Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Znalazlam cos Ciekawego.
Udowodniono, iż płaski brzuch to już nie tylko zasługa nużących i długotrwałych treningów na siłowni. Na ratunek przyjdą Ci na pewno: siemię lniane, jogurty, warzywa i... oliwa.

I jeszcze jedno: wystający brzuch zdarza się także u szczupłych osób. Często tego przyczyną jest nic innego, jak stres, który powoduje wzmożone odkładanie się tłuszczyku w jamie brzusznej. Wypukłości tego miejsca mogą się pojawiać także w wyniku wzdęć. Koniecznie pokochaj więc odpowiednią dietę. Postaw na tłuszcze nienasycone, odrzuć natomiast nasycone (nic nowego). W związku z tym tak dobieraj produkty, by były bogate w białko, błonnik i wapń, czyli rośliny strączkowe, pestki dyni, słonecznika, a także tłuste rybki i drób.

Nie rezygnuj w diecie z grochu i fasoli. Nie spowodują wzdęć, gdy wcześniej wymoczysz je przez ok. dwie godziny w wodzie i będziesz gotować w świeżej. A do potraw dodawaj majeranek i kminek - nie zaszkodzą, a poza tym dodadzą smaku.

Gotowane warzywa są szybko trawione, toteż nie zalegają w żołądku, co często wywołuje wzdęcia.

Jogurty naturalne obfitują w wapń, który oprócz swej kostnotwórczej funkcji potrafi jeszcze szybko spalać tłuszcz!

Najlepszym Twoim sprzymierzeńcem w tej "bitwie" okaże się jednak siemię lniane, które wyglądem przypomina trochę rzeżuszkę. Możesz je dodawać do każdej potrawy. A przydatne jest głównie dlatego, że to prawdziwa kopalnia naturalnego błonnika, który, jak już mówiłam wcześniej, "wypycha" jakby tłuszcz z organizmu. Poza tym siemię daje uczucie sytości i pełności, dzięki czemu szybko nie poczujesz głodu.

Jeść jeszcze powinnaś na przykład: zarówno świeże, jak i suszone owoce, dalej roślinki strączkowe, pestki słonecznika i dyni, tłuste ryby, drób, a jako tłuszczu na patelnię używaj tylko oliwy z oliwek.

Bezwzględnie omijać należy przede wszystkim alkohol, słodycze, fast - foody, dużej ilości soli oraz potraw widocznie aż ociekających tłuszczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc kochane

patrysiu widze ostro sie wzielas , super fotka szczuplaku 🙂,co do siemienia lnianego to jest bardzo dobre smakuje jak ziarna slonecznika , u mnie w sklepie jest chleb z siemiem lnianym czesto go kupuje 🙂, ja po odzi tez nie bylam najszczuplejsza i zgubilam to 16 kg no trzeba chciec ja uwazam ze i tak ruch jest najwazniejszy + dieta napewno dacie rade ja chodzilam na fitness taki ostry hihi 2 razy w tygodniu 🙂

ja wczoraj poczytalam ksiazke do pozna i dzis ledwo oczy otworzylam , smrud mnie obudzil haha:laugh: bo tosiek sobie kupsztona trzasnol :laugh: i trzeba bylo wstac no i odzie wyprawic do szkoly

teraz sie krece po domku i to i tam to bym mogla zrobic tym decupage ale nie mam tych rzecz wszystkich , wiec musze do jakiejs hurtowni i kupic a wiem ze tanie to nie jest wiec musze poczekac az kase dostane 🙂a potem bede robic zblizaja sie walentynki wiec moze cos wymysle 🙂

beti ja tez wazylam ostatnio 48 po swietach przytylam 2 kg wiec waze 50 ale i tak tego nie widac wiec sie nie przejmuje ale dziwie sie tobie ze chcesz przytyc 48 kg to nie taka straszna waga , ja bym sie bala ze to dalej bedzie szlo i nie bedzie mozna tego tycia zatrzymac buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki. 🙂

Lenka spala dzis 12h. od 21 do 9 rano. :laugh:

Patrysiu-Dobrze pisalas Asiuli o tej diecie, to jest racja z tym co napisalas. 🙂 Ja tez teraz jestem na diecie, ale tylko na takiej zeby po prostu sie ograniczac, mniej jesc, nie jesc slodyczy, chipsow no i cwiczyc. Bo to co najwazniejsze to juz zgubilam. 🙂
Slicznie Patrysiu wygladalas na tym zdjeciu. 🙂
Zycze Wam kochane powodzenia. 🙂 😘

Oli-No to super, ze Ci sie spodobala ta technika. 🙂 Fajnie jest miec jakies fajne zainteresowania. 🙂

A ja dzis musze ladne zdjecie cyknac Lence, wydrukuje je potem i wkleje do tych kartek na dzien babci i dziadka. 🙂 No i jeszcze ladne wierszyki musze poszukac w necie.
25go moj Mezus ma urodzinki, wiec bede musiala isc sie porozgladac za prezentem dla niego, ale kupie po 20stym, bo dostane wtedy pieniazki, bo nie bede brala pieniazkow od Meza na prezent dla Niego. 😉

Milego dzionka kochane Krejzolki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Krejzolki :-)

Patrysiu dzięki za podpowiedzi, nie traktuję Cię jak mądralę :P każdą radę będę brała pod uwagę. Tylko ja to teraz tak lajtowo podchodzę żeby przyzwyczaić żołądek do mniejszych porcji. Ale koleżanka mi poleciła dietę dr Dukana, schudła na niej 9kg !!! Ja muszę schudnąć co najmniej 18kg, więc jest o co walczyć !! Kupiłam tą książkę z dietą a raczej planem 4-etapowym, jestem w połowie, i tak konkretnie zajmę się od wtorku bo do tej diety trzeba się bardzo dobrze przygotować żeby wyszło ;-) Wydaje się drakońska, ale wcale tak nie jest bo produkty dozwolone można jeść bez ograniczeń ilościowych. Co prawda jest ich mało, ale mnie to motywuje że ilość nie gra roli, a co najważniejsze można pić COLę light przy tej diecie, a ja ostatnio się chyba uzależniłam od coli :-) Nie wolno przez pierwsze 5 dni na tej diecie ćwiczyć, bo człowiek bardzo łatwo się męczy ,ale te 9kg, mojej koleżanki mnie motywuje i jadę po zakupy, zapakuję zamrażlnik i lodówkę dopiero zacznę dietę. A jeszcze w poniedziałek mam egzamin to też nie będę ryzykowała bo będę myślała o jedzeniu a nie o tym co widzę na drodze :-) Kurdę tym razem muszę dać radę i Patrysiu będziesz mnie wspierać to ja Ciebie też będę dopingować !!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane

patrysiu
dziekuje za linka do strony, super zdjecie 🙂
oli ja bym tak chciala wazyc od 55 - do 60, w ogole to chcialabym byc przy kosci troche niz taka jaka jestem 🤨

niewiem co z Hania niechce spac i w ogole marudna taka jest dzisiaj znowu dopiero teraz zasnela 😞 tyle sie z nia meczylam ze juz mi plecy wysiadaja, dzisiaj zamawiam kojec dla niej no i moja mama mi mowila ze kpi mi ten chodzik - moze przynajmniej chwilke tam bedzie i bede umiala sie czyms innym zajac - juz sama niewiem 🤨

hmmm dzisiaj pelnia byla moze dlatego taka marudna Hania 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula i beti ciesze sie ze moglam cos podpowiedziec 🙂
ja wczoraj mialam taki spokojny wieczor,nie pamietam kiedy sobie tak ostatnio beztrosko posiedzialam poogladalam filmy a Julka spokojnie spala,nikt nic ode mnie nie chcial...uuu ale dzisiaj sie to juz skonczy bo wraca Lukasz.Niby sie ciesze ale przyznam wam sie ze odpoczelam sobie bez niego.Moze i wredna jestem ale nawet za bardzo nie tesknilam :evil:
Musze konczyc dziewczynki...
mala wzywa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze Filipek jutro kończy 8 miesięcy. 😉

Patrysiu-To fajnie, ze chociaz jeden wieczor mialas taki, ze moglas sobie odpocząc. 🙂
Ja wczoraj wrocilam po 20 ze szkoly, Lenusia zasnela o 21, a My z Mezusiem wypilismy sobie winko grzane, pogadalismy, pobaraszkowalismy i poszlismy spac. 😉 Takze tez mily wieczorek spedzilismy. 🙂

No karteczki juz wypisane, zdjecie zrobione i wklejone i slicznie to wyszlo. 🙂

A to zdjecie, ktore wkleilam do kartek. 🙂 [img size=342]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1030552.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co wiem to 15 🤨 zobaczymy co martex napisze jak wejdzie na brzuszka :laugh:

tusienka
super zdjecie i jaka sliczna sukienka i buciki super 🙂 🙂 🙂
babcie pewnie sie uciesza 🙂 🙂 🙂

a my z mezusiem jedziemy wlasnie na zakupki

tesknie za takim wieczorem bo ostatnio nie bylo kiedy sie poprzytulac itd 😞
patrysia
masz racje czasem fajnie odpoczac od wszystkich 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti Kochana, Filis ma jutro, 16 ale jestes pierwsza ciociunia, ktora mu juz zlozyla, wiec oklask 😉I dziekujemy bardzo 😘
Tusienka - Lenusia super, przesliczna jest i te ciuszki extra! Ona juz tak sama stoiii 😲 ?!??!?!?!

A ja lece na kontrole do lekarza, bo sie umowilam z lekarka, ze przyjde dzis. Dam znac potem co i jak.

Milego dnia Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tusienko sliczne zdjecie 🙂

tusienko i co byla ta pielegniarka ile wazy lenusia nic nie napisalas ??

patrysiu to nic strasznego wcale sie tobie nie dziwie ja tez mam czasem ochote poprostu pobyc sama , bo tak jak piszesz nic nikt ode mnie wtedy nie chce i moge odpoczac 🙂

tusienko lenusia ma kapcie takie na sztywnej podeszwie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak sie nie mylilam, ze Fifi konczy jutro 8 mies. 😉

Oli-No wlasnie zapomnialam napisac co pielegniarka mowila.
No to tak. Lenka wazy juz 7400 i ma 70 cm. Mowila, ze wazy troche mniej niz powinna, ale ze nie ma jakiejs znacznej nie dowagi. No i byla bardzo zdziwiona, ze Lenusia juz raczkuje i wstaje na nozki, mowila ze dzieci w dk zaczynaja jak maja 9-10 mies., czyli nie ma to jak Polskie dzieci. 😉 No, a tak po za tym to mowila, ze bardzo wesola z niej dziewczynka. 🙂
A co do kapciuszkow to tak sa na twardej podeszwie. Moja mama Lenusi je kupila. Zakladam jej je czasami jak ją prowadzam za rączki zeby plasko stawiala nozki. 🙂 A tak to ona ich nie nosi. 😉

Martex-No jak wlasnie Lenusia ma te kapciuszki to potrafi sama stac na nozkach, a bez nich to jeszcze nie. 😉

Lece obiadek podgrzac, bo zaraz Mezusio bedzie, potem idziemy na spacerek i zakupki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienko - a wiesz, ze ponoc nie mozna zakladac budzikow na sztywnej podeszwie jak dziecko nie chodzi nawet na chwile, bo to bardzo zle dla stopek i nozek ?! Ja wlasnie chcialam kupic Filisiowi kozaczki na sztywnej podeszwie, bo jak takie sniegi to nawet nie mialam go jak na sniezku postawic, bo kapcie zaraz cale mokre, a Filisia ortopedka jak to uslyszalam, to malo mnie nie zabila, a przeciez ile on by tak postal ?! 5 min. ?! Powiedziala, ze nie weolno i koniec poki nie zacznie sam chodzic i to juz tak pewnie !Ja myslalam, ze juz sama stoi :P ale jak juz tak staje, to lada chwila sama tez zacznie 🙂

Lekarka powiedziala, ze mam gardelko czyste juz, angina najwyrazniej przeszla. No ale maz musi jeszcze zsotac w nastepnym tyg. w domu, bo watpliwe jest by mu przeszlo do niedzieli 😞
Ide mu kolacyjke zrobic, bo juz mama dzis poszla do domku, skoro ja sie dobrze czuje. Moja mama to prawdziwy Skarb !
Wlasnie a macie pomysl na prezent na Dzien Babci i Dziadka ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martex-No wlasnie Lenka chce zebym ją prowadzala zeby mogla sobie chodzic, wiec zakladam jej na chwilke usztywniane buciki zeby uczyla sie prawidlowo stawiac nozke. Czytalam artykul na ten temat, ze jak dziecko chce chodzic to powinno sie takie buciki zakladac. Tymbardziej, ze ona sie domaga zeby ją prowadzac. Nawet kiedys Krocia nam pisala, ze lekarka mowila jej zeby kupila Juleczke buciki na sztywnej podeszwie jak Juleczka zaczela stac na nozkach. Wiec widze, ze zdania na ten temat sa podzielone. No a z reszta Lenka chce chodzic wiec chyba nawet powinnam jej zakladac takie buciki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysiu - Lukasz juz na miejscu ?! Nie martw sie bo na pewno wszystko dobrze !!!
Tusienka - A ja jednak sadze, ze sie nie powinno, bo dzieciatko nie rozumie, ze to dla niego nie jest dobre, wiec nic nie ma do tego, to ze ona chce. Ja jednak wole sluchac lekarza, niz czytac na interecie, bo nigdy bym sobie nie wybaczyla jakby przeze mnie Fili mial potem problemy z nozkami, no ale kazdy robi jak uwaza. Z buciakmi u takiego malucha jest niebezp., bo jak sie nozka gibnie w sztywnym bucie, to zaraz zwichniecie albo zlamanie, dlatego lekarze zalecaja tylko skarpetki antyposlizgowe dla dzieci, ktore sie dopiero ucza stawac i chodzic.
A lekarka Kroci pewnie ma racje, tylko, ze Jula stala juz pewnie, a sama piszesz, ze Lenka jeszcze nie, wiec jest ogromna roznica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martex i Tusienka - najpierw do Was. Lekarka kazała mi kupić buciki jak Julka zaczęła stawać na nóżkach. Powiedziała, że mam ubierać kilka razy dziennie na kilka minut by ją przyzwyczajać do bucików. Powiedziała też, że mają być już sztywne buciki bo dziecko musi nauczyć się odpowiednio rozkładać ciężar ciała, a tak mogłaby tylko na palce. Po drugie Martex jak dziecko staje to mogą mu się wykrzywić kostki bo to jednak duże obciążenie. Uważam, że Tusienka dobrze robi zakładając Lence buciki jak ją prowadzi. Jest to o wiele bezpieczniejsze. A skoro sama prowadzi Lenke to prawdopodobieństwo że przewróci się w tych bucikach jest małe.
Julka chodzi już w bucikach cały dzień. No ale ona już sama robi po 5-6kroczków więc nie mm innego wyjścia. Zresztą Lulek jest cały czas na nogach, raczkuje kiedy nie ma już naprawdę innego wyjścia. A jeśli chodzi o przewrócenie się to było kilka upadków i nic jej się nie stało.
Uważam, że ilu lekarzy tyle opinii i każda z nas powinna sama wyczuć odpowiedni moment.

Flipiku - wszystkiego najlepszego od e-ciotki i Julki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrysiu - każda z nas lubi sobie tak odpocząc. Julka chodzi spać o 19 czasami troszkę po, i wtedy sobie siadam i mam czas dla siebie i dla mężusia 😉

A u nas ferie od poniedziałku. hihi Będę mogła iść później do pracy. Jak w szkole jest wolne od dzieci to chodzimy na 8 i do 13-14 a że ja mam 1/2etatu to idę na 2,5 godziny 🙂bo do 10:30 hihi

Julka już coraz mniej śpi w dzień. Z reguły 2 razy po1-1,5 godziny a czasami 3 razy po 45minut. hihi teraz śpi już 30 minut (wstała dzisiaj standardowo o 4:30 🙂 )

Oli - dresik wysłałaś bo nie wiem czy mam spodziewać się poczty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

wszystkiego naj naj naj dla filipka 😘 😘 😘

krociu wyslalam ale u nas na trasach podobno brak znowu trakcji , ja czekam na paczke juz 2 tyg 😞 pogoda chyba utrudnia im naprawe

patrysiu ja tez sie denerwuje zawsze jak odzia leci , wiec doskonale cie rozumie

co do tych butkow to nie wiem , powiem wam szczerze co myslec , moja toska po domku chodzi w kapciochach takich od spodu skora podsztych a tu jak skarpeta na czubkach ma glowe kotka 🙂 o beti tak jak te z h&m zlote tylko toska ma fioletowe i z kotkiem 🙂

my dzis nie moglismy spac wszyscy sie pobudzilismy i juz nikt nie mogl zasnac po6 rano i tak chodzimy juz po domku 🙂 krociu wiesz z ciebie jest kochana i dzielna mamusia , nie jedna by narzekala i marudzila ze tak wczesnie jej szkrab wstaje a ty to poprostu dzielnie znosisz ( bynajmniej takie odbieram wrazenie jak czytam twoje posty )a napewno nie jest latwo tak wczesnie wstac to w sumie srodek nocy jeszcze ale napewno z czasem julci to sie zmieni 🙂

tusienko to lenusia bardzo malo wazy , ale tosia teraz od jakiegos czasu juz tez tak nie przybiera jak kiedys jakos sie to uspokoilo wazy cos kolo 9 ale nie macie czym sie martwic , moja odzia miala rok to dopiero wazyla 9 kg , mysle ze kazde dziecko w swoim tepie poprostu rosnie tak samo jak sie rozwija 🙂
tusienko a co do tego ze pielegniarka powiedziala ze w dk dzieci zaczynaja raczkowac w 9 mc itd to spojrz sobie na necie na rozwoj ruchowy dzieci i u nas tez tak jest ze w 9 mc ale tak jak napisalam wczesniej kazde dziecko rozwija sie w swoim tepie niezaleznie od tego czy to pl czy dk czy co tam jeszcze innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki. 🙂

Oli-Tak, tak ja wiem, ze kazde dziecko inaczej sie rozwija i kazde w innym czasie zaczyna wstawac czy raczkowac. Ja tylko sobie zazartowalam z tym, ze nie ma to jak Polskie dzieci. 😉 Bo wiem, ze nie jedno Polskie dziecko nie raczkuje jak ma 9 mies. Takze to byl tylko zart. 😉
No i wiem, ze Lenka malo wazy, ale jak w PL pediatra obliczal jej wage indywidualne to wazy tylko jakies 100g mniej niz powinna. Taka juz jej natura, ze jest drobniutka.

Martex-No, ale Lenka ma juz prawie 8 mies., wiec co ja mam jej nie pozwalac stawac na nozki i chodzic?? No mysle, ze to nie rozsadne by bylo. Skoro juz potrafi to robic tzn. ze jest juz na to gotowa i ze najwyzszy czas zakladac buciki ze sztywna podeszwa, zeby sie uczyla stawiac prosto nozki, bo wlasnie potem bede miala problemy z nia jak sie tego nie nauczy. Z reszta Lenka umie sama stac na nozkach, tylko bez bucikow wlasnie stawia krzywo nozki i sie chwieje, a jak ma usztywniona nozke to stoi bez problemu, wiec umie to robic. I tak jak Krocia pisala, ze lekarka kazala pare razy dziennie zakladac buciki na pare minut, to ja zakladam raz dziennie doslownie na pare minut.
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DLA TWOJEGO FILIPKA!! 🙂

Krociu-No to super, ze teraz bedziesz jeszcze krocej pracowala. Bedziesz miala wiecej czasu dla Juleczki i Meza. 🙂

Lece zjesc jakies sniadanko. Milego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane 🙂
Filis bardzo dziekuje 😘 😘

Tusienka - jak najbardziej pozwalac stawac i prowadzac, mi chodzilo, ze dziecko nie wie co dla niego dobre, ale mowiac o bucikach, czyli, ze jak chce stawac i chodzic, to nie znaczy, ze musi w twardych buciorach. Ja Filisia tez prowadzam juz od miesiaca, ale on chodzi w antyposlizgach, tak jak oli pisala, bo ja jednak nie bede ryzykowac. Jak Lenka stoi i bez butkow, to oczywiscie juz inna sprawa, tylko wczesniej pisalas, ze nie umie bez bucikow, dlatego tak sie przestraszylam ! A tak to juz OK.
Krocia - z tym wykrzywienien kostek, to wlasnie ortopedka mowila, ze tak jest przy sztywnych butach, bo one usztywniaja i kostke i wtedy bardzo latwo o zwichniecie, bo noga sie moze gibnac i jest sztywna, a taka jest jak guma, wiec zadziej moze sie to zdarzyc. Zreszta i doroslemu sie noga czasem gibnie, wiec takiemu dzieciatku tymbardziej nawet przy prowadzeniu, a nie tylko przy samodzielnym staniu.
Ja tak jak pisalam, kazdy robi jak uwaza i kazdy po swojemu wychowuje dziecko, ja tam wole sluchac ekspertow niz robic jak mi sie wydaje, bo ja lekarzem nie jestm i sie nie znam. Bez urazy dla nikogo, wyrazam tylko swoje zdanie.

Lece torcika pichcic na urodzinki Filisia.
Milego dnia Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisalam do innego eksperta i o to odpowiedz:
Póki nie ma nieprawidłowości but powinien mieć podeszwę grubsza niż skarpety, czyli takie buto-kapcie, byle była elastyczna i się zginała łatwo nie w połowie długości podeszwy ale tez tak w 1/3 od czubka palców czyli tam gdzie się zgina stopa jak chodzi, w żadnym bądź razie sztywna podeszwa ! Dopiero jeśli są nieprawidłowości dla danego wieku - cześć tego co sadzimy ze jest nieprawidłowe samo się z czasem prostuje - ale jeśli są nieprawidłowości mimo tego ze dziecko osiągnęło jakiś wiek to wtedy lekarza zaleca odpowiednie buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...