Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ruda rybka, jusmarkl, tusienka a mi sie wydaje ze fajnie tak jest mieszkac w innym kraju, sama bym tak chciala ale maz ma dobra stala prace no i ja tez wiec bedziemy w polsce..
a gdzies tez jest fajnie, wszystko inne, no ale zawsze tak jest ze podoba nam sie to czego nie mamy :P

ide wykapac hanie a wam zycze jeszcze milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dokladnie, wszystko zalezy czy praca bedzie, to tak jak u nas. Ja tez bym wolala mieszkac w PL w koncu nie ma to jak w swoim kraju. 😉 Moj Maz tez jak narazie to ma bardzo duzo tu pracy. Czasami az mnie to denerwuje, bo ciagle pracuje nawet niedzieli nie ma wolnej. ale w sumie dobrze ze jest ta praca, gorzej jakby jej nie bylo wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

no to widze ze nie mam czy msie martwic ze tosiek zaciska tak te raczki 🙂

szczepienie na rota wirus kosztuje w pl 300zl i trzeba je powtorzyc i znowu zaplacic ale p. doktor toski mowila nam ze to nie jest szczepienie na wszystkie szczepy tylko na jakies okreslone a ich jest kilka i i tak dziecko moze zachorowac wiec nie wiem czy to warto i mowila ze zaszczepili dziecko a ono przyszlo z rota po jakims czasie od szczepienia

ja tam bym wyjechala z kraju gdyby michu chcial , ale on jest anty , a ja taki obierzy swiat hihihi bo wogole jestem z bydgoszczy a kilka lat temu wciagu w sumie jednego dnia spakowalam sie oddalam klucze od mieszkania tacie i przyjechalam do wawy i tego samego dnia co tu przyjechalam znalazlam prace i wogole a po prawie roku spotkalam micha hehe i tak juz do dzis jestesmy razem kto w zyciu nie ryzykuje ten nie ma hahaha 🙂 a co do tego ze ma sie prace i wogole ja tam mialam i prace i mieszkanie i rodzine i cale swoje zycie ( i to dobra prace ) a wszystko zostawilam ale naj widoczniej tak mialo byc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my tez siedzimy w Irlandii ze względu na pracę. Ja odkąd pamiętam miałam źle płatne prace w Polsce, zazwyczaj były to umowy-zlecenia wiec nic mi sie nie należało, nawet zusu nie miałam opłaconego wiec z emerytury polskiej będe miała wielkie nic. Ledwo starczało mi na opłaty czesnego.
Mąz miał dobre prace ale wyjechał do Irlandii ze swoja dziewczyną, ta mu później podziękowała i na jednym z jego wakacji w Polsce sie poznaliśmy no i po studiach znalazłam sie tutaj. Stuknęło mi juz 3 lata w czerwcu.
Na pewno na razie nie wrócimy do Polski, Tusienka24. Po pierwsze mamy potężny kredyt do spłaty, po drugie trzyma nas tu praca i, nie ma co ukrywać, tutaj po 3 latach należą nam sie wszystkie świadczenia na dziecko a w Polsce nic 😞
Tez bym wolała wrócic do Polski, byc z rodziną ale jak mam znowu pracowac za 800zł to dziekuje. Tutaj nie jest źle chociaz czasami napadają mnie tęsknoty- głownie za mamą 🙂

beti22- czasami jest fajnie mieszkać w Irlandii- to juz taka mała Polska- mamy polską tv, polskie gazety, produkty- tylko pieniądze inne :P Sa polskie szkoły i organizacje, w bankach i urzędach mówia po polsku (chociaz mało).

Tutaj szczepienie na rotawirusy kosztuje 200 euro więc szczeka mi opadła jak usłyszałam cenę. W POlsce 600zł wiec i tak taniej. A to ze nie na wszystkie szczepy chroni ta szczepionka to wiem ale jak słysze ile dzieci tu na to choruje to juz chyba wole wydac kase a nie potem żałowac i myslec co by było gdyby.

Wysypka Małej przeszla całkowicie. Po kremie Oilatum buźka staje jej sie gładka i miękka 🙂 Wiec to chyba nie mleko tylko jakies inne dziadostwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti22 napisał:
dziewczyny miałyście problem z hemoroidami po porodzie? bo ja do teraz mam 😞


Ja miałam. Od dnia porodu aż do 2 tygodni po. Używałam maści posterisan i pomogło. Za to teraz bolą mnie krzyże. Dostałam okres i w dniu kiedy najbardziej krwawię okropnie bolą mnie krzyże. A przed porodem tego nie miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja hemoroidow nie mialam , ale krzyz mnie tez pobolewa do tej pory.
oli brawo dla Ciebie , moznaby powiedziec , ze z Ciebie niezla farciara 🙂 Jak bylam w Polsce to tez mnie ciaglo do wielkiego miasta , ale wczesniej zanim skonczylam szkole poznalam mojego M. w naszym J-biu 🙂 No i inaczej sie potoczylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti22- ja mam tak samo jak Ty. Kupiłam sobie tutaj krem na hemoroidy ale pod koniec ciąży już nie pomagał i mama wysłała mi czopki posterisan bo ponoć bezpieczne były w ciazy i było lepiej. Ale problem jest do tej pory. Pytałam koleżanki- prawie wszystkie tak mają 😞 Jedna jest rok po porodzie i nadal walczy z hemoroidami.

oli- ja tez podziwiam odwagi 🙂 Ja to musze miec wszystko przygotowane, zaplanowane do najmniejszego szczegółu żebym aż tak dramatycznie zmieniła swoje życie. WYjazd do Irlandii do prawie obcego chłopaka to już był szczyt mojej odwagi

Krocia1985- mnie czasami bolały krzyże przy okresie ale teraz jak miałam ten cięzki okres po porodzie to cały kręgosłup po prostu mi pękał z bólu- żyłam na przeciwbólowych kilka dni 😞

Mi po porodzie strzela w kolanach- czasem tak bardzo bola jak wstaje np. z kanapy lub z klęczek. Mąż mówi ze kolana sa przeciążone po ciąży- kiedy to przejdzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko to ty dopiero odwazna jestes 😆
a jak karmilas piersia to tez to stosowalas? bo ostatnio sobie dwie masci kupilam i na kazdej pisalo ze nie mozna stosowac kiedy sie karmi piersia 😞 teraz kupilam ziolowa i pisze ze mozna wiec zobaczymy co bedzie.
Ja to w ogole od paru dni wiem ze to hemoroidy, ciagle mowilam ze tylek mi peka i cos tam nie tak az w koncu sie okazalo ze to te zylaki sa, moglam juz duzo wczesniej z tym walczyc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti22 ja kupiłam krem właśnie ziołowy- polecali go nawet w szpitalu położniczym na problemy z hemoroidami. Za to czopki- te Posterisan- czytałam na necie- sa dobre dla ciezarnych i karmiących ale jak czytałam ulotke to juz napisane jest ze skonsultowac z lekarzem :/

tak, ja używałam tych rzeczy jak karmiłam ale wiesz, u mnie karmienie trwało 2,5 tygodnia i to jeszcze dokarmiałam sztucznym mlekiem wiec Mała niewiele mojego pokarmu miała wiec żadnych boleści ani nic nie wykryłam.

Najgorsze ze jak juz mamy hemoroidy to tak łatwo nie zejdą a przy kolejnej ciązy bedzie jeszcze gorzej. Ja, gdybym rodziła naturalnie to miałam sto razy gorzej niż teraz przez samo parcie. Przerąbane jest czasami w toalecie- szczególnie przy zaparciach lub biegunkach 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no czasami duzo odwagi w zyciu potrzeba tym bardziej ze ja zabralam ze soba wtedy 4 letnia odzie zostawilam meza i cale swoje zycie super prace i wogole ( meza dlatego ze mnie zdradzal i juz psychicznie tego nie wytrzymalam) i wyjechalam i tu zaczelam powoli na nowo sobie ukladac zycie dzis niczego nie zaluje jestem szczesliwa mama dwoch slicznych dziewczynek i mam kochanego faceta do ktorego zawsze moge sie przytulic wyplakac wykrzyczec i stara sie mnie rozumiec a przede wszystkim rozmawia ze mna a to jest bardzo wazne bo w tamtym malzenstwie to sie pogubilismy totalnie no i nie wyszlo ehhhh pewnie tez odzi choroba te wieczne szpitale i wogole daly nam popalic to byl ciezki czas dla nas i znalazl sobie pocieszenie gdzie indziej ja bylam zbyt zajeta odzia ( jak to mowil moj eks ) no coz samo zycie a no to juz prawie wszystko o mnie wiecie haha 🤪 🤪

co do hemoroidow to mialam i po pierwszej ciazy i teraz tez masakra i zima jak zmarzl mi tylek to tez sie pojawialy 😞

ruda rybko ty to dopiero jestes odwazna 🤪 🤪 hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeny dziewczyny , to ja myslalam ze zwariowalam jak wzielam z mezem slub cywilny po kryjomu przed calym swiatem i zaczelismy starania o dzidzie zaledwie po 6 miesiacach znajomosci! hehe Widac w nas wszystkich jest troche szalenstwa 😉 Ale Ruda Rybko Ty to bijesz rekordy , ja bym sie bala , ze facet mnie gdzies sprzeda talibom , albo zabierze paszport i kaze robic w burdelu jakims masakra - tyle sie na swiecie dzieje. Jestescie dowodem na to , ze kto nie ryzykuje ten nie ma 😉 oli wspolczuje , ze Ci sie tak potoczylo , ale jestes dzielna! Wiele kobiet tkwi w takich zwiazkach ze wzgledu na dziecko przewaznie , a Ty rzucilas wszystkim kopnelas faceta w tylek i postanowilas dac sobie rade sama! Jestescie obie wyjatkowe kochane! Dla kazdej po oklasku , oczywiscie trzeba odczekac miedzy jednym a drugim te 6 godz. wiec jednej teraz a drugiej rano 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- jestes jak moja mama 🙂 Mój prawdziwy ojciec tez ja zdradzał a dodatkowo jeszcze chlał na umór i rzucał sie z łapami do mamy- ledwo sie urodziłam i mama odeszła od niego. To prawda, jak napisała jusmarkl, ze wiele kobiet tkwi w takich małżeństwach i najwazniejsze to znać swoją wartość i byc na tyle odważną żeby podjąc taką decyzję 🙂
Choroba Odetki i pobyty w szpitalu na pewno miały duzy wpływ na małżeństwo- nieraz sie widzi jak sypią sie związki wystawione na takie cięzkie próby- tak jak mówisz- ludzie gubią sie gdzies po drodze...

dziewczyny ja nie jestem odważna- Remik przyjechał na wakacje do Polski- przywiózł mi prezenty od mojej koleżanki i tak sie poznaliśmy- spotkaliśmy sie dwa razy i potem wyjechał. Nie widziałam go dwa miesiące, gadalismy tylko na skypie całymi nocami az w końcu zaproponował wyjazd do niego. Okazało sie ze mamy wspólnych znajomych których wypytałam o niego. Potem przysłał mi bilet do Irlandii, poznalam jego siostrę wiec co mi mogło grozic skoro jego rodzina pomagała mi wyjechac??
Smiejemy sie tylko strasznie ze jak kiedykolwiek dziecko sie nas spyta po jakim czasie zaczeliśmy sypiać ze soba to powiemy ze po 2 dniach znajomości!!!! To dopiero expres!! 😁

Ja tak samo nie żałuję jak oli- mam sie komu wypłakać i wiem ze nawet moje wrzaski i krzyki (bo ja nerwowa jestem) nie sa w stanie wyprowadzic go z równowagi. Naprawde lepszego partnera nie mogłam sobie wymarzyć a wierzcie mi, myslałam już ze 30-tka stuknie mi w samotności (mam 28).

jusmarkl- Ty dostajesz oklask ode mnie za ten ślub po kryjomu!!! 🤪 Jak zareagowały Wasze rodziny?? To dopiero musiał byc szok!


dziewczyny!!! przypomniało mi sie ze na hemoroidy sa bardzo dobre tabletki- Detralex- dostepne w Polsce bez recepty. Niestety sa dosyc drogie i nie mozna ich brac w ciazy ani w czasie karmienia. Ja teraz jade do Polski i kupie dwa opakowania bo ja od zawsze mam problemy z popekanymi naczynkami a teraz doszły jeszcze hemoroidy 😞 Pani farmaceutka- znajoma mojej mamy- powiedziała ze jej stan sie bardzo poprawił po tych tabletkach jesli chodzi o hemoroidy i żylaki na nogach. Nie trzeba ich brac cały czas tylko jedno lub dwa opakowania.

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To rzeczywiscie inna sytuacja juz Ruda Rybko , skoro gadaliscie 2 mies. na skypie no i to znajomy Twojej kolezanki , a dodatkowo poznalas jego rodzine , to bardziej bezpieczne 🙂 Ale i tak szalone ... no ale kto powiedzial , ze milosc nie jest szalona? hehe ,,, to tylko swiadczy o tym , ze to bylo z pewnoscia przeznaczenie 🙂
Dzieki za oklask :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki ode mnie tez dostajesz oklask za tajemniczy slub jak to super brzmi 🤪 🤪 bomba 🙂

ruda rybko ja po 1 mc znajomosci z michem juz razem mieszkalismy haha mial mi wynajac pokoj bo musialam sie wyprowadzic z mieszkanie ktore wynajmowalam ale nie zdazyl haha bo i tak mowi ze przychodzil do mnie do pracy codziennie zeby ze mna pogadac bo tak mu sie podobalam hiohihi :laugh: a teraz jestesmy ponad dwa lata razem i juz toske mamy hihihi

ruda rybko wspolczuje twojej mamie 😞 tego co musiala przejsc , ja na dzien dzisiejszy mam dobry kontakt z dawidem ( bylym mezem ) ale on mieszka w coventry wiec odzia do niego lata albo on tutaj przylatuje i zabiera ja do siebie teraz wlasnie tez jest u niego takze o tyle dobrze ze ona na tym nie ucierpiala ma tate i mame i wujka-tate bo tak mowi haha ( ze wujak to jak tata ) i ja tez moge z dawidem dogadac sie w kazdej kwesti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂

ciekawe jak tam Tusieńka24??

oli- mój prawdziwy ojciec nawet nie wie ze został dziadkiem bo widział mnie tylko jak miałam 1,5 tygodnia a potem to juz był całkowicie zalany jak przypadkowo mnie widział pod szkołą podstawową gdzie chodziłam. Dobrze że Odzia ma dobry kontakt z tatą. Ja nie mam dobrego zdania o nim wiec dobrze że Wy sie staracie oboje żeby u Was tak nie było.
A co do ojczyma- ja nazywałam go "zabawkowym tatą" bo jak byłam mała to myslałam ze skoro jest prawdziwy tata to może i być "zabawkowy" czyli taki nieprawdziwy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl- a miałam sie Ciebie spytac juz jakiś czas temu- jak to sie stało że wybraliście dla synka imię Kevin?? Ja myślałam że Twój mąz to nie Polak i z tego względu. To chyba dośc rzadkie imię wybierane przez Polaków. Rodzina nie marudziła ze wzgledu na imię??
U nas teściowa strasznie się myli cały czas a na dodatek zdrabnia imię Bianki i mówi do niej "Biania"- nie podoba mi sie! raz powiedziała do niej "Magdusia" 🤪

W ogóle nasze majowe dzieciaczki mają takie ładne imiona- Hania, Lenka, Tosia, Kevin, Franiu, Nastka, Julka... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli naprawde duzo przeszlas, zdrada to najgorsze co moze byc 😞 ale super ze mialas odwage rzucic wszystko i zaczac od nowa, oplacalo sie 🙂

ja znalam sie z mezem niecale 4 miesiace i sie okazalo ze jestem w ciazy, ale rodzinka wtedy byla w szoku ze tak krotko i dzidzia bedzie :laugh: a mam brata co chodzi z dziewczyna juz 7 lat i dopiero planuja slub. Wiec wszyscy byli zdziwieni ze nikogo nie mialam az tu nagle tak szybko wszystko sie zmienilo... U nas bylo szybko bo jak tylko go zobaczylam to wiedzialam ze to moja druga polowka 🙂
Poznalam sie z mezem na czacie w swieta wielkanocne, nudzilam sie i jakos wpadlismy na siebie (wtedy pierwszy raz weszlam na czat od 5 lat) po tygodniu spotkalismy sie no i zostalismy para 🙂 teraz juz jestesmy 15 miesiecy razem, pol roku po slubie cywilnym a ślub koscielny
bedzie we wrzesniu...

jusmarkl, oli i ruda rybka ode mnie tez dostaniecie po oklasku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj sorki Ruda Rybko , ze nie odpowiedzialam - jesli chodzi o ten slub cywilny po kryjomu , to moj ojciec przestal sie do mnie odzywac , mial do mnie wielki zal jako ze jestem jego pierworodna to liczyl , ze on mi wyprawi slub i przez to sie obrazil. Po pol roku mu przeszlo , przyjechal do polski i powiedzial , ze bardzo chcial mi wyprawic slub , wiec oboje z mezem zdecydowalismy sie pobrac w kosciele i w koncu moj tata mogl wszystko zorganizowac slub i weselicho 🙂 No i jeszcze babcia miala zal , ze jej nie zaprosilam na ten cywilny , ale pozniej wszystkim przeszlo.
Co do imienia mojego synka , to szukalam miedzy polskimi imionami i nic mi nie prezypadlo do gustu , wszystkie takie pospolite i oklepane. Weszlam wiec na angielska strone imion i wyszukalam 11 pozycji , ktore mi sie podobaly , pozniej z mezem usiedlismy przy liscie i eliminowalismy mniej ladne i wybralismy Kevin 🙂 Rodzina u mnie wogule nie ingeruje w takie sprawy jak wybor imienia dla dziecka , po prostu przyjmuja to co jest , w koncu to nalezy do nas rodzicow. Pozniej pomyslalam , ze skoro mieszkamy w tej Hiszpanii to nawet lepiej imie zagraniczne takie , ktore jest znane i w Polsce i w Hiszpanii , bo ja jak hgdzies podaje swoje dane to musze literowac imie , bo nie wiedza o co chodzi :/ Strasznie to denerwujace. No i bynajmnie synek nie bedzie mial tego klopotu gdyby co. A corcia tez musi zaznaczac , ze jej imie pisze sie przez "K" , bo wszyscy pisza tutaj przez "C".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze wszystkie majowe mamuski to niezle artystki 🤪

jusmaarki moja odzie tez musi wszystkim tlumaczyc ze pisze sie przez dwa t hihi i maleo tego malo kto wie ze to imie to ksiezniczki z jeziora labedziego taki znany balet i wszyscy pytaja skad ja to wymyslilam

beti to nie jest takie naj gorsze napewno ciezko jest przelknac cos takiego ale jeszcze trudniej przyznac sie do tego ze sie nawalilo w zyciu ze cos nie wyszlo i ja tez sie do tego przyczynilam dlugo by opowiadac to wszystko ale facetowi trzeba tez poswiecic czas okazac troche zainteresowania i wogole dzis jestem o tyle madrzejsza ze zdaje sobie z tego sprawe 🙂

powiem wam dziewczyny ze wogole tamten rok byl dla mnie straszny rozwod zaraz po rozwodzie wyszla choroba mojego brata ( jedynego jakiego mialam ) i 3 mc pozniej zmarl ciezko bylo mi sie dzwignac kolejnego faceta bardzo waznego w swoim zyciu stracila , to pracowalam od 6 rano do 22 non stop odzia w przedszkolu potem z opiekunka a ja sie zapracowywalam zeby nie myslec wychudlam na totalny wior ach mowie wam naprawde dlugo bym mogla opowiadac a w dodatku dzis mam 26 lat dopiero a zdarzylam przejsc tyle co nie jeden czlowiek przez cale zycie nie doswiadczyl , ale wszystko co sie wydarzylo w moim zyciu ma ogromny wplyw na mnie na moje zachowanie i na moja rodzinke ( dzieci i micha ) ciagle sie boje ze znowu kogos strace i michu na tym czesto cierpi bo kloce sie z nim i wogole wszystkiego mu zabraniam co jest czasami uciazliwe dla niego oczywiscie
znowu sie rozpisalam, 🙂 ruda rybko teraz dla ciebie oklask 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny dzieki za oklaski 🙂 takie jestesmy rozrzutne w oklaskach jak dziewczyny z czerwca- one maja nawet po kilkaset oklaskow 🤪 🤪

beti22- serio poznałaś męża na czacie?? ja poznalam swojego drugiego chłopaka na czacie ale nie wyszlo bo zazdrośnik był taki że musiałam sie spowiadac ze wszystkiego :/

beti22- to już ślub niedługo!!! 🙂 macie wszystko przygotowane?? ha ha razem z oli bedziecie panny młode 😁

jusmarkl ja widze ze my to wszystkie nie chcialysmy imion pospolitych i oklepanych hi hi hi, mi sie Kevin podoba i fajnie ze nikt Wam nie robi wyrzutow z powodu imienia. A co do slubu to tez przeszlas swoje z ojcem ale dobrze ze wszystko wrocilo do normy. Ja z ojczymem mialam straszne przejscia- potrafilismy nie odzywac sie czasami po pol roku- mama dostawala szalu jak nie podchodzilismy do siebie nawet na swieta bozego narodzenia. Teraz juz jest lepiej, moze dlatego ze mieszkam daleko i nie zdazymy sie pożrec jak przyjezdzam do Polski 😉

oli- no to mialas przejscia ale masz racje- wina zawsze lezy po dwoch stronach w zwiazku, masz zdrowe podejscie do wszystkiego skoro sie przyznajesz do tego. Ja tam sadze ze Twoje zabranianie wszystkiego Michalowi jest uciazliwe takze dla Ciebie bo zdajesz sobie sprawe ze tak byc nie powinno a mimo wszystko trudno Ci tak nie robic.
Ja mam tez mnostwo wad- najgorsze u mnie ze uczuc nie umiem okazac jak nalezy- nawet w gestach. Remik za to jest bardzo uczuciowy facet i bardzo trudno mi sie przelamac zeby byc taka jak on. Boje sie ze to sie odbije na Biance, ze przekaze jej ta moja oziębłość i ona tez taka będzie 😞

Dobranoc dziewczyny- ide zmyc maseczke z twarzy bo straszę domowników :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...