Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Beti witaj!!! :laugh:
Hania jest śliczna 🙂
Oklask dla Ciebie na powitanie. No i wsztstkiego dobrego na nowej drodze życia 🙂

Julka już nie ma tego okropnego kaszlu. No ale coś za coś. Ma bardzo ochrypnięty głosik. I do tego od czasu do czasu temperatura podskakuje o parę kresek. Pewnie zęby idą. Jutro jest miesiąc jak wybił jej piwerszy ząbek.

Asiula śliczne te Twoje dzieci. A Michalinka jak ładnie opiekuje się braciszkiem. Mam nadzieję, że Franio też wróci niedługo do formy.

Znikam bo Julka się obudziła 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
beti witaj znowu- oklask na dzien dobry także ode mnie 🙂

Hania cudna dziewczynka- i jak wyrosła od ostatniego zdjęcia 🤪 Czekamy na zdjęcia ze ślubu i z pleneru :P
Dobrze że wszystko sie udało, szkoda ze tak wyszło z karmieniem ale dałyście radę, Hania uwielbia cycusia skoro nie dała sie nakarmic butelką. Druga sprawa że dziecko wyczuwa jakktoś obcy karmi- pisałam Wam jak Bianka zareagowała na teściową 🙃

Krocia- rekord Bianki to 850ml mleka ale od wczoraj znowu masakra- je maksymalnie po 80ml i nic wiecej nie udaje mi sie w nia wcisnąc mimo ze np. przerwa miedzy karmieniami wynosi 5 godzin.

Tak, oli, u nas jest mnostwo sklepów mothercare bo to chyba angielskie sklepy a Irlandczycy wszystko od nich małpują. Ja jestem w mothercare co drugi dzień :P Wczoraj kupiłam smoczki Aventu do kaszek i gestego mleka ale nie patrzyłam na ubranka.
Jezeli chcesz to opisz dokładnie te pajace i ja kupie i Ci wysle- to naprawde żaden problem 🙂 Aha, ja mam najnowszy katalog z Mothercare w domu z ubrankami na jesien/zimę 2009- sa jakies ciepłe pajace- brazowy miś, biała owieczka (???) no i mnóstwo pajacy na świeta (renifery, mikołaje, małe diabełki z różkami). Diabła planuję kupić Biance :P Wszystkie sa po 20euro ale nie wiem czy na pewno o te Ci chodzi.

Dziewczyny, my dzisiaj odebralismy klucze od nowego mieszkania. Stare wyposażenie ale chociaz ciepło jest w domu bez smrodu pleśni i wilgoci i to najwazniejsze dla Bianki. Wkurzyłam sie bo jest od tyłu zjazd dla wózków ale jakies palanty zamknęły dalej bramę i powiedzieli ze mam sobie schodzic frontowymi drzwiami (gdzie sa schody) bo tam od tyły zbierają sie żule i zamknęli wszystko. To ciekawe jakbym jeździła na wózku inwalidzkim- chyba byłabym uziemiona w domu bo przeciez żaden dupek mnie od tyłu nie wypuści a te trzy wysokie schody z przodu sa nie do przejscia!!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko dzieki sliczne pogadam z michem tu owieczki nie widzialam mis byl one z takiego miekkiego polarku puszystego poszukam cos podobnego na alegro i powiesz mi czy to to ale dzieki sliczne 🙂

beti hania sliczna rany a jaka duza 🙂

moja buba kiepsko je ostatnio jest godz 17 a ona zjadla dopiero jakies 320 ml nie wiem i taka ma luzna kupke i kilka dziennie slini sie jak smok nawet mnie lapie za reke i probuje ja sobie wlozyc do buzki moze to zabki , kiedys slyszalam ze moze byc kilka kup dziennie i luzniejszych , albo juz nie wiem co jej jest , przy jedzeniu sie wygina kreci poprostu masakra , a w dodatku to uczulenie szok , ruda rybko a bianka za uszami tez ma taka sucha skorke ??

krociu to dobrze ze juleczce juz lepiej 🙃

teraz taka pogoda ze pewnie wszystko beda maluchy lapaly , u nas dzis tak leje , ze nie da sie przejsc szlam po odzie do szkoly to jak samochod ulica jechal to kol mu nie bylo widac bo woda taka wysoka na ulicy jak sa ulewy to tutaj jest masakra .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli, jak tylko sie upewnimy o te pajace to nie ma zadnego problemu z wysłaniem 😁 Ciesze sie ze moge pomóc choć tak daleko. Ja nie jestem pewna czy to jest owieczka ale wygląda troche jak ona 🙃

oli, Bianka jest wysypana cała- z dnia na dzień znajduję u niej coraz wiecej suchych, czerwonych plam na ciele- a to na na ramionach, a to na udkach. Normalnie szlag mnie juz jasny trafia czemu to mleko nie działa. Nic jej z mleka krowiego nie daję, rzeczy stałe je pod moim nadzorem i jak cos sie dzieje to przestaje dawac i poten znowu daje ale to nie ma żadnego sensu bo plamy i wysypka sie pojawia cały czas. Uszka (płaki uszu) ma wysypane krostkami i za uszkami też. Skóry suchej nie ma (oprócz tych placków) bo po kąpieli smarujemy ją takim śmierdzącym kremem robionym specjalnie w aptece w polsce. Nie wiem jaki ma skład ale wali tak strasznie ze az mi niedobrze i jest bardzo tłusty.

Dzis własnie mama wysłała mi kolejny karton Bebilonu Pepti ale to jakas porażka. Jak sie skończy to chyba znowu bedziemy dawac Aptamil zwykły bo nie ma zadnej róznicy- raz sie to pojawia, raz znika.

rany, dziewczyny, Wy to macie z tymi chorobami 😞 Asiula, moja kuzynka tak oklepywała mojego chrzesniaka, on sie darł wniebogłosy (a przeciez to nie bolało) i dopiero po długim czasie dało to efekty.
Krocia, a z chrypką to Juleczce na pewno przejdzie 🙂

Bianka jak ma okazje to tez żre mi moje palce, bierze kocyki do buzi, śliniaki gryzie, swoje ręce, pieluszki. I slini sie tak ze juz mam dość. Juz nawet na dwór biore po kilka śliniaków, na poczatku sie wstydziłam ich zakładać ale teraz mam to w gdzies, wole zeby zapluła śliniaka a nie siebie bo potem ma na sobie całe mokre ubranko. Nie wiem kiedy jej to minie, dzis widziałam synka znajomych (14 m-cy) i ślini sie tragicznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mała śpi. Co chwilę zaglądam do niej i wydaje mi się, że jest ok. Bożeeee, co ja teraz przeżywam 😞
Przez to zaczęłam się zastanawiać, kiedy powinno obniżyć się łóżeczko? Czytałam na ten temat na różnych forach i pisali różnie - jedni, że w 6 miesiącu a inni że ok. 8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurde krociu , narazie jak sie obudzi to obejrzyj czy zadnego krwiaka nie ma , i jak nie wymiotuje to poczekaj do jutra i kontrolnie idz do lekarza niech juleczke obejrzy , tak chociaz dla wlasnego spokoju ja bym tak zrobila , a poki co to nie placz nie tobie pierwszej to sie zdarzylo , mojej przyjaciolce synus jak mial 6 mc to spadl ze schodow w chodziku i nic mu nie bylo mial tylko siniaka , a jak lezalam z odzia w szpitalu jak byla malutka tu w wawie to przyjechali do szpitala z corka znana prezenterka i jej maz aktor bo tez im z kanapy spadla ale tez nic jej nie bylo oni poprostu spanikowali a znanych zawsze do szpitala przyjma i jedna noc zostali na obserwacji a rano juz do domu pojechali bo bylo wsio ok , wiec spokojnie , trzymam kciuki ze nic julci nie bedzie .

ruda rybko kochana jestes , ja dzis mam zalatany dzien i nie mialam kiedy poszukac na alegro podobnych pajacow .co do slinienia to tosia ma potok poprostu z buzki tez juz nie moge sie doczekac kiedy to sie skonczy .

beti no to niezle faktycznie 🙂 zdrowa dziewczynka

a rybko jeszcze jedno co do mleka u mojega meza ten azs to rodzinne i alergie wszelkie , i jego siostra jak urodzila synka to tez takie problemy miala probowala roznego mleka ale dopiero nutramigen pomogl on jest podobno swietny , ja zobacze jak ten zapas mi sie skonczy to sprobuje toske przestawic i zobacze czy pomoze bo nie moge juz patrzec jak ona taka wysypana , a wlasnie mojego meza siostra tez miala alergie i przeszlo jej po ciazy wiec jest nadzieje ze naszym dziewczynka tez przejdzie nawet lekarze to mowia ze tak czesto bywa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krocia jezeli Julka smacznie śpi i zaglądasz do niej, nic sie nie dzieje to na pewno nic jej sie nie stało. Rozumiem Cie ze masz wyrzuty- kurde, wystarczy dosłownie sekunda nieuwagi i takie rzeczy sie dzieją 😞
Tak jak napisała oli- obserwuj ją a jak masz wątpliwości to jutro do lekarza. I nie płacz 🙂

Gadałam z przemądrzałą koleżanką która ma dwuletnią córkę na Nutramigenie i powiedziała że on jest najlepszy jako mleko. Tak samo mi powiedziała lekarka w Polsce ale powiedziała też że Bianka ma bardzo niewielką tą skazę (mi sie wydaje ze dużą) i ze bebilon pepti jej spokojnie wystarczy.

Dzis kupiłam pepti w aptece bo nam sie polski skończył i widziałam na pólkach Nutramigen. Kurde, drogi bo 13 euro za puszke a taka puszka to na dwa-trzy dni max 😞 I co najwazniejsze, te mleka tu sa całkowicie bez recepty!! W Polsce pałowalismy sie we wszystkich aptekach w naszych miastach i dopiero po znajomości sprzedali mojej mamie.

oli, a czy Tosia ma cały czas tą wysypkę czy czasem jej schodzi samo?? Bo Bianka ma takie okresy wysypania a potem troche spokój i od nowa- niezależnie od mleka które pije 😞

Krocia, moja Bianka juz ma takie akrobacje w łóżeczku ze jak sie przeprowadzimy w niedziele do nowego mieszkania to ja chcę juz Małej obniżyć dno bo ona cos za szybko chce wstawać omijając siedzenie, rzuca sie w łóżeczku, wyłącza sama karuzelę nogami, szarpie ochraniacz na łózeczko, kręci sie w środku jak wskazówki zegara:laugh: I kto by pomyslał ze to dziecko ma anemię?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wspolczuje Wam , a w szczegolnosci Waszym maluszkom.

Kurcze tak to jest , ja pamietam jak mi mala spadla z lozka , wzielam ja w nocy do cyca i zasnelam , a jak sie obudzilam to ona juz spala na podlodze. Na szczescie na podlodze lezaly ubrania mojego meza , ktory jak zawsze przed snem rzuca wszystko na ziemie i na to spadla , lozko niziutkie na 30cm , wiec nic jej nie bylo. Kochana z tego co wiem nie powinno sie pozwolic dziecku zasypiac zaraz po upadku. Nalezy zabawic dziecko przez pol godziny. Tak jak pisala oli , Obejrzyj mala czy jej cos nie wyskoczylo i obserwuj zachowanie. Ja mysle , ze nic jej powaznego nie bedzie.

Kurcze mnie dziewczyny od trzech dni zab boli jak cholera eh. Zrobila mi sie dziura podczas ciazy i teraz daje znaki. Musze jechac na ibuprofenie dopoki ropa nie zejdzie , bo mam pol twarzy spuchniete i do dendysty.

Z tym lozeczkiem , to ja uwazam , ze zalezy od dziecka. Jesli jest silne , ruchliwe i potrafi juz poddzwignac sie trzymajac sie czegos to lepiej obnizyc i spokojnie spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny.
Mała obudziła się 30 minut temu i jest ok. Nie ma żadnegi siniaka, guza. Bawi się jak zawsze rano swoimi nogami i gada do nich. Ale dzisiaj jeszcze ją poobserwuję. Co chwilkę patrzy na mnie i się uśmiecha. Chciałam dodać, że spadła z kanapy, która ma ok.30 cm. wysokości. Ale chwila nieuwagi i dziecko na podłodze. Cza, kiedy mogłam ją zastawić na chwilkę samą minął bezpowrtonie. Teraz muszę mieć ją na oku cały czas.

Ja jednak obniże dno łóżeczka. Przez to że mała spadla wolę wyprzedzać niektóre fakty. A ona potrafi przemeszać się we śnie po całym łóżeczku.

Chciałam Was zapytać, czy Wasze dzieciatka biorą już nogi do buzi. Julka od kilki dni nauczyła się tego i wciąż na mokre rajstopki. :P

Jusmarkl współczuję. Oklask dla Ciebie na pocieszenie. Ząb to jesdnak opropieńtwo. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

na dzien dobry oklask dla kroci za super zdjecia , moja buba tez sie budzi w takich pozycjach, a teraz gada jak najeta :P

jusmarki wspolczuje mi tez 2 dziury sie zrobily w ciazy i jeszcze ulamalo mi sie kawalek zeba ehhhhhh , ale bylam w ciazy u dentysty , bo bym z bolu nie wyrobila .

ja z michem ciche dni hehe , glupia sytulacja tak sie nie odzywac , pewnie do popludnia nam przejdzie , znaczy mi juz przeszlo a u niego zawsze to dluzej trwa 😞

ide bubusia mojego utulkac i ubrac bo rzadzi jeszcze w pizamce :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej, jak cisza byla to teraz dużo stron do nadrobienia...

Beti na początek wszystkiego dobrego na nowej drodze ... 😘 😘 😘
Hania śliczna duża dziewczyna :-)

Krociu ... moja bidulko kochana nie martw się, na szczęście dzieci to są twarde sztuki i nie tak łatwo im zrobić krzywdę. Dla pocieszenia chciałam napisać że Misia jak już siedziała, nie pamiętam ile miała może 7-8 m-cy to upadła do tyłu i huknęła głową o podłogę z drewna... aż mi się słabo wtedy zrobiło. Ale taka jest prawda że dzieci trzeba było cały czas trzymać na rękach żeby im krzywda się nie stała, a tak się niestety nie da :-) a i to nie wiadomo czy byśmy się nie potknęli z maluszkiem. :-) Ja dla świętego spokoju pojechałam wtedy na pogotowie i zrobiliśmy prześwietlenie, bo głowa to jednak głowa, . Jeśli Ty Krociu jeszcze się martwisz możesz iść z nią skontrolować dla spokoju sumienia. A co do tego spania po upadku - spanie nie jest złe o ile dziecko nie przelewa się przez ręce !!! Dziecko z bólu ucieka w sen żeby nie bolało i potem zapomina co mu było przed spaniem. Głowa do góry jeszcz przed Tobą nie jeden upadek ale łóżeczko możesz opuścić bo na zdjęciu widać że to mała wiercipięta :-)

Oklask dla Kroci na zmartwienie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane oczywiście dziękuję za komplementy :-) 😘 😘 😘

Franek dalej ma tą okropną wydzielinę, chyba przejdę się do lekarza jeszcze dla kontroli...

A nóg do buzi jeszcze nie bierze, ale łapie rączkami, a co do ślinienia.... To masakra jakaś, chyba muszę zaopatrzeć się w większą ilość śliniaków jak Ruda Rybka, bo cały mokry dookoła, a buzia ssypana od tej śliny że SZOK !!!

AAA Oli ... ostatnio wyczytałam niezłą sentencję w kalendarzu - NIE KARZ MILCZENIEM TYCH KTÓRYCH KOCHASZ 😘 😘 - lepiej pogadać i wygadać się :-) :-)

a chrypka może świadczyć o tym że coś w krtani się dzieje - u mnie tak się zaczęło zapalenie właśnie, ale nie musi :-) oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko ta dynia jest boska hihihi i diabelek , ale w tym mc juz nie dam rady , bynajmniej na poczatku bo juz wydalam to co mialam wolnego :laugh: teraz dostane kase 29 to dam ci znac podasz mi numer konta i przesle tobie jestes kochana u nas takich nie ma sa zupelnie inne , ten swiateczny renifer tez jest swietny , ale chyba diabelka bede chciala 🙂
wklejam link gdzie to znalazlam i czy napewno to jest 🙂

http://www.mothercare.com/dp/B002GOU27Y/ref=pd_cpl_look/280-4573269-3752658?_encoding=UTF8&mcb=core

asiula piekna sentencja 🙂 ale moj maz jest uparty jak osiolek 🙃 teraz za sprzatanie sie wziol zawsze tak robi jak sie poklucimy ...

bet rany ja tobie jeszcze zyczen nie zlozylam wszystkiego co piekne , kolorowe radosnych dni na nowej drodze zycia 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dziewczyny a jakie rozmiary kupujecie kombinezonow na zime ?? bo ja nie mam pojecia jaki kupic zeby wystarczyl na cala zime .
krociu moj bubus jeszcze nie bierze nog do buzki a to taki slodki widok :P

moja toska ma dzis takiego gadanego w calym domu ja slychac 🤪 🙃

ruda rybko a jezeli ty chcesz cos z 5-10-15 to przezyj ich katalog ja tam czesto jestem wiec moge sie zrewanzowac , chociaz u was te ciuszki sa bardziej cudaczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...