Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to Agniesiu rowniez dolaczam sie do zbesztania za sposob zywienia Olusia 🙂 i zdecyodwanie NIE POLECAM innym mamusiom...

Warto pamietac, ze alergie pokarmowe i rozne dolegliwosci wynikajace z nieprawidlowego zywieie moga sie pojawic duzo duzo pozniej... 😞

Tak, Martus mam tez bzika na punkcie Hello Kitty, a kolezanki ze studiow mnie linczowi poddadza 😁DD

I jk kiedy sie umawiamy na ten spacerek, co?? 🙂


Gosiu,a co do karmienia..to jesli temperatura nie jest wyzsza niz 38C. niektore zrodla podaja, ze 38,5C mozna karmic malucha, a nawet nalezy przystawiac w miare mozliwosci jak najczesciej...W momencie gdy jestem chora z mlekiem maly dostaje przeciwciala i jest ow iele mniejsze ryzyko, ze się od Ciebie zarazi...

A to odnosnie do Kitty 🙂 [img size=338]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/IMG_0412.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandruś Nadusia jest Boska,faktycznie masz bzika na punkcie Hello Kitty,mała nawet skarpetki ma do kompletu:P ale trzeba przyznać,że wygląda świetnie 🙂

Co do parówek to ja też jestem niestety przeciw,no ale to sprawa każdej mamusi 🙂

Ja uważam że moja Julka i tak dużo je,ostatnio po mału wprowadzam biszkopty,bo próbowałam dać jej chrupkę kukurydzianą i nie chciała-sama zjadłam:P.
Oprócz tego uwielbia wszelkiego rodzaju jedzonka ze słoiczków Gerbera,ale jak jej utarłam surowe jabłuszko z biszkoptem to już nie bardzo jej smakowało,trochę pluła.dzisiaj kupiłam takie biszkopty rekomendowane przez Instytut Matki i dziecka.Mała ma radochę a ja pełno sprzątania 🙂

Gosiu kuruj się i wracaj szybko do zdrowia 🙂

Moja gwiazda ostatnio jest strasznie marudna,albo "trzeszczy"albo tak strasznie piszczy,że mi głowa pęka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ales sie Ineczko dopatrzylas 🙂

Dajecie takie normalne boszkopty, czy sa takie dla malcow?? Mi tesciowa opowiadala, ze jej dzieciaki sie wlasnie zajadaly biszkoptami z jablkiem..
Zdecydowanie lepsze niz wprowdzaie jakihs slodyczy...

Wróciła Wam miesiaczka? bo mi nie 😁 raz na jakis czas przeprowadzam wywiad w tej kwestii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra mam taki sam dres różowy w paseczki z h&m i takie same skarpetki z Auchana 🙂 hihihihih Nadusia wygląda bosko...co do spacerku to możemy umówić się w każdej chwili 🙂 Chociaż teraz z tą pogodą różnie jest...jeśli chcesz to zapraszam do siebie na kawkę do Lubonia 🙂 No i może Ineczka z Julą do nas dołączy..co Ty na to Inka???

W kwestii karmienia piersią podczas choroby to podpisuje się pod tym co napisała Sandra.

Jutro wracamy do domku...ja jadę sama o 13:30 bo mam wizytę u lekarza, a mój M z Gabi wracają dopiero po 17...mam nadzieję, że nie będzie mu płakała;/ Ja jadę prosto do lekarza więc nie chcę jej zabierać ze sobą...odciągnę mleczko i przed wyjazdem dostanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ineczko moja Gabi też dziwne dźwięki wydaje od jakiegoś miesiąca...też właśnie tak piszczy...

Sandra - okresu jeszcze nie mam 🙂 jak dostanę to dam znać...ale mój gin ostatnio powiedział, że raczej nie mam się spodziewać jak karmię piersią 🙂

Sandra, a Ty chciałaś przerwać karmienie piersią w 5 miesiącu - nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na pewno da sobie rade 🙂 Oni tylko udaja takich nieporadnych 😉

Oki, my jestesmy jak najbardziej za 😁 Nawet i jutro... moze maz by mnie podrzucil i bysmy sobie pospacerowały jesli bedzie pogoda...

Ja juz mialam przestac karmic na Swieta 🙂 hihi, a jakos sie trzymamy jeszcze w kupie rzem... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś,ja też bardzo chętnie ale w przyszłym tygodniu najszybciej bo jutro i pojutrze idę do pracy i jedziemy do teściów małą podrzucić 🙂Ja mam bliziutko do Lubonia,wsiądę sobie w 117naście i już będę 🙂Jeszcze się dogadamy dokładniej,ok?

Buziaki laski kochane.
Miłego dnia dla Was i małych łobuziaków:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂

no ten Kociak z Hello Kity słodki :laugh:

aż chciało mi się wstawać - u nas piękne słoneczko za oknem 🙂 Około południa idziemy na spacerek 🙂

Okresu też nie mam, i teraz się nie spodziewam, bo jak zaczęłam brać tabletki to już w ogóle nie mam na co liczyć :P

Gosiu, kuruj się 😘

Agniesia, tu masz linka do strony, którą kiedys Elasia podała: http://www.twojadieta.pl/dz.php tu możesz sprawdzić co w danym miesiącu maluszek może jeść 🙂

Mój biszkoptów nie lubi, jedynie co to te chrupki kukurydziane, ale zje może 2 i resztę też nie chce.


Pa 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Kasiu, fajnie 🙂 Cieszę się, że są dziewczyny z Poznania. No właśnie zauważam, że udzielasz się również na forum z Mamusiami ze Szczecina 🙂

Ja przed chwilą mleczko próbowałam odciągnąć, ale za mało mamo tej porze...tylko 80 ml na razie ściągnęłam...a planuję przynajmniej 150...no i jeszcze muszę mieć w cyckach żeby nakarmić Gabi przed moim wyjazdem...kurcze troszkę się denerwuje... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
sle fajnie ze sie spotkacie 😁 ja tez bym chciala 😆
no juz lepiej sie czuje goraczki na szczescie nie ma tylko gardlo boli masakrycznie 😞jesc nie moge i mowic 😞
a co do karmienia to ja caly czas karmie lekarz mi pozwolil tak jak mowila Sandra 🙂 wczoraj mialam caly czas 38,8 - 39,5 i tez karmilam maly zdrowy 😁

SAndra przepiekna jest Nadusia oczka to ma ogromne 🙂 Hello Kitty jest dla dziewczynek a co jest dla chlopaczkow??? 😁

Okresu tez jeszcze brak u mnie 🙂

Oliwierek uwielbia chrupki hehe no je sobie caly czas 🙂 biszkoptow jeszcze nie dawalam mu bo ma te ciasteczka 🙂
a dzisiaj to ma taki apetyt ze szok zjadl 180ml kaszki i dodatkowo pol sloiczka owocow 🤪 a po pol godzinie popil 100ml soczku 🙂 🙂 🙂
przyszlo mi dzisiaj krzeselko do karmienia swietne jest a OLiwierus fajnie sobie w nim siedzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i znalazlam idealny wozek dla malego
http://www.madar.siedlce.pl/index.php?products=product∏_id=459
niebieski

teraz tylko musze sprzedac ten beznadziejny co mam:/

kurcze albo ten
http://www.mulan.pl/product_info.php?cPath=20&products_id=325

a Wy ktory byscie wybraly???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, jak klikam na pierwszego linka to wyświetla mi się cała strona wózków 😉
wózek z drugiego linka jest ok 🙂
Mój dziś zjadł kleik kukurydziany, ale bardzo mało -ma długie zęby na niego :P potem zjadł 3/4 banana i teraz 3/4 dużego słoiczka warzyw z indykiem 😉 w międzyczasie popija cycem oczywiście 😉

pochwaliłam dziś ładny słoneczny dzień.. wyszłam z małym i zaczał sypać śnieg, a teraz u nas jest lekka śnieżyca 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dzisiaj pieknie.. ja iedawno wrocilam do domku.. 3 razy dzisiaj wychodzilysmy 😁

hehe, a Naduni to jeden sloik marchew/ ziemniak/ kleik ryzowy zje 🙂 i troszke cycka domlaszcze i wiecej ni huhu...

Dzisiaj jadla pierwszy dzien szpinak z ziemniakiem...jakos na pol gwizdka smakowal, choc pol porcji zjadl 😁

Wiece, do czego doszlam, ze co do cen produktow jedzeniowych dla dzieci... to wiekszosc jest najtansza w Rossmannie...nawet nizsze ceny niz w Selgrosie...
wiec teraz kupuje tam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, ja zauważyłam, że jak jest promocja, to w Tesco mozna kupić tanio słoiczki. Np kiedyś promocja słoiczków bobovity: jeden za 3,75, a jak kupisz 2 na raz, to za jeden płacisz 3 zł 🙂
Niedawno kupiłam mu na spróbowanie słoiczki z BabyDream - firmy z rossmana, cena w sumie taka sama jak za bobovitę, ale jakieś takie dziwne w smaku, szczególnie kaszka manna waniliowa. Jabłko, marchew z owsem jakoś uszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tej firmy babydream jeszcze nic jej nie dawalam...owoce bobovity maja bardzo tanie, bo 2.19, a w selgrosie najmniej 2,49...
herbatke kupuje tansza o 3 zl niz w selgrosie, mleko tansze 0,40 gr...a kaszki Nestle chyba to samo 🙂

ie porownuje do cen z Piotra i Pawla, ktory mam na przeciwko...bo to juz wogole... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja niestety musze kupowac i owoce i zupki i obiadki w sloiczkach bo maly nie chce jesc nic innego na gruszki i jablka tez sie krzywi no mowie Wam co za niejadek 😁 😁 😁wybradny po mamusi chyba hehe no ja tez w rosmanie kupuje bo najtaniej no i w eclercu bo ceny takie same 🙂
no tak kubus i tygrysek w koncu mam kilka kubusi hehe ale to nie jest tak popularne jak Wasze Hello Kitty 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już jesteśmy wszyscy w domku...coś mnie strasznie głowa zaczęła boleć ;/

Co do słoiczków to ja też je kupuje. Kasiu masz rację, że słoiiczek wychodzi drożej ale ja nie mam tutaj zaufanego warzywniaka...a wiadomo, że teraz owoce i warzywa są pryskane i w ogóle, a takie w słoiczku to chyba bezpieczniejsze...no chociaz nie wiem...ale póki co będę podawać ze słoiczka.

Co do cen - to ja uważam, że najtaniej jest w Auchan i Superpharmie( kosmetyczny coś takiego jak rossmann). Cen dokładnie nie pamiętam, ale można naprawdę tanio dostać na promocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o słoiczki to ja też na razie mam do nich największe zaufanie,może latem dostanę od rodziny jakieś ekologiczne warzywka czy owocki dla malutkiej,bo i babcia i ciocia mają działki z uprawami 🙂ale na razie kupuję słoiczki w Auchan bo wydaje mi się że najtaniej i największy wybór,to samo tyczy się herbatek,mleka czy kaszek.Dzisiaj zauważyłam,że w Biedronce też poszerzyli lekko dziecięcy asortyment żywieniowy,bo zawsze była tylko Bobovita ,a teraz wprowadzili też słoiczki Gerbera,a ja go najczęściej kupuję.Ostatnio "nacięłam się" na mleku.Zawsze kupowałam w Biedronce Bebilon no i wzięłam tak odruchowo bez patrzenia na cenę bo zawsze tam kupowałam(dotychczas było najtańsze)ale jak wyszłam to tak spojrzałam na rachunek i się lekko wkurzyłam,bo z 31.99 podrożało do 36.99.Myślałam,że się ugryzę,bo w Auchan jest po 33.99,nie mówiąc o "piotrze i pawle" gdzie cena tego samego mleka jest o 10 zł wyższa.Masakra.

Jutro jedziemy do teściów i wracamy dopiero w sobotę wieczorem albo w niedzielę.
Kurcze fajnie tak iść do pracy ale tak strasznie tęsknie za córcią jak jej nie ma przy mnie.Ciekawe jak to będzie jak już na stałe się wróci.

Moja Julka ostatnio robi często takie rzadkie kupy i nadal "puszcza pawie" po jedzeniu,nieraz nawet potrafi po godzinie zwrócić trochę soczku albo zupki,a ja nie wiem czy to jest już powód do zmartwień czy jeszcze nie,nie mówiąc już o tym,że mam mnóstwo ciuchów z plamami które nie może wywabić nawet Vanish ani sól.
Natomiast śliniaki to tylko tak zmieniam średnio co pół godziny przepłukuję i wieszam na grzejnik i tak w kółko.Cały czas strasznie się ślini,a ząbków nie widać 🙂

Dzisiaj była taka śliczna pogoda,że pierwszy raz wyjechałyśmy z Julką na spacerek w spacerówce,a potem spała sobie jeszcze w wózku na słoneczku przed wejściem do domu 🙂

Gosiu dobrze,że już zdrowiejesz,a Oliwierka i tak karm piersią bo tak jak Sandra pisała,dziecko dostaje w raz z mlekiem przeciwciała 🙂

Swoją drogą obiecałam sobie,że jak będę miała drugie dziecko to bardziej się postaram karmić piersią i zachować pokarm jak najdłużej 🙂
Odpukać Julka jak na razie nie chorowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...