Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Goshe a ty co przeprowadzke milas ja nic o tym nie wiem :P.
A jesli chodzi o ta salowa to wiem ehehe 🙂.
A co do czkawki goshe to normalne przepona jeszcze nie jest dobrze rozwinieta i dlatego moja tez ma a szczegolnie jak zmarznie :P no i jesli chodzi o ulewanie to teznam sie to zdaza 🙂) ale ponoc to normalne.
Mnie czasem martwi ten katar i kichane a bylismy u lekarza i mala zdrowa 🙂
My z majeczka wlasnie sie kolyszenmy i cos spac moja niunka nie chce :P tylko zwiedza tymi swoimi malymi slepkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mój siostrezbiec miał czkawkę to siostra przykładała go do piersi. Niemusiał nic jeść ale czasami wystarczyło jak sobie cyca possał 😉 Może Waszym kruszynkom też to pomoże???
A mnie tak pachwiny bolą ze masakra... No i wczoraj w nocy mały zaczął się tak pchać i tak krocze mnie blało że szok. A dzisiaj mają przywieźć mi do domu nowe szczebelki do łóżeczka i t płyte na szufladę. Mam nadzieję że dzisiaj już skręcem do końca łóżeczo i bede spokojnie moga czekać na małego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia mnie też tak bardzo wszystko boli. Dzisiaj w nocy spałam może z 2 godziny - a resztę nocy przeryczałam albo chodziłam - cos mnie tak strasznie boli podbrzusze po jednej stronie - zresztą pisałam o tym wczoraj.

Podjechaliśmy z mężem na tę akcję do Plazy szcześliwa mama - okazało się, że zapisy na usg 4D już dawno zakończone - byliśmy o 10:30, a centrum czynne było od 10. Kobiety ponoć stały od 7 rano żeby się zapisać 🤪 Poza tym nic ciekawego...szkoda czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bidula... 😞

Tak myslalam, ze wlasnie tak bedzie to wygladalo... 😞 heh...
W naszej zaawansowanej ciąży raczej ciężko cokolwiek by było zobaczyc na 3/4 d.. Główka za niziutko,a babelek zdecydowanie za duzy...

Mi na ostatnie tygodnie zostało pisanie pracy magisterskiej mojego męża... zabiera się za nią od roku i postepu ani checi nie widac...
Makabra, pisac o czyms o czym sie nie ma najmiejszego pojecia...O tyle dobrze, ze to praca odtworcza i tylko musze zmieniac to, co napisali inni... 🙂
Moze uda sie zakonczyc wreszcie, bo szkoda 5lat jego nauki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, a powiedz mi tylko...czy te bóle to tak mogą występować czy może dziać się coś niepokojącego?? Miesiączki miałam bardzo bolesne, że musiałam brać czopki doodbytnicze, ale ten ból jest jeszcze z 2 razy gorszy 😞

Kurczę dobrze, że w poniedziałek ide do gina na wizytę, ale troszke mnie niepokoją te bóle... jak nie będę się wysypiać to nie będe miała siły rodzić 😮

Mi aż tak bardzo nie zależało na tym 4 D, bo słyszałam, że najlepiej zrobic je ok 24 tyg ciąży, ale tak z ciekawości pojechaliśmy...myślałam, że będzie cos godnego uwagi... 🙂

Jedna dziewczyna bardzo mnie zaskoczyła, bo stojąc w kolejce zapytała się czy jak ona nie ma przez 5 miesięcy okresu to czy to oznacza, że jest w ciąży 🤪 U lekarza nie byla bo nie ma ubezpieczenia i chłopak ją wysłał na to bezpłatne do Plazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niezła ta dziewczyna 🤪 A na zwykłym USG byłaś??? Kurcze szkda że u mnie nie ma takich akcji bo chociaż poszłabym sobie na o zwykłe USG. 4D już nie wymagam byle by pooglądać mojąpocechę bo już te 3 na funduz miałam i nastepne pewnie bede miała dopiero jak pójdę do szpitala 😞 A ja we wtorek mam wizytę i ciekawa jestem czy mój malutki robi jakieś postepy w drodze do rodziców 😉 A mieli przyjechać do domu wymienić te szczebelki a tu cisza 😠 jak się wkurzę to pojade w poniedziałek do tego sklepu i je opierniczę i to ładnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta z zasięgniętych opinii może Ci dokuczać taki ból szczególnie w okolicacy pachwin i podbrzusza, raz że rociągają się więzadła maciczne, maluch napiera coraz bardziej i na dodatek brzucho twardnieje "ćwiczac" macice przed porodem...
Najczesciej objawy te zwiazane sa ze zblizajacym sie terminem porodu...
ale jesli Cie cokolwiek niepokoi to jak bedziesz u lekarza to zglos mu to...ale ogolnie mozesz byc raczej spokojna, ze nic zlego sie nie dzieje...
U niektorych te wszystkie procesy fizjologiczne przebiagaja w mniejszym nasileniu, badz moze po prostu masz niski prog bolowy..

Probowalas nospe???

To jest po prostu mega straszne... mamy XXI wiek, a swiadomosc ludzi jest po prostu katastrofalna...mloda byla ta dziewczyna??
Ja caly czas jestem w szoku, jak zdarza sie ze przyjezdza pacjentka z bolem brzucha na pogotowie, a onie ja do porodu wioza...
A ona ciezko zdziwiona, ze w ciazy jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia dzieki za rade z ta czkawka 🙂 pomoglo od razu 😁 dostal cyca i po czkawce ani sladu 😁 😁
Asnet no mialam przeprowadzke 🙂 do wiekszego mieszkanka bo tamto wlasciciel sprzedawal i ledwo zdazylismy przed porodem sie wprowadzic hehe 😁 a wez mi jeszcze powiedz Gosiu 🙂 🙂 kiedy Twojej Majeczce odpadl ten kikut??aha i czy dajesz jej te witaminki K i D ???
A ta dziewczyna to jakas patologia zeby sobie testu nie zrobic chociaz WSTYD!!!
Powiem Wam babeczki ze jak wyszlam w srode to sie zwazylam i 5,5kg mi poszlo 😁 a dzisiaj po 3 dniach znowu sie waze i znow 1 kg mniej hehe jeszcze tylko 3,5 kg i dojde do swojej wagi ale fajnie 🤪 ale brzuszek mam taki jak w 20tc hehe 🤪
Jezuniu jak mnie rwie szew!!ide sie polozyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie 🙂

Martuś - wychodzi na to ze zostało nam tylko czekać - ja tez mam te bóle - ale sąone długie - nieraz boli ponad godzne - potem przestaje - po kilku godz znowu....
Mi płozna powiedziala ze to skurcze przepowaidające....krocze tez boli przy tym - Dzidziuś sie obniża, Szykuje sie do wyjścia......
ale na własciwe skurcze trzeba nadal czekać....
tylko ile??????????????????????????????????????????????
Ale wiesz co jak bedzie tak Cie bolało bardzo długo to moze lepiej jedz do szpitala....
no macica sie stawia - tez prawda - ale lepiej to spraawdzic w szpitalu., Chyba ze tobie tez to potem mija

Agniesia - ręcę tez mi cierpną od bardzo dawna - takie głupie uczucie - poza tym puchną , stopy i pace u nóg tez.
A dłoń mam tak wielką ze swoim "lisciem" to mogłabym normalnie zabic 🤪
W ogóle to moje kończyny dolne i górne są takie straszne - takie to grube i pulchne - jak parówki

Sandroos - podziwiam za chęci pisania tej pracy - mnie by sie normalnie nie chciało....

Goshe - przeprowadzka dobra mysl - ale najpierw musi nam milion spasc z nieba - wtedy kupimy sliczny domek z ogródkiem z widokiem na nasze Karkonsze....rczej niemożliwe.
Nasza przeprowadzka oraz ogromny remont (jak sobie przypomne to ciary mi przechodza) jest juz za nami - skonczylismy 1,5 roku temu....
Co do czkawki - to ja swojego Maluszka nosiłam pionowo na rączkach i masowałam mu plecki, zawze poagało.
poza tym jak karmisz cycusiem to dzidzia moze podczas mipicia mleka chlystac tez powietrze - dzieciaczki piją bardzo łapczywie i potem tez jest od tego czkawke....
Z przystawieniem do cycka to nie wiedziałam....ale moze wkrótce sie przekonam i sama spróbuje - tylko niech dzidzia juz wyjdzie 🙂

No dobra dziewuszki.......
Jak myślicie ktora z nas teraz urodzi pierwsza??????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZeść dziewczyny,ja dzisiaj też byłam w Plazie zobaczyć co tam będzie ciekawego i faktycznie laski się rzuciły na to 4d,a ja spokojnie zapisałam się na 2d czyli normalne.Moja dziewczynka(mam na to 100%dowód)waży już 3kg i wszystkie parametry ma w normie.Główką też strasznie napiera na krocze co powoduje ból,ale przynajmniej wiem,że dobrze się ustawiła i tylko czekać,aż zechce wyjść na świat.Tak się cieszę,że ją znowu zobaczyłam na tym zwykłym usg,biedna ma tam już w brzuchu bardzo ciasno.Już się nie mogę doczekać,aź będe ją mogła oglądać i przytulać do woli.Z takich ciekawszych rzeczy oprócz usg był pokaz masaźu dla niemowląt,całkiem prosty,więc starałam się zapamiętać i będe praktykować na Julce po urodzeniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu cieszę się że ten cyc pomógł na czkawkę 🤪
A ja sądzę, że Agatka bedzie nastepna. Jak zaczełymy się rozpakowywac to co troszkę był zakładany nowy wątek a teraz cisza...
A mnie jakieś takie przygnębienie dzisiaj złapało. martwię się że nie rozpoznam kiedy maluch płacze bo jest głodny a kiedy bo ma mokro, a najbardziej boję się kolek i że nie bede mugła wtedy pomóc swojemu Skarbkowi... 😞 Kurcze jak się cieszyłam że to już sierpień tak się cieszyłam a teraz boje sie że sobie nie poradzę... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh wiecie co dziewczyny caly dzien prawie sprzatalam dom mylam okna odkurzalam i wiele innych rzeczy nawet dwa razy szlam po schodach na 10 pietro bo mieszkam w bloku i zobaczymy moze sie cos ruszy w nocy 🙂 No dokladnie Agniesia kazda praktycznie po kolei sie rozpakowywala a teraz sie uspokoilo 🙂. a mam pytanie do was bo jak czytalam to przed porodem to dzieciaczki sie uspokajaja a moj to raczej czesciej sie zaczal ruszac niz wczesniej i czy to normalne? praktycznie to jak licze ruchy to jest ich nawet duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie,uspokoiło się tu u nas,jest to pewnie spowodowane tym,że już większość sierpnióweczek już urodziło i mają teraz inne zajęcia,a przecież to dopiero początek miesiąca,smutno bez Was dziewczyny,piszcie coś kochane.Agniesia nie martw się,napewno sobie poradzisz ze wszystkim przy Olusiu,w końcu przecież jesteś jego najukochańszą mamusią i najbliższą osobą dla niego.Takie obawy pewnie każda z nas,debiutująca mama ma,ale zobaczysz jest coś takiego jak instynkt macierzyński,a reszte będzie Ci podpowiadała ciągle rosnąca miłość do syneczka 🙂Głowa do góry i nie smutać się proszę,pomyśl sobie,że wszystko musi być dobrze,bo masz kochającego męża,rodzinę,przyjaciół i OLUSIA,który chce mieć piękną,uśmiechniętą mamusię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatka uważaj kochana na siebie,ja ledwo mogę wejść na 4 piętro,A Ty na 10??jestem pełna podziwu takiej kondycjii 🙂
Teraz zdecydowanie czas na Ciebie,chcemy zobaczyć Twojego dzidizusia 🙂Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie

A gdzie Marta,Sandroos i nasze kochane mamuśki?Dziewczyny nie zostawiajcie nas tu samych 😞Czy ktoś wie co tam u Asi i Kasi?Buziaki dla Was wszystkich i waszych bąbelków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe, ja dzis na dzialke na caly dzionek wybylam, a po dzialeczce na grilla do znajomych, wiec dopiero dotarlam do domeczku...

Dlugo czekałas na to USG i ok ktorej byłas? moze tez sie wybiore, bo osatnie miałam w 31tc i jestem ciekawa jak mala rosnie, skoro ja tak niewiele przytylam...a jak nie to czekam z niecierpliwoscia na wizyte w srode tudziez czwartek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia wierz mi ze rozpoznasz kiedy jest glodny , zrobi kupke czy cos innego to ten instynkt maciezynski powaznie ja to sie balam na samym poczatku maluszka podniesc nie mowiac juz o przewijaniu czy przebieraniu(balam sie ze polamie mu te malusienkie raczuszki 😁)
Agatka Ty to naprawde sie tak nie przemeczaj bo mozesz sobie zaszkodzic powaznie a z tymi ruchami to ja dzien przed porodem wogole nie czulam zeby Oliwierus sie ruszal az sie przestraszylam ze cos mu sie stalo 🙂
No ciekawe co u dziewczyn nic sie nie odzywaja..jejciu moj to aniolek naprawde 😁tylko spi i je czasem cos pomarudzi ale jest grzeczny mam przez to duzo czasu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki!

Dziś wróciliśmy do domu 🙂

Jestem szczęśliwa, jednocześnie zmęczona bo pokarm pojawił się w 3 dobie po porodzie a wszystkie dziewczyny obok normalnie oogły karmić a ja sobie wypominałam, że małego nie jestejm w stanie wykarmić Ale już jest OK.

We środe pojechyaliśmy do szpitala. Na badaniu 2 położne stwierdziły, że skurcze są ale małe, natomiast rozwarcie jest na 4 cm. Potwierdził to lekarz i przyjęli mnie na odddział. Czułam sie Ok, żadnych bolów, pełny luz. A takprzy okazji dużo gadałyśmy wcześniej o czopie. Położna powiedziała, że nie musi byźć podbarwiony krwią i nie musi odejść przed porodem. Jedynymi objawami to ta zgładzona szyjka i lekkie skurcze, których tak nie odczuwałam.

O 21.00 byliśmy przygotowani już do porodu a w międzyczasie po przebraniu się i kolejnym badaniu przez położna w toalecie wody mi odeszły... i zaczęły sie prawdziwe skurcze, tyle że nie tak jak wszyscy mówili "będziesz miała czas, najpierw co 20, potem co 15 min i tak dalej, tylko od razu z grubej rury co minutę a potem co 40 s. Chodziłam po ścianach. Jak położyłam się na sali miałam rozwarcie 6cm, a potem już tylko 8 i 9 cm. Nie życzę nikomu tak rozszalałych skurczów bo nie ma mowy o oddechu pomiedzy i nie masz siły odpocząć żeby przeć przy klejnym następnym skurczu. U mnie ta ostatnia najbardzij bolesna częśc była najdłuższa a miała być najkrótsza...
No ale nic. Urodziłam zdrowiutkiego synka i to jest przeogromna dawka uczuć, jakby ktoś na Ciebie urok rzucił i mimo tych 9 miesięcy nie jesteśmy sie w stanie przygotować na taką dawkę uczuć wobec tego dziecka. Po prostu pełan odjazd 🙂

Grześ spisał się na porodzie rodzinnym wspaniale, wytrzymał wszystko i było mi na prawdę lepiej że nie byłam tylko ja i pożożna na sali tylko ktoś kto mnie dobrze zna. POLECAM

Paula, u Kacpra też w pierwszym badaniu słuchu jedno z uszek nie przeszło pozytywnie testów ale powtarzali je na nast. dzień i już było wszystko OK. To dlatego że czasem dziecko nie zdąźy się całkowicie z wód oczyścić i zatyka im się kanał słuchowy ale to mija szybko.

Ja ddziś sie zważyłam i po porodzie mam mniej o 9 kg zobaczymy jak będzie dalej...

Załączam zdjęcie Kacpra [img size=336]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC00101_zmod.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...