Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc, moi znajomi juz sie wyprowadzili na swoje mieszkanie. Kupilam dzisiaj w aptece sloiczek dla synka kurczak z ziemniakami, ciekawe czy zje. Wogule zdziwilam sie , ze kuczak juz dla dzeci od 4 mies. Kurcze nie bede teraz iecej pisac , bo klikam na klawiaturze ekranowej - corka wylla herbate na klawiaturei nie dziala. Odezwe sie jak bede miala nowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oli te chrupki to Aspitos od firmy Aspil. Nie wiem czy w PL beda.
Co do temperatur to mamy 25-27 stopni ostatnimi dniami , za to noce sa juz naprawde bardzo chlodne okolo 15 stopni. Niby temperatura fajna , ale znowu jest duzy wiatr wiec odczowalnie jest zimniej.
A to moj Kevinek w drodze do domku poznym wieczorem 🙂 [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P9180144.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko poogladalam zdjecia z PL. Powiedz ta blond starsza kobieta to Twoja mama czy tesciowa? Twoja Bianka tez jest juz bardzo duza i wydaje mi sie , ze nawet wieksza od mojego Kevina. Ktores z Was ma talent fotograficzny ... te zdjecia artystyczne bardzo ladne. Przykulo moje uwage szczegolnie zdjecie , na ktorym jest wyostrzona raczka Bianeczki chwytajaca za szczebelki lozeczka , a reszta jest rozmazana ... jak takie zdjecie sie robi? Jest super.
Oklask dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko daj link ja też chcę pooglądać zdjęcia :-) jakaś ja niemota jestem i nie zapisałam Waszych linków 🙃

Franek dzisiaj znowu obudził się o 5 i marudził i marudził, a ja nieprzytomna, nie wiem czy to brzuch czy zęby bo jak mu się masuje to uspokaja się ale do buzi pcha wszystko. O rany niech to już się skończy bo mama (ja) się wykończy 🤪

Wczoraj miałam pierwszą jazdę, ale się stresowałam dziewczyny mówie wam, a nie wiem jak to będzie na egzaminie. Wy wszystkie macie prawko? Już nie mogę się doczekać następnej, mam w czwartek i wewnętrzny egzamin :-)

Ja myślę o tym żeby Frankowi kupić te chrupki kukurydziane FLIPSY, zobaczymy czy one mu posmakują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarki kevinek super wyglada 🙂 ma swietne trampki 🤪

ruda rybko tez poogladalam zdjecia hihihi super bianeczka robi takie same minki jak moja tosia , my dzis tosi zrobilismy super zdjecie ale tyle przy tym bylo zachodu hihihi bo ona co chwilke zmienia pozycje i ujac tak jak my chcemy jest ciezko :P


a co do wczoraj to chyba miala gorszy dzien , bo dzis wszystko w normie , nadal wszystko do buzki wklada ale nie placze 🙂 a ja micha wyslalam do apteki po zel na dziaselka i ibufen ale juz bedzie w razie czego 🙂

ide bo gotuje wlasnie tosi zupke

a dalam jej dzis maly kawaleczek chleba jak jadlam sniadanko ale jej smakowalo musialam po malym kawalku urywac i jej dawac bo inaczej sie denerwowala 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula - ja nie mam prawa jazdy, bo nie miałam kiedy robić. Jak się zdecydowałam iść to okazało się, że jestem w ciąży (a miałam okropne mdłości na początku - kuchnia to był mój wróg numer jeden :P ). Planuje iść na wiosnę. :laugh:

Juleczka rozchorowała się kompletnie. Ma okropny kaszel i katar. Ma ochrypnięty głosik. Biedactwo moje. Byłam u lekrza i antybiotyk muszę jej dawać i wyklepyać plecki bo wydzielina jej spływa. 😞 Na szczęście nie ma temperatury, ale i tak się męczy biedactwo.

Jusmarkl - Kevinek jest śliczny i taki duży. Julka waży 6200g. ale nie wiem ile mierzy. Jak idę na kontrolę to jej nie mierzą, chyba sama to zrobię. Tylko muszę kupić miarę :P

Oli a Ty jej podajesz chlebek normalnie tzn. małe kawałeczki?

Oklask dla Jusmarkl i Kevinka.

Ciekawe jak tam Beti i jej przygotowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
APEL O POMOC
Kamila urodziła się 14.06.2009 w szpitalu na Inflanckiej w Warszawie.
Moja ciąża przebiegała wspaniale. Ćwiczyłam do ostatniego dnia ciąży i czułam się świetnie. Jednak odkąd pamiętam zawsze wszyscy mówili " Jak ty Zośka urodzisz z takimi wąskimi biodrami?". I trzech wykwalifikowanych lekarzy mnie mierzyło w czasie ciąży i sprzężna 18 była dla nich wystarczająca do urodzenia ważącej 3650g córeczki.
Trafiłam do szpitala w nocy, po tym jak odeszły mi wody. Jednak zaczęto podawać mi oksytocynę z powodu braków skurczy. Dodam też, że poród przebiegał bardzo powoli, a główka nie chciała schodzić...Gdy zaproponowałam z mężem Pani anestezjolog, że może jednak wykonają cesarskie cięcie, obruszyła się, że teraz wszystkie chcą cc i w głowach nam się poprzewracało...
I tak, gdy główka dziecka w końcu jakoś zeszła, barki się zaklinowały, lekarz wylądował na moim brzuchu, a położna z całej siły ciągnęła Kamile za głowę. Gdy Mała wyszła wszyscy mieli nietęgie miny- bo nie oddychała i nie ruszała się. Podano tlen i odśluzowano - dostała 7pkt Apgar.
Nikt nic mi nie chciał powiedzieć ale od razu gdy ją zobaczyłam wiedziałam, że uszkodzili Kamie rączkę. Standardowo otrzymałam odpowiedz- samo dojdzie do siebie...
Kolejne doby w szpitalu były koszmarem- nikt, oprócz męża mi nie pomógł, tylko leżałam i płakałam
Serdeczna przyjaciółka- rehabilitantka NDT, przyjechała w drugiej dobie obejrzeć Małą i powiedziała mi jak poważny jest Jaj stan...
Od tej pory ciągle Kamilę rehabilitujemy- w domu, prywatnie oraz byłyśmy już na dwóch turnusach w Dziekanowie Leśnym. Widać postępy naszej ciężkiej pracy, choć Kamila wylewa mnóstwo łez w trakcie ćwiczeń.
Na początku, w szpitalu Kamila ruszała tylko paluszkami. Po paru dniach ruszył nadgarstek.
Teraz, kiedy Mała ma ponad 3 miesiące zaczęła aktywniejsza być cała kończyna górna- podnosi ją powyżej 90 stopni. Każdy cm to radość...
Po konsultacji z prof. Gilbertem (międzynarodowej sławy neurochirurgiem) , która odbyła się 19 września w Dziekanowie Leśnym, okazało się, że Kamilka jednak musi być operowana, gdyż inaczej nie odzyska sprawności rączki. Operacja musi być wykonana jak najszybciej, bo tylko wtedy przynosi oczekiwane efekty. Niestety koszty operacji przekraczają nasze możliwości finansowe ( 5000 Euro + koszty podróży i pobytu). Dlatego też bardzo prosimy o pomoc ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe na operację Kamili.
Zosia Budkiewicz z mężem

Dane konta, na które należy dokonywać wpłat

FUNDACJA SPLOTU RAMIENNEGO w WARSZAWIE
ING Bank Śląski O/Krucza 51, 00-022 Warszawa
Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981


tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Kamili Budkiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny zosia jest z czerwcoweczek na naszym forum ja w ciazy poznalam sie z nia osobiscie bo ja tez rodzilam na inflanckiej a ona tam w szkole rodzenia prowadzila zajecia ale wczesniej poznalysmy sie na brzuszku , niestety taka krzywde wyrzadzili i zosi i kamilce w szpitalu w ktorym pracuje a jeszcze przed swoim porodem dzwonila do mnie i pytala jak mi sie tam rodzilo i mowilam jej zeby tam nie rodzila bo bylo strasznie no ale coz stalo sie , moze operacja pomoze ja osobiscie przeleje pieniazki , moze ktoras z was tez pomoze to nie musi byc duza kwota tak jak kazdy moze mysle ze tu kazdy grosz sie przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wam

ceikawe jak beti- przygotowania jej nie pozwalają zajrzec do nas. mam nadzieje ze wszystko Ci sie uda i bedziesz miała piekny ślub!!!!

jusmarkl- te zdjęcie w łózeczku z rączką to ja zrobiłam ale nie wiem jak wiec nie pytaj :P Po prostu strzelałam i jakos tak wyszło 🙂 Moja mama wzięła nam na raty nowego Nikona D5000 wiec Remik sika pod siebie z radości no a rzeczywiście zdjęcia sa sto razy lepsze niz z naszego poprzedniego aparatu. A co do talentu fotograficznego to ja jestem noga- mąż chodził na jakies kursy kiedys i strasznie mu sie to podoba ale tak czy siak nadal jest amatorem- to on robił te zdjęcia w Lądku Zdroju z tej góry- alez tam było pieknie 🙂

asiula oto link- http://picasaweb.google.com/idziorki

Krocia bardzo mi przykro ze Julka sie tak rozchorowała- Biance przeszedł katar ale widze że każde dziecko tutaj kicha i prycha. Na pewno szybko jej przejdzie 🙂 Buziak dla niej 😘

asiula- weź mnie nie strasz tym płaczem na ząbki bo jak Ty nie wytrzymujesz to ja nie wiem co to bedzie u nas. Oby Bianka szybko to zniosła 🤪

oli- ja własnie wczoraj czytałam ten apel ale nie wiedziałam od kogo to jest- czy to ta zoltri pisała czy ona komus robiła przysługę...? Ale wygląda na to ze ona 😞 Szkoda ich obu. Chybabym zabiła takich palantów z tego szpitala 😠 JA miałam taka opieke w szpitalu ze chyba lepszej miec nie mozna i nie wyobrazam sobie takiego porodu jak ona albo takiego zszywania jak Ty, oli. Musze pogadac z męzem a jej spytac sie o dokładniejsze dane bo potrzebny jest tez IBAN banku i jeszcze jakis kod zeby wsyłac pieniądze z zagranicy.

Oli- w Polsce tez sa ciasteczka dla dzieci np. z Hippa albo z Nestle (chrupaczki albo jakos tak sie nazywają).

Asiula- ja nie mam prawa jazdy bo jestem dupa wołowa i boje sie jeździc a mam zdane testy i tymczasowe prawo jazdy irlandzkie w kieszeni 😁 tez bym chciała zrobic pełne prawko bo przez to ze jestem nie zmotoryzowana to nie mozemy sie wyprowadzic za miasto 😞 Ale teraz to nie ma z kim Bianki zostawic.

jusmarkl- na pewno Kevinek jest wiekszy- Bianka ma ok. 65cm ale wazy około 5,7kg 😞 A ta blondyna (a raczej siwa) babka to teściowa. Moja mama to ta na jedym zdjęciu stoi przy wózku z Bianką.

A co z Tusienką???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krociu ja tosi pierwszy raz dalam tkie kawaleczki jak okruszki doslownie ( no taki duzy okruszek ) i smakowalo jej z maselkiem ale to chyba jeszcze jest za wczesnie , ja jej tyko 4 takie okruchy dalam 🙂

asiula mi zabrali prawko bo mialam wypadek na czolowe z traktorem hahahahaha ( wyjechal mi z lasu ) a ja bylam w trakcie wyprzedzania i mercedes dostawczy mnie zaslonil i traktorzysta mnie nie widzial ehhhhhhhhhhh a mialam juz troche punktow i mimo ze wypadek nie byl z mojej winy to nie mialam zapietych pasow ( jak zwykle ) dolozyli mi punkty i zabrali prawko a samochod do kasacji poszed bo nawet dach mi wyrwalo i sterczal do gory szyb nie bylo bo wszystkie poszly a ja zgnieciona w srodku cieli go zeby mnie wyjac takze trzeba uwazac na drogach bo sami warjaci

ruda rybko ja tez od razu do micha poszlam zebysmy przelali kase ja wiem co to znaczy walczyc o dziecko z odzia nie jedna operacje przeszlam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli te chrupki dla niemowlat roznia sie od zwyklych tym , ze sa bezglutenowe. Nie wiem czy zwykle by nie szkodzily.
Ja mam prawo jazdy juz ponad 6 lat.
Ale tak jak Ty oli ja tez saje okruszki chleba czy bulki malemu i mu smakuje. Dawniej ludzie nie mieli takiego pojecia i karmili dzieci wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha, no tak, teraz sobie przypominam ze Tusienka tak pisała :P

No, byc moze beti juz ma stresa- powiem Wam ze ja w dzien slubu miałam taki zlew na wszystko ze szok. Mama latała jak szalona ze czemu ja oglądam tv jak zaraz przyjdzie makijażystka itd. A co sie miałam denerwowac jak wszystkie nerwy poszły mi na przygotowania do ślubu??

fajny ten wózek oli, kolory bardzo żywe. Wózek podobny troche do Quinny ale super sie składa. My na razie jestesmy zadowoleni z x-landera mimo ze dzis własnie mąz musial kupic detkę bo 3 razy sklapciała (dętka była zła na spojeniu). Ale to tez moja wina bo jak ide na zakupy to chyba ze sto kilo walę do kosza na zakupy a można max.5 🙃 🙃

rany boskie oli naprawde wjechałas w traktor?? Nic Ci nie było???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
he he własnie weszłam do was zeby sie coś spytac z tym jedzeniem u Bianki.
Od wczoraj robie tak Krocia jak mówiłas ze daje tylko jak ona chce i rzeczywiscie to chyba był klucz do sukcesu, po prostu za czesto zmuszalismy ja do jedzenia i jadła bardzo mało. Teraz, na noc zjadła 210ml!!!! rany boskie ciekawe do której bedzie spac??!! W ciagu dnia nie jadła mniej niz 120ml 😁

Zapisałam w ciagu ostatniej doby ze łącznie zjadła 650ml mleka. Powiedzcie dziewczyny jak to sie liczyło ile dziecko w jej wieku powinno pic mleka?? Cos kiedys liczyłyscie ze na kg ciała iles tam powinno dziecko zjeść ale nie pamietam 😞

Krocia dzieki raz jeszcze za podpowiedź. Za bardzo sie słuchalam tego konowała żeby jak najczesciej dawac jej jedzenie bo to miało odwrotny skutek. Pojutrze podamy jej żelazo w syropku i mam nadzieje odzyska jeszcze apetyt i zacznie lepiej przybierac na wadze.
Na jutro dostałam zaproszenie od pielęgniarki środowiskowej i tez jej powiem o tym jedzeniu 🙂
Dzieki za oklask Krocia. Ja równiez Ci daje w podziekowaniu 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ruda rybko ja zawsze daje tosi jesc kiedy ona chce , a nie dlatego ze juz minely 3 h i powinna dostac , tosia wczoraj przespala 2 karmienia wiec ja ominely i na noc po raz pierwszy zjadla 210 🤪 :P bylismy w szoku , ale tez w ciagu dnia 3 razy miala kupke wiec musiala byc naprawfe glodna

tak z traktorem troche bylam po obijana ale na szczescie nic groznego i kolano rozwalone do reperacji oczywiscie zebra potluczone ale na to jak wygladal samochod to ja wyszlam z tego calo do dzis widac blizny na twarzy po wbitych szklach ale sa malenkie bo szyby sypaly sie w drobny mak , ale naj gorsze ztego wszystkiego bylo to ze przez pol roku snil mi sie ten huk uderzenia straszne to bylo 😞


ja musze kupic inny wozeczek bo ten co teraz mam wazy razem z tosia z 20 kg i nie mam sily go wnosic i znosic z tego 4 pietra wiec jak micha nie ma to nie mam jak wyjsc wogole z domu i wkurza mnie to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli - dzięki Bogu że tak to się skończyło, właśnie wczoraj na ostatnich wyładach oglądaliśmy drastyczne zdjęcia z wypadków drogowych jak to mówił są kierowcy którzy jeżdżą SZYBKO ALE BEZPIECZNIE, z tego co zobaczyliśmy to gówno prawda, nie ma szybko to znaczy niebezpiecznie a i ostatni raz pozwoliłam mężowi gadać przez komórkę bez zestawu słuchawkowego :-)

oli mój wózek też tyle waży i chociaż mieszkamy na 1 piętrze to ja nie powinnam dźwigać żeby mi się tam wszystko pozrastało to muszę bo mały usypia w wózku więc muszę go mieć w domu, a jak na spacer to znosić, wnosić i tak w kółko 🤪 a ten naprawdę jest super w składaniu :-) tylko czy rozkłada się do pozycji całkiem leżącej ??

Ruda Rybko ale podsumowałaś się nie ma co 😮 ty się nie zastanawiaj tylko bierz się za jazdę bo ja właśnie robię ze względu na dzieci, tak to je zapakuję do samochodu i jazda, inaczej nie byłoby mi to do szczęścia potrzebne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka napisał:
Powiedzcie dziewczyny jak to sie liczyło ile dziecko w jej wieku powinno pic mleka?? Cos kiedys liczyłyscie ze na kg ciała iles tam powinno dziecko zjeść ale nie pamietam 😞


Też chciałam o to zapytać. Ja od poniedziałku zapisuję ile mała zje (chcę wiedzieć ile może zjeść i będę zapisywała jeszcze z 2 dni po tym jak wyzdrowieje). W poniedziałek zjadła 720ml. we wtorek 760ml. a dzisiaj jak narazie 290ml. Męczy ją ten okropny kaszel. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...