Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kochane czy Wy też macie problemy z wejścien na stronkę? A co do zdjęć Waszych brzuszków to nie mogę ich odczytać 😞 Znaczy jest tylko wielkość i biała plama a tak bardzo chciałabym zobaczyć Wasze brzuszki 😞 Nawet patrzyłam w Waszych galeriach ale niestety tam ich nie widziałam a po lewej juz nie ma tego linku "Galeraia użytkowników" 😞
Goshe ale narobiłaś mi ochoty na pierogi:P Ciekawe pytanie z tym rozwarciem. Sama jestem ciekawa czy to widać.
A ja dzisiaj dzwoniłam do położej i 8.07 idęna pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia. Zajęcia sąu nas bezpłatne więc dlaczego mam nie skorzystać? TYlko bede chodzić sama bo upewniłam się że odbywają się one w porze kiedy mój M jest w pracy.No ale cóż... wkońcu robiem to dla siebie i dla Olusia 😉
MArta z tymi literami to bardzo ciekawy pomysł. Muszę o tym porozmawiać ze swoim 😉
A Wam też się nasilająskurcze łydek? Ja cały czas biore te tabletki ale wczoraj miałam takie skurcze jak nigdy. Ledwo jeden przeszedl to zaraz dugi złapał. Mój akurat był na dole na tv i dzięki bOgu miał ze sobą telefon to zadzwoniłam do niego aby przyszedł mi nogę rozmasować. A po południowej drzemce było to samo tylko z drugą nogą, ale jużnie miałam takiego szczęścia bo każde z nas nie miało telefonu przy sobie...
Kurcze ale się rozpisałam...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamusie!

No ja też miałam problemy z wejściem na stronkę, a dodatkowo niestety po czwartkowych burzach w Bielsku wywaliło nam internet i dopiero dzisiaj mogę coś napisać.
Macie piękne brzusie!!!!
Też zrobiłam swojemu fotkę i całkiem śmiesznie to wygląda jak się taką piłeczkę na zdjęciu ogląda, prawie jak nie mój brzuch!!! 🙂
Ja dziś byłam u lekarzza rodzinnego bo zatoki w dalszym ciągu nie dają mi żyć, ból głowy jest nie do zniesienia, a domowe sposoby zawiodły. Dostałam wziewny antybiotyk Bioparox, który nie wchłania się do krwiobiegu i działa miejscowo, więc jest bezpieczny w ciąży. Mam nadzieję, że pomoże bo to ostatnia deska ratunku a nie chciałabym brać antybiotyków w tabletkach.

Dziś kupiliśmy też pościel dla małego, prześcieradło i ochraniacz na przewijak, taki z frotty, przynajmniej będzie Kacprowi miękko przy przewijaniu.

Jeśli chodzi o ułożenie Kacpra, to ja czuję, że jest główką w dół ale wiecie, tak troszkę pod skosem, nie dokładnie na środku, tylko bardzoej po lewej stronie. Lekarz mówił, że mały ma kręgosłup na mojej prawej stronie brzucha, głowka jest w dół ale mam nadzieję, że do sierpnia ułoży się centralnie...

Martuś śliczna pościel!
Też nie kupujemy tego baldachimu, bo szwagierka miała i bardziej to przeszkadzało niż ozdabiało, i to fakt, strasznie zbiera kurz i przy każdym szturchnięciu wszystko leci na dziecko, mimo ze to się odkurza.

Agniesia, korzystaj jak zajęcia w szkole rodzenia są bezpłatne. U nas to minimum koszt 150 zł a są miejsca, że i większy! A skurcze łydek, też mam mimo że biorę magnez z wit B6 to w nocy się zdarzają, choć w dzień jest OK.

Załączam też swój brzuszek, mam nadzieję, że się wklei... 🙂 [img size=299]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Obraz_034_zmod_brz.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od wczoraj też mam duże problemy z wejściem na brzuszek...pewnie znowu coś majstrują 🙂

Asiu dbaj o siebie 🙂 Będzie wszystko dobrze. Tylko na pewno Ty się biedna męczysz...wiem co to ból zatok ;/
A pogoda jest rzeczywiście okropna...to co się dzieje na południu....całe szczęście u nas nie jest źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiaczek piękny masz brzuszek 😁 Niestety goshe i kasi dalej nie mogę odczytać 😞 Co do baldachimu to z siostrąrozmawiałam i powiedziała że jak może doradzić to abym go nie kupywała bo więcej zawadza i sie kurzy niż sięprzydaje. jedyny jego + to to że tylko daje łady efekt...
Co do pogody to jest okropnie. Jest parno i duszno a u mnietylko grzmi a nie chce padać. Za to w sobotę tak lało że jechałam nie całe 40km na godzinę i chciałam stawać na boku bo nic nie było widać... ehs te pogody to są okropne... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis znowu mecze sie ze spuchnietymi nogami:/ nawet sie zastanawiam czy czasem jutro sobie pracy nie odpuscić ale do konca zostało mi juz tylko 3 dni i chciałabym dac rade bez zadnych przekretów 🙂
zobaczymy jak tam jutro bedzie

w czwartek wybieram sie na zajecia do szkoły rodzenia,niestety moj mąz pracuje w tym czasie ale moja partnerka bedzie kolezanka ktora rowniez jest w ciazy wiec bedzie wesolo 🙂
i mam nadzieje ze dowiem sie paru pomocnych wskazowek do porodu! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia ciekawe czemu nie mozesz odczytac fotek?? wstawie jeszcze raz 😁 a skurcze lydek tez mam(kiedys po tych skurczach nie moglam schodzic po schodach tak bol byl 🤨 ) i do tego wieczorem dretwieja i nogi:/ naszczescie magnez pomaga 😁 To Aga zdawaj nam relacje co ucza na tej szkole rodzenia 🙂
Asiaczek sliczny brzuszek taki okragly jak pileczka 😁 😁 wiesz z tymi zatokami to naprawde uwazac trzeba i mam nadzieje ze ten antybiotyk pomoze..
Marta powiem Ci ze super pomysl z tymi literkami nie wpadlabym na to 😁
Dziewczyny u mnie tu we Wrocławiu to pogoda TRAGEDIA!!! poprostu straszna non stop pada tzn LEJE i burze sa 😞 😞 tylko dzisiaj rano nie padalo za to taka duchota byla ze szok!!(teraz znowu burza)no mowie Wam nieciekawie 🥴
Aj i zapomnialam o najwazniejszym hehe bylismy w koncu na zakupkach dla Oliwierka i juz w sumie prawie wszystko mamy oprocz rzeczy aptekowych typu sol fizjologiczna i takie tam 🙂teraz musze rzeczy do szpitala dla siebie pokupowac i koniec 😁 😁 😁 a co do baldachimu to mi sie wogole nie podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie na całe szczęscie skurcze nie łapią od kiedy biorę tabletki i mam nadzieje, że nie będa łapały, bo ból jest okropny.

Własnie jestem na etapie szukania pomysłu na urządzenie pokoiku dla małej 🙂 Stąd te literki mi wpadły jakoś przez przypadek jak przegladałam stronki.

Te podobają mi się najbardziej...dobrze, że potrzebuję tylko 4 ( chcę napis GABI), bo bym zbankrutowała.
http://allegro.pl/item666750494_imie_dziecka_na_sciane_literki_ramka_promocja.html

Chociaż te też są ładne i trochę tańsze tyle, że trzeba pomalować samemu:
http://allegro.pl/item671682933_my_sweet_baby_literki_imie_dziecka_na_sciane.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Sierpnióweczki ;]
my z Grzesiem już po obronie. Moja grupa miała być na 9.00, a weszliśmy po 16.00 więc wyczekałam się bardzo,mały kopał i przeciągał się bardzo mocno. No ale walczyliśmy dzielnie, na dyplomie jest 4 🙂 teraz tylko egzaminy na magisterkę przede mną, a potem to już spokojnie czekam na "rozpakowanie się" do sierpnia ;]

Asiaczek - bardzo fajny brzuszek 🙂 taki akuracik, nie za duży, nie za mały ;] Wrzucę jeszcze raz swój bo widzę, że gdzieś go wcięło 🤔

mykam się położyć, duchota w Szczecinie straszna, chyba będzie burza. Poza tym nogi odmawiają mi posłuszeństwa..
3majcie się :* :*

a tu raz jeszcze mój brzuszek 🙂 [img size=152]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie025-de8da102bfa428f05fe9d927d290856f.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to moje a raczej nasze wraz z Oliwierkiem 🙂 GRATULACJE!!!u mnie tez 4 na dyplomie 😁
Super sa te literki MArta ale te za 14zl to drogo jakbym miala zrobic OLIWIEREK to 126zl by wyszlo heh ale ladnie nad lozeczkiem to by wygladalo 😁poszukam w necie jak znajde fajne i niedrogie to dam link 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny piękne macie brzuszki 🙂 DZiękuję Wa że wstawiłyście jeszcze raz ich zdjęcia- sa urocze 😁
Elsia długo chodzisz na zajęcia do szkoły rodzenia czy dopiero zaczynasz?
goshe ja po tych kurczach nie mogę chodzić do dzisiaj:P Rodzice wczoraj wrócili z siostra i siostrzeńcem z nad morza i jak mama zobaczła jak schodze po schodach to spytała się mnie czy czasem nie zacznę przed wcześnie rodzić:P Myślała że już mnie bierze bo schodziłam jak połamana 😉:P
KAsaia gratuluę 🤪 jeszcze jeden egzamin i spokój 🙂
A te literki sa super, tylko taj jak mówi goshe troszkę drogie. U mnie to by wyszło około 140 zł wraz z przesyłką gdybym chciała napis ALEKSANDER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alez zapisalyscie nie nadazam czytac i lapac watkow 😜 Net mi sie cos wali ;/

Sliczne brzuszki 🙂 widac juz po nich ze niedlugo meta 😉
Kasia gratuluje zdanego egzaminu 🙂
A z tymi skurczami Agniesia to kto wie juz zaraz lipiec a jak to bylo z lipcoweczkami wysypywaly sie w zercu :P teraz juz jakos przeczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia gratuluję obrony 🙂

Dzisiaj miałam ciężką noc. Myślałam, że umrę z gorąca...musiałam ściągnąć piżamkę i spać dosłownie nago, bo nie mogłam wyrobić. Bałam się jedynie, że mnie przewieje...Co godzinę się budziłam...kurcze jestem tak niewyspana, że szok. A musiałam już wstać, bo jadę do rodziców - zabieram się z mężem, bo on tam ma swoich klientów więc korzystam. Tylko najgorsza ta droga - ponad 100 km w jedną stronę ;/ Ale wracamy dopiero jutro 🙂 Właśnie czekam aż przyjedzie po mnie z firmy 🙂

Macie rację z literkami...są bardzo drogie. Ja potrzebuję tylko 4 więc nie jest tak źle...chociaż jeszcze się porozglądam i może znajdę coś tańszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja tam tez doskonale wiem co to znaczy nieprzespana noc heh ostatnio tez przez to przechodzilam 🙂
Jade zaraz do tego je****go ZUSu (nie chce przeklinac ale inaczej sie nie da 😠 😠 😠 ) wyobrazcie sobie ze dostalam dopiero 2 wyplaty a powinnam juz na dniach czwarta dostac!!! to przeciez jakis cyrk!!! caly czas jakies problemy z tym zusem juz nie mam nerwow do tego ehh
A wogole ostatnio wejsc na brzuszek.net to nie lada wyczyn 🙂 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ten nasz ZUS chyba wszytskich doprowadza do szalenstwa...
A u mnie noc tak jak u Marty eh taka duchota ze szok ;/

Musze sie pochwalic choc wszystkie macie juz za soba zdalam mature pol 69% gera 66% a angol 88%...i moja przygoda ze studiami sie dopiero zaczyna w tym roku boje sie ze na filologii ang nie dam rady i z bobaskiem moim eh buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Laski :*
z góry dziękuję 🙂

Paula - Gratuluję zdanej maturki 🙂 ja studiowałam na dziennej filologii angielskiej, powiem Ci, że nie są to łatwe studia. Oprócz zamiłowania o języka, musisz mieć naprawdę umysł humanisty. I do tego musisz być przygotowana że będziesz mieć głownie ćwiczenia, a więc obecność obowiązkowa, non stop zadawane ćwiczenia, wypracowania.. heh. Miło wspominam ten okres, jednak rzuciłam te studia na 4 semestrze, po prostu psychicznie już nie wyrabiałam ( miałam już wtedy zaoczną turystykę ) i w trakcie jeszcze odwidziało mi się że nie chcę być już nauczycielem ( a poszłam z takim zamiarem :P ) Jakbyś coś chciała się dowiedzieć więcej o tych studiach to chętnie służę radą 🙂
ps. plusem tych studiów, jeśli nawet się ich nie skończy, język angielski zostaje Ci w głowie - tylko trzeba mieć z nim ciągły kontakt 🙂

Goshe - co do ZUSu, to odziwo pierwszą wypłatę dostałam terminowo, bo 10 czerwca , zobaczymy jak to teraz będzie z lipcową wypłatą, też jestem pełna obaw..
Ale ogólnie to w ZUSie mają niezły burdel i jak czegoś się nie dopilnuje, to kaplica. Nic ich nie obchodzi..

Marta - nie jesteś sama z tymi nie przespanymi nockami. Ja również śpię prawie nago bo inaczej się nie da, ciągle mi duszno mimo otwartego okna, i jeszcze mały na pęcherzu leży, więc w ogóle moje noce wyglądają ciekawie 🙂

heh, idę zaraz coś na obiad wykombinować 🙂 3majcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>paula8966 napisał:
ten nasz ZUS chyba wszytskich doprowadza do szalenstwa...
A u mnie noc tak jak u Marty eh taka duchota ze szok ;/

Musze sie pochwalic choc wszystkie macie juz za soba zdalam mature pol 69% gera 66% a angol 88%...i moja przygoda ze studiami sie dopiero zaczyna w tym roku boje sie ze na filologii ang nie dam rady i z bobaskiem moim eh buziaczki


No Paula ładnie, ładnie ta maturka szczególnie Angielski super!!! Oby tak dalej, teraz kolejny egzamin w sierpniu i potem z górki. Jesli chodzi i studia to wszystko zależy od podejścia. Jeśli się poważnie je traktuje i wubiera fajny kierunek na dobrej uczelni to tylko są z tego korzyści. Studia to najpiękniejszy okers w życiu, choć bardzo pracowity. Myślę, że jeśli lubisz Język Angielski to nie zastanawiaj się tylko realizuj się w tym w czym jesteś najlepsza. Tacy zawsze wygrywają. Ja skończyłam biotechnologię a dokładnie cytogenetykę, wszyscy mówili, że to zabójczy kierunek. Rzeczywiście potrafiłam zakuwać do 4 nad ranem żeby wstać o 6.00 i dalej powtarzać przed kolokwiami, seminariami i egzaminami, ale wspomnienia są niezapomniane. Tak więc niczego się nie bój, kto ma sobie nie poradzić jak nie Ty? Trzeba mieć wiarę w zwoje mozliwości! 🙂

co do ZUS-u to nie miałam z nimi przyjemności ,bo moja firma zatrudnia więcej niż 20 osób i to ona wypłaca mi pieniądze i potem rozlicza się z ZUS-em. No ale miałam z własną firmą przejścia, bo nie wliczyli mi do średniej zarobków z ostatnich 12 miesięcy mojej premii, którą wg prawa mają obowiązek doliczyć. Przez 4 miesiące o to walczyłam i oddali kasę, ale dlatego bo jedna z dziewczyn w ciąży zagroziła sądem. Takie życie....

No Kasia, gratuluję egzaminu!!! Ja już powoli zapomniałam jak to jest... ale fajnie było...

Martuś, ja też ledwo dyszę w nocy, współczuję Ci, u mnie przy tym zapaleniu zatok też pocę się teraz jak szczur... najchętniej siedziałabym pod chłodnym prysznicem cały czas... no i te nogi puchnące....

Dziewczyny może wymienimy się numerami tel. tak w lipcu bo nie wiadomo co kogo czeka, dzisiaj rozpakowała się trzecia lipcówka, choc jeszcze czerwiec... Tak na wszelki wypadek warto mieć kontakt jakby się cos zaczęło... Mamy siebie na nk, to można napisać wiadomość, żeby tutaj jacyś obcy nie patrzyli na nasze nr telefonów. Co Wy na to ?

😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buziaczkaa napisał:
Hej dziewczyny!! ja tez bym w sierpniu juz rodziła 😞 ale cóż...niestety nie udalo sie 🙂 Może tym razem się uda 🙂


Trzymamy mocno za Ciebie kciuki! I pamiętaj nie myśl o ciąży za dużo bo to potrafi zaszkodzić bardziej niż pomóc! 🙂
BĘDZIE OK!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek z wiesiołka nie zaszkodzi, ale nie zapominaj o kwasie foliowym, zaleca się na 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę już zażywać w dawce 0,2-0,4 mg a po zajściu od 0,4-0,8 mg przez pierwsze 3 miesiace i potem 0,4 i mniej do końca. Jeśli nie jesz dużo marchwi i warzyw to warto kupić też wit A+E i suplementować przed ciążą bo niedobory obniżają płodność, tylko uważaj na dawkowanie, bo przedawkowanie wit A i E jest równie niebezpieczne co niedobory. I relax..... 🙂 Będzie OK....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczkaa - ja Ci kibicuję już od dawna i mam nadzieję, że niedługo pojawi się przy Twoim nicku nawiasik z liczbą tygodni Twojego maluszka 🙂

Asiaczek - z tymi telefonami to fajny pomysł. Ja mam na nk "zamknięty" profil i nie będzie mnie widać w wyszukiwarce, ale tutaj mam w profilu nr gg jak coś i można się wymienić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu biore kwas foliowy cały czas. Dziewczyny mi doradzily ten olejek z wiesiołka i od razu pojechałam do apteki go kupic. Bo chodzi o to ze podobno śluz można odrużnic płodny od niepłodnego. A ja mam problemy teraz z tym bo od zabiegu wszystko mi się rozregulowało. @ mam różnie w każdym mies- co 32 dni,29, 30, 31 a nawet 32 dni bylo. I nawet śluz inny jest. Może jakoś się uda!!! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...