Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Sara-Bardzo mi przykro z powodu smierci Dziadka i Tescia. 😞 Wspolczuje smutnych swiat! 😞 Trzymaj sie kochana. 😘


Tak, dziewczynki jak wiem, ze bedzie duzo latwiej sie nauczyc jak nauczycielka mowi tylko po dunsku. Na poczatku bedzie trudno, ale potem juz bedzie szlo... 😆
Bylam jeszcze dzis wypelnic reszte papierow, a jutro znowu do szkoly. 😉

Lece do moich Skarbeczkow. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sara - współczuję.

Julka też zasypia wieczorem na łóżku wtulona we mnie. Dopiero jak idziemy spać z mężusiem to ją przekładamy.

Beti - Julka też gryzie. Ale ona ma 4 ząbki i powiem Ci, że okropnie bli. A jak mówię "ała" to ona się śmieje i próbuje jeszcze raz 😉

Asiula - ja oglądam kabarety i uwielbiam "Mariolkę". hihi

A o Jusmarkl też się martwię. Mam nadzieję, że wszystko dobrze. Wydaje mi się, że któraś z Was pisała do niej smsa, ale chyba nie odpisała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry

czytam beti ze wy dopiero szliscie kapac haniulke to o ktorej ja kapiecie ?? bo my o 19 i o 19:30 to moj babel wczoraj juz spal 🤪 🙂 ja ja wykapalam michu nasmarowal ubral nakarmil zeszla od niego przywedrowala do mnie polozyla glowke na podusi przykrylam ja poglaskalam i 2 minuty i spala i tak do rana bylam w szoku dawno mi tak szybko nie zasypiala 🙂

a przedwczoraj w nocy o 2 przebudzila sie toska usiadla w lozeczku , tam zawsze w nogach ma swoja ksiazeczke taka gumowa , uwielbia sie nia bawic wziela ja i przekladala strony jakby czytala ale mielismy ubaw maly geniusz hahaha nawet w nocy czyta 🤪 :laugh:

ale u nas dzis mroz - 16 a odczuwalna - 24 kosa straszna

milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochane 🙂

Ale Wy poranne ptaszki. 🙂 Ja sie dopiero wygrzebalam z lozka. 😉

Oli-No to faktycznie chyba maly geniusz wam wyrosnie z tej Tosienki. 😉
My kapiemy Lenke ok 20, ale ona jeszcze buszuje zazwyczaj do 21, a czasami do 22, no ale za to budzi sie jak Maz wstaje do pracy o 6, zjada mleczko i spi do ok 8:30, a czasami dluzej. 🙂

Hihi, ja tez lubie kabarety, a moj Maz to je uwielbia. 🙂 A Mariolka wygrywa wszystko. 😉

Kupilam sliczne kartki na Dzien Babci i Dziadka zeby wyslac dla Babc i Dziadka Lenusi. 🙂 Pewnie sie ucieszą. 🙂

Dziś obiadek mam zglowy, bo wczoraj ugotowalam zupke na dwa dni, wiec dzis biore sie za pozadki i prasowanie. 🙂 Dzisiaj tez przychodzi do Lenusi Sundhedsplejerske (pielegniarka srodowiskowa) Ciekawe ile ten nasz Skarbek juz wazy i mierzy? ;D No, a na 17:30 do szkolki. 🙃

Faktycznie ciekawe co z ta Nasza Jusmarkl, ze sie nie odzywa!? 😞

Milego dzionka!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry!!!!

Oli ja tez Julke kapie ok.19.i tak przd 20 klade sie z nia,czas zasypiania jest rozny,czasami zasnie w 5 min.a czasami i godzine z nia leze!A tak wogole z Tosi to naprawde geniusz i jaki pociag ma do lektur,nawet w nocy.... 😉

Sara zapomnialam napisac,bardzo wspolczuje smutnych swiat,to bardzo ciekzie kiedy ktos dla nas bliski odchodzi,zwlaszcza w takim czasie jak swieta ktore kojarza nam sie z rodzinna atmosfera.Ja pamietam moj ojciec zmarl 21 listopada,to swieta byly bardzo smutne...


Beti wspolczuje tych ugryzien Hani!!!

Dobra lece obowiazki wzywaja....

Oklask dla Oli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂

ja kapie Hanie tak 21-21.30 a spac chodzimy o 22/22.30
predzej jak Hanie poloze to i tak sie obudzi i potem juz niechce spac a ja z nia tak wczesnie nie bede sie kladla spac :laugh:

ja tez mam dzisiaj duzo do zrobienia - pranie prasowanie itd ciagle w kolko to samo 🤨

tusienka
ten dunski to chyba ciezki jezyk
Sundhedsplejerske 🤪 ciezkie wyrazy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka KREJZOLKI :-)

Saro ja też bardzo współczuję, rzeczywiście święta musiały być ciężkie bardzo dla Was 😞 ale tak to w życiu różnie bywa ...

Oli jak ja bym chciała tak kłaść spać dzieci jak Ty, mój Franeczek to chodzi spać ok.21, kąpiemy go ok.20, bo nie dospałby do rana, wstaje różne między 6 a 8, nigdy jeszcze nie obudził się później :-) A w nocy budzi się 2 razy na karmienie :-) Dzisiaj było ciężko wstać ... ludzie jestem taka niewyspana że ledwo patrzę na oczy ... A jeszcze w pracy nie ma bardzo co robić to już w ogóle człowiek nie do życia :-) Już nie mogę się doczekać tego wyjazdu ... wtedy wyśpię się za wszystkie 5lat :-)


Kurczę mam silne postanowienie żeby do wyjazdu schudnąć parę kilo i właśnie zbieram różne diety żeby wybrać najbardziej optymalną dla siebie :-)

Buziole KREJZOLE (też uwielbiam Mariolkę) 😘

A z jusmarkl to Oli wysyłała smska tylko nie odpisała jej :-) pewnie zabiegana :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny, ale się dzisiaj oparzyłam. W pracy tłuszcz mi prysnął na rękę i mam pełno małych pęcherzyków. A boli jak..... 😞

My Julke kąpiemy przed 19 a zasypia między 19 a 19:30. Też chcemy mieć troszkę czasu dla siebie.

Asiula - ja też jestem ostatnio taka niewyspana. Chodzę do pracy na pół etatu i na nic nie mam czasu. Może jak mężuś wróci do pracy o wszystko się już ostatecznie unormuje. hihi Teraz też siedzię i powieki mi opadają. Dzisiaj Julka zrobiła pobudkę o 4:30 (a wczoraj o 5:50).

Oli - moje dziecinka nie lubi książek. Uwielbia za to piloty, laptopa, komórkę i gniazdka od prądy. Pewnie będzie coś z elektryką robiła hihih:P

Kurde, martię się o Jusmarkl. 😞

A mój oklask wędruje dla Asiuli z życzeniami by jak najszybciej się wyspała za nas dwie :P bo ja narazie mogę pomarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejkaaa Krejzolki (tez uwielbiam Mariolke 🤪 ) 🙂
Ja tylko wpadam powiedziec, ze ze mna juz znacznie lepiej, gardlo mniej boli, ale mezus chory ciagle, do konca tyg. w domu i nie mam jak pisac, bo laptopika mamy w pokoiku i filmy ogladamy. Fili wciaz zdrowy, chyba faktycznie do 1 roku dzieci nie lapia anginy 🤪
jusmarkl - no wlasnie, co sie dzieje z TOba ?!
sara - strasznie mi przykro, nawet nie wiem co powiedziec 😘 Wspolczuje !
Krocia - oj Biednas Ty, oklask dla Ciebie, mama nadzieje, ze pecherzyki szybcko zejda !!! Moze lec po jakas masc na oparzenia ?!
Tusienka - daj znac po wizycie ile Lenka wazy i co mowila Wasza pielegniarka ?! Rzeczywiscie jezyk nie zaciekawy 😞
A co do szkolki, to tez uwazam, ze lepiej jak nauczyciel mowi po dunsku, bo nie mozecie chociaz mowic, ze nie rozumiecie i musicie starac sie rozmawiac. Zreszta sie obsluchasz jezyka i lelepiej bedzie Ci wchodzil 🙂
Lece cos do jedzonka zrobic.
Milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
krociu chyba kazde dziecko ma pociag do pilotow laptopow itd to jest nawet udokumentowane dlaczego tak jest , to sa rzeczy ktore dorosli naj czesciej maja w rece i naj czesciej z nich korzystaja dlatego dzieci tak ciagna do tego 🙂
a co do ksiazek to u mnie tak zawsze odzia tez od malego z ksiazkami biegala i tak jej zostalo do dzis 🙂 jak byla malutka to juz jej czytalam ksiazki , a jak miala troche ponad rok i zaczela rozumiec o co biega to godzinami siedziala i sluchala i musielismy jej czytac czasem po 5 razy ta sama ksiazke , dlatego ja bardzo duzo bajek znam na pamiec odzi to juz je recytowalam nie czytalam hahahai odzia do dzis bardzo duza czyta ma mnostwo ksiazek i wieczorem jak idzie spac to przychodzi powiedziec dobranoc i zawsze pada to samo pytanie " mamo czy moge jeszcze poczytac ??"

no ja juz obiadek gotowy zupka koperkowa , pierogi z kapusta i grzybami ( bo od swiat mialam zamrozone )i zrobilam wafle przekladane mlekiem skondensowanym bo tesciu przyjedzie a nie mialam nic do kawy

lece tosia mnie wzywa krzyczy na caly dom mama , mama ,mama :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj krociu wspolczuje lec do apteki kup sobie taki spray bepanthenol czy jakos tak ja go mam wlasnie bo moj michu ostatnio sie tak zalatwil i zaraz usmierza bol i bable schodza kosztuje cos ok. 25 zl u nas i nie mecz sie kochana

tusienko wlasnie daj znac, sliczne foty na nk masz wiesz tak przypatrzylam sie zdjatka i Lenusia jest podobna i do ciebie i do meza twojego , oczy ma twojego meza , a nosek usteczka twoje sliczna mieszanka 😆 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupuje normalne suche wafle i mleko skondensowane gotuje sie je ok 2 -2,5 godz az sie karmel zrobi jak ostygnie to smaruje wafle dosc grubo klade nastepnego wafla znowu smaruje taki prosty przekladaniec hihihihi ale bardzo dobre 🙂

martex to super ze juz tobie lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Oli ja uwielbiam taki karmel z mleka skondensowanego.moja mama robila tez takiego przekladanca tylko z biszkoptem mniam...ale pomarzyc dobra rzecz.

Asiula ja tez od pierwszego jestem na diecie,tzn.Calkowity brak slodyczy,chipsow itd.,cukru do herbatek,masla i malutko miesa w codziennej diecie.Jak moge Ci poradzic nie szukaj konkretnej diety tylko poczytaj o znaczeniu skladnikow pokarmowych w codziennej diecie.i mniejwiecej zapoznaj sie z codzienne iloscia ktota musi sie znalesc w diecie plus troszecze sprawdzac na opakowaniach ile co tego zawiera.Nie tylko kalorie sa wazne ale tluszcze (te nasycone sa grozne)i weglowodany.
Np.bardzo wazna role odgrywa blonik ktory jest w min. pelnoziarnistych potrawach,roslinach straczkowych itd.On utrudnia trawienie tluszczu.Jest weglowodanem ale nieszkodliwym.Mowia zeby nie jesc po osiemnastej i slusznie,i do kolacji nie jesc juz zadnych weglowodanow.Tzn.Na obiad jeszcze ziemniaki czy makaron ok. aale na kolacje juz nie.Np.gdy przychodzisz pozno z pracy to jednak staraj sie nie jesc nic typu biale pieczywo,makarony,ziemniaki itd.Kurcze nie mysl sie tak mardrze czy cos tylko chce Ci doradzic,sama jeszcze jestem noga w tym wszystkim ale czytam,czytam i staram sie tego twardo trzymac.Ja mam 17 kg do zgubienia w tym roku....
Np.nie nawidze herbaty bez cukru to teraz pije tylko owocowe albo ziolowe.Slodyczy nie moge ale od jablek mnie juz mdli to tre marchewke,dodaje cytryny i wcinam takie saladki,nie to slodkie ,nie kwasne smakuje i fajnie syci.
Kupilam ten cholerny rowerek ale nie mam czasu na nim cwiczyc,bo caly czas albo Julki z oczu spuscic nie mozna,albo trzeba cos zrobic a jak spi to mi to halasuje cholerstwo.
Dobra sorki Asiula ze tak smece ale chcialam Ci jakos pomoc.
Powodzenia i duzo silnej woli Ci zycze,moge Ci dac troche mojej.Ja wam pokaze jak kiedys udalo mi sie schudnac 10 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wierze ze dacie rade , ja zgubilam kiedys 16 kg wiec jak sie chce to sie uda ja radze pic activie ona naprawde prace jelit reguluje 🙂

bylam na tych zajeciach zrobilam deske bo akurat to robili pochwale sie za tydzien nia bo narazie musiala tam zostac bo lakier schnie z nowej deski zrobilam stara deche hihihi bylo fajnie troche zabawy przy tym jest no ale ,,, 🙂

lece poodpoczywac dobranoc

a patrysiu jak sobie radzisz bez łukasza ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...