Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moja tesciowa to nawet nie umiała porządnie Bianke nakarmic wiec jak mi wyskoczy o tym jak ją trzeba karmic to chyba ją sama spakuję i wyproszę 😠
Mój brat był strasznie gruby jak był niemowlakiem- mama mówiła ze zwałę miał na zwale a teraz normalny facet. To ze dziecko grube czy chude to nie ma nic do rzeczy- tak jak napisała oli- przeciez dziecko musi jesc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moja tesciowa jueszcze jak bylam w szpitalu po porodzie to mi wmawiala ze mam slabe mleko i mam karmic mala sztucznym bo moje sie nie nadaje...i gadala mi tak przez 4 miesiace ze ona chuda bo nie najedzona i takie tam az wpadlam w szal i nawrzeszczalam na nia bo juz nie wytrzymalam....teraz mi juz nie mowi tak wprost tylko sugeruje zebym wiecej jedzenia juz jej dawala:laugh:
Mi Nicola dzisiaj w kazdej pieluszce ma kupke i raz siedzi baardzo cicho a raz wrzeszczy tak poprostu 🥴
a mnie chyba grypa łapie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anusia no to widze że tez masz calkiem fajnie z tesciową 🙂 🙂
Ja juz ostatnio nastawiłam sie całkiem pozytywnie, kupiłam im nowa pościel bez żadnych udziwnień, wiecie, bo starsze osoby raczej wolą stonowane kolory wiec wybrałam bialutką, posprzątałam w ich pokoju, opróżniłam szafki w miare możlwości, zrobiłam liste co trzeba jeszcze kupic (ręczniki itp) ale po tych rozmowach to mi sie odechciało 🤢
Oni myslą ze ja taka grzeczna i milutka a nie znają mnie jeszcze, nie mieszkali ze mną a ja w domu taka kochana nie jestem :evil:

Anusia, zapomniałam Ci napisać że śliczną masz Nicolę- i taką kudłatą jak moja Bianka- tzn. Bianka ma duzo włosów z przodu bo tylne to takie wycieruchy 😁 A masz konto na naszej klasie, Anusia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach z tymi tesciowymi :laugh: same klopoty
ruda rybko ja o bym sobie nie wyobrazala mieszkac ze swoja tesciowa mimo tego ze nie jest az taka zla, ale zas tez cos gadala ze czemu jeszcze Hania zupek nie je itd a ja jej stopniowo wprowadzam inne jedzenie 😠 bedzie mi sie wtracala

ale moze akurat bedzie dobrze i jakos fajnie zleci ten czas jak z wami bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli - adres już Ci przesłałam.

Tak sobie myślałam, że już niedługo święta. No i trzeba zastanowić się nad prezentami. Kompletnie nie wiem co komu kupić. Wiem tylko, że dziadkom (jako dodatek do prezentów) zrobię kalendarz na 2010 z Juleczki zdjęciami :P

Ciekawe jak dzisiaj Asiula???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kolejny nowy czlowieczek na swiecie hihi , wczoraj moja droga kolezanka urodzila coreczke przez cesarskie cieie 🙂 Mala wazy 2800 i ma na imie Cloe 🙂

Dziewczyny to wy nie macie pasow bezpieczenstwa w tych lezaczkach?? Ja malego zapinam jak wychodze z pokoju , bo on zaraz sie obraca na brzuch i podnosi tylek i sie buja , a lezak sie jeszcze husta to masakra jakby sie tak bujnal za mocno.

Ruda Rybko normalnie zal mi Cie i wogule wszystkich Was mi zal co maja wkurzajace tesciowe. Ja tesciowej nie mam , bo umarla i nawet nie zdazyla poznac naszej pierwszej coreczki , a nawet na weselu nie byla. I ja znowu chcialabym ja miec przy sobie.
Wiecie co jak dla mnie to tak samo jakby zwracala uwage obcej calkiem osobie , no bo co one maja do was.? Niech syna czy corke swoje upominaja , bo wtedy ma prawo matka pouczyc , poprawic itd. Wy macie swoje mamy , ktore moga Wam wytknac blad , ale tesciowa co ma do zwracania uwagi?? Za tesciowa nie wychodzicie tylko za jej syna , moglyby to zrozumiec.
Powiedzcie prosto jak sie czepiaja : " 😜rzyjechalas mnie pouczac i przestawiac czy pomoc mi w tym co JA robie?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo, ja od dawna musze Bianke zapinac w leżaczku bo akrobacje sa częste 😉 A ostatnio to juz niewiele w nim leży bo woli sie toczyc po dywanie i siegac po zabawki- chyba czuje sie juz skrępowana taka pozapinana bo nawet jak zapinam ja w krzesełku czy wózku to jest protest 😁

Ech, ja tez mam nadzieje ze bedzie dobrze. Oby jeszcze teściu nie dorzucił swoich trzech groszy bo z tego co tesciowa mówiła to jego wkład w wychowanie swoich dzieci był zerowy wiec on to w ogóle nie powinien sie odzywac ale oczywiscie na skypie gada to i tamto 😞 Ja nie wiem, to chyba zalezy od człowieka, moja mama mi nie zwraca uwagi, jezeli cos jej sie nie podoba to sie mnie pyta dlaczego tak robie i ja jej wyjasniam a ona mówi ze kiedys ona robiła to tak i tak. I na tym koniec. Inaczej ja odbieram takie pytanie z jej strony a inaczej od razu taką krytykę (bo ja traktuje to jak krytykę). Najgorsze że w ten sposób można bardzo podkopac moje poczucie pewności jako świeżej mamy- po jakims czasie sama sie zastanawiam czy na pewno robie wszystko ok 🤔 🤨

rany, znowu swieta i stres z tym związany- nas czeka jeszcze robienie prezentów tesciom- pewnie damy jakies swiateczne zestawy kosmetyczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂

Mam pytanko do Rudej Rybki. Czy może wiesz co się dzieje z Martą Erdogan bo słyszałam że się znacie a dawno nie pojawiła się na brzuszku 😞 Martwimy się o nią 😞 Jak bys mogła to odpisz nam na postach grudniówek 😉 Z góry bardzo dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam
czemu tu takie pustki?
Anusia, moze i te wlosy fajnie wyglądają ale czasami to wiecej z nimi problemu- jak Bianka była malutka to targała sie za włosy i płakała a teraz nie da rady nasmarowac jej główki oliwką na ciemieniuchę bo wszystko włazi we wlosy. Nie wspomne juz o tym jak trudno jej mysc głowe i spłukiwac szampon 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc

no strasznie pusto 😞

ja to juz nie wiem w co rece wkladac , Toska sie zrobila taka absorbujaca rety , malo spi i chce zeby sie z nia bawic ( nie nosic na rekach , ale zabawiac )

ja toske zawsze zapinalam w lezaczku od kiedy zaczelam ja wkladac , i to nie chodzi o pasy tylko ona tak do przodu sie nachyla i boje sie ze lezaczek poleci razem z nia , wiec teraz jej samej w lezaku nie zostawiam

u nas dzis slonko , potem pojde na spacerek z buba , a teraz lece ogarnac mieszkanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. U mnie taka pogoda , ze znajomi moi pojechali nad morze 🤪 Jak dla mnie to jednak mimo , ze to slonko grzeje , to wiadomo klimat sie zmienil i na pewno do morza juz bym nie weszla. O 9 rano jak szlam zaprowadzic corke do przedszkola , to w polowie drogi zdjeclam bluze i szlam w krotkim rekawku. Ja juz zalozylam spiwor do wozka , a tu takie ocieplenie nagle.
Nigdy nie wiadomo z ta pogoda.

Dziewczyny jaki ja w nocy film ogladalam , praktycznie caly czas plakalam i nie moglam tego powstrzymac , takie prady przeze mnie przechodzily , ze masakra. Do tej pory jestem taka zla na jeden epizod w tym filmie , bo to straszne bylo. Chlopiec 6-letni mial rodzicow alkoholikow i matka byla w ciazy , ale nie chcieli tego dziecka. On za bardzo nic nie rozumial , ale pewnego dnia ojciec dal mu cos owinietego w recznik i powiedzial "wyrzuc to" ... maly zauwazyl , ze to sie rusza i zajrzal , a tam bylo malenkie dziecko. Bal sie rodzicow i nie wiedzial co zrobic , nie rozumial jeszcze wiele co i jak powinno byc. Poszedl do garazu , wzial pudelko po butach , wlozyl to dzieciatko i postanowil , ze je zakopie w lesie , myslal , ze to lepsze niz wyrzucanie do kosza. Slychac bylo jak to dzeciatko strasznie plakalo zamkniete w tym pudle , a on je zakopywal i plakal. Po jakims czasie zrozumial nieco wiecej i pewnej nocy zakradl sie do sypialni rodzicow i ich zabil za to co musial zrobic. Zamkneli go do wariatkowa , po 30 latach wypuscili i on tak strasznie to przezywal. Ciagle siedzial przy tym miejscu gdzie zakopal to dziecko 😞 Naprawde okropny ten film. Nie wiem skad ludzie biora takie pomysly na te filmy , ja bylam taka wsciekla ze to ogladam , ale patrzylam , bo ciekawilo mnie co sie stanie z tym juz doroslym mezczyzna , co bedzie dalej. eh do tej pory boli mnie ten film.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rany jusmarki okropienstwo , tez bym byla zla ze go nie zaniosl gdzies i nikt nie uratowal tego malenstwa 😞


a pomysly czesto na film czerpia niestety z zycia


michu kupil tosi kilka zabawek , juz nie mam gdzie tego trzymac , musze do ikei podjechac kupic cos na jej zabawki , bo wszedzie sa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. 🙂

O rany Jusmarkl okropny film, ja tez mam tak ze ogladam bo mnie ciakawi co bedzie dalej, a rycze jak glupia.
A pogody to tylko pozazdroscic, u nas leje caly czas, a chcialabym wyjsc z Lenką na spacer i do H&M po czapke i buciki dla Lenusi, bo znalazlam fajny kombinezon dla niej dwu czesciowy i by miala juz na pozniej i teraz zaluje ze jej nie kupilam ostatnio tej czapki i bucikow, bo teraz nie wiem czy jeszcze bedą zanim ja bede mogla wyjsc z domu. 😞

Ja dzis wsadzilam Lenke na chwile do chodzika zeby tylko zobaczyc co ona zrobi. Bylam pewna, ze tylko bedzie probowala w nim stac, a ona jak zaczela smigac to ja az zwariowalam. Mowią, ze dzieci na poczatku tylko do tylu umią chodzic w chodziki, a ona odrazu poszla do przodu i na boki. Miala taką radoche ze piszczala na caly dom. 🙂 Ciekawe co bedzie dalej, bo widze, ze ona chce byc w tym chodziku, a ortopeda mowil ze wkladac do chodzika dopiero wtedy gdy ona bedzoie na to gotowa, ale skoro w nim chodzi to znaczy, ze jest juz gotowa moim zdaniem. Ciekawe co jeszcze Mezus powie na ten temat. 🙂

No dzis straszne pustki i w ogole gdzie sie znowu podziala Marlena?

Milego dzionka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rany, dziewczyny, ja juz nie moge z tym moim przeziębieniem 😞
kicham i prycham i Bianka razem ze mną- oczywiscie męża nie wzięło

Ja biore tabletki ale co dac Biance?? Czyszcze jej tylko nosek i pryskam wodą morską... Co jeszcze moge zrobic?? Temperature ma ok, tylko wieczorem wzrasta do 37.1 ale to nadal nie gorączka. No i ten kaszel suchy 🤨

Ja pierdziele, ja nie moge oglądac takich filmów. teraz własnie leci jakis o zabiajniu żydów i polaków w czasie 2 wojny swiatowej 😞 Takie rzeczy mnie dobijają na reszte dnia..


U nas dzis nawet ok z pogodą ale wczoraj jak poszłam na zakupy z Bianką to nas taki sztorm złapał ze folia na wózku latała mi na wszystkie strony, ja latałam bez parasolki zeby ja ciagle wiązać i cała tak zmokłam ze przyczłapałam sie do domu mokrusieńka- chyba nawet majtki miałam mokre 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oli -ja juz nie kupuje Biance zabawek bo to bez sensu, ona w ogóle sie nimi nie bawi a jak bedzie wieksza to akurat synek koleżanki jej pozyczy 😉
Jedyne co ona kocha to taką szmatke-przytulankę, swojego niebieskiego słonika z szeleszczącymi uszami i pieluszki. Aha, i piloty ją bardzo interesują plus lustra- jak widzi lustro to az nogami tupie i piszczy 🙂 🙂

A Patrysi tez nie ma od wczoraj- a propos Patrysi- widziałyscie ta stronę do której dała linka na naszej klasie??? Normalnie zbiór kretyńskich zdjęc dziewczyn i kobiet jakie zamieszczają na necie?? Tak sie śmialam ze poryczałam sie z mężem wieczorem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ruda rybko ja tez juz nie kupuje zabawek , ale moj maz to maniak zrobie kiedys zdjecie to wam pokaze pokoj wszedzie zabawki , maja wszystko od zamkow barbi i karet do domku 7 krasnali i sniezki itd cos ok 80 lalek barbi z 50 kucykow pony swiecace ruszajace skrzydlami lalki spiewajace , lalki maja z wszystkich bajek masakra a pet shops tyle ze w skrzyniach sa , to jest tragedia czesc juz wywiezlismy bo nie bylo miejsca , troche oddalismy do domu dziecka , ale teraz juz nie chca brac tylko nowe rzeczy a szkoda bo nasze to nawet zniszczone nie byly , jeszcze mamy cala ogromna skrzynie lego ale to trzymam dla toski a potem dla wnukow to sie nigdy nie zmienia , mamy jeszcze nie ktore komplety lego po moim mezu 🤪 i pasuja do tych nowych a dziewczyny lubia do tej pory budowac 🙂
czasem nie mam juz sil szczegolnie sprzatac tego jak porozbieraja te barbi i siedza na polkach i cyckami swieca :laugh: na szczescie odzia juz duza to wiekszosc sama sprzata 🙂

ja was podziwiam powiem wam szczerze ze nie jestem za wkladaniem do chodzika , tak wczesnie odzie wsadzilam jak miala 7 mc i smigala po domu a potem chodzilismy na korekte stopy i przy tosi chyba wogole nie bede chodzika uzywac , nie zarzekam sie oczywiscie bo jak juz nie bede mogla z nia dac rady to moze jednak , ale poczekam napewno chociaz do 7 mc , ale kazdy ma wlasne zdanie , nie ktore dzieci duzo szybciej sa na to gotowe

ale to powoduje wsadzanie dzieci za wczesnie do chodzika powoduje on przykurcz mięśni, deformację stawów i wady kręgosłupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli-Ja ogolnie tez nie jestem za chodzikami i pisalam to juz wczesniej. Wsadzilam ją tylko na 5 min zeby zobaczyc co ona zrobi, nie mialam pojecia ze ona tak bedzie smigala. Chodzi mi tylko o to, ze czasami bede ja wsadzala do niego jak bede musia cos zrobic, bo czasami to nawet isc zalatwic sie nie moge bo ona juz placze ze ją zostawiam, a tak to wsadze ją na te pare minut i bedzie zadowolona, bo jest wniebowzieta w tym chodziku. 🙂 Mopja siostra dwojke dzieci wsadzala szybko do chodzika i ani jednemu ani drugiemu synkowi nic nie bylo. To chyba zalezy od dziecka, bo ona nie musiala chodzic na zadne korekty stop. Moze Odzia stawiala krzywo tą stopke, ja na to zwracam uwage nawet jak stawiam ją u siebie na kolankach.

Ruda Rybko-Ja widzialam ta stronke i usmialam sie tak ze szok. :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o odzi to napisalam bo takie miala doswiadczenie nie twierdze ze wszystkie dzieci tak maja , odzia mial;a slabe miesnie . tusienko ja to napisalam ale wiem ze dzieci sa rozne i bardzo dobrze ze masz podejscie ze czasami bedziesz lenusie wkladala 🙂, chodzik jest pomocny ale mozna tez zrobic krzywde dziecku , a nasze maluchy jeszcze nawet same nie siedza bez podparcia , a na wszystko przyjdzie czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no, ja tez wiele złego słyszałam o chodzikach i na pewno nie kupie Biance ale z kolei mnóstwo osób wkłada dzieci do nich i nic sie nie dzieje 🙂
Mój brat siedział prawie cały czas w chodziku- wiecie, kiedys to był taki metalowy stelaż ze zwisającą szmatką w środku z wycięciami na nózki 😁 😁 A pamietam ze normalnie piał ze szczęścia jak biegał wokół stołu 🙂

kurde dziewczyny mam ostatnio takiego smaka na łososia świeżego- normalnie codziennie biegam na targ rybny i kupuje po kawałku a potem robie na grillu- zażeram się tak że jak mi sie kończy na talerzu to ryczec mi sie chce 🤪 Mąż sie śmieje, on nie lubi ryb, on to tylko schab albo kurak 🤨

widziałas Tusienka te panienki chore?? Normalnie rece opadają jakie zdjęcie mozna sobie robic w domu- syf na podłodze a laska ubrana jak pod latarnię i wypina usteczka do zdjęcia 😁
A najlepsze to te co w ogóle bez ubrania pozują 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...