Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi , bylam dzis u lekarza i poradzila tez wlasnie sol fizjologiczna , a jakby nie przeszlo do trzech dni , to przyjsc i da skierowanie do okulisty.
Z ta butelka to ja nie wyobrazam sobie , zebym nie podawala wcale , musialam przeciez.... Inaczej nie wyszlabym z domu na dluzej wcale , moj maly jadl z cyca co godzine dlatego odciagalam pokarm na spacer czy zakupy i podawalam poza domem z butelki i stalo sie , na poczatku tez wlasnie chwile doil cyca potem plakal , i stopniowo stracil te zdolnosc ssania cyca , teraz juz nawet go chwycic nie potrafi. Truno. Dobrze , ze chociaz te 3 miesiace byl na tej piersi , teraz jeszcze dopoki mam mleko odciagam ile sie da i podaje w butelce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Masz rację jusmarkl- dobrze ze Kevin był 3 miesiące przy piersi a przeciez teraz tez mu jeszcze dajesz! Ja mam nadzieję że przy drugim dziecku (które mam nadzieję będzie Tymkiem :P) uda mi sie karmic piersią. Kupie sobie takie specjalne opaski na sutki które pomagają na płaskie i wklęsłe sutki z którymi miałam problemy.
Z zadrością patrzyłam w szpitalu na koleżankę która tak narzekała że jej cieknie aż mleko, że ten jej synek przy piersi cały czas i że ona nie chce karmić bo boi sie bólu cycków. Pomyślałam sobie tylko "dziewczyno co ja bym dała żeby mieć takie problemy".

Wiecie co że tak patrzę coraz częsciej na Biankę i trochę mi szkoda że tak rośnie szybko. Ja też wczoraj kupiłam Małej sweterek w paski- ale taki słodki że dzis w kawiarni wszyscy do niej gruchali 🙂 Ja juz wiekszośc rzeczy zakladam jej na 3-6 miesięcy bo reszta za mała a Bianka wcale jakoś wielka nie jest na swoje 2,5 miesiąca.

Tusienka, miałas racje co do tego tiramisu że na drugi dzień jest lepsze 🙂 Dzis spróbowałam i... mmmmmmmmmmmmmm :P Mam ochote zjeśc całe i nie zostawić nic reszcie domowników 😁

Ale musze jeszcze zrobic prostą szarlotkę z przepisu Gordona Ramsaya. Dziewczyny oglądacie czasami jak on gotuje?? (fakt że cham z niego niesamowity ale jedzonko robi super) Och, tak bym chciała żeby mój mąz tak szalał w kuchni... Miałabym wtedy otyłość maksymalną he he heheee 🤪 🙃
Uwielbiam oglądać jak ludzie gotują w tv 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja znam ten bol,moja Julka w dzien pije co 2 czasem co 1,5 godziny 🤪 I zrob tu cos czlowieku,dlatego mi sie ciezko wybrac z domu,bo nie potrafie odciagnac tyle zeby bylo na karmienie butelka,max.60-70 a to jest dla niej za malo,niewiem ona jakos z tego cycka umie sciagnac wiecej?!
A moj Lukasz tylko sie wydziera ze za malo wychodze i dostane depresji w tym domu,boze faceci nic nie rozumia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Bianka potrafi bez żarcia wytrzymać w dzień nawet 5 godzin! 🤪 Czasami az sama sie boje ze mi zemdleje z głodu, biegne ze spaceru do domu, szykuje mleko a ta kreci nosem 🙂 dzis tak było- chciałam jej dać przed wyjsciem a tu płacz i rzucanie butelką a po przyjściu nadal krzyk bo jeszcze nie chce.
No ale na sztucznym jest całkiem inaczej niz na piersi.
ja Was podziwiam z karmieniem piersią bo rzeczywiscie cięzko jest gdziekolwiek sie ruszyc jak sie tak czesto karmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Robiłam dzisiaj ptasie mleczko wg przepisu zmodyfikowanego przez Tusienke. Mój mąż już spróbował i stwierdził, że bardzo dobre :P

Mieliśmy jutro jechać z Julką do ZOO. Niestety nasze plany uległy zmianie, gdyż mój mężulek rozchorował się. Zal mi go, bo tylko na Julkę patrzy z daleka, a wiem jak bardzo chciałby ją przytulić. Tymbardziej, żal mi go, bo on widzi ją tylko wieczorami. Wyjeżdża do pracy po 5 rano, kiedy jeszcze śpimy, a wraca po 17 😞 Za to Julka dzisiaj będzie spała ze mną, bo nie lubię sama spać 🙂

Jeśli chodzi o karmienie piersią, to do dzisiaj żałuję, że tak szybko się poddałam. Niestety mam taki sam problem jak Ruda Rybka 🙂 z brodawkami. Moja Julka je średnio co 3,5 - 4,5 godziny. To zależy od tego ile wypije mleka. Jej rekord to 165ml (150ml wody + 5 miarek mleka). Jusmarkl dzisiaj mój oklask wędruje do Ciebie za to, że dzielnie walczyłaś o laktację i nawet teraz odciągasz pokarm.

Ruda Rybko ja jak byłam jeszcze w ciązy to tylko oglądałam programy kulinarne. Sama uwielbiam spędzać czas w kuchni. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia nie wiedziałam że miałaś takie same problemy z piersiami. Ja też żałuję że sie poddałam 😞 Mąz mi nakupowal specjalne nakładki ale nic nie pomagały i Bianka sie wsciekała bo żuła tylko silikon ☺️
Szkoda ze nie jedziecie do zoo 😞 Zawsze to jakas atrakcja na weekend by była. U nas nawet zoo nie ma- piekna Irlandia i nie ma gdzie sie ruszyc 🤔

Bianki rekord to 190ml! Byłam zszokowana jak ciagle ryczała o jedzenie a to było jakies kilka dni temu. Zrobiłam najpierw jedną butelkę a potem dorabiałam raz 60ml i nastepny raz i razem, policzyłam, wciagnęła 190!!! Ale jaki miała zgon potem przez kilka godzin że nawet nie czuła jak ją przebierałam- łącznie z pieluchą i wzięłam na dwór na spacer 🤪
A zazwyczaj to je około 100ml- raz wiecej raz mniej. A jak je Twoja Julka, Krocia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj maly wypija na raz 120ml mleka modyfikowanego i co 3 godziny przy nim chce jesc. Moje odciagniete daje w nocy (nie trzeba przygotowywac). No i w nocy co 4 godziny sie budzi do jedzenia , czyli 3 razy. Raz mu sie zdarzylo wypic 160ml modyfikowanego.

Mnie nie bedzie az do wtorku wieczorem , bo jedziemy do Vinaroz. Znajomi nam pozycza swoj apartament przy plazy i jedziemy na 4 dni , bo tyle tylko maz ma wolnego , pozniej beda tam jechac moi rodzice - mamy do dyspozycji 2 tygodnie to trzeba wykorzystac , jak my nie mozemy tyle to rodzice niech sobie pojada.

Krocia1985 szkoda , ze nie jedziecie. Ja tez czesto tak mam , ze jak cos z mzem zaplanujemy na jego wolne dni to albo psuje sie pogoda i leje jak cholera , albo on sie rozchorowuje. Tfu Tfu nie chce zeby teraz tak bylo...

Co do pozycji do odbicia dla dziecka to ja tez stosuje te , o ktorej pisala Ruda Rybka. Nasza pediatra nam polecila , powiedziala , ze powinno sie na chwilke sadzac dziecko codziennie , by wzmacnialy sie miesnie pleckow i to moze byc moment kiedy ma sobie odbic. Poza tym kiedy dziecko sie kladzie na ramie , ma ucisk na klatke piersiowa i to moze powodowac ulewanie czy nawet wymioty.

No wiec do wtorku 🙂
A tu moj kochany silny synek po kapieli 🙂 [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC05895.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny! 🙂

U Nas tez nici z wyjazdu nad morze. 😞 Dzis sie pogoda popsula i leje deszcz. 😞 Mam nadzieje, ze jutro juz bedzie ladniejsza i cos razem porobimy, gdzies pojedziemy..

Ja Lence robie 120 ml i 4 miarki mleka i zazwyczaj troszke zostawia, ale potrafi tez zjesc wszystko i je co 3-4 godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kevinek jest naprawdę silny.

julka je różnie. Raz zje 100 a czasami 160ml, ale średnio zjada 130ml co 3,5 godziny. Nie jest źle.

Czasami sadzam sobie Julkę na kolanach, albo chwytam za rączki i ona sama bierze się do siadania. Ostatnio kładę ją troszkę wyżej na kanapie tak by mogła sobie świat pooglądać. I wiecie co zuważyłam? Od paru dniu, jak tak sobie leży w głową wyżej, opiera się na łokciach i głowę podnosi do siadu. hihi
Bierze też palce do buzi. Na początku był 1 a teraz to nawet 3. Czytałam, że w ten sposób dziecko przygotowuje się np. do łyżeczki czy szczoteczki do zębów, bo jak teraz nauczy się mieć coś w buzi to potem nie będzie miało odruchów wymiotnych. Wasze maleństwa też tak mają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak tak poczytalam to jestem z siebie naprawde dumna ze ja sie nie poddalam,ja po porodzie nie siedzialam na Brzuszku i nie wspominalam wam o poczatkach mojej laktacji.Przez pierwsze dni piersi gorace i obolale i ciezkie jak kamienie,sutki plaskie jak deska,to polozna mi je naciagala strzykawka z ucieta koncowka,bol jak diabli,tak meczylam te sutki przez pare dni ze mi cale popekaly i z obu krew sie saczyla,po paru dniach troche stanely jak pojawil sie wlasiwy pokarm (po 5 prawie 6 dniach),bylam zalamana ze go nie mam ale sie nie poddalam.Potem przez przeszlo trzy tygodnie potworny bol sutkow,jak Mala ssasla to mi lzy z bolu lecialy,z prawej piersi zwlaszcza.Do teraz boli mnie prawy sutek jak mala zaczyna ssac pierwsze sekundy az zamykam oczy,pytalam sie wiele razy poloznej,to one sprawdzaja jak ona ssie,bo mowia ze moze nieprawidlowo ssie ale ja sie pytam to czemu tylko jeden sutek boli,to co jeden ssie dobrze a drugi nie?Datego teraz tez sie nie poddaje np,jak mialam ten kryzys laktacyjny bo za duzo mnie to wszystko kosztowalo zeby sie latwo poddac.
Dziewczyny nie gniewajcie sie ze tak pisze,ja rozumie kazda z Was i nie mam na mysli nic zlego ze niektore z was nie karmia,kazda z nas stara sie jak najlepiej ale wszystkie jestesmy inne,cos poprostu dalo mi ta sile zeby przetrwac.
A napisalam o tym bo nie ukrywam ze jestem z siebie dumna.
A co do odbicia to ja daje Juleczke przez ramie i bardzo szybciutko jej sie odbija a jak nie klade ja na brzuszek to tez jej sie ladnie odbija i popuszcza pare bakow.:P
Julka juz sie pare razy sama podciagnela na moich paluszkach do pozycji siedzacej!!!Ale miala radoche!!!

Jusmarkl milego pobytu w Vinaroz,poopowiadasz nam jak wrocisz i na ladne zdjecia czekamy!!!

Krocia duzo zdrowka dla meza szkoda ze z Zoo nici.Ale nic straconego jak wyzdrowieje to pojedziecie.

Tusienka zycze duzo sloneczka to sobie gdzies bedziecie mogli wyjsc!Nie ma to jak wspolny wypoczynek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noooo, Kevin jest juz bardzo silny! I te jego piekne oczka 🙂

Jusmarkl- udanego wypoczynku, oby pogoda Wam dopisała!

Patrysia nikt Ci nie ma za złe że jesteś dumna z karmienia piersią!! Wprost przeciwnie!! Ja bardzo żałuję że musze karmić butelką, chciałam chociaz te kilka miesięcy wytrzymać ale brak pokarmu przez 4 dni po porodzie, płaskie i wklęsłe sutki i płacz Małej w szpitalu tak mi dały w kośc że podjęłam taką a nie inną decyzję żeby podac jej butelkę 😞 Wierzcie mi jednak że ryczałam strasznie jak mnie tak położne naciskały i terroryzowały z tym karmieniem że mam w końcu powiedziec co chce robić- każda z nich mówiła tez co innego- jedna że da sie sutki "naprawić", druga że skoro takie mam cycki to po zabawie w karmienie i ze mam dać butelkę... Raz usłyszalam nawet ze mam sie nie przejmować brakiem mleka bo dziecko nie bedzie głodne nawet do 5 dni po porodzie 🤪
Wiadomo ze każda z nas chce dobrze dla dziecka ale mimo wszystko ja osobiście mam poczucie że mogłam Biance dać cos wiecej. Chociaz karmiłam ją swoim odciąganym mlekiem przez jakies 2,5 tygodnia- dobre i to... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ. No i wiedzialam , ze cos nam pokrzyzuje plany :/ Wyplata jeszcze nie wplynela na konto i nie mozemy jechac bez kasy. Normalnie powinni wyplacac 15 , ale ze dzisiaj swieto to powinni wyplacic wczoraj , bo jutro jeszcze niedziela :/ Jestem zla. Olewaja to , a ludzie czekaja na pieniadze. Najgorzej bedzie jak wplynie dopiero w poniedzialek , bo my myslelismy we wtorek juz wracac :/

Ja nie slyszalam czegos takiego , ze dzicko moze nie byc glodne do 5 dni. Moj maly sam szukal cyca juz w pierwszy dzien i plakal , i jak nie dac?? Slyszalam natomiast , ze jesli do 2 godzin po urodzeniu nie przystawi sie dziecka do piersi to utraci zdolnosc odruchu ssania i pozniej sa problemy.

Patrysia24 oklask dla Ciebie za wytrwalosc w karmieniu.

Krocia1985 moj synek tez jak go tak poloze opartego na poduszce na pol siedzaco , to odpycha sie lokciami i podnosi glowke. Musze wtedy rzy nim byc blizutko , zeby go lapac , bo co najlepsze jemu sie udaje usiasc! 🤪 Silny jest bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😠 😠 😠 i jeszcze raz 😠
Byliśmy u teściów. I jak zwykle przyjechałam wkurzona. Naj pierw Bartek powiedział, że musimy małej kupić piżamkę, bo z wszystkiego powyrastała. A ona do mnie mówi, że mam pamiętać żeby ta piżamka miała zakryte palce bo inaczej małej będzie zimno. 😠 Potem była dyskusja na jakiś temat i mój mąż stwierdził, że jak Julka jest mała to wszyscy ją chcą a potem będzie inaczej. Ja dodałam, że tak jest zawsze i że jak Julka podrośnie i będzie miała swoje życie to wizyty u dziadków też będą rzadsze. W końcu będzie miała swoje sprawy. (na razie CHCĄ byśmy przyjeżdżali raz w tygodniu, raz jak nas nie było dużej - 1,5 tyg. to powiedziała, że za rzadko przyjeżdżamy 😠 )A ona mi powedziała, że to zależy od wychowania. Chciałam ją zapytać to jak to jest z moim mężem skoro on wcale dziadków nie odwiedzał :P Ale nie chciałam konfliktu.
Na samym końcu jak już mieliśmy iść to ona do mnie mówi, że mam Julkę zawsze wsadzać do fotelika, bo ostatnio zauważyła, że małą mam na rękach. Miałam ją na rękach bo byłam w sklepie niecałe 100metrów od ich bloku i stwierdziałam, że nie będę małej kładła do fotelika bo zacznie płakać a zaraz i tak wysiadamy. Podgląda z okna 😠 Ja jej tylko powiedziałam, że kiedyś nie było fotelików i człowiek jakoś sobie radził.
Mąż przy niej zapytał mnie kiedy małej kupimy jakieś buciki. Nie zdążyłam odpowiedzieć a ona znowu swoje, że buty muszą być takie i takie i żadnych innych nie wolno nam kupić.
Może jestem troszkę przewrażliwiona, ale ta kobieta chce bym robiła tak jak ona mówi. Jak mam inne zdanie to jestem ZŁA. Ja już nie mam sił.

Do tego wszystkiego pokłóciłam się z mężęm, bo on ani słowa nie umiał powiedzieć. I teraz jest mi przykro, ale z drugiej strony powinien stanąć po mojej stronie, prawda? A nie siedzieć jak mysz pod miotłą. Moi rodzice nie wtrącają się w wychowanie małej. Jak ją widzą to się z nią bawią i tyle.

Rozpisałam się, ale przynajmniej sobie troszkę ulżyłam. Dziewczyny mieszkające za granicą jak ja Wam ZAZDROSZCZĘ, że macie swoje teściowe daleko. A z tego co piszecie to też nie macie z nimi najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

nie mialam czasu wpasc bylam wczoraj tylko przeczytac co napisalyscie , caly dzien spacerowalismy po nowym swiecie i starowce bylo super zalatwilismy sprawe obraczek we wtorek mamy do odbioru 🙂dzis sprawe fotografa , ogladalam jakie robi zdjecie i bardzo mi sie podobaly 🙂

Krocia wspolczuje , a maz powinnien stanac po twojej stronie , ja tez zawsze mam zal do micha jak tego nie robi 😞 , bo w koncu powinni nas wspierac , ja na twoim miejscu olala bym te wizyty i jezdzila wtedy kiedy ja bym miala na to ochote , i napewno nie raz w tygodniu 🤪 moze raz w miesiacu haha ja tak jerzdze , [przeciez macie swoje zycie sprawy problemy itd.. a jak ja nauczysz ze tak przyjerzdzacie to zawsze tego bedzie chciala , to oczywiscie moje zdanie ty postepuj tak jak uwazasz 🙂

ruda rybko piekne zdjecie wstawilas ( uwielbiam takie zdjecia ) ale to chyba jestes ty tam na tym zdjeciu jak bylas mala ?? albo zle patrze ale takie odnioslam wrazenie

jusmarki nie martw sie u nas tez tak jest ze placa jak im wygodnie , sama jestem ksiegowa to wiem jak to jest .

patrysiu gratuluje wytrwalosci podziwiam ciebie ja tyle silnej woli nie mialam niestety ☺️

dobranoc slodkich snow ...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia szkoda że mąz nie stoi po Twojej stronie ale on jest tez troche w trudnej sytuacji- tu Ty a tutaj mama.
Ja tez bym na Twoim miejscu nie jeździła do teściów tak często jak do tej pory gdyby mi tak szarpali nerwy 🥴
Najgorsze że teraz Julka nie rozumie ale później mama męża może miec zły wpływ na nią i nie daj Boze nastawiac ja przeciw Tobie- a to juz niewybaczalne!
Pozostaje tylko życzyć Ci wytrwałości. Moim zdaniem Ty jestes mamą i Ty decydujesz co jest najlepsze dla dziecka. Moja mama tez sie nie wtrąca- nawet dzis przez telefon przeżywała że jak przyjedziemy to mamy jej pokazac jak sie zajmujemy Bianką żeby i ona sie nauczyła (NAUCZYŁA!!) i ona nas zastąpi w opiece bo to dla niej przyjemność.
A co do bycia zagranicą- hi hi, czasami jest trudniej bo jak widzisz teściów dwa razy na rok to nie wypada sie z nimi kłócić...

oli- nie wiem o jakim zdjęciu mówisz?? o tym czarno-białym co dodałam tutaj na brzuszku nad moim nickiem?? To jestem ja i Bianka kilka dni temu 😁 Wietrzyłam Małej dupcię bo ma małe odparzenie a że było cieplutko to łaziłam z tym golasem po mieszkaniu i mąz robił fotki :P

oli- dobrze że macie coraz wiecej rzeczy załatwionych 🙂 Ja nie moge juz włożyć na palce ani pierśionka zaręczynowego ani obrączki bo utyłam i chyba palce tez mam grubsze 😞 najgorsze że nie można obrączki powiększyć bo mamy tytanowe. Super ze sie zdjęcia fotografa podobają!! Dla mnie zdjęcia były ważniejsze na ślubie niz nagrywanie kamerą. Kamerzysta trafił nam sie taki stary zgred że nawet widac na nagraniu że chętnie bym go zabiła- za to fotograf- extra!! Młody chłopak pełen fajnych pomysłów jak choćby te zdjęcia z zepsutym samochodem na drodze, fotki na koniach w stadninie, cała sesja w zbożu na polu...

jusmarkl szkoda że nie wyszło nic z wyjazdu. Mnie tez wkur...a jak nie płacą na czas 😠 W Polsce ciągle tak było albo w ogóle odmawiali nam wypłat i nie miałam za co żyć 🤢 Najgorsze ze akurat teraz potrzebowaliscie pieniędzy. Moze uda sie od kogoś pożyczyć??

co do braku mleka przez pierwsze dni po porodzie- ja bylam zszokowana jak mi tak powiedzieli ze dziecko nie jest głodne do 5 dni!! Bianka wyła w pierwsża noc a urodziłam ją o 7.02 rano i nic nie dało przystawianie jej do piersi cały czas bo, jak pisałam, zuła tylko silikonową nakładkę i jakoś jej to nie uspokajało. Moim zdaniem miała wielki odruch ssania jak to noworodki ale szkoda że nic nie leciało przez 4 dni!!

dobranoc kobiety i milej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny. Jesteście kochane 🙂
Macie rację, że powinnam zmniejszyć częstotliwość wizyt. Powiem Wam,że moja teściowa jest też moim szefem 😞 Na okres studiów zatrudniłam się w szkole, by mieć na czesne i na razie zostałam. Zresztą studia dopiero skończyłam w czerwcu. Praca jest fajna, bo pracuje na stołówce szkolnej a ja kochaaaam gotować. :P I być może dlatego teściowa myśli, że może mi rozkazywać i zwracać uwagę kiedy tylko jej się to podoba. W ogóle to ona jest zła i nie podoba jej się to, że jak wrócę do pracy to Julką ma zając się mój tata (bo on miał problem z alkoholem jak byłam mała, ale teraz jest już wszystko dobrze i od 10 lat nie miał alkoholu w ustach, nawet na moim weselu). Wiem, że zaopiekuje się małą dobrze.

A mąż... Cóż... Jak wstaliśmy dzisiaj rano to mnie przeprosił i powiedział, że on jest po mojej stronie tylko on też nie ma sił w kółko powtarzać jego matce tego samego. Powiedział, że mozemy dzisiaj jechać na zakupy kupić małej co nieco bo z wszystkiego wyrasta :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Wam! 🙂

Krocia-Dziewczyny i Ty macie racje, że Mąż powinien być po Twojej stronie, ale dobrze, że przeprosił Ciebie. 🙂 Ja bym pewnie mojemu awanture zrobila, ze nic sie nie odezwał. :P
Pisałaś, ze Nam zazdroscisz, że jestesmy za granica i nie mamy na codzien swoich tesciowych. Wiesz z tego to ja tez akurat sie ciesze, ze nie mam jej na codzien, bo pewnie nerwy mialabym zszaragne. :P a z drugiej strony teskni sie za rodzinką, ostatnio tak rozmawialam ze znajomą, ktora tez jest w DK z Mezem i synkiem, że mieskzanie za granicą ma duzo swoich plusow. Nikt sie Nam nie wtrąca co i jak mamy robić, a tego to bym nie zniosla. :P

Dzis Nam dopisala pogoda. 🙂 Pojechalismy sobie na wycieczke, na taki zamek, slicznie tam jest, potem wrzuce zdjecie, bo teraz robi sie obiadek i idziemy na spacerek na te festyny, bo niby dzisiaj ma byc bardzo fanie tam. 🙂

Milej niedzieli kochane!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko a myslalam ze to ty pewnie zmylilo mnie to ze czrno - biale a mi strasznie takie zdjecia sie podobaja , sama porobilam tosi takie czarno biale nozek raczek 🙂

dzisiaj znowu caly dzien biegania , poprostu rece opadaja a nogi w tylek juz mi wchodza , jeszcze jestem zla bo to wszystko poprostu pochlania pieniadze a tu jeszcze odzia za chwilke do szkoly ksiazki itd .... ubrania bo znowu poszla w gore i wszystko za krotkie stroj galowy itd mowie wam dziewczyny odzia po swoim tacie jest taka wysoka i tak szybko rosnie co 3 mc kupujemy jej nowe dzinsy i kupujemy za duze i jej podwijamy i i tak szybko z nich wyrasta szok 🤪 mam nadzieje ze teraz zima troche przystopuje 🙂 a jeszcze tata jej uznal ze skoro jest u niego na wakacjach to nie musi placic alimentow i cala wyprawke zostawil mi na glowie i jeszcze pokoj jej remontujemy zeby miala odpowiednie warunki do nauki a on pierdzieli wszystko rece mi opadaja bo mimo ze jej nie ma to ja i tak mam wydatki zwiazane z nia ale on tego nie rozumie i mowie mu o tym a on olewka 😞

krocia glowa do gory 🙂 maz sie zrekompensowal 🙂 zabral was na zakupy a to kobiety zawsze cieszy .....

ruda rybko jusmareki patrysia tusienka mam do was pytanko , mieszkacie za granica i jestem ciekawa w jakim jezyku mowicie do swoich maluszkow ?? bo mojego brata corka mieszka w londynie i mowi po polsku i po angielsku ale nie potrafi czytac po polsku , to byl dla mnie szok jak teraz przyleciala , nie bylo jej dwa lata od pogrzebu mojego brata i wogole nas nie pamietala , wiedziala ze jestesmy itd ale nie pamietala jak wygladamy tylko moja mame i odzie pamietala szok , ale to jej mamy wina tak mysle 😞 my ja bardzo kochamy ale rzadko tutaj przylatuja niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia wspolczuje ze masz taka tesciowa,niestety tak to juz jest,ale pamietaj ze z tesciami sie nie zyje,tak jak dziewczyny pisza zmniejsz czestotliwosc wizyt,moze to ja czegos nauczy!!!To Wasze dziecko i macie prawo wychowywac je po swojemu,podejdz do tego asertywnie ,jak ona daje Ci rady wysluchaj ale powiedz:"Ja chce pizamke bez stopek,moge rowniez zalozyc jej skarpetki"albo"Ja wole tamte buciki one sa proeniez dobre poniewaz,..."Tak ja pisala Ruda Rybka o podejsciu jej mamy!Ja tez robie duzo rzeczy inaczej niz robila to moja mama kiedys ale ona mnie nie krytykuje tylko mowi ze to moje dziecko i moje wychowanie!I wierze ze Twoj ojciec bardzo dobrze zajmnie sie Mala.
Ja mieszkam za granica i praktycznie nie znam moich tesciow bo Lukasz poznalam w Londynie i on jest wogole z drugiego konca Polski.Widzialam ich tylko raz kilka dni i bylo nawet milo.
oli ja bede mowic do mmojego dziecka po polsku a moj Lukasz bedzie mowic po angielsku.W ten sposob chcemy ja rownoczesnie uczyc dwoch jezykow.Narazie mamy taki pomysl ale okaze sie w praniu.
Ruda Rybko to zdjecie jest naprawde rewelacyjne!!!!
Tusienko czekamy na zdjecia!
Dobranoc dziewczyny,:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj rano ważyam małą. Ma 5700g. Martwię się, bo w ciągu 6 tygodni przytyła tylko 700g., ale w tym czasie urosła więc może dlatego wydaje się, że mało przybrała. Nie wiem co myśleć na ten temat.
Zauważyłam też, że Julka budzi się coraz częsciej w nocy. Czytałam gdzieś, że jak dziecko jest coraz częścirj głodne to znaczy, że mleko już mu nie wystarcza. No ale musimy wutrzymać jeszcze te 3 tygodnie. Teraz się martwię czy wszystko jest ok. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- my normalnie mowimy do Bianki po polsku- trochę dziwnie byłoby mówic do niej po angielsku skoro to nie jest nasz ojczysty język i ciągle go kaleczymy. Chcielibysmy natomiast uczyc ja angielskiego i posłać do irlandzkiej szkoły żeby była chociaz troche dwujęzyczna.
Niestety ja tez znam takie przypadki ze dzieci wychowane zagranicą mówią po polsku ale nie potrafią ani czytac ani pisac. W mojej dalekiej rodzinie jest dziewczynka która wyjechała do Kanady jak miala kilka lat i teraz to juz dorosła pannica- ta to nawet po polsku nie umie mówic bo całe towarzystwo ma angielskojęzyczne- tylko w domu mama jej mówi po polsku a to za mało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny

Oli-my tez mowimy do Lenki po polsku, z reszta Dunskiego to nie umiemy, tylko podstawy, a tak to sie poslugujemy tu angielskim. ale jak bedziemy tu pare lat i Lenka pojdzie tu do przedszkola to na pewno nauczy sie dunskiego szybko i bedzie znala dwa jezyki.

Ok dodaje pare zdjec z wczorajszej wycieczki. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...