Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzieki patrysiu za oklask 🙂

rany moja tosia juz dlugo przesypia cale noce 🙂wiec jakby miala do roku sie budzic to szok 🤪

u nas dzis pochmurno i pada wiec tosienka spi caly dzien , jakbysmy maluszka nie mieli w domku szok , za to wczoraj jak bylo tyle ludzi i tak glosno to plakala i sie meczyla strasznie , bo wogole nie jest zwyczajna a oni chyba juz nie pamietaja jak to jest miec malenstwo i jeden drugiego przekrzykiwal wiec bylam taka zla , tu kawki herbaty ciasta owoce co chwile cos tu toska bo jeszcze nikt laskawie jej ni8e wziol zeby uspokoic bo zajeci soba oczywiscie juz nie wiedzialam w co rece wlozyc ( no przepraszam tylko dziadek ja wziol i ponosil )ta micha rodzinka to jest taka dziwna , moja mama pierwsze co wchodzi to idzie umyc raczki i bierze tosie zeby ja wysciskac a oni tacy dziwni mowie wam , a moze dla mnie dziwni bo u mnie jest inaczej ale sie wam na marudzilam ehhhhhhhhhh

lece cos porobic wykorzystam czas ze tosia spi 🙂

patrysiu wyrazy wspolczucia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczynki u dziekuje wszystkim za slowa pocieszenia,kochane jetescie,dzisiaj u nas smutna atmosfera 😞 dlatego nie bede siedziec na "brzuszku".Wpadlam tylko na chwileczke,poczytac i podsumowac ze nasze Skarby to Aniolki nie dzieci 😉 !Oby tak dalej... 😆 Moze do juterka,:*
Buziaczki dla wszystkich Maluszkow !!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnego razu bylo dziecko gotowe, zeby sie urodzic. Wiec któregos dnia
zapytalo Boga:
- Mówia, ze chcesz mnie jutro poslac na ziemie, ale jak ja mam tam zyc,
skoro jestem takie male i bezbronne?

- Spomiedzy wielu aniolów wybiore jednego dla ciebie. On bedzie na ciebie
czekal i zaopiekuje sie toba.
- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robilem nic innego tylko spiewalem i
usmiechalem sie, to mi wystarczalo, by byc szczesliwym?

- Twój aniol bedzie ci spiewal i bedzie sie takze usmiechal do ciebie kazdego
dnia. I bedziesz czul jego anielska milosc i bedziesz szczesliwy.

- A jak bede rozumial, kiedy ludzie beda do mnie mówic, jesli nie znam
jezyka, którym posluguja sie ludzie?

- Twój aniol powie ci wiecej pieknych i slodkich slów niz kiedykolwiek
slyszales, i z wielka cierpiwoscia i troska bedzie uczyl Cie mówic.

- A co bede mial zrobic, kiedy bede chcial porozmawiac z Toba?

- Twój aniol zlozy twoje rece i nauczy cie jak sie modlic.

- Slyszalem, ze na ziemi sa tez zli ludzie. Kto mnie ochroni?

- Twój aniol bedzie cie chronic, nawet jesli mialby ryzykowac wlasnym zyciem

- Ale bede zawsze smutny, poniewaz nie bede Cie wiecej widzial.

- Twój aniol bedzie wciaz mówil tobie o Mnie i nauczy cie, jak do mnie
wrócic, chociaz ja i tak bede zawsze najblizej ciebie.

W tym czasie w Niebie panowal duzy spokój, ale juz dochodzily glosy z ziemi i
Dziecie w pospiechu cicho zapytalo:

- O, Boze, jesli juz zaraz mam tam podazyc powiedz mi, prosze, imie mojego
aniola.

- Imie twojego aniola nie ma znaczenia, bedziesz do niego wolal: "Mamusiu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- tak to jest z rodziną partnera 🙂 Mi tez niektóre rzeczy nie odpowiadają w rodzinie męża- to np. że chcą żebysmy tylko u nich spędzali czas i nie chcą u moich rodziców za bardzo przebywać bo mamy kiepskie warunki mieszkaniowe 🤢
Wydaje mi sie ze tylko zacisnąc zeby Ci zostaje bo przecież nie zwrócisz uwagi zeby Tosia sie zajęli- sami powinni Ci pomóc a przeciez wiedzą że dom masz na głowie, córeczki i jeszcze organizacja imprezy.

Patrysia wspóczuje śmierci babci 😞

oli- jak Tosia spi Ci całe noce to rzeczywiscie anioł!!!! Ja zauważyłam że Bianka śpi dłuzej jak zostanie zatankowana do pełna wieczorem a to nie takie proste bo zasypia albo wypluwa butelke po kilku łykach mleka :P

Nam by tez sie przydal wiekszy samochód ze względu na Bianke. Do teraźniejszego spokojnie sie mieścimy ale ma juz 8 lat i jak wkładamy wszystkie bagaże plus Bianke w foteliku to sie troche ciśniemy 🙂 Zreszta juz odkładamy kase na nowy- powiedziałam Remikowi ze jeżeli rzuci palenie i zamiast kartonów fajek bedzie dodatkowo odkładał te pieniądze na auto to kupimy cos lepszego 🙂 Mam nadzieje ze to zadziała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli-Mnie tez denerwuje pare rzeczy w rodzinie Meza. Jak bylismy to w pierwszej godzinie jak przyjechalismy jego Babcia zwrocila mi dwa razy uwage: Po co dajesz jej tego smoczka? Po co ją bierzesz na rece? A przeciez to ja wiem najlepiej co trzeba zrobic kiedy Lenka jest marudna i kiedy placze. A znowu jego Mama ani razu Lenki nawet na rece nie wziela przez te 2 tyg, a na chrzcinach rzucila haslo do Lenki: Tylko robisz zamieszanie. Zabolalo mnnie to bardzo, bo przeciez Lenusia to takie szczescie dla Nas, tak sie cieszymy ze ja mamy, a tu takie rzeczy Dominika Mama mowi, przykro mi z tego powodu. 😞 Z reszta nikt jej nie kazal przychodzic jesli nie chciala, bo to przeciez takie zamieszanie, zaprosilismy bo to w koncu Lenki Babcia. Moja Mama to i na spacer ja brala i jak wracala z pracy to odrazu do Lenki i ciagle sie nie zajmowala,az czasami kazalam mi ją oddac. :P kazdy czlowiek jest inny i kazdy ma inne podejscie do dzieci, jedni sie ciesza bardziej, drudzy mniej, ale jak jeszcze kiedys uslysze podobny tekst od obojetnie kogo to juz powiem co mysle, bo boli mnie to. zaluje ze wtedy nic nie powiedzialam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia dostajesz ode mnie oklask. Aż się wzruszyłam jak to przeczytałam. Śliczne.

Moja Julka śpi już o 19 🙂 i budzi się ok. 2 w nocy na jedzonko. I zasypia jeszcze z butelką w buzi. Rano budzi się różnie, np. dzisiaj pobudka była o 7:15, czasami jest po 6 a czasami 8 🙂 Nie narzekam. Tylko, że Julka nie lubi spać w dzień. Śpi co 2 godziny po 15-20 minut.

Patrysiu współczuję. My w zeszły czwartek chwaliśmy męża dziadka. Poznał Juleczkę i zdążył być u niej na chrzcinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysia24 ode mnie tez masz oklask za ten tekst , scislo mnie w piersi az jak to przeczytalam.

oli moze oni mysla w ten sposob "niech mlodzi robia swoje , my nie chcemy sie wtracac , narzucac" lub boja sie wlasnie , ze jak beda sie zajmowac dzieckiem , to cos Ci sie moze nie spodobac ... nie wiem. Ludzie maja rozne usposobienie. Jest jednak na to sposob: wez Tosie na rece i powiedz "chcialabys isc do babci na raczki na chwilke?" i podaj ja babci , powiedz " niech wnusia pobedzie troszke przy babci , od malenkiego trzeba umacniac wiezi" ... mysle , ze Twojej tesciowej zrobiloby sie wtedy milo. Byc moze jest tak , ze chcialaby ja potrzymac , ale ma jakies watpliwosci czy cos.

Krocia1985 zoo chyba nawet lepsze. Ja Ci powiem , ze moj synus po powrocie do domu byl calutki z piasku , mial go miedzy paluszkami u nozek i raczek i na glowce mimo , ze z nim kontaktu nie mial to nad morzem wiatr sam go nosi.

Ruda Rybko dobrze to wymyslilas , moze i podziala jesli Twojemu mezowi zalezy na nowym samochodzie. My tez z mezem myslimy o wymianie na wiekszy - mamy opla astre 3 i chcemy ja wymienic na opla vectre. Przy dwojgu dzieci to tymbardziej potrzebne wieksze.

Wczoraj pisalam , ze ide zwazyc synka i w koncu nie napisalam Wam ile wazyl - no wiec wazy juz 6400 🙂
Dotarlo do mnie o co chodzilo mojemu synkowi , kiedy nie chcial piersi. Wcale nie byla to wina mojego mleka tylko po prostu walczyl o butelke , bo latwiej. W efekcie w dzien jest na butelce a w nocy na piersi , no bo nie chce za zadne skarby piersi w dzien , a w nocy to je przez sen , wiec chyba nie zauwaza.

Aha i dzisiaj moja siostra kupila prezenty dla moich dzieci (ona czesto im cos kupuje , bo swoich nie ma) Corcia dostala papuge na baterie co lazi i gada , a synek palak do wozka hihi - i tym samym odszedl mi jeden wydatek. Taki: [img size=330]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC05694.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jusmarkl masz rację, Zoo jest lepsze bo mała mi się tak nie zmęczy. A do Poznania mam niecałe 50km. Poza tym otworzyli tam słoniarnie więc jest co oglądać. A na weekend zapowiadają ładną pogodę, bo od paru dni jest chłodniejsze powietrze.

My też myślimy o zmianie samochodu. Teraz mamy citroena saxo. Ale teście nieługo będą zieniać samochód na nowy i powiedzieliśmy im, że o nich odkupimy. Oni mają skodę octavię. I teraz czekamy.

DZISIAJ JULKA KOŃCZY 3 MIESIĄCE :laugh:
Wszystkiego najlepszego z okazji trzymiesięcznicy dla Hani i Franka :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki super z ciebie dziewczyna ze patrzysz z dwoch stron i jestes obiektywna , tylko ze ona czasem bierze tosie na rece szczegolnie do zdjecia zeby pokazac w pracy taki typ czlowieka ja na to przymykam oko teraz bylam zla bo nie wiedzialam w co rece wlozyc ale juz mi przeszlo ale dzieki dziewczyny za dobra zrozumienie

patrysiu piekne to co napisalas 🙂

jusmarki palak super siostra ma dobry gust 🙂 podobny do mojego

ja wczoraj tosi kupilam 2 pary dzinsow swietne takie slodkie 🙂 juz 3-6 mc bo juz teraz zaczynam jej kupowac ciuszki na chlodniejsze dni i wieksze ( bo czesc musialam juz spakowac bo sa za male ) wy tez juz wymienialyscie ?? powyrastaly wasze skarby z ciuszkow ??

chcialabym znalesc fajna kurtke dla tosi na jesien , ale narazie nic nie widze ma 2 kombinezony z polaru i bluze polarowa ale kurtka by chyba byla lepsza sama juz nie wiem

lece zrobic sniadanko bo tosia wstala o 8 i teraz dalej spi , naprawde z niej aniol 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny !
Wszystkiego najlepszego dla Julci, Hani i Franka. 🙂 🙂 😘

To widze ze wszyscy macie w planach zmiane samochodu na wiekszy hihi :P My mamy peugota 307, a chcemy cos w kombi kupic, bo robilmy pelno zakupow jak wracamy do DK.

Krocia-ZOO chyba bedzie nawet lepsze dla takiego maluszka, my tez tu mamy blisko domu zoo, ale narazie nie idziemy z Lenka bo to zoo tropikjalne i jest tam bardzo duszno, jak Lenka podrosnie to pojdziemy z Nią. 🙂

Lece, bo Lenka wstala... 😉
Milego dnia. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też życzę wszystkiego NAJ dla Julci i Hani, a Franio bardzo dziękuje :-)

Jeśli mowa o zmianie samochodu na większy to już za nami, jak mały się urodził, zmieniliśmy MAZDĘ 323 na MAZDĘ PREMACY, większy, pojemniejszy i bardziej komfortowy :-) Trzymam kciuki za Wasze wymiany 😉

Patrysia24 oklask oczywiście za ANIOŁA :-)

My jutro na szczepienie to zobaczymy czy równo z Kevinkiem rośniemy :-) jusmarkl rzeczywiście ten pałąk bardzo fajny też zamierzam taki zakupić :-)

Lecę bo mały chce na rączki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oli-Ja juz odlozylam troche ciuszkow Lenki, te o rozmiarze 56, bo teraz juz nosi na 62 i tez juz sie pomalu robia male, tzn zalezy z jakiej firmy, bo wiadomo co firma to inna rozmiarowka. Tez juz kupuje troche ciuszkow cieplejszych i wiekszych takich na 3-6 mies.

No fakt Jusmarkl to mozna tylko pozazdroscic figurki ! 🙂 🙂

Ide cos porobic, bo Lenka zasnela. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry dziewczynki,dziekuje za oklaski!Ten tekst napisala mi moja byla bratowa jak dowiedzial sie ze jestem w ciazy,od tamtego czasu wlasnie tak zaczelam o tym myslec...
Jusmarkl jejku po tobie nie widac ze niedawno dziecko urodzilas a co dopiero drugie,pozazdroscic !Ale z tego co pisalas chcialabys pare kilogramow wiec moze my z dziewczynami zrzucimy sie dla Ciebie i damy ci kazda troszeczke:P
Ten palak do wozka jest super,ma siostra gust,ta zielen ladnie pasuje do Twojego wozka!A co do karmienia to wlasnie ja bardzo rzadko karmie mala z butli bo wlasnie sie obawialam ze moze sie rozleniwic,i niby pisza ze te z TT do dla karmionych piersia ale nigdy nie wiadomo,a po za tym z butli dziecko zawsze wypije wiecej.Najwazniejsze jednak ze dalej pije Twoje mleczko tylko ze dla Ciebie to oznacza wiekszy klopot 😞
Oli ja Ciebie rozumie,jusmarkl rzucila nowe swiatlo na ta sprawe ale ja nie sadze zeby im chodzilo o to zeby sie niewtracac,pewnie stojac z boku prawili "madre rady".Ja tego tez nie nawidze!!!Ja mieszkam z mama ale nie nie naduzywam tego i mama widze ze sie nie wtraca,jak ja chciala bujac w wozku,czy za duzo nosic na raczkach to poprostu powiedzialm ze ja inaczej podchodze do Julki zeby ja nie przyzwyczajc jak ona sie tego nie domaga.I gicio!Moj sposob wychowania bardzo sie podoba mojej mamie.A co do ciuszkow to ja juz mam pelna torbe zamalych rzeczy,i juz nie kupuje tak duzo bo wiedze ze to nie ma sensu ona i tak szybko rosnie i nie zdazylaby tego wychdzic.To smutne bo te ciuszki sa naprawde sliczne.Niestety nie mielismy nikogo kto by nam dorzucil jakis ciuszkow i wszystko musimy kupowac,Boze a te ubranka czasaem drozsze niz dla mnie!!!
Krocia faktycznie zoo lepsze dla malego,wiecej z tego bedzie mial,nasze Dzidzie juz interesuja sie wszystkim a w zoo czeka na niego mnostwo atrakcji!!!
Wszystkiego naj,naj,naj dla Julci,Hani i Franka!!!
oki zmykam bo mala ma duuuuuuza kupe! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc.
Na wstepie oczywiscie wszystkiego naj naj dla Julci , Hani i Franka.
Ja bylam dzisiaj na kontroli 3 miesiecy z Kevinkiem. Wszystko ok.
Patrysia24 ja malemu dawalam butle tylko raz dziennie - jak bylismy na spacerze po poludniu , a tak to non stop byl na piersi no i ten raz wystarczyl , zeby sobie zapamietal , ze butla lepsza. Przystawialam do piersi to byl krzyk i nerwy , nie chce i koniec , a jak tylko dam butle to zjada calutkie 150ml. No trudno , dobrze , ze chociaz w nocy je z piersi.
Aj dziewczyny , szczerze mowiac to ja mialam nadzieje , ze skoro to moja druga ciaza to moze tym razem mi zostanie troche kilogramow , a tu lipa - wszystko spadlo :/ Ja mam 168 wzrostu i waga 52 - wyrazna niedowaga.
Co do ubranek to ja nawet tych o rozmiarze 56 nie zakladalam. Przynioslam malego do domu to sie okazalo , ze one sa za male mimo , ze mial tylko 50 cm. On ma jakos dlugi tulow a krotie nogi i od razu zaczynalam od rozmiaru 62. Teraz juz nosi 68 , a pomalu kupuje 74 na jesien. To znaczy u nas nie ma rozmiarowek w cm , tylko w miesiacach no i sa na 0 mies , 1 mies , 3 mies , 6 mies , 12 mies w ten sposob.
Co do gustu mojej siostry z tym palakiem hehe to ja bylam razem z nia w sklepie i sama sobie wybralam jaki mi sie podoba 🙂 On jest z firmy JANE , byly przerozne kolory , ale wzielam ten , bo pasuje do wozka. ...dzieki
Kurcze a ta brazowa krecha z brzucha nie schodzi 😞
oli nie przejmuj sie , przeciez nie bedziesz sie prosic , zeby sie zainteresowali Tosia ... olej to. Wiecie moj maz juz nie ma rodzicow , ale jego mama jak ja znalam to do dzieci lgnela niesamowicie - sama miala 5. Zawsze chciala miec wnuczke , ale nie dozyla tego - nasza corcia urodzila sie w 10 mies po smierci babci. Maz byl taki szczesliwy , ze spelnil zyczenie mamy i dal jej wnuczke - pamietam jak poszlismy pozniej na cmentarz a ona powiedzial "zobacz mamo , to Twoja wnusia" ... rozplakalam sie wtedy. Natomiast brat meza taki tez jakis nie do dzieci , a maz go chce brac na chrzestnego .... mi sie to nie widzi , bo chlopak sie nie nadaje ... ani do tego dziecka nie podejdzie ani nic , a jest u nas na wakacjach akurat. Nie raz jak cos robie w kuchni a maly jest w lezaczku i zaczyna plakac to ten szwagier moj siedzi na kanapie i nie zwraca uwagi , gapi sie w ten tv. I w koncu ja przychodze do dziecka , bo sie nim nie zainteresuje ani on ani jego narzeczona :/
Takze rozumiem Cie doskonale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co u mnie jest podobnie maz ma dwoch braci i siostre, ona jest ok jest chrzesna hani, ale ten starszy brat do tej pory nawet nie powiedzial ani nie pogratulowal ze mamy dziecko nic, jak bylismy u mamy meza i on tam byl to popatrzyl chwile i poszedl do swojego pokoju jakis dziwny koles 😠 a drugi brat straszny materialista, powiedzial ze narazie nie przyjedzie zobaczyc bo nie ma pieniedzy a jeszcze do nas jest 45 km to i paliwa mu troche szkoda :/ przyjechal na chrzest i przywiozl szampana :laugh: co za ludzie, moj krzysiek powiedzial niech robia jak chca bedziemy do nich tez tacy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti22 ja te kreche smaruje spirytusem i nic , poza tym w kapieli szoruje ja szorstka gabka , by zcierac naskorek , ale tez nie schodzi :/ mam ja od pempka w dol i w gore az pod zebra. Zla jestem na to , bo basen czy plaza i nie wyjde tak w dwuczesciowym stroju.
Wczoraj robilam oponki , wyszlo ich 60 sztuk i juz ich nie ma heh.
Zrobilam tez galaretke drobiowa ... pycha 🙂beti22 napisz jak wyszlo ptasie mleczko pozniej , moze i ja zrobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam tylko przy sobie mame i nie wiem jaka bedzie reszta rodzinki ale juz sobie moge wyobrazic.Siostra Lukasz ma o 6 m-c starszego syna i jak my jechalismy do Polski w styczniu to kupilismy dla niego mnostwo rzeczy a potem jak Lukasz byl w czerwcu w Polsce to ona nie przekazala dla Julki nic!!!I wogole nikt z jego rodziny.Nawet jesli o Nasza Klasa ja jej zawsze dodawalam komentarze pod zdjeciami Pawelka a ona nie dodala ani jednego mimo tego ze wchodzila na moj profil,a o jego bracie to juz nie wspomne.
Z mojej strony natomiast ciocie interesowaly sie bardziej.Chciaz dzwonily przez skypa zeby zobaczyc Mala.I jak moja mama byla w Posce to kazdy kupil jakis drobiazg,to bylo bardzo mile!
Ale najlepsza osoba jest wlasnie pierwsza zona mojego brata,zaraz jak sie urodzila Julka przyslala na paczke z slicznymi ubrankami i Albumem.Jak rodzilam to dzwonila do mnie i wogole caly czas sie interesuje Julka i najchetniej to ja ja chcialabym za chrzestna ale moj brat to by sie do mnie juz chyba nie odezwal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrysia 24-Fajnie, ze macie z Mamą dalej taki dobry kontakt z Twoja byłą bratową. 🙂 Moja siostra tez jest po rozwodzie, bardzo lubilam jej Meza, w sumie lubie dalej, ale juz nie mam z nim takiego dobrego kontaktu, bo nie ma go jak ja przyjezdzam, czasami tylko jak sie spotkamy to pogadamy.

Ja na rodzenstwo mojego Meza nie narzekam, jest ok. 🙂 Jego najstarszy brat jest chrzestnym Lenki, oczywiscie jak to chlopak jest mniej zainteresowany Lenka niz jego siostry, ktore sobie by najchetniej wyrywaly Lenuske. 😉 ale tez jak zajedzie do Nas to cos pogada do niej itd... takze tak jak mowilam na Nich nie narzekam, sa w porzadku dla mnie i dla Leny, tylko wlasnie nie podoba mi sie bardzo to co Mowi i robi Jego Mama, w koncu to jej wnuczka i to pierwsza. 😞

Mysle tez, ze u niektorych to jest po prostu kwestia tego jakie mają podejscie do dzieci, tak jest, ze jedni sa bardziej za dziecmi,a drudzy mniej, a sa nawet tacy co nie lubia dzieci. 😞 Nie wiem jak mozna nie lubiec dzieci!? są takie slodkie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...