Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂
150zł to niedużo 🙂 u nas w prywatnej klinice we wrocławiu jest cennik ze od 100 do 300zł a w tym jest badanie tego pieprzyka czy nie jest rakowy. Ale zrobiła mi sie jeszcze na stopie kurzajka i tez bym chciała ją usunąć- wyrosła mi na poczatku ciąży i nie mogłam nic z nia zrobic a teraz juz mogę wiec zrobie z nia porządek 😠
no, jusmarkl, ja tez mam pieprzyki które mi nie przeszkadzają ale ten na łopatce to często haczę stanikiem albo nawet sama sie zadrapię i boje sie sama sobie krzywde zrobic 🤨

Mojej Biance wszystko sie pokręciło- tak juz ładnie spala w nocy po 6 godzin a dzis budziła sie co 2-3 godziny, jeść nie chciała, marudziła ciągle za to teraz spi jak zabita a ja chciałam sobie z nia pogadać :P Zawsze około 11-12 jem śniadanie, kłade ja do leżaczka i gadamy ze sobą- tak się uśmieję z tego jej gaworzenia, taka juz jest kochana :laugh: Umówiłysmy sie ze jak juz bedzie siedziala to dam jej kubek mleka a ja wezmę kubek kawy i sobie tak poplotkujemy po babsku 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oli Tosia jest sliczniutka i jaka pulchniutka hihi kochana jest. Rosnie widac tez blyskawicznie.
Wiecie dzisiaj moj maz ogladal program strong menow i Kevinek lezal sobie w lezaczku i jak zauwazyl tv to tak go zaciekawilo , gadal do tego telewizora , machal nozkami i raczkami energicznie jakby chcial dopingowac hehe ,,, prawdziwy facet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To samo mi przyszło na myśl jak zobaczyłam Tosię! Że pulchniutka i ma takie słodkie poliki! 🙂 Tak patrzę na Wasze dzieci i własnie widać po nich że rosną bo jak się patrzy na własne to tego tak nie widać.

tak oli, widzisz, jusmarkl będzie oglądac z Kevinkiem strongmenów a my seriale w tv z naszymi córkami! 😁

Wczoraj byłam w szpitalu z Bianką bo zgłosiłam sie na ochotnika na dodatkowe badania w czasie ciąży i potem po porodzie. To taka jakaś ogolnoświatowa inicjatywa że z każdego kraju ileś tam kobiet badają i potem ma to pomóc z rozwiązywaniu kłopotów ciązowych i niemowlęcych. No wiec zadawali mi głupie pytania typu: czy moje dziecko wie że sie najadło, czy ja potrafie określic że moje dziecko sie najadło, czy spiewam dziecku podczas karmienia, czy trzymam dziecko w ramionach podczas karmienia (a można inaczej??)... A najlepsze jak sie mnie spytali czy Bianka dostaje juz jakies słoiczkowe potrawy typu Gerber, Hipp itd. Zdurniałam bo przeciez ona ma dopiero 2 miesiące!!!! Jak powiedziałam ze nie, ze pije tylko mleko plus herbatki to z kolei oni sie zdziwili 😲
Biedna Mała tak krzyczała jak wsadzili ja do takiej maszyny co skanowała jej procent tłuszczu w organizmie itd. Tak sie zdenerwowała że zsikała im sie do środka 😎 🤪 :laugh: :laugh: :laugh:
Zważyli ja przy mnie i zmartwiłam sie troche bo waży tylko 5kg a byłam przekonana ze juz o wiele wiecej. Widocznie tempo wzrostu troszke zmalało bo ostatnio wazyła niecałe 4,9 a teraz dopiero 5kg. No ale pocieszyli mnie ze prawidłowo przybiera na wadze (ok.150g tygodniowo) wiec chyba jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ta twoja corcia Oli to bardzo do ciebie podobna,Hm?(Pamietam cie ze zdjecia).Moja julka wzay juz 6,3 kg.Czesem sobie mysle ze za szybko przybiera na wadze (ok.250-300g tygodniowo).wazymy ja co tydzien w poradni i polozne mnie sie caly czas pytaja jak ja karmie.Jak mowie ze tylko piersia to sie dziwia?A oto moj grubasek [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/d.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ale twoja Bianka ma duzo wloskow!!!Sliczniutka!Wiecie co moze nie jestem w temacie,moze juz o tym pisalyscie ale zastanawialam sie czy macie profil na naszej Klasie,bardzo chetnie poogladalabym wasze Skarby.Jak zostalam mamusia ciesze sie nie tylko wlasna dzidzia ale uwielbiam patrzec na szczescie innych mlodych mamausiek i ich dzidzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia24 slodziutka jest Twoja coreczka , eh jakie te dzidzie kochane wszystkie. Tak wymienialysmy sie linkami do nk i do albumow internetowych.
To moja nk: http://nasza-klasa.pl/profile/2932577
a to album: http://picasaweb.google.com/jusmarkl
Czekam na Twoj link 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patrysia to tez taka okraglutka twoja niunia 🙂

jusmarki bylam u ciebie w albumie i kevinek tez ma fajne pultaski i wogole jak on urosl szok 🙂

a mam pytanie czy wy jeszcze w gondolach wozicie ?? bo ja wczoraj jak jechalam na zakupy wzielam spacerowke ale na lezaco tosia w nie jezdzila i chyba jej sie podobalo bo wszystko widziala 🙂

jusmarki bylam tez u ciebie na naszej klasie ale nie masz udostepnionego albumu bylam z profilu mojej mamy ( jola kempinska ) mozesz tam wejsc bo tam tez sa moje i moich dzieci zdjecia i moi znajomi tam wchodza 🙂 bo ja swojego nie posiadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia24- dawno Cie nie było- rany, Wasze dzieciaczki juz takie duze i mają grubo ponad 2 miesiące a Bianka jeszcze nawet pełnych dwóch nie ma! Ale jeszcze troche i nie bedzie żadnej różnicy miedzy nimi.

Julka jest śliczna 🙂 Wejde na Wasze profile n-k z profilu mojego męża bo ja tez nie mam swojego.

oli- Bianka od około dwóch, trzech tygodni wyje jak tylko wsadzimy ja do gondoli bo nic nie widzi- nie da rady jej uspokoic nawet smoczkiem! Ale to moja wina bo często zakładałam fotelik samochodowy na wyjścia na miasto bo wracałam najczęściej samochodem z mężem i ona juz tak sie do niego przyzwyczaiła ze jest ryk jak położymy ja w gondoli. Wyszło na to że niewiele jej używaliśmy 😞

To mój link- http://picasaweb.google.com/idziorki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka- fajnie znać kogoś kto tu już urodził 🙂 Szczerze to niezbyt jestem zadowolona z tutejszej opieki bo jej nie ma?? Dobrze że jadę do Polski niedługo, może wreszcie czegoś konkretnego się dowiem. A w ogóle to jak Tobie się rodziło tutaj? Zadowolona byłaś? I takie jedno moje pytanie. Nie wiesz czy to prawda ze ciężarna ma opiekę w każdym kraju Unii? To znaczy czy jak pojadę do Polski to do szpitala będę mogła pójść i za to nie płacić? Tak teoretycznie się pytam ale to ważne dla mnie. Pozdrawiam serdecznie, a Twoja córcia jest urocza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia24 super masz zdjecia. A jaka z Ciebie ladna dziewczyna...
Moj synek jeszcze sie miesci w gondoli , uzywam fotelika tylko jak jade na zakupy poza miasto a tak to staram sie go wozic w gondoli , bo nie moge patrzec jak dziecko spi tak na pol siedzaco. Zdrowiej na plasko. No ale widze juz , ze nie dlugo bedzie do niej za dlugi.
justyna_malutka ciezarna ma opieke w kazdym kraju bezplatnie tylko jesli wizyta jest konieczna i moze zagrazac zdrowiu Twojemu lub dziecku , no i porod tez jest w kazdym kraju bezplatny obowiazkowo. Wizyta , ktora ty chcesz tak dla siebie , dla sprawdzenie to juz jest platna jesli nie masz w kraju ubezpieczenia. Dawno wyjechalas z kraju?? Bo ja wyjechalam 4 lata temu , a nadal w polsce jak jestem ide do lekarza na moja dyskietke z nfz i nie ma problemu. Nie wiem czy dlatego , ze nikt sie nie dopatrzyl czy jak.
oli swietne zdjecia u Twojej mamy , i widzialam , ze ona ma zdjecia ze znanymi aktorami - zapomnialam jak sie nazywa i pierwsza moja mysl to "o Bula" z Graczykow hihi. Corcie masz przesliczna Odetke , a Tosia tez jest cudowna i widac , ze obie do mamusi podobne.
Dziewczyny ja mam kryzys z laktacja i nie wiem czy to ten przejsciowy czy to juz koniec. Jakies 4 dni temu bylam nad morzem i wtedy moj synek przez jakies 6 godzin nie dostawal piersi tylko butelke , dlatego , ze ja sie kapalam w morzu i nie chcialam mu dawac takich slonych piersi. Na drugi dzien sie zaczelo. Maly doil i doil , jedno karmienie trwalo 2-3 godziny az w koncu usypial ze zmeczenia lecz po 10 minutach sie budzil z placzem i wpychajac obie piastki do buzi jakby byl strasznie glodny i znowu przykladalam do piersi ale on po jakims czasie dojenia zaczynal sie denerwowac. Sprawdzalam - mam pokarm , ale chyba najwyrazniej strasznie slaby skoro dziecko sie tym najesc nie moze. Po wielugodzinnych walkach z piersia w koncu podawalam butelke i maly wypijal wszystko jednym tchem , wiec bez dwoch zdan nie moze sie najesc moim. Tak bardzo chcialam karmic ... jest jakis sposob , by mleko bylo bardziej wartosciowe i syte?? Poza tym , ze sie trzeba odzywiac , bo to od 3 dni jem jak szalona byle jak najlepiej i nic to nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
jejku jak gorąco dzisiaj, przyjechaliśmy do Wrocławia na weekend i jest 33 stopnie w cieniu, tak obiecywaliśmy sobie że tym razem coś zwiedzimy, ale przy takim upale nie ruszamy się z dziećmi z domku.

jusmarkl jeśli chodzi o pokarm to nie o jedzenie Twoje ale bardziej o picie wtedy będziesz miała pokarmu więcej .... pij przynajmniej 2,5l wody dziennie, ja jak wypiję więcej to piersi mam przepełnione wtedy, a jego jakość unormuje się sama jak dietę masz odpowiednią.

Franek dzisiaj marudzi, ale pewnie jemu też jest gorąco.

Ruda Rybko tak 3 śmietany i wcale nie będzie za dużo tylko duża blacha do tego placka, wczoraj zrobiłam właśnie też u wujków i dalej rozprzestrzeniam przepis w świecie :-) odezwę się jak wrócimy do domku papatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl ja słyszałam ze nie ma niewartościowego pokarmu- moze po prostu kevin przechodzi taki okres ze naraz chce wiecej, moze jakis skok rozwojowy albo coś?? Walcz o laktację jak lwica (he he)- walcz za mnie bo ja szybko sie poddałam 😞

z ta opieką cieżąrnych to ja nie wiem jak jest- na pewno w przypadku gdy sie cos dzieje to musza przyjąć ale na wiecej bym nie liczyła bo jak ludzi z nożami w plecach przyjąc nie chcą to co tu liczyc na opieke nad cieżarną. Jak ja wyjeżdzałam do Polski to tez robiłam dodatkowe badania ale wszystko prywatnie. Justyna- musiałabys miec europejską karte zdrowia czy cos takiego zeby chyba miec wizyty za darmo.
Napiszę Ci na Waszym watku jak to jest dokładnie z rodzeniem w Corku bo teraz musze lecieć. Cycki mi urosły w ciazy, teraz sflaczały i nie mam ani jednego dobrego stanika wiec jedziemy do debenhamsa na wyprzedaż 😁:laugh: Pogoda jest wysmienita- tylko sie powiesić przez ten deszcz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko a ja czytalam , ze wlasnie mozna miec slabe mleko , znaczy za malo tluste i dziecko ciagle bedzie glodne. Przystawiam go do piersi jak najczesciej , mam nadzieje , ze sie poprawi i bede mogla nadal go karmic.
Krocia1985 sliczne zdjecia , nie umialam sie zdecydowac do kogo podobna Twoja corcia , ale chyba ma po trochu z Was obojga.
Ruda Rybko europejska karta zdrowia nie wystarczy , ja sie tutaj dowiadywalam i sie okazuje , ze ta karta jest tylko w razie naglego przypadkum , ze jak na przyklad w obcym kraju cos ci sie stanie to na te karte przyjma cie bezplatnie . Bo jakbys przykladowo gdzies na wczasach zlamala noge , to musialabys za to placic , a ta karta europejska jest wlasnie na takie nagle przypadki. I ona nie przysluguje na zwykle wizyty kontrolne czy nawet na przeziebienie.
asiula_c ja wypijam jakies 4 litry dziennie , u nas temperatury dochdza do 40 stopni i nie da sie nie pic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko obejrzalam twoj album Bianka jest poprostu rozkoszna 🙂 na tych zdjeciach lepiej widac, a z ciebie bardzo ładna kobieta wiec nie rozumiem skad tyle samokrytyki w tobie 🙂 czas to zmienic 🙂 zdjecia ze slubu super (szczegolnie to na koniu 🙂)
ja dodalam na naszej klasie ( na profilu mojej mamy ) kilka zdjec 🙂 dodam jeszcze jakies swoje zebyscie tez wiedzialy jak wygladam bo fajnie tak zobaczyc was ...........

jusmarki i patrysia u was tez bylam ale jusmarki u ciebie nie moglam wejsc do galerii , my w 3 jestesmy w jednym wieku na to wyglada 🙂 patrysia julka super na foteczkach na nk i fajnie ze znow jestes z nami 🙂

ale sie rozpisalam

wiecie nie chce zapeszac ale moja toska to istny aniol ona spi je gada smieje sie i moze placze z raz dziennie jak zbyt dlugo musi czekac na butelke z mlekiem az czasami sie zastanawiam czy to normalne bo ja wogole nie czuje ze mam niemowlaka w domu zadnego bujania rykow noszenia itd gadamy sobie spiewamy lezymy szok normalnie mowie wam, wystarczy tylko zeby nie byla sama jak ja w kuchni to ona tez itd kochany aniolek 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny objerzałam Wasze albumy- rany, chciałabym sie z Wami spotkać chociaz raz, byłoby fajnie na zywo pogadać 🙂

oli- masz przebojową mamę!! co za zdjęcia pełne życia i jakie opisy- niekóre takie az wzruszające o Tobie i wnuczkach 🙂 Duża dziewczynka z Odetki 🤪

Krocia- Twoja Julka robi takie słodkiego dziubala prawie na każdym zdjęciu! 😁 I jak patrzy 😁

Patrysia- slicznie Twoja Julka wygląda- powiedz gdzie kupujesz te opaski na głowę?? Ja ich wszedzie szukam tutaj w Irlandii bo sa dobre na wiatry i nie moge znaleźć. Siostra męża kupiła trzy w Polsce ale sa za duze i Bianka strasznie krzyczy jak jej spadają na oczy.

jusmarkl- Twoja Klaudia to prawdziwa modelka- co zdjęcie to śliczniejsza 🙂 A kevin to zdaje się jeden z dwóch panów w naszej paczce- Franiu i on będą mieli wzięcie wśród naszych panienek

Dziewczyny dzieki za miłe słowa ale jakas specjalnie piękna to ja nie jestem:laugh: W czasie sesji ślubnej każdy wygląda niesamowicie. Wam tez nic nie brakuje- uśmiechnięte i w ogóle 🙂


asiula_c- dzieki za odpowiedź- jutro dokupie smietany i do dzieła!!!!

a ja wróciłam ze sklepu szczęsliwa- nie ma to jak dobrze dobrany stanik. Normalnie mówie Wam ze szału dostaje z tymi moimi cyckami- chetnie oddam ich troche jeżeli któras chce bo ja mam za duże 😞 😞 😞

dobranoc i do jutra 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko moja mama to idzie przez ycie przebojem z jednej strony to fajne z drugiej ja musze byc bardziej odpowiedzialna bo ona nigdy specjalnie nie byla ale jest kochana i nas kocha a to wazne 🙂

jusmarki to w albumie bylam ruda rybka ma racje klaudia jak modelka a kevinka wydaje sie byc bardzo grzeczny 🙂 na zdjeciach zawsze zadowolony albo zaciekawiony ?? tak wyglada 🙂

ruda rybko ja chetnie od ciebie wezme kawalek cycusia haha :laugh: bo moje sie skurczyly i tez ostatnio kupowalam staniki ale dobry stanik jest tu bardzo drogi 😞 pewnie jak wszedzie

piszesz ze odzia duza dziewczynka , ona ma juz 7 lat 🙂 i ma po kim tata odzi ma 197 cm haha :laugh: ja mu pod pache wchodze bo ja mam 158 :laugh: :laugh: ale zawsze bezpiecznie sie czulam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochane 🙂

My wczoraj wrocilismy z PL. Szkoda ze tak szybko minely te 2 tyg. 😞 Tak ciezko bylo mi wyjechac z tamtad 😞 Moja Mama tak plakała, a ja razem z Nią.
Ale tak ogolnie to te 2 tyg byly super 🙂 Ochrzcilismy Lenke, troche wypoczelismy, a teraz powrot do rzeczywistosci. :P

Patrysia24-Sliczna ta Twoja corcia i Z Ciebie tez fajna dziewczyna. 🙂
Dokladnie tak jak mowi Ruda Rybka, ze fajnie byloby sie spotkac, ale niestety chyba nie ma takiej mozliwosci, bo sporo z Nas jest za granicą.
Oli-Toska jaka fajniutka. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Tusienka spowrotem w naszych skromnych progach 😁 NAwet mi nie mów że Twoja mama płakała bo mnie czeka to samo.
A jak sie mamie podobała Lenka? Pewnie była zachwycona 😁
Wrzuc jakies zdjęcie z chrzcin i napisz czy Lenka była grzeczna w czasie uroczystości.

oli- kupiłam wczoraj jeden stanik z Triumpha- kosztuje u nas 40 euro wiec tez bardzo duzo 😞 Ale jest tak dopasowany ze moje piersi sa baaaaardzo zadowolone. Ile w Polsce kosztuje taki stanik z Triumpha? Ponad 100zł?

Wyobraźcie sobie ze jestem 2 miesiące po porodzie a ostatnio patrze na swój brzuch a tam rozstępy!! 😠 Ludzie, przez całą ciąże nie miałam ani jednego rozstępu na brzuchu a one teraz wyskakują! To juz teraz moge powiedziec ze rozstepy mam wszedzie- przy drugim dziecku będe pocięta jak nożem 🤔

no, jusmarkl, ja wymiękłam przy tym zdjęciu Klaudii jak siedzi w tej spódnicy z frędzelkami i wysokich butkach (na naszej-klasie)- śliczna dziewczynka

oli- Twoja Odzia będzie pewnie tez wysoka. Wróciła juz z wakacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...