Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

No tak niby pod koniec 20stego tygodnia macica siega pepka wiec mysle ze w tych tygodniach pepek wyskoczy chociaz to tez zalezy od wielkosci brzusia ale wiecie co? zauwazylam od jakis 3dni ze czasem tylko jak sie wyprostuje to czuje jakby mi cos pepek ciaglo od srodka tez tak macie? moze to wlasnie przez to?
Macia gdzie juz tam jest z 2-3cm ponizej bo czuje kopniaki tam :P
Ale cos Synus dzis na spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Z ta oliwka to uwazaj rozmawialam o tym z lekarzem :P bo jakos przed ciaza mialam taki miesiac suchy hehe...i mowi ze lepiej lubrykantow uzywac tych specjalnie do tego przeznaczonych...Bo oliwka niby lagodna ale to nie jest cos co powinno znajdowac sie w pochwie.
Ale oliwka byla super hehe :P
No wiesz ja teraz sie tym nie martwie bo i tak nici z sexu wiec staram sie nie myslec bo bym oszalala :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko pisze co mi moj gin powiedzial...Poza tym oliwka jest do skory zewnetrznej o to chodzi 🙂 jest lagodna bardzo, ale lekarz mowi ze sa w niej srodki zapachowe ktore moga prowadzic do podraznienia pochwy a co za tym idzie do infekcji...
Dlatego doradzil ze lepiej uzywac lubrykantu... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miło choc kilka razy tylko musialam jej stosowac a co do lubrykantu nie uwazam zeby byl jakis mega dobry...no ale coz mialam tylko jakies 3tyg ze musialam uzywac czegos a pozniej bylo super :P
A co do oliwki dla dzieci mojej siostrze polozna powiedziala ze oliwka jest mocno przereklamowana i jak sie jej uzywa to skora dziecka sie przyzwyczaja i pozniej trzeba smarowac caly czas polecila jej taki specjalny plyn do kapieli oil latum (1-2nakretki do kapieli) i moja siora nigdy nie uzyla oliwki dziecko skore super mialo po tym 🙂 no jedynie wiesz kremik do pupci ale to normalne akurat a ten plyn do dnia dzisiejszego uzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oil latum stosowałam jak córcia była mała i jest fajne -to prawda,troche tłuste jak to oil hehehe i trzeba uważac przy wyjmowaniu bąbla z wanienki

ogólnie wyczytałam,że im mniej kosmetyków tym lepiej,oliwka zamyka pory.
W mojej mądrej książce jest nawet info,że dziecka nie powinno się kąpać przez pierwszych 10 dni bo skóra ma tą maź płodową w sobie i to jest super ochrona a kosmetyki ją tylko zmywają.
Zastanawiające....heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki!

ja juz lepiej sie czuje tylko mnie meczy kaszel Dobrze robi mleczko z miodem i masełkiem 🙂

tylko dzis w nocy sie obudziłam bo mnie brzuch zabolał jakos za szybko sie przekreciłam na drugi bok i takie jakby rozciąganie mięśni w dole brzucha straszne
ja to mam zaraz jakies obawy ze łożysko sie odkleiło albo cos innego ale póki co mnie nic nie boli
jutro ide na te usg połówkowe to mnie zbadają ciekawe czy wszystko ok

a słuchajcie na takie usg 3d lepiej miec pusty pecherz czy nie bo gdzies wyczytałam ze trzeba miec pełen i czy nie?? wiem czy to nie jakas głupota jak mi robi normalne usg to zawsze mam pusty

dobra ide dokończyć moje kluseczki śląskie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nikos 🙂 no wlasnie tez to mam w swojej ksiazce ze sie nie powinno kapac przez pierwsze 10dno ze wzgledu na ta maz ale wez tu nie kap dziecka tyle...jest tylko wzmianka ze zamiast kapieli przemywac gazą...ech nie spotkalam sie z czyms takim zeby dziecka nie kapac odrazu...No wlasnie siorka mowila ze trzeba uwazac jak sie wyciaga z wanieniki ale mysle ze takie oil latum jest zdrowsze o tych wszystkich oliwek...
usg polowkowe jest na tym samym sprzecie Aaana 🙂
A usg dopplerowskie to moze jej chodzilo o to czy bedzie tez sprawdzany przeplyw w naczyniach tetniczych i zylnych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kikos ja ostatnio bylam na usg tydzien temu i lekarz bral probke moczu i robil wlasnie usg i mowil ech moglem Ci usg pierwsze zrobic bo przy pelnym pecherzu lepiej 🙂 wiec raczej z pelnym lepiej 🙂
Aaana jesli idziesz prywatnie na to usg i ona Cie zapytala o usg dopplerowskie to moze jest troszke drozsze...bo to pokazuje wlasnie przeplyw krwi w kolorze. ale z tego co wiem to ja to bede miala robione a moj gin ma tylko jeden sprzet USG no i zaplace tyle samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kikos ja tez taka panikara jestem 😞 sobie wyobraz jak sie obudzilam 2tyg temu w takim bolem brzucha ze sie ruszac nie moglam to byl placz i lament o co chodzi co sie dzieje...dopiero jak zaczelo sie przenosic na miednice wiedziala ze to wiazadla a wiedzialam ze wszystko ok bo w dzien mialam robione usg i lekarz mowil ze wszystko ok bo w normalnie to bym pedzila do szpitala...ech tak to juz jest...Niby w drugiej ciazy lepiej bo juz wiesz czego mozna sie spodziewac ale mysle ze kazda ciaza jest inna i nie da sie spokojnie lezec i sie nie martwic jak cos boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzuchatki 🙂

Kikos na usg z pustym pęcherzem. Ja pojechałam z pełnym, nie dość że myślałam że się posikam przed wejściem do gabinetu to potem przy samym badaniu bolało bardzo i nie potrzebnie bo ginka powiedziała mi że na następne badanie mam przyjechać z pustym, jej będzie również łatwiej badać a tak dzidzia miała mniej miejsca i nie mogła jej dobrze obejrzeć.
Z pełnym jeździło się jak nasze maleństwa miały po 2cm i trzeba było je pełnym pęcherzem wypchać do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz nie pytalam lekarza o usg polowkowe jaka metoda...Hmmm chce zeby Moj byl obecny przy tym badaniu wiec zeby nie uciekl hehe jak bedzie dopochwowe :P ale chce byc przy porodzie wiec nie powinno go to zrazic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga_M a nie możesz pojechać do szpitala i powiedzieć po prostu że nie czujesz dzidzi od jakiegoś czasu?

Ja również na usg ale w środę dopiero 🙂

Zmykam na razie, zaraz koleś ze związków zawodowych do mnie przyjedzie wytłumaczyć mi co i jak z macierzyńskim 🙂
Do napisanka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga moj Synus spokojniej od wczoraj i tez myslalam czemu to tak...nie wiem jest napisane ze dopiero od 25tego tygodnia jak sie nie czuje ruchow to trzeba to sprawdzic bo wczesniej to dzidzia ma za duzo miejsca i moze sie tak ulozyc...Chociaz Moj sie kreci i nie jest raczej w jednej pozycji...Ja nie wiem tylko na co TY czekasz??? jedz do lekarza i sprawdz bedziesz spokojniejsza bo nie wiem czy wiesz ze stres jest najgorszy w czasie ciazy i Twoje dziecko tez to czuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...