🙂 my w koncu jutro jedziemy po rzeczy dla Oliwierusia, Michal ma jutro wolne wiec trzeba to wykorzystac hehe
Kochane musze sie Wam pochwalic ze dzisiaj pierwszy raz w swoim zyciu robilam pierogi 🙂 🙂 i wyszly pyszne 😉 hehe ale wyszlo ich tylko 40 a robilam je az 4 godziny heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...