Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ruda rybko o organizacje jakies dekoracje pamiatki itp ...

no meczy sie bidulka jak robi siusiu to poplakuje juz zadnych innych pieluch nie kupie po co ma sie meczyc zostaje przy tych mi tez sie wydaje ze one sa robione z innego tworzywa

kurde dziewczyny a ja jeszcze nie mam okresu a prawie juz nie karmie tosi mam nadzieje ze w koncu przyjdzie bo mam taka chustawke nastrojow szkoda gadac od placzu do smiechu teraz juz lepiej ale zeszly tydzien to byla masakra myslalam ze sama ze soba nie wytrzymam 🤪 🤪

Tusienko ja mysle ze u ciebie top juz okres skoro taki obfity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oli- zalezy kto co lubi jesli chodzi o dekoracje- ja nie lubię jak jest wszystkiego za dużo bo pachnie mi to kiczem strasznym- lubię mało, skromnie, dyskretnie.

U nas salę ozdobiła nam pani florystka- mój bukiet, butonierka męża, kwiaty w kościele no i bukiety na sali były takie same- głownie z biało-zielonej eustomy - to taki ładny, delikatny kwiat- był dośc tani w prównaniu do innych.
Na stołach mieliśmy takie kielichy duże, do nich wsypała babka jakiś żwirek czy coś, powsadzała kwiatki które troche spływały w dół a w środku była świeczka. Wokół bukietu poustawiali nam zielone jabłka wypolerowane na błysk a w każde jabłko powbijali kwiatuszki szpilami z ozdobnymi końcówkami.

My jako prezenty dawaliśmy ciasto- tak po kawałku z każdego rodzaju. Wódki nie dawaliśmy bo i tak nas z niej okradli niektórzy goście 🤪 Chcielismy bardzo dać każdemu zdjęcie pamiątkowe ale nie dało sie go zrobić bo goście nie byli usłuchani i nie chcieli stanąc do wspólnego zdjęcia pod kościołem. Tak sobie myśleliśmy ze kazdy dostanie zdjęcie z pamiątkowym napisem kogo to ślub, kiedy i z podziękowaniami.

oli jak macie mało czasu na przygotowania to uważajcie kto Wam zorganizuje impreze jesli nie robicie jej w domu. Ludzie którzy organizowali nam wszystko bardzo nas okradli- pokradli dosłownie wszystko- jedzenie, alkohol. Nawet nie chcielismy liczyc ile kasy posżło w błoto a kredyt za wesele dalej spłacamy 🙃 😁


Jak bedziesz miała zdjęcie sukienki to pokaż nam!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oli co do pamiatek, to ja znalazlam na allegro takie pamiatki dla rodzicow sa sliczne i my na pewno takie damy.

http://www.allegro.pl/search.php?string=podziekowania+dla+rodzic%C3%B3w&from_showcat=1&category=566&country=1

Tu daje Tobie link, może tez Ci sie cos spodoba. Mi sie najbardziej podobaja w ksztalcie serca i ze zdjeciem 🙂
Wlasnie ostatnio przegladalam na allegro rzeczy na slub, rozne pamiatki dekoracje itd, są śliczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda Rybko no wlasnie pierwsze plamienia jakie teraz mialam to byly takie ciemne, ale teraz juz normalnie krwawie, nic mnie nie boli, a zawsze przed okresem bolalo mnie podbrzusze i kregoslup. No ale mozliwe ze to okres. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurde ruda rybko wspolczuje ja w sumie wszystko sama zalatwiam a slub bedzie na swiezym powietrzu hihihi i catering biale okragle stoly itd a ozdoby zrobie wszystko sama pokupuje w hurtowni i juz mam juz duze kosze wiklinowe w ktorych porobie bukiety i beda staly w roznych miejscach na trawie a pomysl z zielonymi jabluszkami bardzo mi sie podoba masz moze jakies zdjecie jak to wygladalo ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny czy to nie za szybko na okres?? To wcale nie prawda że po porodzie boli mniej przy okresie, ja po Miśce nie odczułam różnicy a pierwszy okres dostałam pół roku po porodzie. Może warto to sprawdzić? Ruda Rybko nawet jak na okres to zbyt obficie krwawisz - jak dla mnie oczywiście.

Ślub? Super, ja zapomniałam prawie jak to było, za rok będziemy hucznie obchodzić 10-lecie :-) Raczej Wam nie pomogę bo to szmat czasu i wszystko się zmieniło.

Mój bąbel znowu szczepionka na PNEUMO kosztowała 270zł, czyli już wydaliśmy w sumie 730zł, w sierpniu kolejne 730, a we wrześniu jeszcze 380zł - kurcze SZOK, Miśka też miała szczepionkę i wczoraj dostała temperatury, dzisiaj miała 39,4 i bidulka się męczy, ale mam nadzieję że do jutra jej przejdzie bo nie cierpi leków przeciwbólowych bo są okropnie gęste dla niej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Och czytam i czytam...
Kurde ja wlasnie od wczoraj tez plamie na brazowo i sie troche zdziwilam.Karmie piersia(tylko piers ,nie dokarmiam) i polozna mi powiedziala ze nawet przez rok mozna nie miec okresu!!!A tu bach..2 miesiace.

Co do paszportu to my odbieramy 27 lipca paszport dla Julki.To narazie tymczasowy ale chcemy jechac do Polski i ochrzcic Mala jak najszybciej.Naszczescie mieszkam prawie w centrum Londynu tak ze do Konsulatu nie mialam daleko.Jedynie co to wystalismy sie tam 5 godzin z Julka bo oni musza widziec dziecko!
A i ze zdjeciem byly jaja!W brytyjskim paszporcie dzieci moga miec zamkniete oczka na zdjeciu a do Polskiego zycza sobie otwarte.Jak pojechalismy do fotografa Mala zasnela w samochodzie a potem bidulke musielismy szarpac i budzic.Paranoja?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiula_c-mi tez sie wydaje, ze to za szybko na okres, tymbardziej, ze Lenka jest na samym cycusiu, wiec nie powinnam dostac tak szybko okresu. I sama nie wiem juz o co chodzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienka24 widze ze u Ciebie taka sama sytuacja jak u mnie skoro Twoja Mala tez tylko na cycusiu...a co ile pije w nocy?Jak sie nie myle to spi dlugo,pisalas chyba 8,9 godzin.To tak jak moja Julka.Podobno jesli nie karmi sie co 4 godziny to wzrasta prawdopodobienstwo plodnosci i co chyba za tym idzie dostaje sie okres.Moze on u nas dlatego tak szybko??? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie dziewczyny wystraszylam dzisiaj ... wstaje rano przebieram malego i patrze a jego cycus caly spuchniety , czerwony i twardy w dotyku , a sutek calkiem wklesly! U nas w przychodni nie ma lekarzy w weekendy i dodatkowo sie zestresowalam co to moze byc!? Pojechalam na pogotowie i wyslali mnie do szpitala , zeby to obejrzal pediatra , na szczescie okazalo sie , ze to nic groznego. Zbiera mu sie tam mleko , a spowodowane jest to tym , ze ma w organizmie jeszcze duzo moich hormonow , ktore dotarly do niego przez lozysko. Dostal antybiotyk i powiedziano mi , ze to sie zdarza i powinno ustapic w kilka dni. We wtorek mam pojsc do kontroli z tym.
No ja jeszcze okresu nie mam dziewczyny , no ale dopiero jakis tydzien temu przestalam plamic , tak dlugo sie ciaglo od porodu.
Co do slubu , to gratuluje oli , ja tez mialam koscielny razem ze chrzcinami - mozesz obejrzec zdjecia w tym moim albumie.
Z tymi okresami to ja na waszym miejscu bym zadzwonila do poloznej zapytac czy to tak moze byc, bo jak takie fest obfite to dziwne , moze to oznaka , ze cos jest nie tak. Dopiero co skonczylo sie krwawienie po porodzie i teraz tez takie obfite masakra. Jesli chodzi o zmiany jakies z okresem , to wiem , ze na pewno po porodzie sie okres reguluje jesli kobieta miala przed ciaza nieregularny , a co do boli miesiaczkowych to chyba roznie - ja np po pierwszym porodzie zapomnialam co to sa te bole. Wczesniej zawsze lezalam plackiem i z domu nie wychodzilam jak przychodzil okres , a po porodzie czulam sie jakby okresu nie bylo hehe.
asiula_c widze , ze nie dosc , ze nasi chlopcy sa do siebie podobni to jeszcze podobnie waza 🙂 Moj w srode wazyl 5700 🙂
Ruda Rybko moja mama nie przyjechala hihi , ona mieszka w Hiszpanii dluzej niz ja. Moj tata tutaj pracuje juz 14 lat i wlasnie dzieki niemu my tez tu jestesmy ... w Polsce bylo ciezko , wiec tata zalatwil mezowi prace u siebie w firmie 🙂 Tylko , ze mieszkaja na drugim koncu miasta i mam jeszcze 2 nastoletnich braci , dlatego mama ma swojej roboty troche i nie moge za bardzo wymagac , ze bedzie mi pomagac. I tak jestem wdzieczna , ze czasem wezmie mi corcie na kilka dni do siebie to ja wtedy mam luzniej z obowiazkami. No ale jak zadzwonie do niej , ze mam problem to do godzinki jest u mnie 🙂 Tak jak ostatnio w dniu szczepionek ... ojej to byla masakra - maly mi plakal praktycznie non stop. Dostal w obie nozki i albo go bolaly , albo nie mogl o tym zapomniec. Jak tylko sie go dotknelo w nozke to ryk niesamowity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCF1613.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" /> oli- oto jabłka z kwiatuszkami wbitymi za pomoca tych szpilek- wyglądały bardzo wdzięcznie na stole między kwiatami a niektórzy goście po prostu je zjedli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- skoro sama wszystko organizujesz to na pewno duzo zaoszczędzisz i pieniędzy i nerwów za to wiecej czasu Ci zejdzie na wszystko- tak to jest 🙂
wszystko na świeżym powietrzu- ja bardzo tak chciałam ale pogoda jest taka kapryśna a na ponad sto osób trudno byłoby imprezkę przenosić pod dach 🙂

Ten mój okres rzeczywiście jakis nienormalny ale juz teraz wieczorem jest w miare znośnie. Byłam dzis u fryzjera i co chwile prosiłam sie czy moge do wc jak jakas nawiedzona.
Mówie Wam, sto razy lepiej sie czuje jak ścięłam wreszcie te włosy, dziewczyna mi je w końcu wyrównała że teraz bez problemu moge zapuszczac i czuje sie jak cżłowiek. Przyjechała do nas siostra męża i została z Bianką a my oboje- zarośnięci jak Rumcajsy- do fryzjera 😁

jusmarkl- ile Twój Malutki dostał tych zastrzyków??? I to w nogi?? Rany boskie ja mam takie krzyki w domu- az sie boje co sie bedzie działo za 4 tygodnie 😞
A o tych sutkach to ja wiedziałam- Bianka miała tak samo i to z dwoma sutkami ale juz jej przeszło- mleko tez jej leciało- miała je szybciej niż ja 🤪 😁 Tez miała takie twarde i zaczerwienione.

Dziewczyny oglądałam Wasze zdjęcia- fajnie tak zobaczyć Was i Wasze imiona :P Ja mam taki kretyński pseudonim internetowy ale już sie tak przyzwyczaiłam do tej Rudej Rybki bo od dawna go używam a najlepsze że jest po moim psie 🙃 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, fajnie zobaczyc takie zdjecia i poznac imiona 🙂 Przybliza sie to z kim rozmawiamy , wczesniej bylsmy dla siebie jakby wirtualnymi postaciami , a teraz mamy o sobie rzeczywiste wyobrazenie 🙂
No z tymi sutkami to ja nie wiezialam , nigdy wczesniej sie z takim czyms nie spotkalam i nawet moja mama , ktora ma nas czworo tez nigdy czegos takiego nie widziala. Dlatego sie wystraszylam.
Moj maly dostal 6 szczepionek , ale w dwoch kluciach , jedno w jedno udo i drugie w drugie udo. Tutaj sa takie laczone szczepionki , zeby mniej kluc bylo. Chociaz tyle...
oli chodzilo mi o taka dyskietke z chipem co sie wyrabia z NFZ zwykla do lekarza , kazdy czlowiek taka ma w Polsce.
Ja na stole na weselu mialam kwiaty tylko przy moimi i meza miejscu , a tak to byly porozstawiane takie wysokie puchary z owocami 🙂 [img size=335]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC02692.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za podopwiedzi 🙂

ja biore cywilny slub nie koscielny , bo taki epizod juz mamy za soba niestety 😞 ale i tak chce zeby ten dzien byl dniem pieknym 🙂 bo ten juz bedzie na cale zycie ( mam nadzieje )

ja nie mam na nk konta szkoda jak bede miala chwilke to moze zaloze

wogole szkoda ze wiekszosc z nas majowek mieszka za granica tak mozna by sie spotkac tak jak czerwcoweczki wybrala jakies miasto i maja sie spotkac fajnie 🙂 ale jak to jest ze nawet przez internet a tak sie wszystkim miedzy soba dzielimy ( troskami , smutkami radosciami )

jusmarki moja toska tez miala mleko i twarde sutki michala mama ma sasiadke lekarza pediatre dzieciecego wiec od razu do niej bo ja tez spanikowalam bo nigdy sie z tym nie spotkalam ale zamiast antybiotyku kazala robic oklady z sody lyzeczke sody na kubek goracej przegotowane wody zamoczyc gazik i przykladac cieple nie gorace i zostawic i za pol godziny znowu zamoczyc i przylozyc tak kilka razy dziennie i po 2-3 dni tosce zeszlo wszystko a miala az mleko wiec polecam zrobienie tych okladow ( to jest lekarz z dlugoletnim stazem )wiec mysle ze wie co mowi no i pomoglo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki super zdjecia 🙂

twoj maz jest podobny do leonardo dicaprio powaga 🙂 az w pewnym momencie zwatpilam hihihi ( znaczy jest podobny do niego jak leo byl jeszcze mlodziutki ) nie myla go czasem ludzie z nim ??? 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrysia24-No wlasnie moja Lenka nie budzi sie w nocy do jedzenia i faktycznie moze od tego dostalam okres, ze nie karmie regularnie. Dzis juz krwawienie jest duzo mniejsze, takie jak koncowka okresu.

Jusmarkli Ruda Rybko-fajne mialyscie te wystrojenie stolow, bede brala to pod uwage na moim weselu. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli pierwszy raz slysze , zeby moj maz byl do niego podobny hehe
sama na to nie wpadlam , byc moze rysy twarzy ma podobne , ale roznica jest taka , ze Leo jest blondynem , a moj maz czarny 🙂
Dzieki za rade , sprobuje z ta soda , bo szczerze mowiac to antybiotyk synek dostal dokladnie ten sam , ktory mojej corci przepisywali jak byla przeziebiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienka24 nie chcę sie wymądrzac ale jak byłam z męzem na naukach przedmałżeńskich to tam jakies małżeństwo opowiadało o naturalnych metodach antykoncepcji i tam własnie bylo o karmieniu piersią. Babka powiedziała ze dziecko nie moze byc niczym dopajane i przystawiane do piersi iles tam razy w ciągu doby- nie pamietam liczby ale bardzo czesto. wtedy niby kobieta ma małe szanse zajść w ciaze ale zawsze szanse jakies sa wiec sadze ze i wtedy okresu nie ma. Jak Twoja Lenka tak długo śpi (co za ANIOŁ!!!) to mi sie wydaje ze własnie dlatego dostałas okres.
U mnie juz dzis lepiej- jakby okres sie kończył- dziwnie ze było tak obficie i tak krótko- nie chce zeby moje okresy teraz tak wyglądały 🤨 Najlepsze ze dzis brzuch mnie tak boli ze wzięłam juz tabletke- jak nigdy.


oli- ja myslałam zawsze że jak Ty tak piszesz "michu" to to jest takie zdrobnienie od męża 🙂 Ja mówie do Remika (męża)- Miśku

jusmarkl u Ciebie tez te puchary z owocami były bardzo oryginalne 🙂 U mnie jak kelnerki zabierały talerze z jedzeniem to stoły były puste i wyglądało to tragicznie- same kwiatki, jabłka, wódka i soki 🤪

Dziewczyny a mi położne w szpitalu powiedziały ze to jest normalne z tymi sutkami- i u chłopców i u dziewczynek. Ze to własnie od nadmiaru hormonów mamy w organiźmie dziecka i ze samo sie wszystko ustabilizuje. Lekarz polski tez powiedział to samo.
MAm jeszcze pytanie do Was- czy to możliwe ze moja Mała nie ma jeszcze ciemieniuchy?? Wiem ze to nieciekawa przypadłość ale sadziłam ze kazde dziecko to przechodzi a Bianka tego nie ma (nie tam zebym chciała zeby miała)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruda rybko- No wlasnie dlatego tez tak napisalam ze moze dlatego ze nie karmie Lenki regularnie to dostalam okres. Czytalam gdzies na stronce, ze dziecko powinno byc przystawiane do piersi 8 razy w ciagu doby, moja Lenka tylke razy na pewno je, czasami tylko moze mniej.
Trudno dostalam okres i juz. :P

A dzisiaj dostalam goraczki, mam dreszcze i strasznie boli mnie jedna piers, w jednym miejscu jest twarda i wlasnie boli mnie to miejsce. Czytalam w necie, ze to zapalenie piersi. Bede robila to co tam napisali a jak nie zejdzie to lece do lekarza. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl - rzeczywiście nieźle z tymi naszymi chłopcami :-)

Ruda Rybko ciemieniuchę mają zazwyczaj dzieci które obficie się pocą a że niemowlęta nie potrafią regulować sobie temperatury pot często zamienia się właśnie w ciemieniuchę na główce :-) więc Twoja Bianka widocznie nie ma takich problemów i dobrze bo ma gęste włoski a wtedy walka z ciemieniuchą jest utrudniona :-)

oli rzeczywiście z tym mężem to ja myślałam tak jak Ruda Rybka :-)

Michalinka po szczepieniu znowu temperatura :-( matko znowu 3 dni wyjęte z życiorysu, mam nadzieję że dzisiaj już jej mieć nie będzie bo już 39,4 nawet dochodziło ach te szczepienia czynią dobro i trochę złego przy okazji :-)

Wiecie co mojemu mężowi śniło się że znowu byłam w ciąży i mówiłam - ALE TO NIC, matko chyba bym wyszła z siebie z takim maluchem znowu z brzuchem :-) Masakra jakaś by była.

Fajnie że znalazłyśmy się na NK a reszta dziewczyn może założy ?!
Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda rybko michu to zdrobnienie od imienia michal bo tak moj michu ma na imie hahah teraz to napisalam bez ladu i skladu

🤪 🙃

co do okresu to ja w sumie toske juz malo co przystawiam do cycusia i malo tego mleka mam a okresu jeszcze nie dostalam zaczynam sie martwic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...