Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jusmarkl napisał:
Nie mozna powiedziec , ze jak wypadaja wlosy to juz tak bedzie beti22 , cos ta fryzjerka jakas nie teges.... sa rozne preparaty zwalczajace ten problem. Nafta kosmetyczna jest bardzo dobra. Ja kupuje maseczke do wlosow TRESemme - jest bardzo dobra.


mi tak wlasnie powiedziala ze na poczatku ciazy gestnieja wlosy a po porodzie wypadaja i to jest normalnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ufff,...Julka zasnela dalam mi wlasnie godzinny koncert 🤪
jusmarkl ja uzywam duzo rzeczy z Tommee Tippee ,laktator,butelki ze smoczkami antykolkowymi,szczotke do butelek,strylizator nawet nianie:P .Uwazam ze to bardzo dobra firma,lepsza niz Avent i w Londynie bardzo znana.Jedynie co to nie bylam do konca zadowolona za smoczkow,kupilam 2 "soft" tzn.z guma do okola a nie plastik, ale one byly baz uchwytu i jak Julka brala je do buzi to widzialam jej dziaselka 🤪 i widok byl dziwny,inne ktore kupilismy z tej firmy byly sliczne ale jakos smiesznie duze,moze na pozniej.I nie uzywam tych smoczkow,uzywam narazie z Avent (0-3 mc)
Ja kiedys uzywalam kosmetykow z Tresemme dla wlosow blond,teraz uzywam John Frieda do blondu,sa troche drogie ale mi sie wlosny wzmocnily.Ale przyczyny wypadania wlosow moga byc bardzo różne,moga byc fizjologiczne, związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, oraz chorobowe, wymagające leczenia Do zmian fizjologicznych należy np. utrata włosów po porodzie. Wtedy można stracić nawet do 50% włosów. Dzieje się tak głównie dlatego, że podczas ciąży hormony hamują ich wypadanie, więc na głowie są nowe włosy oraz te, które normalnie już dawno by wypadły. Po porodzie zmienia się poziom hormonów i jednocześnie wypada wiele włosow.Wiec nie ma sie co od razu tak bardzo przejmowac.
A co do tej gabki jest swietna,mialam ja mam zdjecie na NK,jak julka sie kapie,bardzo pomogla mi na poczatku,ale ktoregos razu Julka strzelila kupa do wnienki i nawet sie jej doprac nie dalo:laugh: Ja tez Cie moge Kupic u nas kosztuje £7,wiec jeszcze taniej niz w Polsce.Z przesylka wyszlo by £10,wiec to w sumie 50 zlotych.
O jeju ale sie rozpisalam...dobra spadam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki oli i Patrysia24 za propozycje zakupu , zastanowie sie jeszcze , bo moze sie zdecyduje na te prodykty TT od tego sprzedawcy , butelki do mnie przemawiaja , tym bardziej smoczek(bardziej przypominajacego piers nie widzialam) , no i przy okazji dokupilabym tez u niego kosmetyki bambino , bo uwielbiam ich zapach i sa bardzo dobre.
Patrysia24 rzeczywiscie dziwnie wyglada ten smoczek , jakby dzidzia miala wylana sylikon na buzie. Ja widzialam na allegro u tego goscia wlasnie jedne i mi sie podobaly ze zdjecia : http://www.allegro.pl/item704795014_tommee_tippee_smoczek_pure_2_szt_6_18_m_promocja.html
Poza tym ciekawe tez sa z tej firmy te z kubusiem puchatkiem np itd.
Patrysia24 a uzywasz moze tego termoopakowania z TT ?? Ja mam styropianowe , ale nie trzyma i zastanawiam sie jak by to trzymalo.
Z produktow TRESemme uzywam tych przeznaczonych do wlosow zniszczonych suchych i laliwych.
Aha i oli Ty piszesz , ze ta gabka u Ciebie kosztuje ponad 50 zl , a ten gosciu na allegro ma za 16 zl
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=703729019
Wyprubowalam taka gabke juz przy corci i to naprawde fajna i przydata rzecz. Kiedy juz dzidzia sama siedzi twardo , to w wannie sie bawi i ma miekko pod pupcia nie ma mowy o poslizgnieciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny. 🙂

Co do firmy TT to sie nie wypowiadam, bo nigdy nie uzywalam. Smoczek do buzi mam dla Lenki z aventu i jest dla niej ok., wiadomo kazdemy dziecku inny pasuje, a do butelki mam z canpola, wyprobowalam prawie wszystkie i ten jakos jej najlepiej pasowal.
Jak pracowalam w sklepie z artykulami dzieciecymi to ludzie sporo rzeczy kupywali z TT, ale z innych tez, najbardziej schodzily z aventu, TT, canpola i NUKa.
A ta gabke uzywam dla Lenki od urodzenia, jest bardzo praktyczna, tylko z czasem sie drze od wykrecania wody, ale wlasnie w sklepie, w ktorym pracowalam kosztuje ok 16 zl duza, a mniejsza chyba 14zl, takze droga nie jest.

Mi tez wlosy wychodza garsciami, tymbardziej ze ja prostuje i farbowalam sporo razy, ale teraz pozsotane przy blond pasemkach. I tez musze cos sobie kupic na wypadajace wlosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zle mnie zrozumialyscie , palak do wozka o ktory pytala jusmarki kosztowal 59,99 zl jest z canpola a gabka nie mam pojecia ( napisalam tylko ze moge jej kupic te dwie rzeczy i wyslac 🙂 , nie zrozumialysmy sie ) co do gabki mam nadzieje ze nie poczujecie sie urazone ,ale je powinno sie bardzo czesto wymieniac lekarze tego nie polecaja mowia ze to skopowisko bakterii , chirurg odzi mi powiedzial jak mialam ja ze soba w szpitalu i polecil inne rzeczy do kapania pokaze wam link ja mam to dla tosi jest to lezaczek do kapania , ale mozna go wykorzystac tez w inny sposob bo jest z siatki mozna go wziasc na plaze i dziecko sie nie poci wszystko sciaga sie do prania ja mialam go teraz ze soba jak wyjerzdzalismy bardzo wygodny sluzyl i do kapania i jako lezaczek 🙂

http://www.summerinfant.com/categories_products_view/65/Mother-s-Touch-%AE-Large-Comfort-Bather.html

jest pokazane nawet jak sie sklada naprawde fajna rzecz , mi ja przywiozl znajomy bo w polsce tego nie spotkalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zreszta tosia w nim siedzi na tym zdjeciu , jak wejdziecie na moj profil to wyrazniej widac 🙂 bo w domu jak jest upal na dworze to ja w tym sadzamy bo sie nie poca jej plecki bo ta siatka przepuszcza powietrze i ma 2 regulowane pozycje pol lezaca i siedzaca 🙂 a to co ma pod glowka to jest na rzep i sciagam to do kapieli a jak tak sobie lezy to glowka sie nie kiwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Wam

jusmarkl- ja mówiłam tylko o tresemme dla blond włosów bo tylko takich używam i jestem zadowolona a reszty nie miałam

Ja kupiłam smoczki i butelki z TT dla Małej i porażka na całego!! Byłam taka wściekła na te durnowate butelki ze szok! Co z tego ze smoczek przypomina cycka jak mleko jakoś źle do niego spływało a jak Mała jadła jeszcze po 30 lub 60 ml mleka sztucznego to żeby smoczek był prawidłowo wypełniony mlekiem to musiałam trzymać butelke na pionowo i zatykałam nos Biance, Mała sie krztusiła, prychała i dlatego poszliśmy kupić NUK-i. Niestety NUK nam dziwnie zaśmierdły mimo że myte po każdym użyciu i sterylizowane wiec kupilismy ostatnio Aventy i sa bardzo dobre pod każdym względem.
Smoczki z TT kupiłam bo były ślicznie różowe ale bez uchwytów tez jakies dziwne- zobaczyłam to dopiero jak kupiłam 🙃 Mała dalej ciumka tylko NUK-i i jest zadowolona.

Ja tez używam gąbki do kąpania bo jest wygodniej Bianke położyć tak do wanienki 🙂 W tesco to zaledwie 8 euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda rybko zgadazm sie z Toba w 100 procentach co do smoczkow z TT,ja tez kupilam oprocz tych "soft" takie rozowe bez uchwytow z takim sliczny kolkiem ktore blyszczy sie i kolorowo mieni,chyba te same co ty,i totalna porazka!!!Smoczek na pol buzi dziecka! 🤪 Ale co do butelek jestem zadowolona,te smoczki z tych butelek sa cholernie miekkie,ja probowalam sie z tego napic i nie potrafilam ani kropelki ale Julka swietnie sobie radzi,moze dlatego ze tylko cyckiem karmiona,a cycek jeszcze 10 razy gorszy do wciagniecia!!!:laugh: Ale napewno masz lepsze porownanie bo uzywasz butelki caly czas i musi ona byc dobra. 😉
Oli masz racje ze gabki moga byc zbiorowiskiem bakteri,ale ja ja co 2-3 kapania pralam w pralce bo jak uzywam Oilatum to ta gabka byla tlusta.Te lezaczki to super sprawa ale u nas one byly tylko w zestawach z takimi plytkimi wanienkami,a ja chcialam normalna wanienke(do ktorej Julka juz jest prawia za duza)
Zmykam dziewczynki spac,dam jeszcze Rudej Rybce oklaskunia i spaadam.Wiecie co ja chcac nadrobic straty daje Wam po 3 okaski dziennie i dziekuje rowniez Wam za oklaski dla mnie.Czasem jak nie mam czasu to tylko szybko sie zaloguje,poczytam co napisalyscie nowego i dam oklaska!Jutro mnie moze nie bedzie bo moje Kochanie ma wolne ale bede za Wami tesknic:P
No to tyle,papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia dokładnie te same smoczki kupilam i tak sie nimi podniecałam- jeszcze mi mama mówiła- tak, weź je bo ładne i w ogóle- ach, my głupie baby :P

Dzieki za oklaski- ja tez Ci daję za te smoczki (towarzystwo wzajemnej adoracji :P)
Miłego dnia wolnego 🙂

Dobranoc dziewczyny. My niedawno dopiero uśpilismy Bianke bo taki koncert dała jak prawdziwa diva operowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczyny. :laugh:
Dzisiaj stwierdziłam, że ostatnio jestem okropnie zmęczona. Jak mąż wróci z pracy to chcę go namówić byśmy na weekend pojechali nad morze. Niech weźmie urlop w piątek. Czuję, że muszę zmienić klimat, bo oszaleję. Do tego wszystkiego moja Julka obudziła się dzisiaj o 4:35 i już nie chciała spać. Zasnęła dopiero 20 minut temu. A wcześniej to sobie ze mną pogadać chciała. 🙂
Nad morze mam ok.230km więc pewnie mała da radę. Zresztą jak tylko włożymy ją do samochodu to od razu zasypia. NIe wiem co na to mój bartek. Mam nadzieję, że się zgodzi. Tylko potem będziemy musieli słuchać od teściów i od moich rodziców, że Julka jest jeszcze za mała itp.

Wy też czujecie się takie zmęczone czy tylko mnie to dopadło.

Wiecie, że mojej Julci w piątek ma urodzić się kuzynek :laugh: (syn mojego brata) :P

Tusienko miałaś rację, ten placek jest przepyszny. Dałam kawałek rodzicom i teściom. Teściowa pytała mojego męża czy robiłam sama czy kupiłam bo jest bardzo dobry :laugh: :P :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki 🙂

Krocia-Juleczka jest cudna. 🙂 :*:*
Bardzo fajnie, ze ciacho wszystkim smakowalo. 🙂

U Nas sa dni Randers, caly tydzien jakies festyny itd, bede miala gdzie chodzic z Lenka na spacerki. 😉
A na weekend chyba tez jedziemy nad morze, bo moj Maz teraz mial taka fuche w domku letniskowym nad morzem u takiego bardzo wporzadku pana, ktory zaproponowal ze powie Nam gdzie sa klucze od domku i mozemy sobie przyjechac nad morze na weekend. 🤪 Bo ma tam dwa takie domki i jeden moze urzyczyć. :P Bardzo sie ciesze, bo troche odpoczne od tej nudnej codziennosci tutaj. 🙂
Kiedys myslalam ze jak bedzie dziecko to wszystko sie zmieni, ze nie bede miala czasu na nic, ale tak nie jest i tak sa chwile ze mi sie nudzi, a w domu posprzatane, poprane i ugotowane. Jak ide z Lenka na spacer to juz nie wiem gdzie mam chodzic i ciagle chodze nad rzeke,bo jest tam ladnie, a tak to wszedzie jest daleko. ;/

Dziewczyny, a Wy co robicie calymi dniami? Dzieci i dom pochlaniaja Wam caly czas?

Dzis daje oklask dla Kroci, bo chyba Jej jeszcze nie dawalam. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia1985 ja juz bylam dwa razy nad morzem z dziecmi 🙂 Nie bylo problemu z malym , spal i jadl na przemian , na chwile maz go wzial do morza pomoczyc nozki , ale sie maly cieszyl niesamowicie 🙂 No i rewelacyjnie sie sprawdzil nowo zakupiony pol-namiot dla malego. Wcale nie bylo w srodku skwaru jak to tutaj ktoras pisala , bo nad morzem jest przeciez duzo wiatru i mial fajnie tam w srodku 🙂

Tusienko24 fajnie , ze macie te festyny , uwielbiam taki klimat w miastach 🙂 U nas dopiero we wrzesniu beda dwa tygodnie festynow , koncerty , odpusty , wesole miasteczko itd. Co do zapelniania dnia to powiem Ci , ze ja juz ze wzgledu na dwojke dzieci mam troszke zapierdzielu , bo starsza corcia ciagle cos chce lub potrzebuje , a synek tez nie jest z tych dzieci co same soba sie zajmuja i daje o sobie znac , sam polezy moze z 5 minut i zaczyna mu sie nudzic , ciagle trzeba sie nim zajmowac. Spi bardzo malo , jakos nie umi w dzien spac. No i jeszcze maz:/ tez zachowuje sie jak male dziecko , sam sobie jesc nie zrobi ... jak ja nie moge to bedzie lazil i marudzil , ze glodny. Poza tym wszystkim mam teraz gosci na wakacje - brata meza z narzeczona , wiec i im trzeba jakos czas zorganizowac. Jednak nie narzekam , wole miec zapelniony caly czas niz zastanawiac sie co z soba zrobic. No i jak ten czas szybciutko leciiiii - MOJ SYNEK MA DZISIAJ 3 MIESIACE 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl ja też używam butelek TT, mam też do nich takie pudełko plastikowe które można wkładać do mikrofali i sterylizować w nich butelki, mały od razu je polubił bo rzeczywiście podobne są do cyca, jednak smoczki są tragiczne z tej firmy, mały nie mógł ich złapać a jak już złapał to wypluwał, pani w sklepie powiedziała że one mogą być za ciężkie dla naszych maluchów, ale laktator też mam z tej firmy i uważam że lepszy niż z AVENTU :-)

Wczoraj nad jeziorem bardzo fajnie było, tylko mały trochę marudził, a moje siostry jeszcze bardziej bo mówią że przyzwyczaiłam go do noszenia pionowo i teraz mam problem :-) A od czego są ciotki ??? Chyba zapomniały jak to jest jak się ma malutkie dziecko, bo wszystkie już prawie dorosłe mają :-)

Nie tylko Ciebie Krocia, opieka nad dziećmi i praca w domu jest naprawdę wyczerpująca i ja też czasami padam z nóg, dlatego chociaż w niedzielę chcę odpocząć i często wyjeżdżamy nad jeziorko :-)

Oli zgadzam się z Tobą co do tych gąbek - to siedlisko bakterii, musiałybyście je sterylizować tak samo jak butelki żeby tam się nic nie zbierało, a przeważnie dzieciaczki kąpie sie codziennie :-) Ja małego kąpię po prostu na rękach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja bym sie zdecydowala.... dziecko podczas jazdy ciagle spi , fotelik mozna przechylic , zeby byl bardziej lezaco , a kiedy dzidzia sie budzi - mozna ja wziasc na chwile na rece do nakarmienia. Jak moja corcia byla malutka to do Polski jechalismy z nia samochodem i naprawde bardzo dobrze minela nam podroz , a do Pl mamy 2,500 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze coś mi się przypomniało :

Jest takie słowo, słowo jedno,
Przed którym inne słowa bledną.
Słowo, jak słońce jaśniejące,
Co wszystkie inne słowa gasi,
Słowo z muzyki i z uśmiechu,
Z zapachu kwiatów i nut ptasich.
Słowo, co nigdy nie zawodzi,
Wierne i czułe do ostatka,
Najbliższe sercu, najpiękniejsze.
Jedno, jedyne słowo - MATKA.

Jak Wam będzie źle na duszy to powróćcie do tego co tu napisane :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez jezdzimy samochodem do PL, a mamy 800 km i jezdzimy ok 7 godz., Lenka spi cale ten czas, az trzeba ja budzic zeby jadla i zeby ja przebrac. :P Jusmarkl mowi dobrze, ze fotelik mozna przechylic zeby dziecko lezalo. 😉

asiula- masz ode mnie oklask za ten sliczny wierszyk. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...