Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzalam Simpsonsow hehe smieszni sa 🙂 🙂 🙂
Aga jeszcze wczesnie na liczenie ruchow spokojnie 🙂 Dzidzia jest jeszcze za mala wiec mozesz nie czuc niektorych ruchow. Ja jak bylam na usg to Synus tak podskakiwal a jak kompletnie nic nie czulam zalezy jak sie ulozy 🙂
co do luteiny to ja jestem na duphastonie...To zreszta to samo tzn to samo dzialanie tez mialam plamienia w 6stym tygodniu pozniej w 13stym i 16stym z tym ze te dwa ostatnie to wystapily po wymazie wiec lekarz stwierdzil ze wszystko ok ale w razie czego kazal brac duphaston do 20stego tygodnia czyli do przyszlego wtorku 🙂
I tak juz lozysko produkuje progesteron ale dla pewnosci kazal brac... wiec glowa do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Mamusie!!!!!
Jak mnie nie ma to Wy takie rozpisane:laugh: :laugh: :laugh: a teraz to żadnej, nie moglam dzisiaj ani na moment podejść bo rodzinka się zjechała, a mamusia mi kluski pomogła zrobić z kapustą i okrasą 🙃 🙃 🙃 pycha... jak dawno ich nie jadłam.
Moja córeczka to też woli spać ze mną na prawym boku i na plecach , przez to , że niby trzeba na lewym to mam pół nocy zawsze nieprzespanej bo ta pozycja jest strasznie niewygodna 🙃 🙃 🙃 . ZA pytam lekarza jak będę na wizycie jak to jet na prawdę 😮
anitek znowu styczniówki nas odwiedziły 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej lepiej mi nie dodawac oklaskow to Nas nie beda odwiedzac hehe chyba ze sa takie spragnione ogladania mojego profilu 🤪
Ja dzisiaj leniuszka mialam caly dzien i bol brzusia niestety ale juz jest lepiej 🙂
No ja nie spie na lewym boku prawie wogole bo nie umiem 😞 nie dam rady zasnac wogole...
No ale nie ja jedyna pewnie 🙂
ja mam wizyte za 2tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wzmianka o spaniu 🙂
W ciąży przebiegającej prawidłowo nie ma medycznych przeciwwskazań do spania na prawym boku. Jednak pozycja na lewym boku jest korzystniejsza z paru powodów. Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków.
Jeśli z jakiś powodów nie możesz spać na lewym boku, nie oznacza to, że coś złego się stanie. Wiele kobiet nie wie o zalecanej pozycji i wybiera dla siebie najwygodniejszą (czasem nawet na plecach) i nic złego się nie dzieje. Jeśli pozycja jest niekorzystna to zaczynasz się w niej po prostu źle czuć. Poza tym często dzieje się tak, że pomimo że ułożysz się kładąc do snu na lewym boku, kiedy się przebudzisz już jesteś na prawym lub na plecach. I trudno z tym walczyć. Można podpierać się poduszką - wałkiem pod plecy i małą poduszeczką pod brzuch. Między nogi też najlepiej włożyć poduszkę. Wtedy spanie staje się wygodniejsze i można się łatwiej przyzwyczaić do zalecanego boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie a mnie nie ma na liscie ehhhhhhhhhhhh czemu??????????

CZEKAM NA WIZYTE NA 14 PAZDZ,I MYSLE SOBIE KTO TAM JEST HEHE A TAK OGOLNIE CZUJE SIE ZLE -WSZYSTKO MNIE SWEDZI NIC NA TO NIE MOGE BRAC.MOZE KTORAS Z WAS MIALA TAKA PRZYPADLOSC EHHH NAJGORSZE NOCKI DOBRZE ZE TIPSOW NIOE MA ..POZDRAWIAM WAS BUZIACZKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Napiszcie czy któraś z Was była w ciaży chora? Czuję że coś mnie bierze, trochę boli mnie głowa i przy głębszym wdechu kłuje w klatce piersiowej. Oczywiście to wszystko przez to że nie zaczęli grzać w naszym budynku bo Pan z zarządu stwierdził że jest za ciepło !!! A ja chodzę w dresie i śpię pod dwoma kołdrami.
Narazie piję dużo gorącej herbaty z miodem bo nie chcę nic brać bez konsultacji z lekarzem. Zresztą nawet nie wiem czy można brać jakiekolwiek antybiortyki w ciąży 😞 To moja pierwsza ciąża, trochę się z mężem staraliśmy o dzidzię i zaczynam się bać 😞
Poza tym od wczoraj nie poczułam żadnego ruchu mojego maleństwa, więc albo śpi tak jak wcześniej pisałyście albo jest tak ułożone że nawet jak się rusza to nie czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzuchatki 🙂
Aga_M póki nie pójdziesz do lekarza rób tak jak robiłaś czyli ciepła kołderka, skarpetki gorąca herbatka 🙂 Można brać antybiotyki w ciąży ale tylko z przepisy lekarza, jak na razie kuruj się domowymi sposobami 🙂

U mnie nuudy jak zwykle, cztery ściany, łóżko i patrzenie w sufit pozostaje 😞 Dobrze, że neta mam na te parę godzin bo zwariować można, nie ma noc gorszego od samotności 😞




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie jest źle - w końcu po 2 dniach leżenia plackiem (jak tylko wstawałam to brzuch się strasznie spinał) wstałam i powoli ogarniam siebie i mieszkanie ale baaaardzo powoli a generalnie nuuuuuuda
jak pracowałam to marzyłam o takich leniwych dniach a teraz już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła zacząć normalnie funkcjonować heheeh zawsze na opak

w Gdyni po kilku dniach szarugi wyszło słońce !! ale strasznie wieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CandyMonka ,ja to sie wybrałam do sklepu w samym swetrze 3 dni temu,nie mieszcze sie juz w zadna kurtke w brzuszku, moze dlatego mnie zlapało,albo narzeczony mnie zaraził bo go gardło bolało w piatek a ja mu buzi dałam,jemu przeszło po nocy a mnie boli... 😞 niestety teraz taki okres na te wstretne choroby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to następnym razem mu buzi nie dawaj 🙂 z tymi kurtkami to widzę, że wszystkie mamy problem 🙂 ja właśnie się do sklepu po zakupy wybieram i założę bluzkę z długim rękawem a no to golf i sweter bo też w kurtce się nie zapinam..a do mrozów jeszcze daleko brr.. zostaje nam zapaść w zimowy sen i nigdzie z domku się nie ruszać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wczoraj bylismy na zakupach, ale mój luby kupil sobie kurtkę ,spodnie, i koszulkę, ale bylismy w centrum handlowym a tam drogo w tych wszystkich sklepach, wiec ja swierdzilam ze kupie gdzies na targu sobie cos bo bedzie taniej , a i tak potem juz chodzic w tym nie bede 😞
wlasnie sie moja niunia obudziła i potraktowała mnie paroma kopniaczkami 🙂 ale o słodkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja się gdzieś indziej ulokowała bo słabiej ją czuję, czułam jak się wierci i teraz jest jakby wyżej bo wcześniej to tak w okolicy pęcherza ją czułam i to takie mocniejsze kopniaczki a teraz jakby się przewracała tylko i to pod pępkiem czuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mąż właśnie ugotował pyszny gorący rosół 🙂 Zaraz sobie zjem i mam nadzieję że wizyta u lekarza będzie zbyteczna.
A ogrzewanie w moim bloku mają włączyć jutro rano więc jeszcze się dziś przemęczę a potem już będzie cieplutko 🙂
Pozdrawiam w ten szary (przynajmniej w Kędzierzynie-Koźlu) jesienny dzień !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chodzę w odpiętych kurtkach/plaszczach a pod spodem gruba wełniana sukienka z golfem
a na zimę udało mi się kupiś piękny, delikatnie rozkloszowany płaszczyk - myślę że spokojnie posłuży mi do końca ciąży i wcale nie wygląda jak namiot, kupiłam w zwykłym sklepie, a nie ciążowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂 Rozyczka nie bylas u Nas za czesto wiec nie kazdego jestem w stanie pamietac 😞 Mamusie zawsze przypominaja o sobie wiec juz Cie dodaje do tabeli 🙂
Ja sobie polezalam posprzatalam w domciu i jest oki 🙂
Synus wczoraj mial jakas karuezle chyba bo co chwile czulam Go gdzie indziej 🤪 Kochane Malenswto 🙂
Aga_M jak nie czujesz ruchow wogole i sie martwisz to lepiej jedz na pogotowie!!!ja bym nie czekala! Wiem ze my Ci piszemy ze moze tak byc ale ja od 3tygodni jak tylko czuje ruchy nie mialam dnia zeby Synus sie nie poruszyl wogole. Siorka jak byla chora w 30stym tygodniu to jej Cora tez sie nie ruszala bo pewnie czula to co Mama ale ja bym na Twoim miejscu to sprawdzila. NO wiesz ja mam detektor tetna plodu wiec w razie czego jak dluzej nic nie czulam to patrzylam czy tetno jest ok...
Ale jak dla mnie i dla Twojego spokoju powinnas to sprawdzic!!!
Co do kurtki to ja wczoraj znalazlam fajny plaszczyk jesienny i sobie go kupie 🙂 a co tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...