Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jusmarkl ja tez jestem pelna podziwu dla Kevinka,to moja Julka jeszcze 100 lat za murzynami...:P
Oli wspolczuje AZS,Ja tez mam (pisalam kiedys).Ale teraz jest juz tyle cudownych lekow ze przy odpowiedniej pielegnacji Toska bedzie miala w miare normalne zycie.A jak nie to niech przyjedzie do cioci Pati do Londynu.Ja mam spokoj tutaj z AZS.Chyba ten klimat jest bardziej wilgotny i mi sluzy.
Asiula fajnie ze znalazlas opiekunke i dobrze ze mieszka tak blisko,zawsze mozesz podpytac znajomych jaka jest osoba i miec ja na oku hihi 😉 Moja ciocia tez pracowala dla jendej rodziny i placili jej 700 ale to bylo 2 lata temu,Niestety to duzo ale coz zrobic...
Beti Kochana wspolczuje takich ciezkich nocy oby nie bylo tak zle...
Rzeczywiscie dziewczynki brakuje Rybki i Tusienki.Ale bedzie radocha jak wroca!!!Czekamy na nie!!!
Zmykam spac i musze jeszcze wszystko pokasowac !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no jestem kobiety 🙂
Ach, szybko mój mężulek zalatwił neta a jeszcze szybciej go podłączyli bo mielismy czekac tydzień!!

Raby boskie Kevin to normalnie Pudzian a jaki podobny do tatusia (sorki jusmarkl)!!! Moja Bianka tylko podnosi pupe do góry ale nie wie co z nią zrobic dalej :laugh:

U nas juz lepiej. Wczoraj i przedwczoraj miałam spazmy z nerwów- tak nie znosze jak mam taki syf na chacie, kartony sie walają, nie mam gdzie postawic rzeczy- wwwwrrrrrrrrrrrrrrrr!! 😠 Całe noce ustawialismy wszystko z mężem, bidulek jeździł ze sto razy zeby wszystko poprzewozic vanem- nie wiem ale to jest niemożliwe ze przyjechałam do Irlandii z jedną torbą a teraz to chyba TIR-em wrócimy do Polski- tyle rzeczy ze szok!!!
Najgorsze że mam teraz mniejszą kuchnię (mniej blatów) i nie moge postawic ekspresu do kawy. Musiałam go schować a tak lubie sobie chlapnąc dobrą kawkę latte :P:P:P

beti- czekamy na Ciebie i Twój album internetowy i zdjęcia w nowej fryzurce 🙂 Mi przestały wypadac wlosy z dnia na dzień i strasznie sie cieszę. Myśle ze te tabletki pomogły plus kupilam w Polsce szampon Dermena- kiedys mi juz pomógł jak traciłam włosy.

oli- kochana, napisz albo daj jakiegos linka o tym AZS u dzieci. Musze poczytac czy Bianka tez tego nie ma 😞 Bebilon pepti niewiele jej pomaga i tez sie boje ze bedziemy musieli przejsc na Nutramigen 🤨

Patrysia- ciesze sie ze jestes z nami. Fajnie ze mnie rozumiesz z przeprowadzkami 😞 My musielismy sie wyprowadzic z poprzedniego mieszkania bo po pierwsze było juz za małe a po drugie zaczęło czuc wilgocią na zimę 😞 teraz mamy dwie sypialnie wiec tescie jak przyjadą to beda spali u siebie a nie w duzym pokoju 🙂

Dziewczyny ja dalej próbuje podawac Biance marchewke ale ona pluje nią i tak robi jakby miała zwymiotowac!! Widze ze trzyma ja w buzi i jak tylko jest okazja to wywala ją językiem na zewnątrz. Z niczym innym tak nie robi wiec sadze ze marchewka jej nie pasi.

Asiula- jedz kochana na wakacje do Hiszpanii. Moi rodzice sa od tygodnia w Tunezji- pierwszy raz na wakacjach od 20 lat i sa tak podnieceni bo wreszcie ktos sie nimi zajmuje a nie oni innymi. Uwazam ze kazdemu sie nalezy odpoczynek 🙂

Napisz Asiula jak tam pani opiekunka- czy dala radę i jak to znieśliście- Ty, mąż i Franiu oczywiscie.

Krocia- tez kupiłas taką sukieneczkę 🙂 Ja tez taką mam ale jak kupowałam to sie zagalopowałam i pomysliłam rozmiary- kupiłam 86 :laugh: 🤪 Ale piczka ze mnie 🙂 Mam tylko rózowe body z Hello Kitty dla Bianki 🙂

Ja dzis dałam Biance soczek (bardzo rozrzedzony z wodą) w kubku do samodzielnego picia i nie macie pojęcia jak zalapała szybko o co chodzi!!!! Tak sie cieszyła ze az waliła nogami w leżaczek- tylko troche jej podtrzymywałam kubek bo jeszcze nie wie ze ma go sobie przechylac ale szlo jej zaskakująco dobrze 🙂 Normalnie jestem taka dumna a pewnie to tylko dzis jej sie udało 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juleczko całuski z okazji Twojej 5-miesięcznicy 🙂 I oli, Tobie równiez wszystkiego dobrego 🙂 Skok z bungee- odwazna jestes nie ma co a Ty myslisz jeszcze o skoku ze spadochronu- brrrrrrrrrrr 🙂

Asiula jak tam jazdy samochodem?

Wasze pociechy juz 5 miesiecy zaliczają a my dopiero wczoraj swietowalismy 4 miesiące Bianki :P

To Bianka z kubkiem [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/kubek.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko Twoja Bianka pije z kubka z ustnikiem??!! Zdolna dziewczynka.
Wszystkiego naj naj dla Bianeczki z okazji 4 miesiecy!

Asiula wlasnie , ja zapomnialam , ze pytalas o ta pogode w lutym tutaj. Powiem Ci , ze to nigdy nie wiadomo , raz tak raz siak , bywaja dni wiosenne cieplutkie i bywaja zimne , ze az kurtke zimowa wyjmuje - takze lepiej byc ubezpieczonym. Buty zimowe na pewno potrzebne nie sa ,bo mrozu nie ma - ja cala zime chodze w adidasach. Jedyne to to , ze sa bardzo silne wiatry , a takie cholerstwo jest najgorsze. Co do temperatury to miedzy 10 a 15 stopni , nocami okolo 5.

Aj no i wydaje Ci sie Ruda Rybko, ze Kevinek do taty podobny - tata jest ciemnej karnacji brunetem , a Kevinek jasnej karnacji blondynem 🙂 No jestes pierwsza osoba , ktora mowi , ze on do taty podobny , bo wszyscy bezsprzecznie twierdza , ze cala (prawie 😉) mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojjjj a ja spac nie moge!!!
Cos mi trzasnelo w p;ecach,chyba od wyciagania julki z lozeczka,ona teraz i w nocy budzi sie co 2 godziny 😞 Juz jej chyba moje mleczko powoli nie wystarcza...
Ryda Rybko Suuuuuuuuuuuuuuuuper ze juz masz necika i jestes tak szybciutko z powrotem.U nas tez blyskawicznie zalaczaja Nety,juz 3 raz zmienialismy siec to zaa kazdym razem trwalo to blyskawicznie.Jedyne klopoty mielismy z Virgin ja sie przeprowadzalam to czekalismy 1,5 miesiaca az sama zerwalam umowe!!!
Oj rozumie Cie z przeprowadzkami z powodu wilgoci,wlasnie dlatego co chwile zmieniam mieszkania bo ja mam astme na grzyba.A niestety ciezko na wyspach znalezc mieszkanie bez grzyba,w wiekszosci mimo ze na poczatku sa slicznie wyremontowane potem cos wylazi.
A co do gratow to mam tak samo byla jedna torba a teraz 2 pokojowe mieszkanie to malo,meble,sprzet RTV,sprzety kuchene,talerze,ozdoby i masa innych pierdol....I zawsze jak cos kupuje to niby czlowiek wie ze tego za jakis czas nie zabierze ale " 😜RZYDA SIE" :P

A co do Bianki ...ekstra,normalnie oklask dla niej za kubeczek i na 4 miesiace!!!Zobacz jest o miesiac mlodsza a jaka do przodu,zuch dziewczyna!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

hello ruda rybko oklask z rana dla ciebie i bianeczki na 4 mc wszystkiego naj 🙂

ruda rybko to jest normalnie butelka i masz do niej uchwyt czy jak ?? bo ja mam dla buby identyczne butelki 🙂 moze wystarczy ze dokupi raczki ?? i dziobek zamiast zwyklego smoczka ??

rybko ten artykul mam w gazecie nie wiem czy na necie jest ale w skrocie przepisze tobie to co naj wazniejsze

PIERWSZE OBJAWY MOGA POJAWIC SIE JUZ W 2 MC ZYCIA
sa to zazwyczaj rumien i wysypka na policzkach . skora robi sie sucha szorstka i luszczy sie .

NIESTETY SYMPTOMY Z CZASEM NASILAJA SIE
maluszek wowczas ma zaczerwienione ,suche i luszczace sie owalne placki na raczkach nozkach plecach i pupie . podobne tez pojawiaja sie w zgieciach lokci , pod kolanami , wokol nadgarstkow , za uszami ( platki uszu moga wygladac jak naderwane ) dziecko czesto ma ciemieniuche

DZIECKO JEST PLACZLIWE I ROZDRAZNIONE
ciagle swedzenie skory powoduje ze maluch jest niespokojny i rozdrazniony . a poniewaz w nocy swiad sie nasila dziecko zle sypia wiec budzi sie zmeczone i w zlym humorze zestresowane . stres nasila objawy skorne i tak powstaje bledne kolo .

WAZNA JEST ODPOWIEDNIA PIELEGNACJA SMYKA
w skorze atopowej uszkodzona zostaje mechaniczna i lipidowa bariera ochronna i w konsekwencji nastepuje szybka utrata przez nia wody . pielegnacja polega zatem na uzywaniu takich kosmetykow , ktore zapobiegaja wysuszaniu skory , odbudowuja bariere ochronna i jednoczesnie maja dzialanie lagodzace podraznienia . takiej dobrze nawilzonej skorze znacznie latwiej sie bronic przed skutkami AZS . czasem potrzebne sa masci sterydowe , ktore szybko poprawiaja stan skory .

ruda rybko u mnie wiekszosc tych objawow jest , uszy policzki ciemieniucha wciaz powracajaca , i teraz na dniach juz jest wysypana wszedzie nawet na pupie .

wczoraj juz nie wchodzilam wiec dziekuje za zyczonka tym ktorym jeszcze nie podziekowalam 🙂 😘 ale wczoraj na wieczor chyba z tych wszystkich stresow mialam rewolucje zoladkowa rany myslalam ze padne z bolu brzucha , na szczescie juz przeszlo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko - mówisz że Bianka 100lat za murzynami, a ten kubek to świadczy o czymś zupełnie przeciwnym. ZUCH dziewczynka 😘
Fajnie że macie już neta :-) Rozumiem Cię z tymi przeprowadzkami ... a grzyb najgorszy dla takich maluchów bo może od niego wyjść właśnie alergia i dzieci wiecznie chorują przez takie cholerstwo. NAJ NAJ dla Bianeczki z okazji 4 m-cznicy 😘 😘

Patrysiu no to musisz wygrzać jeżeli coś tam się naciągnęło ... najlepiej termofor i wypoczywać dużo 😉. Ale swoją drogą to niezła zgaga z Ciebie (musisz teraz pamiętać o wykasowywaniu całej historii) :-)

jusmarkl dzięki za info, właśnie siorka uprzedziła mnie o tych wiatrach i już sama zgłupiałam z tym wyjazdem, bo z takim maluchem na wiatry jechać... może poczekam i za rok się wybierzemy właśnie w październiku, jeszcze wtedy plażę można zaliczyć :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do jazd to spoko, nawet fajnie mi się jeździ, jutro następna jazda ... Pani opiekunka zaś ma przychodzić od przyszłego tygodnia rano jak będę odprowadzała Misię do przedszkola, i macie rację że sąsiadów zawsze można podpytać co do tej pani ... Kurczę już miałam sny jak zostawiam małego z tą panią a on tak całe 8 godzin płacze i płacze... 🤔 Matko ja nie wiem jak to zniosę naprawdę. Michalinka miała ponad rok jak poszłam do pracy, a on połowę tego.. 😲 A w pracy muszę być już 26 października, więc za chwilkę 😲

Nie wiem co jest Frankowi też budzi się ostatnio w nocy i płacze i pręży się jakby go brzuszek bolał. Nie wiem od czego, może od tego antybiotyku co ja biorę ... Kurczę no nie może być już dobrze tylko ciągle coś ... 😲

Pogoda paskudna, nawet na dwór nie chce mi się iść a już nie widać że wczoraj tak wysprzątałam chałupę, normalnie ręce opadają do samej ziemi ... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula sporo ta opiekunka chce za opieke nad franiem , ale tak to teraz wyglada 😞
wszystkie maluchy jakies osiagniecia maja ,moja buba jak widzi smoczka ze lezy gdzies obok to go lapie i sama do buzi sobie wklada jak zle wlozy to sobie obraca haha 🙂

ruda rybko a w czym pierzesz bianeczki ciuchy ?? bo ja toski w platkach mydlanych zeby nie uczulac jej jeszcze bardziej .

dzis moja toska calkiem dobrze wyglada po tych masciach robionych , lagodza jej te wysypki na szczescie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Wam

Tak, to jest zwykła butelka, do niej doczepiony uchwyt z NUKa i specjalny dziobek miękki (ale nie tak miękki jak smoczki do mleka). Dziobek ma taką kreseczke zamiast dziurek i szybciej wszystko z tego płynie ale Mała sie nie dławi- mam wrazenie ze jest zadowolona ze tak szybko pije- wczoraj jednym łykiem wyduldała sok! oli, musle ze mozesz dokupic tylko uchwyt i dzióbek- tylko trzeba poszukac bo ja własnie w Polsce to kupiłam- tutaj mają tylko kilka firm a ja chciałam NUKa 🙂

Dzieki za oklaski- przekaże je Biance. ZObaczymy jak dzis jej pójdzie z kubkiem. CHciałabym zeby szybko przeszła na samodzielne picie bo jak widzę te trzylatki z butelkami mleka to az mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera 🤢 A tutaj w IRlandii to nawet 5-latki jeżdżą w wózkach!!!!!!
oli- dzieki za napisanie tego wszystkiego. Hmmm, no u niej nie wszystko sie zgadza- brak ciemieniuchy (ani razu nie miała), placki ma suche ale w ogóle sie nie łuszczą, uszy miala wysypane krostkami a teraz juz jej przeszło. ale mysle ze to jednak to- smaruje ja dwa razy dziennie kremem a buzie to jeszcze czesciej Oilatum i buzia juz jest ok- jest miekka i gładka. Aha, i prałam jej rzeczy w specjalnym proszku dla dzieci tutaj i juz wtedy zaczeły sie problemy wiec zmieniłam na Persil dla dzieci ale jest tragedia bo rzeczy sa takie twarde i szorstkie. U nas nie ma płatków mydlanych ale popytam to może ktos mi sprowadzi z Polandii :P

Asiula, he he, to nie ja pisałam ze Bianka 100lat za murzynami tylko Patrysia o Julce 🙂 A to ze dzieci mają różne etapy rozwoju to wiem- jedno chodzi szybciej a drugie szybciej zaczyna mówic- Bianka zaczeła samodzielność od picia- na to wychodzi 🙂 🙂 🙂

Patrysia- u nas w Irlandii jest to samo z grzybem. To jest pierwsze mieszkanie od 3 lat gdzie nie ma wilgoci i grzyba i dlatego jestem szczesliwa mimo ze mieszkanie nie jest superanckie ale juz teraz mi to zwisa- najważniejsze ze grzyb nie jest naszym współlokatorem 😁 Teraz za to robie tysiąc prań dziennie bo musze poprac wszystko zawilgocone z tamtego mieszkania- kurde, nawet nie wiesz ile musiałam wywyalic par butow bo tak waliły. Takie drogie buty ślubne Remika tez poszły do kosza bo zrobiły sie zielone 😞

Ja wracam do pracy 9 listopada wiec tez niedługo 😞 Na 3 miesiace mamy dziadków do pomocy, potem przyjada na chwile moi rodzice a potem Bianka idzie do irlandzkiej opiekunki na 8 godzin dziennie.

Asiula a nie wiem czy pytałam- a jak bedzie ta babeczka karmic Frania?? Twoim odciągniętym mlekiem czy modyfikowanym??
Asiula- żebys widziała co sie u nas wczoraj działo cały dzień to bys myslała ze koniec swiata- tak lalo ze az bolały mnie rece od trzymania parasolki bo taki silny deszcz, takie krople waliły ze myslałam ze folie mi na wózku rozwalą a musiałam wyjść do sklepu z Małą!!! Miałam nawet majtki mokre wczoraj 🤪 Ale wazne ze Bianka suchutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko a ja tez czekam na okres...dopiero 2 dni ale ja tez panikuje.Dzisiaj biegne po test 😞 .Gdybym nie karmila piersia bralabym juz jakies prochy ale tak na razie musze zaczekac.A wiadomo jak to jest...
A co do platkow mydlanych podobno mozesz je zrobic sama,mozesz kupic mydelko dla dzieci i zetrzec na tarce.Mama mi tak kiedys mowila.Ja piore w plynie Fairy NON BIO i sluzy malej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu dzisiaj ruch 🙂

Ja też już "czekałam" za okresem ale po 6 niach przyszedł. Za to mój mąż był bardzo rozczarowany. hihi Zresztą chcemy by Julka do 2 góra 3 lat miała rodzeństwo. :P

Zauważyłam, że te Nasze :majowe dzieciaki" są bardzo zdolne. W ogóle jakoś tak wszystko szybko im idzie. Mojej Julce będzię wybijał 3 ząbek. Te 2 pierwsze przeszła łagodnie a teraz widać, że ją swędzi. Tak fajnie sobie językiem pociera o górne dziąsła.

Ja do pracy planuje iść po Nowym Roku i jak tylko o tym pomyślę to chcę mi się beczeć. Także dziewczyny podziwiam Was.

Uciekam bo mała się obudziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo, nie pomyslałam ze mozna je samemu zrobic- problem jest tylko taki ze tu nie ma mydełka dla dzieci- jest tylko kostka myjąca oilatum- w tym przeciez prac nie bede.
Wrociłam z polskiego sklepu- nikt nie ma płatków 😞

oli- ten krem Oilatum to ja kupiłam tez w Polsce- malutka tubka Oilatum Soft sie nazywa. Jest bardzo delikatny i szybko sie wchłania. W Irlandii takiego nie mają- tylko jakis Oilatum Junior ale jest bardzo gęsty, musiałabym go mocno wklepywac jej w buzię a ona i tak juz teraz nie jest zadowolona ze ją tam myziam 🙂

Patrysia- ja tez uzywałam fairy non-bio, teraz mam persil non-bio i wielki shit 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my jutro na ostatnie szczepienie HEXA i juz na szczescie troche spokoju 🙂

ja juz wykapana i zaraz spadam spac , dzis bylismy na spacerku a pogoda byla super az do domu nie chcialo sie wracac niby tak ponuro ale cieplutko 🙂
jutro ma byc 25 stopni zobaczymy 🙃 🙃

dobranoc dziewczyny 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko nie wiem jakie u was sa sklepy kosmetyczne u nas w Boots mozna kupic nawet szare mydelko,ja mam w domu zapas Bambino,moge Ci jak cos przeslac chociaz 2 jak narazie a potem jak przyjedzie tesciowa to Ci przysle.Mama mi mowila ze takie plateczki sa bardzo wydajne bo sie jej pytalam dzisiaj.13493995 to moj gg jak cos napisz mi adres i ci wysle nawet jutro.Przeciez to prawie rzut beretem do Ciebie hihih.Moze pomoze Biance.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

patrysiu twoja mama ma racje , sa wydajne tylko zanim wrzuci sie je do pralki trzeba je rozpuscic w goracej wodzie ja na poczatku tego nie przeczytalam i sypalam je tak cale ciuchy byly w mydle i caly beben pralki zapchany musielismy to wyci9agac chociaz pewnie by sie rozpuscilo po jakims czasie , a teraz jak rozpuszczam pranie jest mieciutkie ladnie delikatnie pachnie 🙂 a karton tych platkow kosztuje cos ok. 4 zl , ja piore co drugi dzien i karton juz mam caly mc i jeszcze konca nie widac bo na litr wody sypie sie 1 lyzke stolowa zeby je rozpuscic 🙂rybko jak bede w auchanie na zakupach to moge kupic i wyslac tobie to nie jest problem moje gg jest w moich danych na profilu :P

lece sie szykowac bo na to szczepienie dzis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O sorki Ruda Rybko rzeczywiście, ale jak tak nadrabiam co piszecie to później się mylę co która mówiła ...:P
Co do karmień - hmm... cholera próbowałam już wielu rzeczy dać małemu, deserki, kaszki o różnych smakach, warzywa, zupki.. ale mały nie chce nic, krzywi się jakby to miało smak conajmniej cytryny. Więc zostało mi zrobić zapasy mleka w zamrażalniku i będzie butelką moim mlekiem karmiony 😠 Nie wiem czy dam radę tyle uzbierać przez te 2,5 tygodnia, ale zobaczymy, trzeba będzie coś kombinować :-)

Ja małemu piorę rzeczy w LOVELI, sprawdził się przy Miśce i teraz też się sprawdza, chociaż czasem zdarzy mi się wyprać w naszym i nic małemu nie dolega. Dzisiaj znowu w nocy dawał czadu i płakał, ale masowałam mu brzuszek a on puszczał bąki jakby oddział salwy puszczał honorowe (hi hi hi). Dzisiaj będę mądrzejsza i dam mu ESPUMISAN na noc, może pomoże 🙃 Dzisiaj teściowa przyjeżdża do małego, bo ja mam jazdę i od razu do przedszkole lecę po Miśkę :-)

Do następnego ...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz jestem po szczepieniu z Hania, nastepne dopiero w czerwcu 🙂 🙂 🙂 Hania wazy juz 7100, jak wasze dzieci waza, mi lekarz powiedzial ze to bardzo dobra waga. Powiedzial ze moge juz pomalu dawac jej jabuszko i marchewke 🙂

asiula
ja tez piore ubranka Hani w proszku LOVELA 🙂 jest bardzo dobry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...