Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry kochane 🙂

Jusmarkl-Ty to dopiero jestes szczupla 😁 Gdzie Ty nosilas te dwie ciąże? 🤪 Nic po Tobie nie widac, ze kiedykolwiek bylas w ciazy!!! Tylko pozazdroscic! 😉 Tez dodalas sliczne "rodzinne" zdjecia. 😉


To moze i ja zaloze sobie taki album picassa. 😉 Zebysmy wszystkie mialy. :P

Tak piszecie o tych szczepieniach, a ja juz sie boje co to bedzie jak ja pojde z moja Lenka. 😞

Co do alkoholizowania :P To do nas dzisiaj mają przyjsc znajomi na drineczka, pewnie nie jednego :P To tez sobie chlapne reddsika. 😉


Ruda Rybko-Milego grillowania. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ruda rybko michu kapie sie w balneum intensiv jest tez chyba seria dla dzieci , a martwisz sie o bianke ?? moja tosienka ma alergie ma wysyp na policzkach i od urodzenia za uszami kiedys myslalam ze to mleko jak ulewa jej tam splywa a okazuje sie ze to alergia 😞 martwie sie ze biedna w przyszlosci bedzie cierpiec tak jak michu , ale nie chce nic glosno mowic zeby michowi nie bylo przykro ze to przez niego , pani doktor dermatolog polecila nam dla tosi 2 kremy bepanthen plus i exomega krem , bez recepty a michu to natluszcza sie robiona z apteki i tosie tez tym kazala smarowac jakas masc z witaminami , a kapie tosie tez w oilatum patrysia super ze masz to za darmo 🙂 bo to jest kupa kasy niestety 😞

ruda rybko jeszcze slowko do ciebie nie zamartwiaj sie mysle ze ciebie postraszyli , tak jak juz pisalam tosia przybrala od ostatniego szczepienia nie cale pol kg i urosla tez tylko 2 cm w pewnym momencie to na chwile sie zatrzymuje poza tym sprawdzalam z p, doktor to siatkach centylowych i jest ok napisze tobie jak to wyglada bo mi pozaznaczala w 2-3 mc od 5,5 -6 kg powinno wazyc dziecko dokladnie dziewczynki , mierzyc powinno pomiedzy 55- 60 cm obwod glowki 38-40 wedlug lekarza toski tak mi pozaznaczala 🙂 wiec chyba bianeczka sie miesci tym bardziej ze jest mlodsza od tosi bo tosia jest z 25 maja a takie roznice sa widoczne jeszcze u takich maluchow 🙂 wiesz moze oni tam patrza na te dzieci to inaczej sie rozwijaja niz nasz na tych wszystkich fast fodach przepraszam ze tak pisze ale wiem jak to tam wyglada rocznemu malenstwu pchaja frytke do buzki 😞

a dziewczyny mam jeszcze pytanko bo wczoraj tylko do poludnia mialam okres a teraz juz nic , wczoraj wieczorem sie zryczalam dzis od rana to samo i jeszcze z michem sie poklocilam i teraz cisza w domu mowie wam szkoda gadac a mi przykro ze traktuje mnie jak powietrze zamiast zrozumiec ze jakas chustawka mnie zalapala ach te hormony 😞 i ci faceci gdzie sa tacy ktorzy zrozumieja kobiety haha

patrysia jezeli chcesz zrobie zdjecie smoka i moge tu wrzucic to zobaczysz jak to wyglada ??

ale fajnie jusmarki ze tak sie wyluzowalas napewno kazdej z nas by sie to przydalo mimo ze ja tez za alkoholem nie przepadam to chwila luzu by sie przydala , ruda rybko WYLUZUJ SIE DZIS ::laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!!!
Oli ja pierwszy okres mialam juz miesiac temu i to pomimo ze karmie piersia 😮 Byl bardzo slaby i bezbolesny,ach tez najpierw objawil sie plamieniem.a co do AZS to doskonale Cie rozumie bo ja na to choruje i strasznie sie zadreczam zeby tylko Julka tego po mnie nie odziedziczyla bo zycie z ASZ nie jest latwe.Ja juz choruje od dziecinstwa i wiem jak jest trudno.Ps.jesli mozesz wrzuc fotke tego smoka jesli mozesz chetnie bym zobaczyla???
Ja jezdze co tydzien na tzw."Baby Clinic",nie trzeba sie tam umawiac na wizyte,przychodzi kto chce, gdzie polozne waza dzieciaczki i mozna zapytac o wszystkie watpliwosci,czasami nawet przepisuje lekarstwa.
Jusmarkl super ze sie wyluzowalas,a Rude Rybce zycze milego GRRRRRRilowania:P
Ja czasami tez sobie wypijam na wieczor po karmieniu lampke wina,nastepne karmienie mam dopiero nad ranem tak ze alkoholu juz we mnie raczej nie ma.
Ruda Rybko z tego co piszesz to chba wina mleka,zobaczysz zmienisz na normalne i bedzie git!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha co do szczepien to przypomnialam mi sie dobra rada z 20 minut/pol godziny przed zastrzykiem podac dziecku Paracetamol dla dzieci w syropku 2.5 ml. To zlagodzi bol i ewentualna goraczke ktora moze byc reakcja na szczepionke.Moze o tym wiecie ale ja za pierwszym razem nie wiedzialm,dopiero potem mi polozna powiedziala i juz przy drugim szczepieniu bylo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was dziewczyny,
przydalby mi sie odpozynek ale narazie niestety jest to niemozliwe 😞
u mnie hemoroidy nadal sa 😞 robie wszystko zeby nie miec zaparc, ostatnio robilam nasiadowki z naparu kory debu i smaruje mascia i jakby sie polepszylo, oby zniknelo juz calkiem...
ja okresu jak narazie jeszcze nie dostalam, mam nadzieje ze jeszcze troche to potrwa :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patrysiu ja slysze o tym pierwszy raz a mam dwojke dzieci, zrobie zdjecie i wrzuce 🙂 jak uda mi sie dodac bo ostatnio mam ciagle problem z dodanie zdjecia na brzuszku 😞

no wlasnie teraz znowu mam okres haha

przeprowadzilam dzis dluga rozmowe z ciocia , to taka madra osoba i nie jedno w zyciu przeszla wiec rozumie wiele rzeczy i zawsze doradzi i wtedy jakos mi tak lzej sie robi 🙂 dobrze ze jest bo bym zwarjowala czasami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie 🙂

he he pewnie ze sie wyluzuję, dziewczyny. Mąz prowadzi- pić nie będzie więc zajmie sie Bianką jakby co.

rany, Mała obudziła sie na jedzonko po 4, potem po 8 rano i spała jak zabita do 12!! Juz ja obudziłam na kolejne jedzonko bo musze wyjśc po karkówkę na targ (na grilla) a sama jestem w domu.

oli- mój okres tez nic nie bolał, żadnych objawów przed okresem nie miałam, takie tam małe plamienia ale po porodzie to ciagle cos wyskakiwało. I nagle jak mnie zalało to pisałam Wam- największe podpaski always (nocne) nie dawały rady dłużej niz godzinę. Próbowałam tamponów i podpasek naraz i było niewiele lepiej. teraz niby powinnam dostac 10 sierpnia kolejny okres ale na nic sie nie zanosi oprócz tego ze mnie wysypało na twarzy 😞
Ja nie martwie sie o Biankę z tym AZS ale mąz czasami ma takie egzemy dziwne na klatce piersiowej i czochra się jak opętany. Raz mu przepisali maść robioną w aptece z wit.A i pomogło ale jego to trzeba ganiać żeby sie smarował regularnie. Tak myslałam czy by nie było czegoś innego żeby sie kąpał i nawilżał, natłuszczał skórę niż oilatum bo on bierze głównie prysznice a oilatum jest zbyt lejące pod prysznic i wszystko leci do kanału 😞

Współczuję Wam tego AZS, ja tez mam czesto problemy ze skórą suchą- drapie sie po nogach az do krwi i mam takie blizny ze szok 🤪 Ale od czasu ciązy przyzwyczaiłam sie do balsamowania codziennie i jest lepiej. I nie golę sie juz maszynką jednorazową na nogach bo to tez mi podrażniało skórę.

A mi zaczeły wypadac włosy! 🤪 Tak sie cieszyłam niedawno ze mnie to nie dotyczy a tu prosze- dziennie kilogram włosów na szczotce- za jakis czas bede łysa jak kolano 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😁
Mi też wypadają włosy od paru dni. Wiecie co trzeba brać, żeby to jakoś zatrzymać? Nigdy nie miałam tego typu problemów, więc nie wiem.

A ja już miałam 2 razy okres. I za każdym razem był bezolesny. Pierwszy trwał ok.7-8 dni a drugi już 6 i był mniej obfity (choć w porównaniu z tymi sprzed ciąży to obfity).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mama wagę dla niemowląt w domu. Teściówka kupiła mi na Allegro. Dzisiaj rano ważyłam Julke i miała: 5620g. hihi

Wiecie co? Znalazłam piosenke pt: "kochana mamo" i jak jej posłuchałam to znowu się poryczałam, bo pomyślałam, że Julcia kiedyś mi ją może zaśpiewać. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki wrzucilam zdjecia na picaso ale nie wiem jak go udostepnic ogladajacy ( taka gapa jestem ) moge wam powysylac na meila zaproszenie jak go podacie , bo nie wiem czy wystarczy ze podam wam tu link rany jak ze mnie internetowa noga haha

http://picasaweb.google.com/kwituniu/DropBox?authkey=Gv1sRgCLzPgbfZt_Pd0wE#

ale nie wiem czy wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli swietne zdjecia , coreczki takie do Ciebie podobne ... Odzia miala przepiekna suknie w komunii , Ty jestes bardzo ladna kobieta. Tosia jest przeslodka. Masz ladny wozek. Podoba mi sie ten palak do wozka wlasnie , ale tutaj po sklepach nigdzie nie moge znalezc. Dodalam Cie do ulubionych , zeby na biezaco moc Cie podgladac i Ty tez bedziesz dostawala komunikat jesli ja bede miala nowe zdjecia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli no super zdjęcia zgadzam się z jusmarkl :-) no wszystkie zakładacie to może i ja będę miała chwilę to założę na Picasso :-)

Ja jeszcze okresu też nie mam i oby jak najdłużej, bo za nim nie tęsknię :P

Krocia1985 taka waga w domu to super sprawa, sama bym sobie kupiła, ale nie wiem gdzie bym trzymała, bo mamy bardzo małe mieszkanko i coraz więcej gratów w nim 🙃

A można ważyć dzieciątko w każdej przychodni, ja tak chodziłam z małym jak na początku mało przybierał to ważyłam go co tydzień dla pewności 🙂

My jutro wyruszamy nad jezioro, o ile pogoda nam nie spłata figla jak ostatnio 🤪 gril zabieramy, ale alkoholu raczej nie będzie bo samochodami jedziemy, a też czasami miałabym ochotę wypić jakiegoś drinka, albo choćby małe piwko, ale jeszcze nie próbowałam małemu dawać mleka modyfikowanego więc narazie się powstrzymam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka napisał:
A mi zaczeły wypadac włosy! 🤪 Tak sie cieszyłam niedawno ze mnie to nie dotyczy a tu prosze- dziennie kilogram włosów na szczotce- za jakis czas bede łysa jak kolano 🤢


tez tak mam od paru dni, calymi garsciami wychodza mi wlosy, ostatnio jak bylam u fryzjerki to mi powiedziala ze tak bedzie... mialam takie geste wlosy od poczatku ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dziewczyny ja wróciłam z grilla obżarta i wymęczona. Bianka była grzeczna, porozmawiała ze wszystkimi i padła spać. Bardzo jest senna po tej szczepionce.

oli- ja tez dodałam Cie do znajomych ale jakos nie wyszło. Straszne problemy ostatnio mam na tych albumach internetowych.

Odzia jest bardzo do Ciebie podobna oli! I U Tosi też widac podobieństwo szczególnie teraz jak jest starsza. Nie wiem gdzie Ty masz te 2 kg nadwagi, kochana. Świetnie wyglądasz!!

A Twój wózek to w końcu Quinny czy jak...?

jusmarkl- Kevin ma piekne oczka 🙂 i coraz więcej włosków na głowie!!
he he- i widze że wszystkie nasze pociechy ciumkają NUK-i :P

beti22- ja pytałam farmaceutki o te wypadanie włosów i powiedziała ze moge sobie pomóc tabletkami z minerałami na skórę, włosy i paznokcie albo szamponami ale powinno to wszystko przejśc juz niedługo. Jak bede w Polsce to na pewno kupie sobie szampon Dermena- kiedys tez mi tak wypadały włosy i bardzo mi ten szampon pomógł.
jusmarkl- my tez mamy tutaj Tresemme szampony i odżywki sa nawet fajne do blond włosów.

asiula- miłego wypoczynku nad jeziorem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko kosmetyki Tresemme nie sa wyznaczone wylacznie dla blond wlosow , wiec dlaczego mialyby byc gorsze w dzialaniu dla innych kolorow? Wedlug mnie nie ma znaczenia jaki sie ma kolor. Ja mam naturalnie wlosy brazowe , tylko rozjasniam. Uzywam szamponu , pozniej odzywki i pozniej jeszcze nakladam maseczke , po tym jeszcze wcieram we wlosy jedwab. Przy rozjasnianiu tak jak ja trzeba tak pielegnowac , bo bym dawno lysa byla - rozjasniam od 9 lat juz. Poza tym na rynku jest wiele kosmetykow do wlosow z tendencja do wypadania. Dobrze napisalas - bardzo pomagaja tabletki witaminowe na wlosy i na paznokcie tez. Ja jeszcze lykam te , ktore jadlam w ciazy , wiec nie odczowam zadnego pogorszenia. Moja mama naciera skore glowy nafta kosmetyczna i bardzo sobie chwali , a wypadaly jej wlosy garsciami - teraz juz nie.

No tez zauwazylam , ze wiekszosc uzywa nuków . Na poczatku pisalam , ze moj malutki nie chce ich , wypluwa , ale teraz juz mu pasuja. Byc moze wtedy mial za malenka buzke.

Chce zamowic podkladke z gabki do wanny dla malego na allegro , bo z wanienki pomalu mi wyrasta i ze wzgledu na to , ze przesylka do Hiszpanii jest 3 krotnie drozsza od samej tej gabki postanowilam przejrzec inne produkty sprzedawcy , by zamowic cos wiecej , tak by sie oplacalo. No i znalazlam u niego butelki , smoczki i inne z firmy Tommee Tippee . Czy ktoras zna te firme?? Na zdjeciach prezentuja sie buteleczki itd bardzo fajnie i wygladaja na konkretne , ale czy faktycznie ?? Podam link do jednego z produktow tej firmy , zebyscie mogly zobaczyc i jesli ktoras slyszala cos na jej temat lub sama wyprobowala produktow to prosze napiszcie co sadzicie. http://www.allegro.pl/item702513591_tippee_butelka_260_ml_2_szt_0_bisphenolu_smoczki.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny za mile slowka 🙂

odzia jest podobna do swojego taty skore z niego zdjela tylko nie macie porownania i dlatego wydaje sie ze jest podobna do mnie , a tosik to jest wymieszany hihihi

wozek to baby desing jest bardzo zgrabniutki i cena byla ok 1200 zl a qunni to kosztuje chyba w granicach 2000

Jusmarki jezeli chcesz ja moge tobie kupic ta gabke i palak do wozka on kosztuje u nas 59,99 zl i moge wyslac tobie paczka po co masz przeplacac , co do tupi to jest super te smoczki i butelki takie ladne , mi tez sie podobaja , niestety nie wiem jak sie sprawdzaja , a sama jestem ciekawa 🙂

ruda rybko udalo sie tobie mnie dodac i dzieki za dodanie jusmarki tobie tez dzieki hihihi:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...