Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hej kochane 🙂

My niedawno wstalysmy. 🙂 Musze troche ogarnac w domciu, zjesc sniadanko i polecimy na spacerek, bo widze, ze dzis pogoda ladniejsza.

martex-My stosujemy prezerwatywy. O tabletkach nawet nie myslalam, bo wlasnie boje sie tycia. No, ale tak jak Ty myslalam o spiralce, ale tej bez hormonow. Moja kolezanka, wlasnie sobie taką zalozyla i mowila, ze wcale nie ma bolesniejszych miesiaczek i obfitszych. Ja tylko sie boje, bo sie naczytalam, ze ona moze wypasc. I sie tak zastanawiam wlasnie nad tą spiralką.
Hmm... wlansie ja tez nie mam pomyslu co kupic na mikolajki. Lence kupilam juz dawno takiego pieska spiewajacego i mialbyc juz na mikolajki, ale pewnie i tak cos jej jeszcze kuoie. :P No a wlasnie nie wiem co dla Meza kupic.

jusmarkl-No wlasnie faceci to są tacy, ze mozna do nich gadac i gadac, a oni i tak jednym uchem wpuszcza, a drugim wypuszcza, to co sie do nich powiedzialo. Dlatego tez juz nie wiem co Ci doradzic. ;/
Daje Ci oklask zebys byla wytrwala i mam nadzieje, ze Twoj pojdzie po rozum do glowy i zrozumie, ze nie moze tak postepowac!!

Beti-Tez czasami tak mam, ze nie moge zasnac, a jestem taka spiaca. ;/

Milego dzionka. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Co do tej spirali , to kiedys mi opowiadaa kolezanka , ponoc jak sie ja zdejmie to zaraz sie w iaze zachodzi bez problemu. Ona zakladala na 3 miesiace , a jak chciala dziecko zdjela i zaszla. Ja jednak nie jestem przekonana do tego , glupio by bylo jak bym miala miec swiadomosc , ze jakis kawalek tworzywa sztucznego znajduje sie we mnie w srodku. Taka ingerencja w organizm jak dla mnie jest zbyt odrazajaca.

Tusienka szkoda , ze ze spacerku nici , a wiesz przeszlabym sie z Toba 😉Dziekuje za oklask 🙂

Wieczorem wogule sie do niego n ie odzywalam , poszlam sie wykapac i pozniej spac , traktowalam jakby go nie bylo. Powiedzialam mu wczesniej wszystko jak ja to widze z mojej strony i zeby postaral sie chociaz postawic na moim miejscu. Rano poszedl do pracy jak jeszcze spalam. Wstalam zalaczam komputer , a na srodku pulpitu dokument tekstowy zostawiony , otwieram a tam tekst przepraszam , kocham , nie badz zla - bardziej to rozwiniete , ale o to chodzilo. Wkurzylam sie na to. Wolalabym , zeby ze mna porozmawial niz jakies lisciki zostawial. I co? Mysli , ze napisal dwa zdania i rzuce mu sie na szyje?

A kiedys ogladalam taki film , ze zona sie postawila i wziela urlop i wyjechala sobie , a meza zostawila z trojka dzieci. Tylko tam sie to zle skonczylo , bo maz nie dawal rady i sprowadzil sobie kochanke 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm mi to polecala moja gin ale ja tak samo jakos bym nie mogla miec w sobie takiego czegos i slyszalam tez ze jest szkodliwe dla organizmu 😞

wczoraj dawalam Hani wieczorem przysmak na dobranoc z hippa kaszka ryzowa z mlekiem i bananami no i po tym miala zielona kupke to znaczy ze tego nie powinnam jej dawac??? po kleiku kukurydzianym to samo, zauwazylam ze wszystko co jest z mlekiem albo na mleku modyfikowanym to tak ma 🤨
po deserach i zaupkach tak nie ma

jusmarkl
czasami sa sprytni, mysla ze napisza i bedzie ok, moj maz tez jak sie kiedys poklocilismy napisal fajnego smsa i jakby nigdy nic tak sie zachowywal ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti nie dawaj nic na mleku modyfikowanym !!! te zielone kupki świadczą o nietolerancji, u mnie też tak było z Frankiem, kupuję tylko ryżowe i daję to mleczko które pije już BEBILON2, ale najpierw sprawdziłam je też dałam na spróbowanie i nic mu nie było. Dodatkowo po kaszce z nestle na mleku dostał wysypki na całym ciele, więc wywaliłam do kosza 🤪

co do antykoncepcji Martex - my też stosunek przerywany, tylko że tak od lat już człowiek się przyzwyczaił, chociaż ostatnio też napomknęłam coś o spirali i jak pójdę w grudniu do gina to się zapytam, bo muszę kontrolną cytologię zrobić więc przy okazji ...

Co do tej koleżanki - dziewczyny możecie wierzyć lub nie, ale ja swojemu mężwi ufam jak nikomu na świecie, a tą koleżankę no cóż mąż lubi wiedzieć co dzieje się w byłej pracy i tak czasem ją zaprasza do baru, czasem ona jego, ale nic poza tym. Myślę że też nie miałby nic przeciwko koledze, ale niestety takowego nie posiadam :P Naprawdę mamy bardzo zdrowy układ a o to chodzi bo przecież już w przyszłym roku minie 10lat małżeństwa, a wspólnego bycia to już 14, bo byliśmy ze sobą 4lata przed ślubem. Kawał czasu, znamy się jak łyse konie, oczywiście że się kłócimy żebyście nie pomyślały że takie święte małżeństwo :P ale moja przyjaciółka zawsze mi zazdrości że mam takiego męża dobrego że tak pomaga i w ogóle. Ona za to ma wspaniałych rodziców którzy jej pomagają, a moja mama nie utrzymuje z nami kontaktów, więc mówię jej że równowaga musi być 🙃

te stroje są super, ale nie wiem gdzie możnaby kupić :-)

U nas pogoda piękna więc niania sobie poszła drugi raz z Frankiem na spacerek:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti właśnie chodzi o to mleko modyfikowane które już jest w kaszce, właśnie taką kupiłam, robiłam na wodzie - poszła do kosza. Ale nie spiesz się jeszcze z tym mlekiem modyfikowanym jeśli masz swój pokarm i nie narzekasz na jego brak. Ja musiałam bo miałam mniej i mały był głodny, a poza tym mnie nie ma w domu 8 godzin więc wyjścia nie było. Jak tak bardzo chcesz to możesz ten bebilon wypróbować - Kevin też pije :-) i jest od 6 m-ca. Ja dostałam taką małą próbeczkę od lekarki bo generalnie to mleko nie jest tanie, kupiłam małe opakowanie na początek kosztowało 16zł, a duże 800kg kosztuje 35zł wystarcza na ok.10 dni :-) z naszą częstotliwością podawania Frankowi :-) Narazie jak chcesz dawać małej kaszki to kupuj tylko ryżowe nie mleczno-ryżowe. I powodzenia w szukaniu takiej która posmakuje Hani, bo u mnie to było ciężko, zostało na ryżowej NESTLE bananowej, dzisiaj otworzyliśmy też ryżową NESTLE z brzoskwiniami i poszło :-) HURRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Aleee napisałyscie stronn łoooo a ja sprzatam od rana i nie mogłam wejsc na brzuszek bo sie nie dało 😞
Własnie moja córcia wstała,wiec zas mało czasu ostanio cos nie ejst grzeczna i w nocy daje popalic 😞
Poczytam co tam u Was w wolnej chwili odpisze 🙂 Pozdrawiam dzieczynki, a dzisaj juz lepiej sie czuje ufffff bałam sie,cos mnie bierze 😞

a dziewczyny co do spiraliii do ja nigdy ojjj nie fajne too, mówie Wam zasnaówcie sie 100 razy za nim zdecydujecie się a zreszta poczytajcieee to napewno zmienicie zadanieee....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaale brzydką mamy pogode. 😞 Pada caly czas, w poludnie wyszlo na chwilke sloneczko, ale po chwili znowu zaczelo padac. A ja wzielam sie za ten sosik i kopytka wyszlo pyyycha. 😉

sara-To dobrze, ze sie nie przeziebilas. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti asiula ma racje. Ja tez pierw kupilam mleko nestle nan i poszlo do kosza , maly mial zielone kupy i okropnie smierdzace. Pozniej Dziewczyny mi poradzily bebilon i jest ok. Kaszka z nestle wiadomo , ze zawiera mleko z nestle tez. Moze lepiej kupuj kaszki innej firmy. Ja kupuje z bebilon , ktore sie robi na mleku modyfikowanym.

Maz przyszedl z roboty i poszedl spac ... widac nie ma zamiaru nic naprawiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w takim razie sprobuje bebilonu 🙂

jusmarkl
ja bym mu nie dala spac, ja w ogole jak jestem zla na meza nie umiem sie do niego nieodzywac i traktowac jak powietrza. Musze od razu z nim wszystko wyjasnic bo z tej zlosci to nawet nie dalabym mu spac ani nic innego robic :P taki diabelek ze mnie

sara
ja nie mam NK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl - nie rozumiem zupelnie Twojego meza, tu liscik zostawia, a tu nagle nawet sie nie odezwie i idzie spac. Ojjj, ja bym tego nie odpuscila tak ! Zrzucilabymn go z lozka i niech gada co postanowil. A moze ubierze sie i wyjdz z dziecmi, dopiero sie z dziwi jak sie obudzi i Was nie ma ?! Mozesz mu tylko zostawic wiadomosc textowa, tak jak on np, kocham, ale widze, ze Ty nadal masz mnie w dupie, przemysl to ! i tyle ?!
Oczywiscie jesli wiesz ile mniej wiecej maz spi w takich chwilach ?!
tusienka - wspolczuje pogody !
Dziewczyny uzywajace prezerwatyw, Wy nie boicie sie, ze Wam peknie, kochacie sie bez stresu ?! Ja mam w pamieci taka sytuacje, ze maz poczula, ja nawet nie i wyciagnal a tam z prezerwatywy zostala tylko ta obrecz, a reszta w strzepach 😞 Cale szczescie, ze on sie w pore zorentowal !
A co do spiralek, to ja tez jak tusienka bym chciala te bez hormonow i nie przeraza mnie, ze cos tam by tkwielo we mnie,w koncu miliony kobiet ja maja i mowia, ze nic zupelnie nie czuc. Zawsze mozna wyciagnac jak cos nie tak. Moj gin mowi, ze to zdecydowanie mniejsza ingerencja w organizm niz te cale hormony. A jak jest dobrze, zalozona to nie ma prawa wypasc itd. To co pisza na necie, to bajki wymyslane przez glupie baby, ktore nic taka naprawde nie wiedza i tylko tak pierniscza, jak to zreszta czesto mozna sie glupot naczytac. Tego wiec sie nie boje, tylko tych bolesnych okresow 😞 Dodatkowo ma sie ta zalete, ze mozesz sie kontrolowac sama, wiec czujesz czy jest czy nie 😉 Jejuuu, juz sama nie wiem, ale musze sie na cos zdecydowac, bo dla mnie to zbyt duze ryzyko. Ostatnio mnie tak wzielo, ze kochalismy sie po 3 razy wieczorem 😉 Normalnie jak na samym poczatku znajomosci 🙂 Nie wiem co mi jest. Moze jakas nimfomanka sie zrobilam po ciazy :P
Zaraz mezus bedzie uciekam obiad robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co jeszcze do spirali to ja bym zadnej nie polecała, hmmm powiem Wam ze nam taki przypadekk no moze dwa co kobieta zaszła w ciązeee i biedna nie wiedzialaaa,ze jest w ciazy w 7 miesiacu zaczeła rodzic i jeszcze spiraleee miała 😞 😞 😞 sama byłam przy tym porodzie 😞 lekarze byliiii w szoku hehe ale takie są przypadki jeden na iles ale są i wogole jak czytałam na temat co moze zrobić spiralaaa to masakraaaa, najgozej dla młodych dziewczynnnn a moja kumpela tez przy spirali zaszła w ciązeee smieje się teraz z tego aleeee nie mogła uwierzyccc 😞
Przyczyny są rozne źle załozona wkładkaaa itdd nieprawidłowa budowa układuu rzorodczego itddd.
Ale oczywiscie kazda z Nam ma swoje zdanieee moje jest własnie takie:P
Jusmarkll no Twoj mąż chyba chce miec u Ciebieeee duzego minusaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgadzam z Martex Prawidlowa zalozona spirala nie ma prawa wypasc, ani nie bedzie jej czuc, ani kobieta ani partner. Wczesniej powinno sie przebadac i jak jest wszystko ok, to w ogole nie moze byc zadnych komplikacji.
Kolezanka tu z DK ma spirale, mowila ze przy zalozeniu troche ją zabolalo, a potem czasami kulo, ale to wszystko, tak to jej nie czuje i wszystko jest ok.

sara-Moze ta dziewczyna miala zle zalozona tą spiralke.

Martex Ja sie nie boje uzywac prezerwatyw. Caly czas kochalam sie z prezerwatywą i nigdy nam nie pekla. Wiem, ze moze sie cos takiego przydarzyc, ale narazie nie boje sie ich uzywac. No, ale chyba teraz jak pojedziemy do pOlski to zaloze sobie spiralke i bede miala klopot z glowy na pare lat.

Lece odsamzyc kopytka dla Mezulka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienko no moze tak było.
My z męzem od 5 lat na prezerwatywach raz miałam tabletki ale to ze wzgledu na cystee na jajniku.A wogole teraz to lekarz powiedziła mi,ze po moim zabiegu to nie łatwo bedzie zajsc w ciąze no bo tak nie mam jajnikaaa i kawałaka jajowoduu a tamten jajnik tez był hmmm ruszany przy zabiegu 😞
A w ciazy to miałam wiecie krązek założony od 21 tyg ciązy i tylko z tego pamietam jedną rzecz jak przy sciaganiu lekarz stwierdził,ze krazek sie wrósł!!! Matko dziewczynyyyy jaaaaa w bóluu płakałaammmmmm zreszta pisałam Wam pewnie jak wrociłam z tegooo zabieguuu po sciagnieciuu wstac nie mogłammm i lekarz mi powiedział nooo maiałam pani mini poródddd!!!
Jak wiecie jestem połozną dlatego tak podchodze do spiralii tam załozenie too pikussss ale nie wiem czy czytałayscieee no,zeee moze dojsc jednak do zapłodnieniaaa itdddd??? i potem dooo zniszczenia komórkii??
Ja tylko pisze o czym sie uczylamm, i to wcale nie musi byc prawdą kiedys duzo czytałam na ten temat bo pisałam prace na temat niepłodności i kilka procent przyczyn pokazało,ze to była wina spirali, która wywołała stan zapalny a w konsekwencji zrosty na jajnikach 😞

Ale dzisaj padnieta jestem 😞 od rana w biegu teraz usiadłam własnie wcinam owsianeczke.

I nie bierzcie mi za złe, że to pisze tak o spiralii, bo pisze to co wiem, teraz jest mnóstwo rodzajów spiralii rynekk przez kilka lat poszerzyłll sie w tymmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehhh o tej spirali to różne historie się słyszy, ale uważam że jeśli się ją ma no to nie wolno jej tak zostawiać bez kontroli tzn. nie chodzić do ginekologa, tylko raz w roku - to musi być przecież kontrolowane przez gina czy wszystko gra. A uważam że jeśli spirala jest dobrze założona + kontrola u gina to nic takiego nie powinno mieć miejsca jak u tej kobiety co pisze sara. A z resztą dziwna rzecz że kobieta nie zauważyła przez 7 m-cy że jest w ciąży - coś mi się nie chce wierzyć !!! Można nie zauważyć przez 3, no powiedzmy 4 m-ce, ale 7 ??? Dziwne trochę .... 🤔

Martex a co do pękniętej prezerwatywy - to nie była przyczyną to że np. była za mała? Przecież nawet prezerwatywy mają rozmiary a może ta nie była dopasowana do penisa Twojego męża? Mój nigdy się na "gumkę" nie zgodzi bo z tym za dużo roboty ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti a z tym picasa - to jak wejdziesz na profil użytkownika którego zdjęcia oglądasz i chcesz te zdjęcia oglądać i być powiadamiana o dodawaniu nowych to pod jego zdjęciem po prawej stronie masz taki link DODAJ DO ULUBIONYCH jak to klikniesz to wtedy będziesz miała w swoim profilu. Spróbuj tak zrobić z moim np. http://picasaweb.google.com/asiula.c80/Listopad2009#5405048260403703762 jak sie zalogujesz u siebie wejdź i sprawdź czy się uda :-) Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...