Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Matrus no ja daje malemu te pierwsze ciasteczka z HIPPa on je uwielbia hehe odgryza sobie kawalek dziaselkami i miele jezyczkiem w buzce az mu zmieknie i polyka 😁 😁 😁
super sa te nocki przespane no nie Marta 😁
dalabym malemu tekir chrupki kukurydziane ale nie wiem czy juz mozna? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia, fajnie, fajnie tak pospać...ciekawe czy to tylko jednorazowo czy na dłużej :P

Elasia ja bym Ci danonków nie polecała dla małego dziecka - są one dladzieci powyżej 3roku życie. Nie są aż takie zdrowe jak o nich mówią...ale to oczywiście wybór Mamusiek 😉Są te jogurciki dla dzieci od 6miesiąca i je mogłabyś już dawać Pati.

Co do chrupek kukurydzianych to moja przyjaciółka zaczęła podawać w 6 miesiącu jak mała leżała w szpitalu, bo miała rotawirusa i lekarze zalecili żeby zatwardziło kupki.

Dzisiaj muszę poszukać tych pierwszych ciasteczek...ale one są chyba z mlekiem ;/ kurde...zobaczę - może nic jej już nie będzie...chociaż jak ostatnio wypiłam troszkę kawy z mlekiem to ją wysypało na buzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet na stronie danonków jest napisane, że nie zaleca się podawania dziecku poniżej 3 roku życia

"1. Moje dziecko ma 9 miesięcy. Od kiedy mogę zacząć podawać mu Danonki?



Wprowadzanie produktów mlecznych do diety małego dziecka trzeba zawsze konsultować z lekarzem prowadzącym, który zna dziecko i może pomóc dostosować dietę do indywidualnych potrzeb, a tym samym wykluczyć indywidualne przeciwwskazania (np. alergia na białko mleka krowiego, skaza białkowa). Danonki, tak jak wszystkie fermentowane produkty mleczne polecane są dla dzieci od trzeciego roku życia."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danonki i tego typu prodkty absolutnie nie sa polecane dla tk MALYCH dzieci...
Zawieraja białko mleka krowiego...

Budyniu tez bym sie nie zdecydowala podac...ale jak marta wspomniala wybor Mamuski.

A co do chrupek, to iby 6-7 miesiecy mozna próbowac, tylko trzeba uwazac, co by sie nie przykleily, bo bardzo latwo sie mozna nimi zakrztusic..Polecam te dlugie... 🙂Zdecydowanie lepsze dla smrodkow 🙂)


Oli starszy rowny miesiac..Naducha konczy dzisiaj 6 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
widze, że dziś temat chrupek kukurydzianych.. właśnie dziś po raz pierwszy dałam Grzesiowi 🙂 zajadał się nimi 🙂 tylko trzeba uważać, bo szybko się rozpuszczają i rączki się kleją 🙂 za to mały nie lubi takich wafelków ryżowych z hippa, od razu się krzywi 😉

Byłam u ginekologa, wszystko w porządku, nadżerka, którą miałam na początku ciąży zniknęła 🙂Tyle że babka mówiła, że ściana w szyjce (?) jest wygładzona, jakby wciąż trwał połóg, a powinna być jak to określiła, z rzęskami.. no, mniej wygładzona 😉 już nie pamiętam dokładnie jak to określiła. No ale wszystko jest ok 🙂 I dostałam tabletki Cerazette, powiedziała mi że ma z nimi większe doświadczenie, jej pacjentki bardzo sobie chwalą 🙂 więc od dzisiaj punkt 22.00 łykam tabletkę 😉
obym tylko je dobrze tolerowała..


Buziaczki dla Oliwierka z okazji skończenia 7 miesięcy!
szok, niedawno skończył 6 :P
a mój tata dziś kończy 50 lat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NAdusia 100 lat:laugh: i duzo buziaczkow od Oliwierka 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Super Kasia ze wszystko ok z ginem 😁 ja ide w czwartek juz sie zapisalam 🙂

Kasia i rowniez dla taty zyczonka NAJLEPSZEGO 🙂 a moja babcia ma imieninki dzisiaj 😁 😁 😁 HELA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA mojemu już dawno podaję chrupki kukurydziane biszkopciki, chudą parówkę czy danonki (o których wie lekarz i nic nie powiedział 😉) Mi pani doktor kazała właśnie przez te danonki że mu nic nie wychodziło podawać mieszankę benilon pepti z nan zwykłym ale przestał zupełnie jeść mleko i kaszki 😞 Dlatego już taka załamana zrobiłam mu budyń na zwykłym mleku bo już nie wiedziałam jak podać mu mleko które jest tak potrzebne do jego rozwoju i się okazało że mimo skazy prawie miał gładką buzię poza około 5-8 krostkami 🤪 To widocznie ma bardzo delikatną skazę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia, zrobisz jak uważasz, ale ja bym uważała z parówkami.. mimo, że są na rynku takie dla dzieci, to i tak czytałam, że po 1 roku życia powinno się je dawać. Nawet w słoiczkach są paróweczki od 1 roku.

No, wczoraj wzięłam pierwsza tabletkę, dziś rano mam okropny ból głowy i nudności.. 2 objawy niepożądane 😞 bu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu może te niepożądane objawy miną...słyszałam, że często występują u kobiet po ciąży...poczekaj jeszcze troszkę i najwyżej po kilku dniach zadzwoń do lekarza...

U nas dzisiaj nocka oki...Gabi ładnie spała - obudziła się tylko raz na cycusia.

Agniesia robisz jak uważasz...trudno mi się nawet wypowiadać, bo mam całkiem inne zasady żywieniowe. Dobrze, że Twój Oluś dobrze się po tym czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas noc nawet ok,o 1 i o 5 jedzonko i wstała o 7:30,wiec w miarę jestem wyspana 🙂

Kupiłam wczoraj te biszkopty z hiipa ale one są takie twarde dziewczyny?i najpierw można z nich robić deserek?Bo Patryska jest przyzwyczajona do zwykłych biszkoptów i te jej zbytnio nie smakowały 🙂

Musze sie Wam pochwalić ze już 3 nocki z rzędu Patrycja sama zasypia w łóżeczko!!!Bez żadnych ceregieli jak wcześniej!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a odnośnie parówek to ja będę ich unikała jak ognia-bo moja bratanica 4 letnia do tej pory tylko parówki wcina na śniadanie,obiad i kolacje! Masakra po prostu 🙂I nic innego nie chce po prostu spróbować...no jeszcze wcina kotlety i sznycelki...jakaś taka mięsożerna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia to super, że Pati zasypia w łóżeczku 🙂 Sama powiedz, że to dużo wygodniejsze 🙂

Ja kupiłam jakiś ciasteczka od 6 miesiąca, ale nie z hippa tylko innej firmy. I też są twarde...Gabi wczoraj troszkę pocyckała i z tego co zostało zrobiłam jej taką papkę...dodałam przegotowanej wody do ciasteczek i to zjadła...

Kupiłam tez chrupki kukurydziane ale trochę się boję, że się jej mordka zaklei :P:P:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie wciąż głowa boli.. eh 😞 No poczekam parę dni, zobaczymy jak będe się czuła.

Marta, nie powinna się buźka Gabi zakleić od tych chrupek, jedynie co to raczki może mieć klejące 😉

Elasia, Grzesiu tez jest mięsożerny, bardzo lubi gotowane mięso z udka, zawsze mu wyciągam z rosołu 😉
Dziś do rosołu dosypałam kaszki, zobaczymy czy to zje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
ja sie rozchorowalam w nocy 39,2 stopnia zbilam paracetamolem i 38 sie utrzymuje caly czas lekarz mowi ze to poczatki anginy 😞 😞 😞 a gardlo boli masakrycznie dobrze za maly zdrowy 🙂 Michal musial wziac wolne w pracy bo bym nie dala rady zajac sie malym 😞

Oliwierek tez zeby nie zapeszyc ostatnio sam zasypia w lozeczku a w nocy tylko raz je cycka 😁
No te ciasteczka Hippa sa twarde moj M kupil dzisiaj malemu te chrupki kukurydziane i Oliwula normalnie wcina jeden za drugim hehe

Kasia no niestety tabletki tak maja do siebie ze wywoluja dzialanie nieporzadane moze nie sa wskazane dla Ciebie?

Moj tez miesko uwielbia hehe z jarzynkami 🙂

lece spac bo fatalnie sie czuje 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu wracaj jak najszybciej do zdrowia...oby Oliwierek się nie zaraził.

Co do mięska to moja Gabi nie przepada za tymi słoiczkami - jarzynki z kurczakiem, indykiem lub cielęcinką...niedługo sama zacznę gotować to może będzie chętniej jeść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...