Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Krocia moj synek tez fajnie sobie gaworzy , ma w tym domu widac najwiecej do powiedzenia haha. gugu me be ma ka hihi takie dwuliterowe sylaby wymawia sobie , a moja coreczka sie cieszy , ze wreszcie moze sobie z braciszkiem pogadac i rowno z nim w jego jezyku sobie opowiadaja hihi.
Powiem Wam , ze cos dziwnego sie robi z moja laktacja. Wczoraj wieczorem dostalam takiego nawalu mleka ze masakra. Nagle zrobily sie piersi przepelnione , ze az zaczelo z nich cieknac mleko samo i cala bluzke mialam mokra , a dzisiaj flaki puste kompletnie. Maly chcial ssac i nic nie lecialo! Plakal marudzil , a ja go ciagle przystawialam , probowalam ... eh i w koncu zrobilam mu sztucznego mleka zjadl cala buteleczke na raz , tak glodny byl. Co sie dzieje? Czyzby koniec laktacji? Kurcze nie wiem dlaczego tak. Siedze teraz i odciagam jak on spi , zeby pobudzic produkcje , a wylatuje mi przezroczysty plyn jak woda :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jusmarki u mnie bylo to samo popoludniu dostalam takiego nawalu az mialam twarde jak kamien piersi i tryskalo z nich a potem flaki i takie sa juz caly czas ale w jednym jeszcze mleko mam takze wieczorem przystawiam tosie mimo ze to mleko jest takie chude . rany jusmarki ty o 3 w nocy jeszcze nie spisz jak ty pozniej funkcjonujesz ?? caly dzien naprawde ciebie to tylko podziwiac 🙂

Ruda Rybko wlasnie tak jak piszesz ze podobno duzo dzieci tak ma i im przechodzi , zobaczymy co powie lekarz kardiolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krocia moja Lenka tez sobie fajnie gaworzy 🙂 Taką radoche to sprawia co nie? 😁 Trzeba do niej duzo mowic i wtedy Lenka rownoczesnie tez chce mowic, czasami to taki dlugo dialog mamy hehe :P

Lenka jeszcze spi, a juz po 11 🤪 🤪 tylko obudzila sie po 7 na cycka i tak spi do tej pory. Spioszek po Mamusi. :P

jusmarkl- ja tez mam czasami takie nawaly mleka, ze az tryska mi z cycka, a potem jest pusty, ale to z jednym tak mam, w drugim jest ciagle mleko.
Kurcze ciekawe o co chodzi u Ciebie z tą laktacją?! ;/ Watpie zeby to byl koniec, bo w koncu Twoj Kevinek jest ciagle na cycku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli taka juz jestem , wystarczy mi 4 godzinki snu na dobe i funkcjonuje 🙂
Tusienko24 ja tez tam na piwie bezalkoholowym sie udzielalam wczesniej , ale jak zobaczylam , ze zaczely sie obrazac wzajemnie niektore dziewczyny , to przestalam , bo okropnie mi sie to nie podoba. Tyle maja do powiedzenia i tak najezdzaja na kobiete , ktora pisze , ze pije bezalkoholowe , ale w rzeczywistosci kiedy widza pijana matke na ulicy to nie reaguja :/
Teraz karmie z obu piersi juz spowrotem i jest ok , nie wiem co to mialo znaczyc wczoraj z ta laktacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jusmarkl-wlasnie widzialam, ze sie udzielalas, ale Ty pisalas madre rzeczy, nie to co nie ktore dziewczyny, ktore sie obrazaja nawzajem i co jedna to madrzejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia1985- mamy nadzieje ze problemy z uchem przejda szybko.

Moja Bianka tez zaczyna gadać i mamy taki ubaw- jak tylko zaczyna to biegniemy po kamere i mówimy do niej o wszystkim a ona słucha i robi takie "a guuuuu". CZesto też robi babelki ze śliny tak jakby nią parskała 🙂

Ja tam juz nie wchodze na tematy związane z alkoholem itd. raz, jak byłam w ciazy jeszcze, napisałam ze zjadłam czekoladę z wiśnią w alkoholu bo akurat o tym mowa była. Rany boskie co sie działo na tym wątku- mówię Wam 🙂 Gdyby można było to by sie pozabijały o te czekoladki z alkoholem 😁 Ja tam uważam że wszystko z rozsądkiem jest dozwolone tzn. jezeli zjadłam kilka alkoholowym czekoladek w czasie 9 miesiecy to przeżyję ale juz picie piwa, wina itd. cały czas w czasie ciazy to juz nie ok- tak sądzę.
Druga gorąca sprawa cały czas to palenie papierosów. Ja nie palę- wiem ze to szkodliwe ale wiem tez że cięzko jest rzucić. Błagam mojego Remika żeby przestał ale nic z tego na razie 😞

tak mi szybko zleciała ta sobota- nawet nie wiem kiedy. Znowu mam wrażenie że nic nie zrobiłam a tu dzień przemknał obok mnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Tusienko 🙂
Ruda Rybko mam ten sam problem co ty :/ Tez prowadze wojne z mezem. Najbardziej mnie wkurza jak mi zapali w salonie , bo ogolnie to pali tylko w kuchni w oknie. A ja sie dre , bo do salonu chodze z dzieckiem i moja corcia tez tam bajki oglada to mnie szlag trafia jak ten mi tam papierosa odpala wrrr. Jak narazie przegrywam wszystkie walki , ale wojne i tak wygram 😁 On zawsze dla swietego spokoju wychodzi z salonu i idzie do tej kuchni , ale no jak ja nie widze to i tak pali w salonie , albo jak mnie w domu nie ma ... nawet sie nie pofatyguje , zeby zatrzec slady tylko zostawia mi w salonie na stoliku popielniczke z petem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj michu tez pali ale wychodzi na klatke schodowa kiedys palil w kuchni ale poprosilam zeby wychodzil to teraz znika na klatke 🙂 ale tez pocztkowo sie opieral moim argumentem bylo to ze bedzie trul toske i poskutkowalo

co do picia alkoholu to nie bylam na tym watku ja ogolnie nie pije bo nie lubie wiec nie mialam z tym problemu ale podobno rodzi sie duzo dzieci z stezeniem alkoholu we krwi 😞
'
tosiek tez gaworzy i to coraz glosniej i coraz czesciej przedtem trzeba bylo ja zagadywac i zaczynala a teraz nawet sama do siebie mowi jak lezy w lozeczku 🙂
DZIEWCZYNY mam do was pytanko czy wasze maluchy tez naj czesciej maja dlonie zacisniete w piesci bo toska otwiera ale naj czesciej ma zamkniete i nie wiem czy sie tym martwic i cos robic czy to normalne ?????????????????

u nas jest taki upal ze zyc sie nie da w mieszkaniu wieczorem mam 32 stopnie normalnie szok 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli - mój Franek też ma raczej zaciśnięte piąstki, otwiera często przy karmieniu albo jak płacze, ale to norma :-)
Na szczęście ani ja ani mąż nie palimy i nigdy nie paliliśmy, wprost nienawidzę smrodu papierochów a to dlatego że moja mama pali albo raczej kopci jeden za drugim tyle lat się męczyłam w domu rodzinnym a teraz to nawet nie chodzę do kawiarni bo mi dym przeszkadza a jak raz na rok pójdę to od razu kąpanie i pranie ciuchów FUJ :-)

widzę że wszystkie maluchy sobie gaworzą, mój to raczej się zachwyca ale czasami mu coś wyjdzie :-)

u nas też w domu 27 stopni, nie da się żyć, więc jutro cały dzień nad jeziorko więc idę się spakować :-)
papatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl- to źle że Twój mąż pali w domu i nie skutkują Twoje prośby 😞 Mój Remik palił przy mnie w aucie i w domu gdy mieszkaliśmy jeszcze z inną parą ale jak sie wyprowadziliśmy to powiedziałam dość- wychodził na dwór. Teraz mamy balkon i wychodzi na balkon- w domu jak nawet odpala papierosa (tzn.w drzwiach balkonu) to sie drę jak szalona bo tez nienawidze papierochów. A odkąd jestem w ciazy przestał tez palić w samochodziei oddala sie na dworze jak idziemy z Małą. Ja tam jestem bezczelna i zwracam uwagę wszystkim 😁
U nas w domu paliła mama (i pali nadal) ale tata tak juz krzyczal ze teraz wychodzi na klatkę.

oli- moja Bianka tez ma głownie zaciśniete piąstki- nawet jak spi. Strasznie sie tylko namęczymy zawsze żeby jej dokładnie umyc te łapki bo między paluszkami i w wewnętrznej stronie dłoni zbiera jej sie codziennie taki brud od potu. Mała bardzo krzyczy jak jej tam myjemy i wtedy to zaciska pięści!

A dzisiaj poszłam sie wyleżeć w wannie- zostawiłam Małą pod opiekę męzowi i jego siostrze a tu nagle mi wchodzi mąż do łazienki, wrzucił mi termometr do wanny i za chwile pojawił sie z Bianką i kapałyśmy sie razem!! 😁 Leżała sobie na moim brzuchu i piersiach i tak sie rozglądała wielkimi oczami bo w łazience jeszcze sie nie kąpała! Mówie Wam jak fajnie- spróbujcie. Wytuliłam ją jak nigdy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Ruda Rybko wiem , ze bardzo zle , ale moj maz to taki len , ze mu sie nie chce nigdzie wychodzic tylko najchetniej siedzialby na kanapie :/ Puki co walcze z nim ostro. Na klatke nie ma mozliwosci wyjsc , bo sasiedzi by go zezarli zywcem. Dlatego juz mu pozwalam w kuchni , zeby innym nie szkodzic.
Moj synek tez ma zacisniete piesci caly czas , tylko jak spi to ma luzno otwarte albo jak je. Nawet jak probuje dotknac zabawek wiszacych w lezaczku to zacisnietymi piastkami to robi , albo jak ja sie nad nim nachylam i do niego mowie to tez probuje dotknac mojej twarzy i jak mu sie uda wycelowac to dopiero otwiera raczke , zeby zlapac nos , ale zanim poczuje , ze dotknal to ma zacisniete raczki.
Ruda Rybko to rzeczywiscie musi byc wspaniale taka wspolna kapiel z dzieciatkiem 🙂 Moze sprobuje , ale to jak maz bedzie mogl mi pomoc , bo zeby mi go wzial jak bede chciala juz wychodzic .. teraz pracuje na nocna zmiane to wychodzi z domu o 20 juz , a my sie kapiemy o 21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne artykuly znalazlam , bardzo szczegolowe :
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/czy-to-alergia_35438.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/nie-pacz-skarbie_35439.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/rozpoznaj-wysypke_36044.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny 🙂

oli-Lenka tez ma ciagle raczki zacisniete w piastki i ciezko jest zeby obciac jej paznokcie, ale jakos daje rade 😉 i tak jak pisala jusmarkl to Lenka tez ma tak ze zacisnietymu raczkami probuje dotknac zabawek, ktore ma zaczepione w lezaczku. To jest normalne.

ruda rybko-Na pewno super jest taka kapiel z dzidzią i z checia bym sprobowala, ale w domu niestety mamy prysznic. 🙂 alee wlasnie... jutro najprawdopodobniej albo we wtorek jedziemy do PL i u mojej mamy jest wanna wiec sprobuje wykapac sie z Lenka i sama sie wyleze z checia w wannie, bo mam na to wielka ochote, tak sie odprezyc. 😉

jusmarkl-mialam sie Ciebie juz dawno o to zapytac, ale ciagle zapominalam. :P Jak dlugo jestescie juz w Hiszpanie? Mowicie juz dobrze po Hiszpansku?


Na szczescie moj Maz nie pali i nigdy nie palil i jest temu bardzo przeciwny. To ja sobie kiedys popalalam, ale to tak z glupoty jak to nastolatka. Przed tym jak zaczelam byc z Dominikiem to przestalam i sie bardzo z tego ciesze. 🙂 Teraz tez mi bardzo przeszkadza smrud papierochów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i nici z jeziora, pogoda się zepsuła, ale w końcu w domu temperatura spadła mi do 22 stopni - nie pamiętam kiedy ostatnio taka była chyba w maju :-)

wiecie co wczoraj nakarmiłam małego z lewej piersi ok.16 i jak poszedł spać to myślałam że mi rozniesie a następne karmienie z tej właśnie piersi miał mieć ok.2 więc ściągnęłam laktatorem bo stwierdziłam że nie wytrzymam jeszcze 4 godzin z pełnym cyckiem, a wiecie w nocy to można sobie przygnieść i jak pełne to zapalenie gotowe, przez 10min. ściągnełam 140ml aż byłam sama w szoku, zostawiłam na dzisiaj w lodówce i spróbujemy mu dziś dać z butelki, w końcu muszę go troszę nauczyć, bo jak wrócę do pracy będzie musiał jakieś 2 karmienia mieć z butli :-)

dzisiaj odespałam sobie 2 godzinki tak ale fajnie, Ruda Rybko też bym tak chciała w wannie z maluszkiem, ale niestety mamy brodzik i prysznic więc :-( nici takie kąpiele jeszcze bardziej wzmacniają więzi między mamą a maleństwem :-)

Rzeczywiście szkoda że jesteśmy tak rozsiane po świecie bo fajnie by się było tak spotkać, zobaczcie ile mamy sobie do powiedzenia na forum, a jak byśmy się spotkały to chyba doba by nam nie wystarczyła żeby sobie obgadać wszystkie sprawy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

u mnie na szczescie nikt nie pali wiec nie mam z tym problemu 🙂
Moja Hania jak spi to ma otwarte raczki wiec moge dokladnie poobcinac pazurki 🙂 rosna jej bardzo szybko co 3-4 dni

Ja tez tak mialam z laktacja 😞 raz sa mocno pelne a pozniej sie sama martwie ze sa puste moze to przez to ze w nocy nie karmie bo mala spi 8 godzin i nic wtedy nie zjada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Zapalenie ucha już minęło. Na szczęście, bo nie wiem jak długo wytrzymałabym z takim bólem.

Moja Julka ma coraz częściej otwarte rączki. Ale jak tylko biorę nożyczki by obciąć jej paznokcie to zamyka (robię to jak śpi). Nauczyła się chwytać pieluchę i cały czas ją wkłada do buzi. W ogóle chyba odkryła, że ma ręce bo cały czas się na nie patrzy, splata palce hihi.

Moja teściowa stwierdziła, że mała jest podobna do niej jak była mała 😮 Ja tam żadnej podobizny nie widzę, tymbardziej, że kształt główki i poliki ma takie jak ja. Wkurza mnie takie wpatrywanie się do kogo mała jest podobna. 😠 Przecież najważniejsze jest to, że jest zdrowa i ładnie rośnie.

Dziewczyny a robicie swoim maluszkom usg bioderek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

to szkoda ze macie prysznice, dziewczyny. ja na poprzednim mieszkaniu tez tak miałam i bardzo tęskniłam za wanną. Teraz mamy wanne ale i prysznic w jednym wiec wybieramy na co mamy ochote.

he he he moja Bianka tez kilka razy machała łapkami będąc w leżaczku i próbowała złapać a raczej uderzyć w zabawki i jak jej sie udało to dziwiła sie potem sama a my pękaliśmy ze śmiechu 😁

Krocia1985- u mnie każdy- dosłownie każdy mówi że Bianka jest jak tatuś a do mnie niewiele podobna. Ja tam sie nie denerwuję ale śmiejemy sie z moją mamą bo u niej w pracy mówią ze Bianka podobna do dziadka a mój ojciec jest tak naprawdę moim ojczymem więc Bianka to nie jego prawdziwa wnuczka. Po prostu każdy widzi to co chce- nie przejmuj się.

Ja nie mam wiekszego problemu z obcinaniem paznokci u Małej bo, nie wiem czemu, ma takie cieniutkie i kruche ze same jej odpadają i tak było od dnia urodzin. Normalnie nie zdążę czasami sie zabrac do obcinania a tam juz nie ma co ciąć! A u nóg ani razu jeszcze nie obcinałam bo nie ma potrzeby.

Właśnie, ile kosztuje w Polsce usg bioder? My musimy zrobić jak bedziemy w Polsce bo tutaj tego nie robią. Chciałabym tez zaszczepic Małą przeciw rotawirusom bo tutaj tylko słysze wokół ze dzieciaki chorują i lądują w szpitalach calkowicie odwodnione przez te biegunki.

jusmarkl- fajne te artykuły tylko z tym kołysaniem to uważam że czesto moze to sie obrócić przeciw rodzicom. Mam sąsiadów którzy usypiali i uspokajali w ten sposób synka- teraz ma 11 miesięcy i do tej pory musza go huśtać bo nie potrafi sie inaczej uspokoić.
Moja Bianka wczoraj nam dała koncert ale to nasza wina bo za szybko sie kąpałysmy i próbowalismy ja położyc do łóżeczka a ona nie chciała i zasneła o swojej porze i tak :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienko fajnie Ci , ze jedziesz do PL. 🙂
A ja z Hiszpania mam kontakt od malego, bo moj tata tu pracuje juz odkad skonzylam 9 lat i tak co roku na cale wakacje jezdzilismy do niego , a tak na stale z mezem przyjechalam juz tutaj w 2005 roku czyli 4 lata juz minelo. Jezyk znam bardzo dobrze , nie mam najmniejszego problemu.
U nas tez nie robia usg bioderek , a do polski pojade dopiero za rok , wiec musi sie obj¡ejsc , ale mam nadzieje , ze bedzie wszstko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka napisał:
czesc
Właśnie, ile kosztuje w Polsce usg bioder? My musimy zrobić jak bedziemy w Polsce bo tutaj tego nie robią.


My z usg bioderek nic nie płacimy. Wystarczy umówić się do ortopety, wziąć skierowanie od lekarza rodzinnego i pojchać z aktualną książeczką ubezpieczeniową rodzinną.

Beti22 - my na usg bioderek jedziemy 29 lipca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusmarkl-Ja bardzo sie ciesze ze jedziemy juz jutro do PL. W koncu zobacze sie z rodzinka i w koncu poznaja Leneczke. 🙂
To super, ze umiesz dobrze Hiszpanski jest Ci duzo latwiej niz mi, bo dla mnie Dunski to jest tragedia. Jak juz trzeba to posluguje sie angielskim. Ale w koncu trzeba sie zabrac za nauke dunskiego, bo ostatnio rozmawialismy z Mezem, ze zostaniemy tu tyle ile bedzie mozna, tymbardziej ze Maz ma tu duzo pracy. Wy pewnie zostajecie w Hiszpani na stale?
Pewnie Klaudia tez umie Hiszpanski i Polski, nie? Dziecko to chlonie wiedze jak gabka, Lenka pewnie tez szybko nauczy sie dunskiego jak tu zostaniemy dluzej i bedzie mowila lepiej niz Mamusia. 😉

Ruda Rybko- A Ty z Mezem zostajecie na stale w Irandii, czy planujecie kiedys wrocic do PL?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem Tusienko czy zostaniemy na stale , wszystko zalezy od tego czy praca bedzie - w prawdzie maz ma staly kontrakt , ale kopalnia ma limit dzialania :/ Pozniej musza mu zapwnic inna prace , ale byc moze juz nie tak dobrze platna , wiec nie wiadomo czy sie bedzie oplacalo , a w Polsce te moze sie duzo zmienic ... No nie wiem , ja chcialabym jednak mieszkac w PL 🙂
Klaudia mowi po hiszpansku bardzo dobrze , teraz we wrzesniu zacznie trzeci rok przedszkola , bo tutaj jest obowazkowe 3 lata przedszkola i pozniej do szkoly.
Jedyne co mnie od Pl odtraca to te mrozne zimy ... wrr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...