Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej kobitki 😁 😁 😁
Marta to nieciekawie z tymi dokumentami:/
Kasia moj to placze tylko na tesciowa i tescia nie wiem czemu w sumie ale naprawde tylko na nich bo nawet obcych zaczepia i cos gaworzy go nich 🙂moich rodzicow widzial dwa czy trzy razy w zyciu i od razu smial sie i na raczki szedl 🙂ale czytalam ze nasze dzieci teraz wchodza w taki wiek ze moga bac sie obcych..

Matko wiecie co sie dzisiaj dowiedzialam ehh no wierzyc mi sie nie chce:laugh: moj Michal w tajemnicy ptrzedemna zbieral kase na konsole XBOX 360 🙃 i jedzie kupic ja dzisiaj Martus Ty cos wiesz o tym bo to podobne do tej playstation3 co kiedys pisalas...no jak dziecko doslownie 😉 🙃 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nadia tez nie boi sie obcyh..Raczej do kazdego cieszy pyszczocha, ale od samego pocztaku ciagle gdzies lazilysmy.. 🙂 Ciagle w towarzystwie, wiec pewnie towazyskza za mama bedzie...

Raz jedyny nie spodobala jej sie kolezanki mama i jak do niej zagadala mloda wyc zaczela.. 😁DD hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś w jakiejś gazecie wyczytałam że u 9 na 10 dzieci występuje coś takiego jak "kryzys ośmiomiesięcznego dziecka" czy coś takiego/. Ogólnie wtedy dzieci zaczynają bać się obcych i reagują na nich płaczem oraz nagle ze śmiechu przechodzą w płacz... A Grzesiowi nie wiele brakuje do 8 miesiąca...
A ja dziś w nocy przeżyłam koszmar. Mój obudził się jakoś[o 1 z wielkim płaczem tak że przez godzinę próbowaliśmy go uspokoić a nic nie chciał.Krem na dziąsła też nie działał...
W końcu usnął a później około 4 to samo. zmierzyłam tem i okazało się że ma 37 i 7, dałam czopek i koło 5.30 poszedł spać...
w dzień teraz jak mu mierzę to w ogóle nie ma tem a jak go przebierałam i się zaśmiał to zauważyłam że górne dziąsła ma bardzo zaczerwienione... myślę że to ząbki...
A mój aż stanął przy meblach i teraz cały czas chce stać przy nich... sam się podpiera a ja go tylko asekuruję... I szczerze powiem że niemożliwie długo wytrzymuje sam stojąc i trzymając się mebli nawet minute 😁 Trochę się boję o jego kręgosłup ale on to uwielbia... Gdzieś wyczytałam że jeśli dziecko robi to dobrowolnie a nie jest zmuszane do tego to nic złego się nie dzieje, gorzej jak rodzice zmuszają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga no wlasnie ja tez cos takiego czytalam, moze u Grzesia to juz sie objawia 🙂u mojego jeszcze nie jakby co 😁
a co do stania to silny chlopczyk z Twojego Alusia no no niedlugo zacznie chodzic moj to nie stoi sam jedynie jak go za raczki trzymam ale to i tak sztywno postoi chwile a zaraz robi takie smieszne przysiady sprezynki 😁
PS.kupil ta konsole i gra teraz 😁 a maly mi zasnal o 18 😲 przed kapiela nie przebrany mam nadzieje ze sie zaraz obudzi 😁 haha jak na zawolanie wlasnie wstal 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój w nocy spał dobrze. raz tylko płakał niesamowicie ale jak chciała przebrać mu pieluchę to zaraz się uspokoił- okazało się że było u za gorąco więc śpiochy poszły na bok i spał w samy body 😉 od razu sprawdziłam tem i miał 37,1 a rano 37,3. Dziękuję Sandra za informację bo właśnie nie wiedziałam czy dawać jemu rano czopek czy nie ale stwierdziłam że niech na razie sam zwalcza wyższą tem 😉Ale wstał mi o 5.25:/
gosiu mój jak go trzymam za rączki to albo chodzi albo skacze w miejscu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spoko.
mi sie tak dzisiaj jakos nie chcialo stac nad lozeczkiem, ze o 2 byla juz u nas. ☺️

Musze, sie pochwalic, ze od 1,5 tygodnia nie wiem czym jest kupa w pieluszce 🤪 d

Nie ma sprawy Agniesia...

My dzis mamy isc do osluchania, ale bije sie z myslami, bo dzieci chore sa osluchiwane z tymi po chorobie i sie boje, ze mi cos przywlecze z tej przychodni..na moje oko wszystko jest ok, ale kurde ie mam stetoskopu pediatrycznego, a tym duzym dla doroslych ciezko, bo nie slychac dobrze...bo serduszko zaglusza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no oby nic nie przyniosla Nadusia z tej przychodni!w sumie to dziwnie macie w tej przychodni dzieci chore ze zdrowymi mieszaja???ale oby malutka zdrowa juz byla 🙂daj znac jak bedziecie po osluchaniu 🙂
Agniesia teraz to napewno zabki mu ida 🙂no wlasnie moj robi takie przysiady 😁
wiecie ze moj jeszcze nigdy nie mial goraczki 🙃 najwyzsza jego temp to 36,9 🙂 i oby nie mial 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to mamy ten "kryzys ósmego miesiąca" 😞 po prostu szok, co się teraz dzieje z Grzesiem..
No i u mnie w małżeństwie też kryzys.. z dnia na dzień co raz gorzej.. nie potrafimy już ze sobą rozmawiac 😞 kłócimy się o wychowanie Grzesia... żyć się odechciewa ;( co raz częściej pada słowo rozwód, rozstanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu przetrwacie to. My też mieliśmy już taki kryzys że mój to nawet na tydzień wyprowadził się do mamy... też już myśleliśmy o rozwodzie ale żadne nie miało odwagi a teraz jest super 🙂 Będzie dobrze uwierz mi a jeżeli chodzi o wychowanie to Twój M wyniósł inne wartości z domu jeżeli chodzi o wychowanie i Ty też a teraz po prostu musicie ustalić swoje WŁASNE wartości wychowawcze... ehh ja czasem do tej pory kłócę się o to z mężem... 🥴
Sandra koniecznie daj znać co powiedział lekarz- trzymamy kciuki 🙂
A my byliśmy na spacerze i jak wychodziliśmy to było 8 stopni a mój w połowie drogi zaczął płakać niesamowicie więc ja go na ręce a później tak mi wył i się wyginał że bałam się że jego puszczę i zadzwoniłam po tatę aby wyszedł mi kawałek przed dom po niego bo już nie miałam sił g nieść. Podejrzewam że w tym kombinezonie było mu gorąco bo jak wróciliśmy to było około 13 stopni 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tutaj tez żadne z nas nie ma odwagi powiedzieć że to koniec. Mąz ma bardzo ciężki charakter, ja byk, on byk, więc jesteśmy uparci, każde przy swojej racji..
Gosiu, pewnie, że zdarzają się kryzysy.. ale on u nas trwa od momentu narodzin Grzesia 😞


mykam Laski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu wiem, wiem coś na temat konsoli 🙂 🙂 Współczuję Ci początków, bo pewnie będzie większość czasu spędzał grając...ale to minie po jakimś tygodniu :laugh:

Sandra, spryciara z Nadusi, że kupkę na nocniczek robi 🙂 🙂

Agniesia całkiem możliwe, że Alusiowi za gorąco było...jak ja ostatnio wyszłam z Gabi w kombinezonie to po 10 min szybko wracałam do domu ją przebrać w kurteczkę, bo tak ryczała i cały karczek spocony i gorący miała. A jak ją przebrałam to było oki. A kurteczka jeszcze nie przyszła z allegro??

Kasiu nie przejmuj się kryzysem. Tak to niestety jest, że kiedy na Świecie pojawia się dziecko to rodzice przechodzą coś takiego. Na pewno wszystko się ułoży. Usiądźcie na spokojnie któregoś wieczoru i porozmawiajcie szczerze...

Moja mama właśnie zabrała Gabi na spacer i mam chwilę dla siebie 🙂 Dzisiaj Gabi w nocy dała mi popalić...też wylądowała u mnie w łóżku gdzieś po 2 🙂 🙂 Adam dopiero dzisiaj do nas dojedzie, bo wczoraj kończył pracę bliżej Poznania więc został wdomku...i oczywiście wieczorem grał na konsoli 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta kurteczka jeszcze nie doszła (wysłała ją w piątek) ale wcześniej kupiłam Alusiowi grubą bluzę więc zakładam ciepły sweter i jeszcze na to tą bluzę 😉
Mój zaczął mówić mama i baba dosyć szybko bo jakoś po 5 miesiącu i mama mówił tylko w płaczu. później mu się zapomniało i mówił tylko baba a teraz ostatnio tez przez płacz powie mama. Nie świadomie ale jest. Mój właśnie usnął, obiad dochodzi do siebie więc jak wstanie to pójdziemy zanieść ciepły obiad tatusiowi do pracy a po 16 jesteśmy umówieni na spacer z chrzestną:P
Kasiu u mnie też czasami jest nerwowo ale tak jak Marta mówi usiądź z mężem i na spokojnie porozmawiaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obserwuj Aga, moze poczatek plesniawek.. 😞

rano o 7 siada i robi kupke... dzisiaj zrobila juz dwa razy siusiu.. 🙂 mamy 16 a mloda sucha pieluszke :P

mamy chore i zdrowe, ale dzieci po chorobie uznawane sa jako chore.. heh nie dotarlam, bo mnie pani w przychodni wkurzyla i pojdzimy jutro 🙂


zrobilam 15 sloikow 🙂 mlodej... pierwszy raz miesko i pietruszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia ciekawe skad ta krostka hmm moze cos za goracego mu dalas juz sama nie wiem...
Martus super uczucie co nie jak dziecko mowi MA-MA 😁 😁 😁 😁 moj to tak jak Agi zaczal mowic MAMA na poczatku 5 miesiaca pozniej BABA i narazie zostalo tylko BABA hehe 😁 😁 😁
ja dzisiaj bylam z malym ok 2h super pogoda sloneczko swieci i w koncu ubralam dzisiaj pierwszy raz Oliwierkowi jego dresik nike nareszcie dobry na niego wygladal jak maly sportowiec hehehe 😁
my z Michalem jakos nie klocilismy sie nigdy o to jak wychowywac Oliwierka podobnie myslimy cyba 🙂
aaaa i zauwazylam kolejna biala kreseczke na dziaselku tym razem gorna lewa jedynka ciekawe kiedy wreszcie sie pojawia ząbeczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj wspaniałe, wspaniałe uczucie.Pierwsze słowo mojej Gabi to la-la potem ba-ba...też gdzieś około piątego miesiąca...tyle, że wtedy jak to mówiła to robiła tego indiańca :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: a teraz już nie przykłada rączki do buziaka.

Sandra to zaoszczędzisz na pampersach!!! Fajnie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś też byliśmy na spacerku, super pogoda 🙂 ubrałam małemu wiosenną kurteczkę, kupiłam wczoraj w kerfurze za 30 zł 🙂 ale pod spodem ubrałam gruby polar i się spocił 😞 także będzie już wiedziała, że nie mogę ubierać grubo pod tą kurtkę.

Mój mówi MAMA nieświadomie, jak płacze, szczególnie w nocy

Sandra, no to fajnie, że Nadia korzysta nocnika 🙂 widziałam że jest duży wybór nocników, może swojemu też kupię, taki grający 🤪 bo on codziennie rano robi, to może bym go wysadziła i zobaczę jaki będzie efekt :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie, cosik tam zaoszczedzimy...
Podejrzewam, ze jak bedzie bardziej ruchliwa to nie bedzie chciala siedziec... 😞 ale warto probowac 😁

W czwartek ostatni egzamin... z dwoch przedmiotow... mam nadzije, ze od razu beda wyniki 😁 bo w koncu w formie elektronicznej.. pierwsza proba na naszej uczelni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...