Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jusmarkl napisał:
beti22 napisał:
czesc dziewczyny
mojej hani dzisiaj wyskoczyly takie plamka czerwone na szyjce plecach i brzuszku, niewiem co to moze byc 😞 albo potowki bo troszke cieplej a ubieralam bo chlodniej na dworze bylo albo od jogurtu bo wczoraj jadlam 😞


beti jogurtow nie mozna dawac dzieciom az do ukonczenia roku! Ma zawarte bakterie , ktore mu szkodza ... mozliwe , ze ta wysypka z tego ... nie dawaj jej.



jusmarkl
ja nie dawalam Hani jogurtu, tylko sama zjadlam, kiedys pilam mleko jakos po miesiacu i Hania miala tez wysypke i myslalam ze moze tez teraz od tego jogurtu to ma ale raczej to beda potowki, jeszcze nie podaje jej nic do jedzenia, narazie tylko moje mleczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ruda rybka
bianka slicznie wyglada w tym stroju super!!! 🙂 🙂 🙂
a z tym jogurtem to wlasnie tak bylo ze w ogole nie jadlam tylko wczoraj jakas chec na jogurt mnie wziela no i caly zjadlam, a rano miala te kropeczki

a ja swoja suknie schowam po slubie i nikomu nie dam :laugh: bardzo lubie swoje wszystkie sukienki i mam je schowane i je zbieram, troche jestem zwariowana na tle mody hihi zawsze marzylam zeby zostac projektantka no ale marzenie sie nie spelnilo, zamiast szkoly z krawiectwem i projektowaniem wybralam szkole o profilu biurowym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko - Bianeczka ślicznie wygląda 😁 Oklask dla Niej.

A ja mam znowu zmartwienie. Wróciliśmy dzisiaj po południu ze spacerku i mała wydawała mi się ciepła. Zmierzyłam jej temperaturę w dbycie i miała 38,4, czyli normalnie ok.37,9. 😞 Od razu podałam jej czopka przeciw gorączce i teraz jej mierzyłam i ma 36,6 w odbyci (36,1). Nie wiem co to może być. Tak się zastanawiam czy to czasem nie na ząbki. Może teraz jej te górne wybijają 🥴 Już sama nie wiem. Nie ma ani kataru, ani kaszlu. Rano jej zmierzę i jak będzie coś nie tak to idę z nią na kontrolę. Prz okazji pokaże lekarzowi to coś co pojawiło się jej na brodawce. 😞 😞 😞

Moja sukienka ślubna też wisi w szafie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my dzis bylismy na zakupach i kupilismy tosi smoczki z tt ale dziwnie wyglada tak to sa sliczne ale w buzce jakos dziwnie

ruda rybko bianeczka super hihihi , a przy okazji nic nie piszesz jak wytrzymalas z tesciowa 🙂

cos nasza tusienka nie zaglada mam nadzieje ze wszystko u nich ok

moja suknie tez jeszcze wisi hihihi i ie wiem co z nia z robie

lece spac dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mówiłam ze te smoczki z TT sa dziwne!! A Tosia je polubiła?? Wklej strone oli z tymi smoczkami a powiem Ci czy miałam takie same, Ja swoje akurat dzis wyrzuciłam do kosza bo robiłam porządki w szafie. Pod koniec miesiąca czeka nas przeprowadzka do wiekszego mieszkania i nie bede miec internetu przez jakis czas 😞

dobranoc :*

Bianka dziekuje za oklaski- tak, prawdziwy z niej kibic- ma ti po tatusiu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

ruda rybko nie polubila tych smoczkow tosia pluje nimi na odleglosc haha , one sa bardzo ladne tak jak sie na nie spojrzy w buzce juz dziwnie wygladaja a praktyczne nie sa wcale i w dodatku cena tez byla niezla w porownaniu z innymi smoczkami one sa takie rozowe czy czerwone cos takiego i tosia wyglada z nim jakby miala usmiech klauna bo takie wielkie 🤪

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=736697558#gallery

MOJA TOSIA MA WLASNIE TE w serduszka z brokatem tylko ze ja zaplacilam za nie w sklepie prawie 30 zl a tu widze sa duzo tansze

lece sprzatac jutro mamy miec gosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oklask dla małego kibica :-)
Ruda Rybko na tych stronach jest naprawdę duży wybór :-) niestety ceny nie są zbyt niskie, ale coś za coś, mają tam też polskich producentów ale trzeba je mierzyć. Czasem oczywiście zdarza się że coś nie pasuje, bez problemów się odsyła i oddają kasę lub wymieniają na inny rozmiar jeśli całość jest OK. :-)

Krocia myślę że to na ząbki :-) Mój Franek dzisiaj też dostał temperatury i widzę te dziąsełka rozpulchnione, dałam mu NUROFEN bo wysoko 38,1 :-( niestety marudzi od samego rana bidulek mój :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- widzisz, juz kiedys gadałysmy o tych smoczkach- Patrysia tez je kupiła dla swojej Julki i ona tez nimi pluła- tak jak Tosia i Bianka 😁 U nas te smoczki nie sa wcale tanie 😞

Dziewczyny nie wiem czy u nas tez nie zaczyna sie ząbkowanie bo wczoraj wieczorem Bianka tak przeraźliwie zaczeła płakać na zakupach ze biegłam z nia do domu i nie mogam jej uspokoic nawet na rękach!! W domu wrzask wiec pomyslałam ze zgłodniała (chociaz to było niemożliwe bo ok. godzine wczesniej jadła) ale ani jeść ani spac (szybko ja wykapałam i do łózeczka) nie chciała. Mąz przyszedł i próbował znowu ja uspic ale tak płakała jakby ja cos bolało. Temperatury nie miała i patrzylam tez na dziąsła- wyglądały normalnie. Gdzies czytałam ze zanim sie te zęby wyrżną to moze troche potrwac a ja chyba oszaleje od tego płaczu 🤪

oli- a z tesciowa miałam małe przeboje w Polsce. Pierwszy tydzien spedzilismy u mnie w domu, moi rodzice nauczyli sie kąpać Bianke i usypiac, moglismy wychodzic do kina i na miasto wieczorami. Byłam spokojna i wogóle. A w drugim tygodniu pojechalismy do rodziny męża i okazało się że Bianka jak na złośc nie toleruje teściowej. żebyscie widziały co sie działo jak ją widziała- krzyk i płacz ze tylko my moglismy ja uspokoic. Nie dała sie wziąc na rece przez babcię, nie dala sie nakarmic i była spokojna tylko w wózku jak spała i babcia ją woziła 🤪 Tesciowej było bardzo przykro, miala czasami łzy w oczach i nam było głupio ze Bianka tak sie zachowuje. No ale po kilku dniach jakos sie to uspokoiło.
Najgorzej mnie wkurzało ze teściowa zabierała mi cały czas wózek i to nachalnie. Raz poszłam z nia na zakupy to jak tylko wyszła ze sklepu to od razu mnie odpychała i brała wózek. Raz do mnie mówi "Ojej, a ja ci tak wózek zabieram he he, no ale ja sie musze nacieszyć a ty powozisz sobie Bianke a w irlandii". Powiedziałam jej raz że to moje dziecko i chciałabym w Polse tez pochodzic z nia na spacery to mnie przeprosiła :P

Wkurzałam sie tez bo wszyscy sie zwalali na imprezy u nich zeby zobaczyc Bianke i to było miłe ale Mała nie wytrzymywała na imprezie dłuzej niz godzina, dwie i zaczynała marudzic i płakac a wtedy wszystkie cioctki klotki sie zbiegały i wiecie, próbowały ja zabawiac, brac ja na rece, kołysac i wtedy to juz Bianka wprost wyła. Mówiłam mężowi zeby ja wziął bo widac ze jest zmęczona hałasem ale gdzie tam, te lampucery jej nie oddały i tylko debatowały czy jej zęby idą (ślini się), czy głodna (gryzie własną rękę), czy spragniona (ma czkawkę).

Powiem tylko jedno- pod koniec juz marzyłam o powrocie i ciszy w mieszkaniu. Lubie miec wszystko poukładane po swojemu a tam to ciagle mi tesciowa przestawiała wyparzone butelki- raz znalazłam na nich kawalek pomidora...Szkoda gadac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam z małą u lekarza. 😞 Ma infekcję gardła (ja też - obie mamy to samo, tylko że ja nie mam temperatury 🥴 ) Lekarz perzpisał antybiotyk dla małej, ale mam zacząć dawać od jutra pod warunkiem, że temperatura będzie cały czas w granicy 38. Chodzę i wciąż sprawdzam - waha się między 37,1 - 38. Od 7 nic nie jadła. Próbuję dawać Julce jej ulubione potrawy i nic. Nie wiem już co robić. Zachowuje się w miarę normalnie- gaworzy, śmieje się, chce się bawić, ale nie chce jeść i więcej śpi 😞

Ruda Rybko - u Nas 2 pierwsze ząbki wyszły w miarę spokojnie. Julka miała tepmeraturę 37,1 - 37,3 przez 2 dni a potem pokazał się 1 ząbek a po tygodniu 2. Nie płakała, jadła tak samo. Ale dzieci różnie reagują na ząbki. My czekamy teraz na górne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krociu wspolczuje teraz taki okres wszyscy choruja my na szczescie juz lepiej

sliczny usmiech juleczka 🙂

ruda rybko no to niezle , nawet bianka zna sie na ludziach od malego hihihi 🤪 :laugh:

ja dzis pierwszy raz gotuje tosi zupke brokulowa zobaczymy czy jej zasmakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, Julka troszkę zjadła. O 13.00 - 120ml. mleka, o 17.00 kaszki (70ml. wody + kaszka) i 19.00 mleko 180ml. :P

Chciałam zapytać Was od kiedy można dziecku podawać mięsko???

Oli super, że małej smakowały brokuły? A Ty zrobiłaś zupkę z tych brokułów? I czy wcale tego nie soliłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli- a jakiego masz blendera?? Bo ja dawno temu kupiłam z metalowa końcówką (tzn. ze stali nierdzewnej) i zastanawiam sie czy mozna dziecku takim blenderem rozdrabniac...?? Bo słyszałam że na metalowych tarkach nie wolno trzec owoców... 🤨

Dalam dzis (po kryjomu) Biance banana z Hippa- Jezu jaka radość- dziewczyny ona normalnie otwierała buźkę zeby jeszcze jej dawac!!! A cieszyła sie strasznie- ja cieszyłam sie bo cała sie uwaliła i mam ciuchy na nastepne pranie :P

A gdzie reszta dziewczyn??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny. Ja dzisiaj bylam u rodzicow , bo mieli 26 rocznice slubu.
Poczytalam Wasze posty i widze , ze Wasze maluszki swietnie zajadaja nowe smakolyki ... a moj synek jak mu ostatnio dalam jabluszko tarte to tak nim zatrzepalo jakby to nie wiem jakie nie dobre bylo i wypluwal wszystko. Probowalam dawac marchewke i to samo. Nic mu nie smakuje. Dawalam mu tez ziemniaczkow troszke i tez nie chcial ... eh nie wiem co mam mu dac , jedyne co mu smakuje to bulka zwykla. Dostaje tez takie chrupki kukurydziane specjalne dla niemowlat i to zajada az sie trzesie.
Krocia 1985 najpierw zaczniesz od drobiu w 6 miesiacu , a w 8 dopiero wieprzowine i wolowine. Ryby dopiero od 10 miesiaca.
Ruda Rybko dlaczego po kryjomu piszesz , ze tego banana? Maz nie pozwala dawac jedzonek ze sloiczkow?
Kupilam kaszke z tego almironu czyli bebilonu ,,, dosypuje sie ja do sporzadzonej porcji mleka i jest z owocow , kukurydzy i ryzu. Malemu to dosypuje do mleczka przed noca na kolacje 🙂 Smakuje mu.
Ja tez czekam na zabka , maly sie slini i wszystko desperacko bierze do buzi i gryzie ... kupilam mu taki gryzaczek , ktory jak ugryzie to zaczyna wibrowac i ciagle go w ustkach trzyma i mu sie podoba jak mu wibruje i masuje te dziaselka.
http://www.suavinex.com/html/EditaFicha.asp?ProductoID=36&Raiz=mordedores.asp&NombreRaiz=Mordedores& 😜adreRaiz=& 😜adreNombreRaiz=
Ruda Rybko hihi super masz coreczke 🙂 Ona wie dobrze jak Cie denerwowala tesciowa kiedy bylyscie w ciazy hihi , Bianka w brzuszku tez pewnie miala jej dosc. I teraz postanowila sie zemscic hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny! 🙂
Jezuuu w koncu moglam do Was zajrzec i poczytac co u Was slychac. 🙂
Nam pospul sie komputer i nie mam dostepu do internetu, dzis mam do poludnia komputer szwagra, bo przywiozl mi jak jechal do pracy. 🙂 ale do poki nie pojedziemy do Polski to nie bede mogla korzystac z naszego komputera. 😞 Na szczescie w nastepna niedziele chyba juz pojedziemy i naprawimy go. 🙂

A tak ogolnie to wszystko u Nas ok., Lenka zdrowa i wesola 😉 Pisalyscie cos o rozmiarach... moja Lenka narazie nosi jeszcze na 62, ale juz jej kupuje na 68 i troche podwiajam np, rekawki.

Ja ostatnio dalam Lence troszeczke kaszki bananowaej, to byla radocha nie z tej ziemi, az piszczala z radosci. 😉

Dziewczyny, bo ja juz mam dylemat, bo chcemy kupic Lence spacerowke, bo w Polsce nie mamy juz dobrego wozka, a chcemy kupic taki, zeby byl maly jak go zlozymy, zebysmy mogli go wozic do pl. No i znalazlam fajny wozeczek, ale nie wiem czy Lenka nie jest jeszcze do niego za mala.
http://www.allegro.pl/item736294291_wozek_parasolka_coneco_saturn_2009_gratisy_wys_0.html
jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusieńko - w tym wózku rozkłada się oparcie do pozycji leżącej więc możesz spokojnie w nim malutką wozić :-) Byle nie na siedząco :-)

Ruda Rybko rzeczywiście Bianeczka mogła pamiętać wszystko jak była w brzuszku bo przecież słyszała jej głos - a potem czuła nerwy mamy no i taki klopsik wyszedł z tego teraz 😉 Dzieci znają się na ludziach :P

Dziewczyny mi się wydaje że za wcześnie na dawanie takich wynalazków jak brokuły :-) Przecież te brokuły powodują wzdęcia i niekiedy dorośli nie mogą sobie poradzić z takimi ciężkimi potrawami a co mówić maluszki 4 m-czne. Z resztą ja narazie czekam bo tak jak Kevinkowi Frankowi nic nie smakuje, ani jabłuszka, ani kaszka, więc poczekam jeszcze 3 tygodnie może wtedy spróbujemy bo narazie pluje tym jakby to były zawody na plucie na odległość i robienie kwaśnych min 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...