Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
krocia moja buba tez wszystko skopuje z siebie i non stop rusza raczkami i nozkami macha tak smiesznie 🙂 i odpycha sie tez nozkami juz bardzo malo w dzien spi wiekszosc dnia cos tam jeczy po swojemu i super to brzmi rozglada sie strasznie i przy tym takie wielkie oczy robi 🤪 a i tak ma duze 🙂
to widze ze moja tosia wporzadku wazy bo wasze maluszki tez tyle a martwilam sie ze troche za duzo .
jusmarki ja polecam bebilon pepti ( jezeli jest u was odpowiednik ) to jest mleko bardzo silnie chroniace przed alergia i przygotowuje dziecko do przyjmowania innych posilkow bez ryzyka alergi ( napewno w jakims stopniu nie calkowicie ) w kazdym razie tosce sluzy 🙂
A to moja buba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko ciesze sie ze juz lepiej i ze bianka jest juz spokojniejsza 🙂 teraz z kazdym dniem bedzie lepiej 🙂

a moja buba znowu przespala cala noc 🙂 i pytalam pania doktor wczoraj to mowila ze jak dziecko wazy juz 5 kg to moze przesypiac cala noc i nie trzeba sie martwic 🙂 ta doktor toski jest swietna wszystko tak tlumaczy pokazuje to sie nazywa lekarz a nie jak inni olewaja wszystko ciesze sie ze ja wybralam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krocia-Gratulacje!!! 🙂 😁

oli-sliczniusia ta Twoja Tosia, slodziutka taka. 🙂

Moja Lenka wazy ok 4,5 nie wiem ile ma wzrostu, ale ostatnio miala 56 jak polozna byla, wiec teraz moze ma te 57 cm.
Lena jeszcze nie wazy 5 kg, a juz od dawna przesypia cale noce i jest tylko na cycusiu. Czasami wyspi sie tak w dzien dlugo, ze boje sie ze potem w nocy da koncert, ale ona i tak przesypia całą noc, najwyzej troszke wczesniej sie budzi.

Lenka dzis konczy miesiac i kupilam jej na ta okazje sliczna sukieneczke i z reszta nie tylko, bo jak poszlam do sklepu to nie moglam sie oprzec paru rzeczą. Pewnie wszystkie tak mamy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale fajne te maluszki 🙂 i tak szybko rosna 🙂
Krocia gratuluje, ja tez musze sie zabrac za pisanie pracy licencjackiej ale tak mi sie niechce 😞

Dzisiaj byłam z mala na szczepieniu (kupilam jej ta szczepionke infarnix) tak plakala 😞 i tak mocno jej lezki lecialy, az mi smutno bylo 😞 wazy juz 5 kg.
Podajecie waszym maluchom jakies witaminy?
Ja podawalam pare dni wit. D3 ktora zalecil mi lekarz po miesiacu od porodu a inny lekarz (ten do ktorego chodze byl na urlopie) powiedzial ze jak karmie piersia to nie mam podawac zadnych witamin, no a dzis mi mowil ze czemu nie podaje i trzeba podawac i wit. D3 i multi cebion (jakos tak :P )
Juz sama nie jestem madra z tych lekarzy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia GRATULACJE !!!
Moja praca mgr leży niedokończona od 4lat i nie mogę się zebrać :-(

Mój mały tydzień temu ważył 5.080kg i 58cm. Podaję mu wit.D w kapsułkach - są bardzo wygodne bo wyciska się prosto do buzi maluszka jedną kapsułkę dziennie oraz wit.K - która zapobiega wewnętrznym wylewom podaje się dzieciom do ukończenia 3 m-ca życia :-) Teraz mieliśmy iść na szczepienie, ale jak jest taka wysoka temp. powietrza jak teraz ponad 30 stopni to trzeba poczekać na niższą bo mogą być powikłania po szczepieniu. Musi być poniżej 30 stopni i dziecku trzeba w tym dniu zapewnić chłód, tylko jak i gdzie ?? Przekładamy więc szczepienie od pneumokoków na przyszły tydzień. :-) Michalinka się cieszy że odwlekło się :-)

Wiecie mój niuniek czasami obudzi się 3-4 razy w nocy, a czasami tylko raz a potem rano. To różnie z tym bywa

Wczoraj byłam na kontroli u gina - niestety spojenie jeszcze się dobrze nie zeszło :-( a poza tym wszystko OK, na cytologię w grudniu.
Widzę że niektóre z Was już współżyły - ja też ale szczerze mówiąc nie mam teraz głowy, czasu ani ochoty na baraszkowanie z mężem, mam nadzieję że to minie. Jedyne co to nie było takich kłopotów po cesarce jak przy naturalnym porodzie przy kochaniu się :-)

To chyba na tyle bo rozpisałam się, ale nie wiem kiedy znowu tu zajrzę :-)
Trzymajcie się PA PA PA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja podaje wit d i wit k z tego co wiem to witamine k podaje sie teraz bo weszlo takie rozporzadzenie ministra zdrowia 🙂 aczkolwiek nie mam pojecia po co bo to jest na krew ale skoro kazali to podaje 🙂


tusienko my tez tak z michem mamy ze ciagle cos tosi kupujemy dzis tez jej kupilismy rampersa i spiworek taki juz na zime ze raczki ma na wierzchu a reszta cialka schowana i sie z tego nie wykopie kupilismy wieksze juz na zime 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula c wszystkiego naj naj lepszego dla michalinki bo chyba dzis ma urodzinki ( jak dobrze zapamietalam ) 🙂


co do wspolzycia piszesz ze nie masz ochoty ja tez nie zupelnie 😞 jakos tak dziwnie to wszystko po takim czasie bo my prawie cala ciaze nie moglismy i teraz to dla mnie jest jak pierwszy raz hahhahah jkos trzeba sie przelamywac ale naprawde to trudne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo asiula_c wszystkiego naj naj najlepszego dla Michalinki! 🙂 Udanej imprezki 😁

oli-kupowanie ciuszkow Lence sprawia mi wieksza radoche niz jak kupuje cos sobie. Te wszystkie rzeczy dla maluszkow sa cudowne. 🙂

A to moja Lenka w swoją pierwszą miesięcznice! 🙂 [img size=377]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1000586.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula_c ja rowniez sle zyczonka najlepszego dla Michalinki.

Ruda Rybko i oli dziekuje , u nas nie ma aptamil , ale odpowiednikiem bebilonu jest almiron (znalazlam w koncu w necie). Sprobuje.
Tak wyglada [img size=250]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/almiron1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tusienko super to hello kitty moja odetta ja uwielbia i nawet gumki do wlosow ma z hello kitty a te malutkie ciuszki to fakt sa naj slodsze na swiecie 🙂

jusmarki ja nie znam tego mleka bo w polsce takiego nie ma ale skoro to odpowiednik to pewnie bedzie dobre 🙂 bo bebilon tez jest firmy notricia i nawet te niebieskie babelki sa identyczne jak na moim opakowaniu takze to chyba jest to samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Wam 🙂

jusmarkl- to na pewno jest odpowiednik aptamilu i polskiego bebilonu- my podajemy aptamil2 bo Bianka ma duzy apetyt i w szpitalu polecili mleko dla głodniejszych dzieci- tak wygląda
W Polsce to fimrma Nutricia, w UK- Milupa. [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/10044698.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byla ta połozna znowu- zwazyła Małą- wazy 4,7kg wiec przybiera na wadze książkowo- calutki 1 kg od porodu w jeden miesiąc!!

Lenka- wszystkiego najlepszego z okazji miesięcznicy 😁 😁

Ja nie kupuje juz ubranek- tyle nas ludzi odwiedziło i kazdy cos przynosi- nie wiem juz gdzie to kłaść. Najgorsze ze niektórzy w ogóle nie myślą- np. kupują mi letnie ciuszki (przepiękneeeeeee!!!) na 6 miesięcy kiedy akurat bedzie zima 🙃 Troche głupio ale moze sie jednak przydadzą... Wczoraj dostalismy gruby dres na noworodka (oczywiscie rózowy i puchaty)- jak mam go jej założyc jak ona lezy tylko w body w domu i jest cała spocona?? A wychodze z nią w spodniach i bluzeczce z długim rekawem.

asiula_c- kiedy mozna sie kochac po cesarce?? Ja juz w ogole nie krwawie i rana zagoiła sie super. Kochalismy sie juz ostatnio bo sie troche stesknilismy 😉 🙃 ale teraz to nie wiem czy dobrze zrobilismy 🙃 A fajnie było- nie miałam żadnych problemów z suchością itd jak mnie starszyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomnialam sie wtrącić co do wit.D- ja kupiłam ale lekarz kazał jeszcze nie podawać- zobaczymy jak sie zrasta ciemiączko w 6 tygodniu jej życia i wtedy lekarz ma podjąc decyzję. Lekarz tez powiedział ze jak podaje sie własne mleko to nie trzeba wit.D ale ja juz nie karmie swoim mlekiem wiec chyba trzeba bedzie jej wkraplać.
Tutaj w Irlandii w ogóle jej nie podaja i zebyscie widziały jakie tu biedne te dzieciaczki powykręcane itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz to juz nie wiem Ruda Rybko ... jak podalas marke milupa , to sie zaczelam zastanawiac , bo milupa u nas jest. No i znalazlam - jest milupa aptamil i inne produkty tej firmy , jakies kaszki , obiadki itd.
I teraz w koncu nie wiem ktore z nich jest odpowiednikiem bebilonu. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/pageg.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Wydaje mi sie jednak , ze ten almiron od nutrici bedzie tym odpowiednikiem , bo ten misiu i babelki sie zgadzaja , a ten aptamil co tutaj jest wyglada inaczej. Przyszedl do Hiszpanii z Niemiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic nie szkodzi Ruda Rybko , ja dziekuje za pomoc 🙂
Wczesniej chcialam kupic nestle premium 1 , ale kolezanka mi odradzila - powiedziala , ze po tym mleku dzieci czesto maja zatwardzenia lub zielona kupke no i postanowilam Was zapytac jakich mlek uzywacie , rzeczywiscie wydaje mi sie najlepsze bedzie to nutricii. Wczesniej nie wiedzialam , ze wogule jest jakis odpowiednik polskiego mleka za granica - a teraz wiem dzieki Wam 🙂 Bebilon uzywalam przy corci w polsce , wiec znam to mleko i ciesze sie , ze jest ten odpowiednik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak z ciekawości- ile u Was kosztuje wielka puszka tego mleka (900g)?? U nas ok.13 euro a starcza zaledwie na kilka dni 😞 Patrzyłam w Polsce trzeba wywalić ok. 40 zł- gdybym mieszkała w Polsce i zarabiała tyle ile kiedys to chybabym sie powiesiła przez te koszty związane z dzieckiem- pampersy, mleko- szok. A jak by jeszcze zachorowało to juz tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w Polsce jest wiele trudniej. Paczka pampersow orginalnych kosztuje kolo 80 zl , pamietam przy corci kupowalam z lidla za 30 zl.
U nas najwieksza puszka ma 800 g i kosztuje 17 euro z centami , bynajmniej takie ceny wyszukalam w internecie. Czytalam tez na hiszpanskich forach co mysla o nim mamy i sa same dobre opinie , dla dzieci ze sklonnosciami do kolek jest nawet almiron confort. Ojej kilka dni??? Zostane przy karmieniu piersia do 5 miesiaca! Na teraz kupie tylko , zeby podawac na spacerku. Ruda Rybko ile porcji dziennie zjada Twoja Bianka?
Zdecydowalam , ze poprosze lekarza o recepte na tabletki antykoncepcyjne dla matek karmiacych , bo ostatnio drastycznie spada mi waga! Pewnie przez te upaly... pomyslalam , ze jak organizm bedzie przyjmowal chociaz te minimalna dawke hormonu to sie zatrzymie te spadanie wagi. Na tydzien trace 3 kilo! Ja nie wiem jak ja bede wygladala za miesiac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziewczyny z tymi cenami to jest szok normalnie. My jak jedziemy z Polski do Danii to mamy caly samochod zaladowany zakupami. Tu w DK tez ceny sa tragiczne, czasami ide na zakupy kupie pare rzeczy na obiad i place 200 koron, jedna korona teraz jest po 60 gr., a w Polsce to juz za te pieniadze bym nakupywala sporo rzeczy. Pampresy dla Lenki tez nakupowalismy w Polsce, bo tu pieluszki pampersa sa dwa razy drozsze niz w PL, mleczko tez na wszelki wypadek kupilismy bo tez jest duzo drozsze. No ale wiadomo ceny sa normalne dla przecietnie zartabiajacego Dunczyka, tak samo jak i w Polsce, ktory zarabia w miare normalnie.

Jusmarkl, ale Ci zazdroszcze, bo mi jeszcze zostalo ok 7 kg do zrzucenia i chcialabym jak najpredzej to zrzucic.

Wczoraj dzwonilismy do parafii, w ktorej chcemy ochrzcic Lenke i jednak damy rade zalatwic wszystko i zrobic chrzciny w sierpniu. 🙂 Do Polski jedziemy 22.07 zalatwimy to co trzeba i chrzest bedzie najprawdopodobniej 8.08. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to super tusienko ze wam sie udalo 🙂

jusmarki ja za toski mleczko place 11 zl w aptece bo kupujemy je na recepte a starcza nam puszka na 3-4 dni ale tez jeszcze dostaje cycusia ale nie najada sie nim i zaraz musi dostac jeszcze butelke co do pampersow to kosztuja na dzien dzisiejszy okolo 60 zl duza paczka ta mega paczka takze da sie jakos przezyc to wszystko 🙂 mysle ze ceny sa adekwatne do zarobkow dlatego u was wyglada to inaczej .....

J usmarki a mam do ciebie jeszcze pytanie orientujesz sie moze ile kosztuje u was w hiszpani jakies domki letniskowe , lub moze sama wyjerzdzasz gdzies nad morze i wiesz gdzie jest naj taniej ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl- tak, puszka starcza na kilka dni- na poczatku pierwsza puszka poszła w dokładnie 10 dni wiec sie cieszylismy ale Bianka z dnia na dzień je coraz wiecej i czesciej (a mówili ze bedzie rzadziej) wiec tak wychodzi- puszka na kilka dni 😞
A ile porcji je Bianka? Nie jestem w stanie tego policzyc bo raz zje 120ml jak powinna (chociaz to umwona ilośc dla dziecka w jej wielku) a raz 40ml i wypluwa butelke a potem je "na raty" co godzinę lub póltorej własnie po 30-50ml wiec juz nie jestem w stanie tego policzyc. Najgorsze że jak zrobię 120ml mleka i ona tego nie zje- bo nie jestem w stanie przewidziec jak jest glodna- to po ok. godzinie trzeba to mleko wylać do zlewu wiec totalne marnotrawstwo 🤢 🤨 Natomiast jak zrobie tylko np. 60ml to może mi dalej wyc po jedzeniu i jest bieganina i stres zeby jak najszybciej zrobic kolejną porcję bo jak sie Mała wścieknie to trudno ja uspokoić.
Mysle jednak ze ona je ok. 7-9 razy na dobe- to tak srednio.

Tak, oli, ceny sa adekwatne do tego jakie sa srednie zarobki ale licząc już kursy walut to wychodzi to całkiem inaczej- nam sie sto razy lepiej opłaca wymienic euro i kupic w Polsce wszystko tak jak Tusienka24 ale kto by sprowadzał pieluchy i inne takie rzeczy które sa potrzebne cały czas? A transport tez kosztuje 😞

Przepraszam ale ile jest pampersów w tej mega paczce o której mówiłas, oli? U nas pampersy (te oryginalne) dla noworodka sa pakowane po 27 sztuk i wystarcza mi to na ok. 2-3 dni. Nie wiem, moze ja za czesto jej zmieniam pieluchy ale przeciez nie bede jej trzymac w zasikanym pampersie...

My kupujemy pieluchy na które akurat jest promocja :P Jedyne co to nie bylismy za bardzo zadowoleni z pieluch tescowych bo rzepy sie odklejały i w ogóle były na nią za małe a wiekszych rozmiarów na noworodki nie ma. Mielismy tez Huggiesy i tez sa fajne. Jeszcze kilka roadzajów tańszych zostało nam do wypróbowania. Paczka Pampersów (tych 27szt) kosztuje tutaj ok. 5 euro ale czesto mozna dorwac promocje np. 2 za 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zakopow to my mamy o tyle dobrze, ze oprocz Nas sa tu w DK nasi znajomi, ktorzy czesto jezdza do PL i robia Nam zakupy, bynajmiej to co jest tu najdrozsze i jest nam najpotrzebniejsze. A za paczke pampersow orginalnych po 96 szt placimy jakos ok 40 zl, oczywiscie w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...