Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No Lenka to taki smieszek dokladnie hehe :P Tylko do niej cos sie powie to juz usmiech ma na buzi, a mi to sprawia taką radoche, ze mowie do niej chyba bez przerwy jak nie spi i nie je. I gaworzy sobie, dzisiaj do Misia tak nadawała, ze mi z radosci malo serce nie peklo :P

Jusmarkl-Mi tez sie wydaje, ze jest podobna do mnie, ale sporo osob mowi, ze do tatusia jest podobna. Wiadomo, ze jest jeszcze malutka i nie da sie tak dokladnie okreslic do kogo jest podobna, ale czasami zrobi taka minke, ze dla mnie to wykapana mamusia 😁 No i jeszcze sie pewnie zmieni... 😉

Ruda Rybko-A Twoja Bianeczka to tez taki slodziaczek, oczka sliczne 🙂 Z reszta wszystkie te maluszki sa takie urocze. 🙂 jak tam Twoja rana po cc.? Zagoila sie juz?

A co do wyprawki to w DK dają kwartalnie co 3 mies. jakoś 4 tys. koron. Ja mialam dostac juz dawno, ale do tej pory nie ma nic na koncie i nie wiem moze nie dostane :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
a ja tez mam w koncu chwilke odechu tosia z tatusiem na spacerku a ja spokojnie obiadek sobie robie i dzem z truskawek gotuje 🙂
od kilku dni to jestesmy tacy zalatani ze kregoslup i nogi tak mnie bola wogole po ciazy mi kregoslup dokucza wam tez ?? wczoraj bylam u fryzjera i kosmetyczki rany od razu czlowiek lepiej sie czuje 🙂 a tak to biegamy i wybieramy meble i farby i takie pierdoly do odzi do pokoju bo trzeba jej juz przystosowac go do szkoly i znowu wydatek 😞 i jeszcze wczoraj policzylam ile osob na chrzcinach bedzie to wyszlo mi ze za samo jedzenie w restauracji zaplace 1000 a gdzie reszta matko normalnie juz nie wioem z czego odkladac na to wszystko 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chrzciny- temat u nas straszny 😞 ja uważam że chrzciny w ogóle nie sa potrzebne- wolałabym żeby Bianka sama zadecydowała o chrzcinach, komunii i reszcie sakramentów kiedy bedzie świadoma ale rodzina moja, męża i sam mąż sa przeciwko mnie. Troche mnie to śmieszy bo tacy strasznie wszyscy religijni ze drogi do kościoła nie znają- nie mówiąc już o zyciu w zgodzie z przykazaniami itd. ale chrzest musi byc i juz!
My bedziemy chrzcić w grudniu na świeta prawdopodobnie ale mam nadzieje ze sie tak przeciągnie w nieskończonośc 🙃 (ale wredna jestem)

Rana po cc juz sie zagoiła- najgorsze ze jest całkiem na podbrzuszu i teraz reszta brzucha po ciązy zwisa mi tak smętnie (taki flaczek) na tą bliznę- nieciekawie to wygląda chociaz flaczek nie jest juz taki duzy.

Zeszla Wam już ta ciemna krecha od pępka w dół?? Ja nadal ją mam 😞


Ja juz nie mam w ogóle pokarmu i skończyłam ściagać 😞 Ech, myślałam że chociaz ze 2-3 miesiące będę Biance podawac swoje mleko ale gdzie tam. Kupiłam nawet ta herbatke wspomagającą laktacje ale chyba za późno ja piłam.

oli- mnie bardzo boli kręgosłup i kolana- ciekawe czy to po ciąży czy od dźwigania Bianki całymi dniami, karmienia jej w wygiętej pozycji...?? Kolana bolą mnie przy wstawaniu z klęczek czy z siedzenia- normalnie jak stara baba 🤢
Ja musze isc tez do fryzjera- musze cos zmienic na głowie bo nie moge wytrzymac z tymi moimi piórami- po ślubie ścięłam włosy na krótko, teraz próbuje żeby odrosły ale wszystkie mi odstają a jeszcze ani ich spiąć, ani związać. Wypadają Wam włosy po porodzie?- ja sie tak nasłuchałam że po porodzie to czeka mnie anemia, łysienie itd a nic takiego sie nie zdarza...

Bianka tez sie dzisiaj śmiała ale nie wiem do czego bo patrzyła gdzies w dal. Moja koleżanka mówi że dzieci jak sa takie malutkie to śmieją sie do aniołków 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do chrzcin to jeszcze nie planuje , bo najpierw musze sie uporac z mega klopotem- nie mam pojecia kogo wybrac na matke chrzestna. U mnie w rodzinie sami faceci , a moja siostra jest chrzestna juz mojej corci i dziwnie by bylo gdybym ja teraz prosila znow do synka. Poza tym mieszkam w Hiszpanii i nie ma tutaj calej rodziny ... tak to by mozna bylo wybrac jakas kuzynke czy ciotke , no ale niestety jestem zmuszona wybierac miedzy osobami , ktore sa na miejscu. Nie chce tez , zeby to byla jakas kolezanka , bo nigdy nei wiadomo jak dlugo znajomosc potrwa. eh klopot mega normalnie mam.

Ruda Rybko sluchalas tych nagran , ktore Ci zostawilam??

U mnie tez jeszcze jest ta ciemna krecha , jest gruba i pepek tez jest caly ciemny , normalnie masakra , szoruje to codziennie w kapieli szorstka gabka i nie chce zejsc. Nici wiec z opalania czy stroju kapielowego w tym roku.

Zauwazylam , ze mam o wiele mniej pokarmu. Na szczescie wystarcza dla synka , bo sie najada jest ok. Ale jak chcialam dzisiaj odciagnac na spacer to nie dawalam rady , z ledwocia mi ukapalo 50 ml .

Piszecie o problemach z kregoslupem od porodu , a ja myslalam ze ze mna cos nie tak. Boli mnie dolna czesc kregoslupa , cala kosc ogonowa. Szcegolnie jak sie wieczorem poloze spac.

Ja wlasnie dzisiaj kupilam farbe i bede poprawiac odrost , na fryzjera mi szkoda , bo na moje dlugie wlosy taka przyjemnosc kosztuje 100 euro. A najlepsza farba z loreala w sklepie kosztuje 9,90.

Tez slyszalam , ze dzieci widza aniolki , ale podono dopoki nie zaczna widziec doskonale , ostro i kolorowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super jest to stwierdzenie o aniolkach ja zbieram aniolki 🙂 wiec tym bardziej mi sie podoba nawet na lancuszku nosze wisior aniolka i wszyscy wiedza ze je zbieram wiec na kazda okazje dostaje aniola 🤪

jusmarki mnie tez boli w dolnej czesci kregoslup

a wlasnie naj wazniejszego bym zapomniala napisac moja tosia postanowila dzis dac mamusi sie wyspac poszla spac o 21 wczoraj a obudzila sie dzis o 6 rano 🤪 jak sie obudzilam i spojrzalam na zegarek ze jest taka godzina to bylam w szoku 🙂 i toska tez patrzy gdzies i sie usmiecha 🙂 to jest naj slodzszy widok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki ja mam odwrotny problem nie mam chrzestnego moj jedyny brat zmarl 2 lata temu wiecej rodzenstwa nie mam 😞 a michu ma siostre ktora bedzie chrzestna a tu w warszawie tez nie ma mojej rodzinki i poki co mamy chrzciny a nie mamy chrzestnego 😞

ciemna kreske tez mam tylko jest juz blada 🙂bardzo blada bo w ciazy wogole jej nie bylo widac dopiero jak mi brzuszek spadl to zrobila sie widoczna i bylismy zdziwieni ze wogole jest
🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,
ja tez nadal mam ta kreche na brzuchu i niewiem kiedy to zejdzie, w szpitalu mowili ze po paru kapielach ale u mnie jakos nadal sie trzyma 😞

od dwoch dni moja hania zas jest taka marudna, ciezko zasypia, szybko sie budzi i jakas taka nerwowa jest, jutro ide z nia na szczepienie. Moja mała lubi tylko smoczki z firmy avent
Ostatnio jak płakała to miała juz mokre oczka wiec juz sie jej lzy robia 😆 no i ciagle sie smieje i gaworzy, czy wasze maluszki tez maja taka silna glowke, normalnie ciagle sama ja unosi i jak ja nosze to az sie wyrywa tak probuje ja podniesc az czasem sie boje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny.

Ja tez mam jeszcze ta kreche na brzuchu i kregoslup tez mnie czasami boli wieczorami. Najgorsze to te moje rozstepy 😞 Macie jakies sposoby, by choc troche sie ich pozbyc?

beti22- Moja Lenka tez unosi glowke wysoko, czasami tak sie siluje ze masakra. A uszka czyszcze jej specjalnymi patyczkami z ograniczeniami.

My chcrzcimy najprawdopodobniej na swieta, bo wczesniej nie damy rady zalatwic tego chcrztu, bo chcemy chrzcic w Polsce. Chrzestna bedzie moja siostra, a chrzestnym najprawdopodobniej Meza brat. Akurta z chcrestnymi nie bedziemy mieli problemu, bo Maz ma czworke rodzenstwa, a ja dwojke, wiec dla jeszcze jednego planowanego dziecka chrzestnych tez bedziemy mieli. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti22- Twoja Hania tez taka włochata jak moja! 🙂 te smoczki to rzeczywiście wyglądają na takie wielgachne jak dzieci maja je w buzi a w rzeczywistości takie sa niewielkie

ja czyszcze tylko zewnętrzną cześc ucha- biore wacika, nasączam w wodzie przegotowanej wodzie (ale nie ciepłej ani nie gorącej), odciskam i przemywam delikatnie- uszy Bianka ma czyste ale jak sie jej ulewa to czesto własnie ma uszy w mleku 😁

mnie tez boli kręgosłup w dolnej części- ciekawe kiedy to przejdzie...
nie wiedziałam że tą krechę można zmywać!! 🤪 myslałam że to sprawa hormonów i to jest zabarwienie w tych głebszych warstwach skóry- mi to w ogóle nie schodzi a ja mam grubą kreche od pępka w dół a na dodatek kreche jeszcze od pępka w górę!!

jusmarkl- przepraszam, zapomniałam Ci podziekowac za te nagrania na wrzucie- niestety nie moge ich odtworzyc- znowu jakis błąd- nie wiem czy to wina netu czy ich strony. mąz ściągnał jakis szum morza ale jednak co suszarka to suszarka :P musimy wykombinowac jakb ja nagrac na komputer a potem na mp3 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Bianka tez tak podnosi głowe strasznie- stracha mam jak ona sie tak rzuca np. przy trzymaniu jej do beknięcia na ramieniu to rzuca sie jak wariatka- mąz mi raz powiedział że boi sie czasami ze ona mu przez ramię przeskoczy!! Jak ja połozyc na brzuszku to głowke podnosi aż stęka z zadowolenia i trzyma ja- jak dla mnie- bardzo długo.
co jeszcze zauważyłam to to że jak sie ja połozy sobie na piersiach to próbuje podpełzać do góry odpychając sie stopami np. o moje dłonie- taki pełzak już z niej 🙂

u mnie tragedia ze spaniem w nocy ostatnio- rozregulowało sie mojej córci- w dzień spi jak zabita a zasypia dopiero o 3-4 w nocy i spi do 6-7. Dostaje szału bo juz nie wiem jak ją zmusic i wymęczyc do spania wczesniejszego.
Juz tak nie płacze jak wczesniej- widocznie to był taki okres- uuuffff!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Troszkę mnie nie było. Miałam zabiegany cały tydzień: szczepienie małej (po którym była okropnie marudna), w sobotę mieliśmy chzciny a wczoraj ja miałam obronę pracy mgr. Ale nareszcie koniec. Teraz muszę nardobić zaległości, bo troszeczkę napisałyście jak mnie nie było.

Moja mała chyba już się wyregulowała. Zasypia ok. 19.00 - 20.00 a budzi się dopiero o 3 na karmienie i zasypia do ok.6 a potem już nie śpi. W dzień to śpi może około 2 godzin łącznie. hihi Ale już się fajna zrobiła. Tak się do wszystkich uśmiecha. Próbuje nawet głużyć ale jeszcze nie bardzo jej to wychodzi. hihi

Ruda Rybko moja Julka też tak "pełza" jak Twoja Bianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruda rybko-Moja Lenka tez tak sie odpycha jak ja poloze sobie na piersiach, a przy tym strasznie steka, ale tak sie siluje, ze ja to jestem zdziwiona ze ma tyle sily. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamusie. Moja Angelika też podnodsi główkę i się odpycha nóżkami jak daję ją do odbicia.Od trzech dni mała zasypia mi o 22 i śpi do 6 rano. Mogę sobie trochę odespać 🙂 Jeżeli chodzi o smoki to nie chce żadnego smoka ani nie lubi butli 😞 przeciwieństwo mojej pierwszej córci. Mnie też dolna częśc kręgosłupa boli .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia1985- gratulacje z okazji zostania panią magister! 😁 Czemu nie chwaliłas sie wczesniej? Trzymałybyśmy kciuki chociaz i tak pewnie poszłoby Ci dobrze 🙂

Rany boskie- naprawde Wasze niuńki tak spia długo?? Mam nadzieje ze Biance przejdzie i tez da mi pospac chociaz te 5 godzin bo dzis marudziła co 1,5 godziny- myslałam ze oszaleje bo ledwo sie położyłam a tu juz trzebabyło wstac 😞 Pocieszam sie ze to minie.

Krocia1985- Twoja Julka już sie tak zmieniła- widac to po zdjęciach!! Ja nie dostrzegam różnicy przy Małej ale to chyba dlatego ze widze ją codziennie- jedyne co zauważam to jej ciężar- czuje to tez mój kregosłup :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Caly dzien dzisiaj siedzialam na basenie z dziecmi , mezem bracmi i przyjaciolka. 36 stopni goraca.
Krocia gratuluje. Oklask dla Ciebie 🙂
🙂
Ale te Wasze dziewczynki duze , moj synek wazy 5,500 , bo wczoraj go akurat wazylam w aptece przy okazji z ciekawosci jak bylam kupic witaminy. Nie wiem ile ma cm , ale ubranka na 62 ma na styk , bez luzow. No a ma dokladnie 7 tygodni i 2 dni 🙂 W przyszlym tygodniu wizyta u lekarza to zobaczymy. Wiec od porodu przybral 1,800.
Moj synek tak samo glowke juz trzyma dlugo i pewnie , po kilku minutach sie zachwieje hehe. To , ze dzieci sie odpychaja jest prawidlowym odruchem niemowlat. Jest kilka takich odruchow , po ktorych sie sprawdza czy dziecko jest zdrowe i zawsze jak dziecko lezac na brzuchu poczuje cos pod stopkami to sie odepchnie , nazywa sie to odruchem pelzania. Czytalam o tym na jakiejs stronce nie dawno.
Moj maly jeszcze sie budzi w nocy 3 razy do jedzonka , ale jest tylko na piersi , wiec pewnie dlatego , dzieci karmione mlekiem modyfikowany czesciej przesypiaja cale noce.
Od dzisiaj moj synek placze ze lzami , teraz jak widze jak placze i te zalzawione oczka to az sie serce kroi.
Myslalam nad kupnem mleka modyfikowanego jakiegos na wyjscia z domu , bo ciezko jest mi odciagac na pozniej. Maly wyproznia mi piersi calkowicie i jak go nakarmie przed wyjsciem to juz nic nie odciagne , a je za dnia co godzinke , wiec nie mam szans. Kupilabym mleko i na spacerkach dostawalby modyfikowane , tylko teraz mam dylemat jakie - tyle tych mlek na rynku. Moze mi poradzicie jakie sa najlepsze , poza polskimi markami , bo tutaj ich nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl my kupujemy aptamil- to odpowiednik polskiego bebilonu wiec powinien byc i u Was- u nas sa bardzo wygodne opakowania 200ml- własnie na takie wyjscia gdzie szybko trzeba nakarmic dzidzie. Ja własnie dzis kupiłam dwa opakowania (wyglądają jak soczki ale bez rurek) bo zawsze robie butelke mleka ale czasami pobyt na dworze sie przedłuży albo Mała nagle zgłodnieje mi po 1,5 godzinie i jest taki krzyk ze masakra 🤪

u mnie jutro znowu połozna przyjdzie wiec na pewno mi Bianke zważy- poproszę zeby jeszcze ja zmierzyła. Na pewno juz ok.4,5 kg wazy (jak nie wiecej) no ale Bianka urodziła sie ostatnia z naszych dzieci.

Tak, tych odruchów u noworodków jest mnóstwo- czytałam o tym w jakiejś książce. Strasznie mi sie podoba jak Bianka tak pełza- zasmiewam sie do łez z tego jej stękania. Fajnie tez wzdycha z przyjemności jak podaję jej butelke- pierwsze pociągnięcia to ma takie mocne że butelke mi wyrywa a potem wzdycha, zamyka oczka i juz tak ciągnie spokojnie- a na kończy sie na otwartej buzi i spaniu 🙂 🙂 🙂

dzis rano i potem po południu tak sie do mnie śmiała że az sie wzruszyłam- dopiero teraz zaczynam sie cieszyc nią tak na serio bo układa nam sie coraz lepiej każdego dnia 😁:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...