Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
co do ciuszkow kochane to ja jeszcze wczoraj jechalam do askotu kupowac ciuszki dla wczesniakow na romiar 50 bo moje dziecko jest za male i musze jej podwijac 😜 mimo to ze ma 54 cm :P z tego wynika ze powinnam kupowac na 56 ale te na 56 sa za duze :p i to taka robota :P ale szybko rosnie to beda lada dzien dobre :P

Marta co do goraca to fakt na chwile wyszlam na dwor na ogrod dziecko zotawilam z tatusiem ale powiem szczerze po 10min wrocilam bo bylo mi za goraco :P dziekuje za takie upaly :P nie dziwie ci sie ze juz nie wytrzymujesz i wszystko cie drazni.

Goshe co do kaminskiego 3 pietro zalamka psychiczna dla mam wrecz masakra jesli chodzi o obsluge. Jesli chodzi o 1 pietro o patologie ciazy to rewelacja kobiety ktore tam pracuja to anioly przychodza pomagaja lataja przy tobie nie ma porownania ale tam sie lerzy przed porodem i po porodzie jak nie ma miejsc na gorze i tam dzieci na tym oddziale nie ma niestety. Oddzial aseptyczny tez jest super ale tam sa dzieciaczki chore na zapalenie pluc lub zapalenie ucha co jest normalnoscia na kaminskiego ze dzieci maja zapalenie ucha. I tamte polozne na aseptycznym ktory tez jest na pierwszym pietrze to sa swietne a szczegolnie pani gosia i pani marylka 🙂 dwie starsze polozne w sensie stopnia kobiety cudo :P. No i ogolnie lepsza obsluga calego oddzialu.
Co do porodowki czysto obsluga fjna studenki tez pomagaja ktore tam maja praktyke no i polozne duzo daja i sa fajne wraz z ordynatorem i innymi lekarzami :P. A jesli chodzi o cesarke to rewelacyjnie zszywaja szczegolnie taki fajy maly lekarz mlody wesoly podchodzi super do tego wszystkiego i drugi ktorego dziewczyby nazwaly desperado :P nawet przystojny hehe 🙂.Anestezjolodzy dobrzy ogolnie wszystko fajnie oprocz odzialu dla noworodkow gdzie mamy leza z dzieciaczkami obsluga do dupy ale da sie przezyc tylko wykancza troche to psychicznie kobiete :P

Elasia dziekuje ci i nie tylko tobie za pochwalenie mojego cudnego dziecka 😜 ktore wlasnie slodko spi :P i rowniez masz prze cudowne dzieciatko 🙂 dzieci sa pocieszne :P.

Ale powiem wam szczerze babeczki ze sie ciesze ze juz mam to za soba nastepna ciaza dopiero za 3 lata 😜 albo 4 :P ale tylko cesarka pierdziele naturalny porod nie mam zamiaru znow sie tak meczyc po czym i tak nic nie wyszlo i skonczylo sie na cesarce 🙂. Ide do dziecka buziaki kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asnet przepiekna, moj M tez byl zachwycony... mowi ze sliczniusia 🙂

Wrocilam z sesji, goraco jak cholerka, wieczorem moze dostane z dwa wstepnie obrobione zdjecia zeby je zamiescic... ale sie okaze...

Juterkiem popoludiu ide do lekarza, bo moj lekarz ma dyzur a izbie przyjec, ale pewnie niewiele sie dowiem... bo beznadziejne USG jest i nie wiem czy sens zeby mi robil, bo sie bede wkurzac ze ono takie niedoklade... 😞

ale przynajmniej zobacze co i jak z szyjka, a rano skocze po wyniczki do laboratorium..
W miedzyczasie jeszcze ide opiekowac sie bablem, u ktorego pracowalam jako opiekunka, bo jej mama tez w ciazy i jada do lekarza na KTG, a wiadomo, ze dominisi nie wezma...
na jutri ma termin porodu wiec mam nadzieje, ze jej nie zostawia 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chcialam tylko dac znac kochane Sierpnioweczki ze jutro o 8 mam byc w szpitalu i czeka mnie cesarka jutro... troche sie boje tego bolu blizny narkozy itd ale coz...
dziecko wychodzi na 39 tydzien ciazy lozysko jest i tak do kitu jak mowi lekarz obrzeki mam spore i lekarz mowi zeby jutro sie stawic... kurcze trzymajcie kciuki bo stracha mam jakiegos dziwnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula to cudowna wiadomość, że już jutro będziesz mogła zobaczyć swoją wyczekaną córeczką 🙂 Nie martw się niczym...myśl tylko o Nikolce...na pewni będzie wszystko dobrze...sama cesarka przecież nic nie boli...a po to na pewno dasz radę-będziesz musiała dać dla córki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>paula8966 napisał:
chcialam tylko dac znac kochane Sierpnioweczki ze jutro o 8 mam byc w szpitalu i czeka mnie cesarka jutro... troche sie boje tego bolu blizny narkozy itd ale coz...
dziecko wychodzi na 39 tydzien ciazy lozysko jest i tak do kitu jak mowi lekarz obrzeki mam spore i lekarz mowi zeby jutro sie stawic... kurcze trzymajcie kciuki bo stracha mam jakiegos dziwnego


Paula będzie wszystko OK!
Zobaczysz!
A może ominie Cię ten cały ból porodowy i wielogodzinne czekanie.
Myślami jestem z Tobą!

Bużka kochana! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał:
Bede sie oszczedzac wiadomo ale swoje i tak zrobie hehe
Kurcze Elasia peknac podczas porodu to ja szczerze mowiac sobie nie wyobrazam i Ci naprawde wspolczuje 😞
Cortez to mowisz ze ty tez sierpnioweczka bylas 🙂 Twoj maluszek juz duzy, roczek szybko zlecial 🙂 a my tylko czekac jak zaczniemy po kolei rodzic 😁
Agniesia spokojnie dasz rade z tym bezdechem a swojego pewnie zaciagnij niech Cie wspiera i cwiczy razem z Toba 🙂ja tez probowalam 20sek wytrzymac to powiem Ci ze dalam rade ale ciezko bylo, ledwo wytrzymalam 🤨


Mam na imie Marta 🙂
tak bywalam tutaj kiedys codziennie 🙂
a moj Kacper to taki lobuzaczek maly teraz 🙂
a do 4 miesiaca nic innego nie robil tylko spal kto by pomyslal ze teraz taki zywiol bedzie ze nie mam czasu na tylek usiasc 🙂
jak sie czujecie dziewczyny 🙂 w tym roku lato takie sobie ja w tamtym sie meczylam okopnie siedzialam ciagle przy wiatraku sobie 🙂 ale nie przytylam duzo 13 kg. do konca.
wiecej spuchlam.. niestety nie wrocilam jeszcze do wagi sprzed ciazy ale od wrzesnia zamierzam znowu zaczac cwiczyc 🙂i cos zrobic ze soba 🙂
trzymam za wszytskie mamuski kciuki mocno:*****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje!! 🙂)
Strasznie szybko minelo nawet nie wiem kiedy byly pierwsze siweta pierwsze wakacje itp 🙂
Serio a teraz juz planuje torta na roczek 🙂
nawet dziubek slub wesele rodzicow przezyl w 8 miesiacu hehe 😁
wiec sporo pamiatek 🙂 no i swoje chrzciny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortez fajnie, że wszystko się układa jak trzeba 🙂
My też będziemy mieli Kacpra 🙂 zobaczymy czy będzie też z niego lobuziak 🙂

A dziewczynki przeczytałam fajny artykuł może się Wam przyda:
http://dziecko.onet.pl/29749,5,8,porod_-_rozpoczecie,1,artykul.html

Chyba Agniesia chciała wiedzieć jak rozpoznać początki... fajne podejście w tym artykule mają, warto przeczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od razu wiedzialam ze porod sie zaczal nie da sie uniknac chodz sama sobie stokroc wmawialam inne rzeczy hehe

no wszystkie kacpry ktore znam to lobuziaki o anielskiej buzce i szelmowskim usmiechu i moj taki jest 🙂 koxchany bo kochany ale jak cos kombinuje od razu widac ihhi
ja np lezalam na patologii noc bo przyszlam na wywolanie a moj dr mowi ze cala oproodwka zajeta i zebym lepiej polezala juzs w szpitalu i faktycznie o 4 rano odszedl czop brzuch mnie bolal lekko pol nocy ze chodzilam po korytarzu w nocy o 9 mialam badanie o 10 30 juz na porodowce bylam 🙂 o 14 22 kacper urodzil sie przez cc 🙂 8 dni po terminie 🙂
ale dalismy rade!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wreszcie bedziemy miec sypialnie w dzieciecym pokoiku 🙂) Czekam az maz przyjedzie z duuuzym lozkiem i zabieram sie za skrecanie...
Moze wreszcie sie wyspie 😉)


Paula nic sie nie stresuj... trzymamy wszystkie kciuki..
Usciskaj Nikolke 🙂

Pierwsza probka 😉) [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/11-1f7477f5416503f886ae820725b96107.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula nie ma co sie bac cesarki to tylko zabieg ja jak bym mogla to przy drugim dziecku tez bym brala cesarke nie boj sie bedzie dobrze raz dwa i bedzie po wszystkim mi zaczeli robic o 12 a mala juz byla o 12.44 nawet nie wiesz jak ten czas szybko leci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cortez , a rodziłaś może na Pomorzanach? Jeśli tak, to jak tam wg Ciebie na oddziale było? Może masz znajome które tam rodziły? Bo ja właśnie tam będę się rozpakowywać i szukam jeszcze opinii 🙂 Na obchodzie byłam, ale wiadomo, że wszystkiego tam nie powiedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ja rodzilam w zdrojach bo mialam tam swojego lekarza 🙂
i polecam 🙂
na pomorzanach rodzila moja kolezanka i nie zbyt sie wypowiadala ... ze opieka do dupy ze dzieci pozarazali paciorkowcem itp .. nie wiem ile w tym prawdy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurcze :P to mnie nieźle nastraszyłaś.. 😞 Ja mam lekarza, który pracuje na Pomorzanach, dlatego tam rodzę ( żona ordynatora - liczę, że może jakieś "fory" z tego powodu będę miała, chociaż sama nie wiem )
Heh, to pewnie się przekonam jak tam jest jak już tam urodzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam liczę w duchu na to, że może mnie w jakiejś spokojniejszej sali położy, oby nie w 5-osobowej, chociaż teraz to tłok na porodówkach i wszystko możliwe.
Postaram się wykupić sobie pokój 1-osobowy, co prawa 100 zł / doba, ale warunki jak w domu, spokój, cisza, łazienka, łóżeczko itp. Niestety, każda chciałaby w taki pokoiku leżeć i nie wiem czy akurat na mój termin będzie wolny ale to sie zobaczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm w zdrojach na noworodkach 2 osobowe sa tylko wiec bylo w sumie fajnie ze mialam mamusie jedna obok siebie cala ciaze miala miec dziewczynke a urodzila chlopca ktory ciagle plakal i na cycu wisial moj byl zniolkiem tam nawet pielegniarki chcialy fotke jego do pokoju ihih 😁
a porodowka to 4 sale ale wteyd akurat najmniej mnie obchodzilo kto stoji za drzwiami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie to na dziewczynkę się nie zmieni, zresztą zobacz sobie w mojej galerii - mam niezbity dowód na to że mój Grzesiu to facet z jajami :p hehe
Na Pomorzanach też są 4 łóżka porodowe na osobnych salach + jedna sala na cesarki.
Ja się tylko modlę by nie było żadnych studentów na praktyce - po prostu zamknę się w sobie i zaprotestuję :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...