Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tusienko a wysoka masz temperature ?? zbija ja wez cos na goraczke ja to przechodzilam i wiem ze to jest masakra i tosia tak jak jest grzeczna to jak dalam jej mleko z tych chorych piersi to plakala caly dzien i noc tak ja bolal brzuszek bo to mleko jest wtedy nie dobre ja osobiscie radzilabym tobie odciagac pokarm a malej dawac sztuczne przez ten czas a i naj wazniejsza rzecz po ktorej jkest ulga i zbija temperature oklady z kapusty liscie kapusty do lodowki potem je lekko rozbic tluczkiem do miesa i robic oklady na piersi mi nawet antybiotyk nie pomogl tak jak te liscie one sciagaja temperature dbaj teraz o piersi i sciagaj az beda puste ja az wylam z bolu juz sama nie moglam tego rozmasowac i sciagnac wiec michal mi dusil piersi a ja plakalam z bolu i odciagalam wtedy laktatorem i dopiero poczulam ulge takze tusienko wspolczuje od razu wez odciagnij piersi pozadnie bo to sie robi z zastoju mleka ale sie rozpisalam ale staram ci tak pomoc zebys uniknela tego bolu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja bym sie nie martwila brakiem okresu , najchetniej to bym mogla juz wcale nie dostac i tak wiecej dzieci nie planuje 🙂
Ruda Rybko nie zawsze wystepuje ciemieniucha tak jak napisala asiula_c . Moja corcia nie miala wcale i dobrze , bo tez miala bujna czupryne , a synek mial , ale juz sie jej pozbylam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Tusieńko wygląda na to że to rzeczywiście zapalenie piersi :-(
Niestety, ale oli pisze dobre rady więc zastosuj tą kapustę, co do ściągania pokarmu - przed ściąganiem zastosuj ciepły okład albo bardzo ciepłą wodę pod prysznicem, po ściągnięciu takiej ilości mleka że poczujesz ulgę - zimne okłady właśnie z kapusty, albo w aptece można kupić takie żelowe wkłady które się zamraża i je też przykładać do piersi żeby pokarm się nie produkował, a nie masuj piersi !!! tylko opukuj albo niech ktoś to robi wszystkimi palcami tak jakbyś pukała paznokciami w blat stołu to rób tak palcami w piersi w miejscu gdzie najbardziej boli żeby rozbić te guzki - masaż działa odwrotnie i powodzenia, dbaj o to zeby piersi nie przewiać :-) przeszłam to z Michalinką więc też wiem jak to jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie przeszlo mi juz to zapalenie 🙂 Wczoraj wieczorem juz poczulam sie lepiej, goraczka pzeszla i piers tez duzo mniej bolała, zrobilam sobie te oklady z kapusty i pomogło, dzis juz jest ok. 🙂 Dzieki dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was dziewczyny
ja znowu mam problem z mala, przez ta witamine D3 znow mi kupki nie robi (juz 5 dzien) a lekarz powiedzial ze jak karmie piersia moze tak byc ze 7 dni nic nie zrobi 😞 i mam jesc jablka i pic sok jablkowy i to powinno pomoc

oli gratuluje 🙂
ja slub koscielny bede miala w tym roku we wrzesniu, wiec tez czeka mnie troche zalatwiania itd.

Narazie nie mam naszej klasy ale jak znajde chwile to zaloze 🙂

u mnie skonczylo sie plamienie 2 tygodnie temu, ale jak kochalam sie z mezem to znowu zaczelam plamic ale przez trzy dni i jak narazie nic sie nie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha mam pytanie do was czy wasze maluszki tez wkladaja wszystko do buzi, bo moja mala caly czas tak robi jakby jej mialy zabki wychodzic, tak sie wczoraj smialismy z mezem bo mu bardzo szybko wyszedl zabek juz w trzecim miesiacu :laugh: moze hania bedzie tak miala po tacie :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc, dzieki za odpowiedzi o tej ciemieniusze- dobrze że Bianka jej nie ma chociaz jestem zabezpieczona i czekam na wroga jak żołnierz 🙂

Dzis znowu ja potężnie wysypało ale te krostki dzisiejsze to jakby pęcherzyki- ma je na szyjce wiec juz sama nie wiem czy teraz to potówki czy co...? 🤢 Juz nie wiem co robic- ten lekarz kazał przyjsc za dwa tygodnie a do tego czasu nie zmieniac mleka. Mówił cos ze to wygląda troche jak trądzik niemowlęcy ale trądzik na brzuchu i na plecach???

Moja Bianka wczoraj zrobiła kupę twardą jak plastelina- zazwyczaj takich nie robiła wiec dostała herbatke i juz wszystko w porządku. Tak mi sie kiedys smiac chciało jak młode mamy rozmawiały o kupkach swoich dzieci a teraz sama o tym gadam i czekam na jej kupke kazdego dnia 🙃 😁 Robi tak ok. 1-2 razy dziennie.

Dziewczyny ja mam nadal ok. 8-9 kg nadwagi. Przed ciaza miałam za duzo o ok.2-3 kg. Na razie juz nic sie nie rusza z wagą i martwie sie bo zadne spodnie na mnie nie pasują- ciążowe za duże i wiszą a te normalne sa za ciasne i boli mnie ta rana po cearce jak sie sciskam.
Cycki tez mam nadal takie wielkie- czy wiecie moze czy one sie zmniejszą kiedykolwiek?? tak mam ich dośc- pokarano mnie wielkimi piersiami i męczę sie z nimi okropnie 😞

beti22- u nas jest dziewczyna której synek ząbkowal na poczatku 4 miesiąca ale sadzę że na początku to Hania tak po prostu poznaje świat- wsadzając wszystko do buzi. Moja Bianka na razie odkrywa swoje palce u rąk ale tak je ssie zapalczywie że mało ich sobie nie urwie. Smoczki jej jednak nie pasują bo wypluwa- juz sie mąz śmiał żeby jej przykleić taśmą do buzi i bedzie spokój 🙃 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku ja znowu nie moge wejsc na forum "o wszystkim" na nasz majowy watek wchodze przez swój profil. ;/

Ruda Rybko-Moj Dominik tez sie smial, ze najlepiej jak Lence przykleimy somczka do buzi tasmą, bo ciagle jej wypada.
A co do zbednych kilogramow to tez mi zostalo 8 kg po porodzie i co najgorsze teraz waga stanela w miejscu, ale od dzis zaczelam sie inaczej odzywiac i mam nadzieje ze to pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda rybko toska tez jest wysypana na twarzy i brzuszku tez nie mam pojecia co to jest w czwartek ide do lekarza to mam nadzieje mi powie co to jest dzisiaj bylam z tosia u ortopedy wszystko ok nie musze jej podwojnie pieluszkowac 🙂

w weekend byla u nas micha mama na noc rany jak mnie wkurzala szok nie myslalam nawet ze tak sie bedzie wtracac ze to zle tamto zle szkoda gadac ja juz jedno dziecko wychowalam ( i nie znaczy to ze wszystkie rozumy pozjadalam ) i rady jeszcze sie przydadza ale wiem kiedy tosia poplakuje bo jest glodna a kiedy bo jej cos dolega pewnie jak my wszystkie kazda z nas odroznia placz swojego dziecka no ale tak to juz nie ktorzy maja ze musza swoje 5 gr wrzucic hihihihi

dzisiaj widzialam fajnie zrobiona fontanne z kieliszkow i lany byl szampan super chyba u siebie tez tak zrobie jak wrocimy z kosciola niech leja tego szampana a goscie beda sobie brali co myslicie dziewczyny ??
naj gorsze w tym wszystkim jest to ze robie to wszystko zupelnie sama michu pisze prace mgr i nie ma czasu mi pomoc a inni jakos nie wyjawiaja checi pomocy i musze sama pomyslec co i jak no ale nic jakos to bedzie chcialabym zeby sie wszystko udalo zeby to byl taki wyjatkowy dzien 🙂 ale sie rozpisalam wam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe dobrze , ze ja nie mam takich osob , ktore by mi narzucaly swoje racje 🙂
oli nie wiem czy mam dobre wyobrazenie o tej fontannie , ale kiedys widzialam cos takiego i tam byla tez istotna kolejnosc zdejmowania kieliszkow , by niczego nie zwalic hehe ...
Ja szykuje pokoj dla gosci , bo za tydzien przyjezdza do nas szwagier z narzeczona na wakacje 🙂 ...i tak probuje wymyslec jakies atrakcje dla nich , gdzie by ich tu zabrac i wogule zeby cos z tych wakacji mieli , i ciezko jest wymyslec cos kolwiek zeby bylo tez dobre na wypad z malymi dziecmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki masz nie male zadanie , bo z malymi dziecmi przy takiej temperaturze napewno nie jest latwo zwiedzac

Co do fontanny to robi to kelner i kieliszki tez on sciaga i podaje goscia 🙂 nie wiem tylko ile to kosztuje i czy funduszy mi wystarczy na to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No oli to pewnie trudne takie cos , ja robilam szkole gastronomiczna i dodatkowo dyplom na kelnera i te wszystkie przerozne triki musialam miec opanowane , potem egzamin , trzesace sie rece i wielka taca z kielichami 🤢 makabra byla. Zorientuj sie czy kelner , ktory bedzie u Ciebie obslugiwal potrafi cos takiego. Z tego co ja wiem , to takie cos jest w fachu barmana , a wynajecie profesjonalisty kosztuje kolo 500zl na dobe. Tacy barmani to potrafia nieziemskie rzeczy robic z napoji 🙂..prawie jak cyrkowcy hihi
Narazie wymyslilam , ze pojedziemy do Dinopolis w Madrycie i do Oceanarium w Walencji to i corcia sie ucieszy. Do Port Aventury tez pojedziemy , ale to juz dzieci beda musialy zostac u mojej mamy. Poza tym standardowo na codzien bedzie basen lub plaza. Kupilam juz taka oslone przeciwsloneczna jakby polnamiot zeby z malym dzieciatkiem byc ukrytym przed sloncem , a corcia to pewnie z wody nawet nie wyjdzie jak ja znam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te pol namioty to super sprawa tez taki mam i nawet na podworku odzi rozkladalam jak byla mniejsza zeby slonko jej nie spieklo 🙂 co do kelnera no to troche sobie spiewa za takie uslugi 😞 musze sie zorientowac czy tamta restauracja nie ma kogos takiego co bierzemy od nich catering . Swoja droga jusmarki masz niezly fach w reku a pracujesz w swoim zawodzie jezeli mozna spytac ?? bo ja jestem ksiegowa haha masakra nudy nudy i jeszcze raz nudy zawsze chcialam studiowac dzienikarstwo ehhhh moze jeszcze kiedys bo mam taki plan haha bo to co robilam do tej pory to naprawde nudy i duzo stresu i nie chcialabym wracac do pracy w tym zawodzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli patrzylam w necie za tymi fontannami z kieliszkow i znalazlam jeszcze cos innego , fontanna alkoholowa , ktora z latwoscia obsluzy kazdy gosc sam. Chybaze Ty wlasnie o tej pisalas , bo ja mialam na mysli zrobienie wysokiej wiezy z kieliszkow i do kieliszka na szczycie sie leje szampana ktory stopniowo wypelnia pozostale ponizej ?? Bynajmniej widzialam cos takiego wlasnie w szkole. No a ta co w necie znalazlam to taka: [img size=285]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/alkoholowa.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajna atrakcja jest tez fontanna z czekolady , ktora znalazlam przy okazji jak szukalam alkoholowej 😉 [img size=233]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Czekoladowa_fontanna.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pracowalam w zawodzie zaraz po szkole az do momentu zajscia w ciaze (mialam zagrozona) i pozniej jak corcia miala dwa latka dostalam propozycje pracy w kadrach firmy gdzie pracuje maz i pracowalam tam pol roku , ale strasznie mi sie nudzilo siedzenie za biurkiem samej przez 8 godz dziennie i zrezygnowalam , wrocilam do pracy w zawodzie kelner barman 🙂 Od razu weselej i robilam to co lubie 😁 i wielu ludzi sie mialo przy sobie i wogule lepiej a te same pieniadze. No i pracowalam znowu az do zajscia w ciaze 🙂 A teraz nie pracuje chwilowo , bo chce byc przy synku. Mysle jednak , ze jak przestane karmic to wroce do pracy , a dzieci beda z moja mama w tym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A te czekoladowe fontanny to w roznych smakach i kolorach sa:


A tutaj filmik jak to wyglada : http://www.czekoladowefontanny.pl/film-o-firmie/ [img size=262]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/682570660_4.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny!
ja ten półnamiot wykorzystuję tylko do ochrony przed wiatrem, bo wzięłam kiedyś go na plażę w naprawdę gorący dzień to pod tym namiotem był gorszy skwar niż na samej plaży więc w upały nie zdaje egzaminu :-(
Fajne te fontanny, teraz to naprawdę można tyle rzeczy wymyśleć na wesele oby tylko mieć fundusze :-)

dzisiaj przyszedł prezent Michalinki (samochód na akumulator) znaczy to prezent na który oszczędzała pieniążki dostawane od babć, ciotek i wujków :-) jaka szczęśliwa, ale czekamy na złożenie na tatę - będzie miał niezłą frajdę przy tym

Franek śpi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wam

dziewczyny ja tak sie tragicznie czuje odkąd okres mi sie skończył- całe ciało mam obolałe i jestem taka słaba ze Małej z leżaczka nie jestem w stanie podnieść. Stawy mnie bolą, głowa ćmi- od wczoraj biore tabletki bo nie moge wytrzymac a zazwyczaj robie juz wszystko zeby nic nie brac na ból. Nie mam gorączki bo myslałam ze to jakies przeziębienie. Normalnie ledwo zyje.

oli- ja sie az boje jechac do Polski ze względu na dobre rady. Tesciowa, zauwazyłam, ostatnio nawet pyta na skypie siostre męża czy ja na pewno daję Biance pić bo ona ma ciągle czkawkę. Powiedziała ze wodę z cukrem musze jej dawac a ja uwazam ze woda z cukrem dziecku niepotrzebna- ewentualnie herbatka lub czysta woda. Miałam tez ostatnio rozmowe na temat scinania włosów Biance- ma juz długie włoski na czole- niedługo beda jej wchodzic do oczu i trzeba bedzie ściąć a tu teściowa mówi ze absolutnie nie wolno scinac dziecka do 1 roku. Przeciez nie bede jej zakładac spinek na takie delikatne włoski bo jeszcze sobie krzywde nimi zrobi jak tak macha głową.

asiula_c- Twoja Michalinka to taki mały rajdowiec 🙂wrzuc zdjęcie jak juz złożycie ten samochód!

jusmarkl- u nas tak leje ze nawet do sklepu nie ma jak wyjśc z dzieckiem wiec siedzę w domu i gniję- dzis wyszłam na chwile to wróciłam z Małą cała przemoczona i bardziej wsciekła niz zrelaksowana spacerem 😞 chciałabym sobie zaplanowac taka wycieczke o której mówisz i chociaz troszke Waszego słońca zaliczyc... ech....

Tusienka24- ja tez mam taki problem- na forum wchodze juz tylko przez swój profil. Straszne problemy ma ta strona cały czas 😞 Jak Twoja pierś- przeszło wszystko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda Rybko- Juz wszystko przeszlo, piers nie boli i goraczki tez nie ma, czuje sie juz b.dobrze 🙂

My do Polski jedziemy w nastepną środę, ale bardzo sie ciesze z tego powodu, bo tak juz tesknie za wszystkimi i w ogole za Polska, ze masakra 😞 nie bylam juz tam 4 mies., za dlugo jak dla mnie. 😞 Tylko czasami to tez mi sie odechciewa tam jechac, bo przez to tylko sie klece z Mężem, bo ja chce zebysmy byli u mojej mamy, albo troche u niego,a troche u mojej mamy, a On nie chce, no i klutnia gotowa, bo jest mi przykro z tego powodu. Moglabym pojsc na kompromis i byc u niego przez ten czas, ale nie chce, bo tylko bede sie tam denerwowala, bo mojej tesciowej to nic nie da sie wytlumaczyc, jakbyla tu to nic nie dala sobie powiedziec i w efekcie prawie by Lenka wypadla z nosidelka, bo tak ja babcia niosla, rozkrywala mi ją ciagle jakby byly nie wiadomo jakie goraczki, a wcale Lenka nie jest przegrzewana, nigdy nie miala zadnych potowek ani nic takiego. Takze nie ma mowy zebym tam byla na ten czas jak bedziemy w PL, bo zwariuje. ale mam jeszcze nadzieje, ze jak pojedziemy to jednak Dominik bedzie z Nami u mojej mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tusienko wspolczuje nie chce sie wtracac ale to zaden kompromis tylko ustepstwo mezowi ze pojdziesz do jego mamy zreszta mysle ze u swojej bedziesz czula sie swobodniej sprobuj przekonac meza na spokojnie moze wtedy zrozumie ciebie zreszta twojej mamie tez pewnie by bylo przykro ze nie jestes u niej a naj lepiej tak jak piszesz troche tu troche tu to bedzie sprawiedliwie 🙂

Ruda Rybko czy ty jkeszcze karmisz piersia ??

Jusmarki bardzo fajne i dzieki za podpowiedz ciekawe ile to kosztuje bo ta z czekolady mi sie podoba 🙂 a mowilam o takiej ukladanej z kieliszkow dobrze myslalas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli-Dokladnie, bo ja zawsze bylam taka ze ustepowalam i robilam tak jak On chcial, bo nie chcialam sie klucic, ale teraz naprawde mi zalezy zebym byla u swojej Mamy, bo nawet sa tam lepsze warunki zebysmy tam byli, no i tak jak piszesz czulabym sie swobodniej. Mojej mamie na pewno byloby przykro, bo Dominika Mama tu byla, widziala Lenke, a moja Mama nie, za kazdym razem jak dzwoni to mowi ze juz nam pokoj przygotowala, zebym jeszcze zadzwonila kiedy dokladnie bedziemy to wysprzata mieszkanie i zrobi nam cos dobrego do jedzenia, no i jak tu zrobic jej taką przykrosc, jak Ona to juz tylko naszym przyjazdem zyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli te fontanny sa na allegro , mozna je kupic lub wynajac. Mozna wynaja z firma , ktora Ci to przygotuje , obsluzy i posprzata.
Wpisz sobie w allegro fontanna czekoladowa lub fontanna alkoholowa i bedzie.
Tusienko porozmawiaj z mezem , powinien zrozumiec , nie moze myslec tak egoistycznie , Ty tez tesknisz za mama i chcialabys z nia byc. Najlepiej troche tu troche tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienka24- my rozwiązalismy to w ten sposób ze jedziemy na pewną ilośc dni i połowa u mnie a połowa u męża w domu. Akurat u niego sa lepsze warunki, zawsze zatrzymywalismy sie u niego a teraz moja mama dokładnie tak jak Twoja- pyta sie kiedy przyjedziemy w sierpniu, mówi ze wolne specjalnie weźmie itd. Tez nie mogłabym jej zrobic przykrości i byc cały czas u teściów. Najgorsze ze teściowie czasami nie myslą i np. nie rozumieją dlaczego chcę spędzać czas w swoim domu- raz to pytanie jak padło z ust teścia to myslałam ze sie przewrócę 🤢

Ja to sie tylko boje wizyty w Polce bo, jak pisałam, juz przez skype słysze "zle ja trzymasz", "dajesz jej pić?", "a co ona ma cały czas czkawkę?", "a nie za cienko ona ubrana??". Wiec kochana Tusienko24- ja to sie szykuję na prawdziwą wojnę w Polsce :laugh: :laugh: :laugh:

Pogadaj z mężem- skoro tesciowa widziała Lenke to chyba normalne ze i Twoja mama chce ja zobaczyc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...