Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziękuję za odpowiedź 🙂
Martwi mnie to że wyczytałam gdzieś w internecie że jak boli brzuch to nie jest dobry znak, a znowu gdzieś indziej piszą że niektóre kobiety może boleć całą ciążę i muszą zażywać leki rozskurczające. Ja biorę NoSpę. Zauważyłam też że bóle nasilają sie wieczorem, ale ja wiecznie miałam problemy z jelitami (zespół jelita drażliwego - przy którym też mnie brzuch bolał i jakby "rósł" wieczorem). Może w ciąży moje dolegliwości jelitowe się nasilają? Zresztą wczoraj zjadłam gołąbki 😉 a wiadomo że kapusta może powodować wzdęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie 🙂
Aga M nie bierz do siebie wszystkiego co znajdziesz w necie bo sobie nawkrecasz ze zwariujesz...Mnie brzuch boli od samego poczatku ciazy i jestem na nospie i magnezie od 4tygodni...Boli jak na okres 😞 ale po nospie mija 🙂 tez czesto czuje sie jak balon i nic na to nie moge poradzic 😞 brzuch bolal mnie od kilku lat wiec nic dziwnego ze w ciazy nadal boli... a do tego rozciagajace sie wiazadla zwlaszcza obłe potrafia tak bolec ze ja juz 2razy na pogotowiu wyladowalam w panice...a to wlasnie byly wiazadla i na to nie ma ratunku trzeba jakos przezyc lekarz mi mowil ze do 24tego tygodnia powinno ustapic 🙂
Co do rozwijania sie Twojej ciazy to termin liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki (rowne 40tygodni)
ja w 13stym tygodniu mialam usg i Synus z usg wygladal na 3marca a termin z okresu mam na 24luty kolejne usg mialam tydzien temu i Synus jest wiekszy i termin z usg jest na 23lutego! nie przejmuj sie tym w ksiazkach zazwczyaj podaje sie srednie wielkosci i tak samo urzadzenia usg licza ten termin z wzorow i z gory ustalonych norm i rozmiarow dziecka. Pamietaj najwazniejsze jest dynamika wzrostu plodu.Jesli sie rozwija tak jak powinno to jest w porzadky gorzej gdyby przez ok 2tygodnie nie bylo zadnego postepu ale o tym lekarz by Ci powiedzial 🙂
wiec spokojnie 🙂
Aaana co do bolu brzucha lekarz mowi ze z ciaza wszystko ok a moje lozysko nie powinno powodowac takich boli czyli niestety jestem skazana na nospe i nic na to nie poradze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny i nowa lutowa mamusie!!!! Aaana podobno to normalne ze teraz mamy wieksza ilosc ulawow w tym czasie. Ja tez je mam i musze sie przyznac ze tez w jednym czasie myslalam ze to wody plodowe wyciekaja. Teraz wiem ze tak juz po prostu jest. Czasem mialam wrazenie ze popuscilam mocz :laugh: Ale jest ok. Dopoki nie sa podejrzane o dziwnym kolorze to jest dobrze i nie martwie sie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff to mnie uspokoiłyście bo już myślałam że "posikuję" wodniście lub że to nie daj boże wody 😞

a co do bólu brzucha (podbrzusza) to mam tak głównie jak się zmęcze tylko problem w tym że np. odkurzę czy wstawię pranie i już jestem zmęczona :/ - zero kondycji i do tego chodzę 4xwolniej bo jak chce normalnie to od razu brzuch się spina :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaana ja nie odkurzam ani nie myje podlog nic nie dzwigac nawet pranie z automatu Moj mi wyciaga...I tak mnie pobolewa czasem podbrzusze jak np. wymysle cos na obiadek i spedzam w kuchni ok 2godzin...
Ale podbrzusze bolalo mnie tylko kilka razy...Czasem mi dolega jakby klucie w łonie i to takie denerwujace jest ale po nospie mija 🙂
a co do jelit to akurat wiem kiedy bola jelita a kiedy brzuch czy tez wiazadla bo jelita bolaly mnie kilka lat wiec umiem rozroznic ale na to niestety nie mam niczego skutecznego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie na szczescie jak narazie ok. Ja robie wszystko ale oczywiscie z umiarem. Sprzatam,odkurzam(a latam z odkurzaczem od gory do dolu w domku.Powolutku ale swoje robie) myje podlogi i mopem i na kolanach i ogolem. Oczywiscie nie robie nic wbrew sobie jesli mam slabszy dzien ale jestem "na chodzie". Mojego meza caly dzien nie ma w domu bo pracuje i sama musze sobie dac rady a nie cierpie balaganu 🥴 A i lepiej sie czuje jak cos zrobie. Pozniej odpoczywam i czekam na mezulka. Gdybym miala ciaze zagrozona lub czulabym sie zle to nie szalalabym tak ale jest dobrze i oby tak dalej. Ja do dnia dzisiejszego od zajscia w ciaze nie lyknelam nawet jednej tabletki przeciwbolowej!!!! Ani zadnej nospy. Nic procz witaminek 😆 co mi dokucza to bol w dalszym ciagu w prawym posladku ze jek leze chwilke to pozniej wstac nie moge. Musze byc ciagle w ruchu to wtedy jest dobrze. Bogu dziekuje ze tak a nie inaczej przechodze ta ciaze i oby tak dalej. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak jak andzia nie znoszę bałaganu a że mąż wyjechał i jestem sama to wszystko na mojej głowie - dodam tylko w ramach jęczenia nad losem 😉, że właśnie się przeprowadziliśmy i mam tylko łazienkę (prawie skończoną) i podłogę a kuchni (!) i mebli jeszcze niet :/ wszystko od remontowego kurzu, ściany nie pomalowane, w oknach zamiast zasłon gruba warstwa brudu,chciałam sama to pozałatwiać zeby jak przyjedzie było gotowe mieszkanko ale chyba musze sobie dać spokój ... tylko że ja tak bardzo nie lubię bałaganu ...hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana to ci naprawde wspolczuje z ta przeprowadzka!!! 🥴 Wiem sama jak to jest bo jak kupilismy sobie domek to postanowilismy wyremontowac go doslownie od podstaw. Byla jedna wielka ruina ale myslalam sobie spokojnie,damy rade i nagle dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. i co dalej??? Ale dalismy rade choc niekiedy chcialo sie plakac.Wiec nie zalamuj sie bedzie dobrze,zobaczysz. 😉 Moja siostra tez sie przeprowadzala jak juz byla wysoko w ciazy-nie bylo wyjscia. Powolutku i bez nerwow choc wiem ze latwo sie mowi. Moze masz kogos kto moglby ci pomoc???? A co do ksiazki to jesli czegos juz nie bede wiedziala to pewnie zerkne do komputera.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana co do upławów to ja też mam straszne ale czytałam, że to normalne i nie należy się nimi przejmować.

A co do książki to moja mama kupiła mi super książkę :
"Niemowlę i małe dziecko. Odpowiedzi na wszystkie pytania". Wydawnictwo Olesiejuk. Cena 29,99 PLN.
Naprawdę super książka podzielona na działy według wieku maluszka. Na razie czytałam o noworodku to jest tam naprawdę sporo informacji, jak np. wygląda dziecko po samym porodzie, jakie są jego odruchy itp. itd. Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałam i sobie przypomniałam 🙂
http://www.gandalf.com.pl/b/niemowle-i-male-dziecko-odpowiedzi-na/ Tu znalazłam jej opis w necie 🙂 i cena niższa hehe

Chciałam dzisiaj umieścić na NK fotkę mojego brzuszka a pod spodem jakiś wierszyk i cholera nie mogę niczego dobrego znaleźć ale trafiłam na fajny pomysł z albumem pamiątek maluszka 🙂 Na jednym z forów dziewczyna fajnie opisała jak to zrobiła tu macie link. Zjedźcie do wypowiedzi aalisei.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=11750323
Ja jutro biegnę bo album i zaczynam zbierać na pamiątkę co się da 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja ja wlasnie wrocilam z zakupow 🙂 procz kosmetykow do twarzy termometru to nic sobie nie kupilam jakos nic mi sie nie podobalo 😞 no ale za to Synusiowi sweterek kupilam 🙂 zobaczcie 🙂
Co do ruchow to ja je czuje od 2tygodni i to takie delikatne kopniaczki jakby mocniejsze pukanie od srodka tyle ze jak narazie tylko w dolnej czesci brzucha nad pecherzem. Synus kopie coraz czesciej 🙂 dzis prawie non stop 🙂
a co tam niech sobie bryka Moje Serduszko Malutkie 🙂 [img size=225]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Image143-588862c3c58e3a736492e3517aef07b5.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂i ja sie pochwale, widze ze dzis nie tylko ja mialam wene zakupową 🙂

a kopniaczki dzis dostałam 3 tak mocne ze az brzuszek podskoczył, pierwszy raz 🙂 i az mi lezki poleciały 🙂 [img size=235]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0022_Jul-aa02503062c7144d8ec79b867aff208d.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia ja mojej siostrze kupilam na 56cm i byly duze a Mala miala 57cm jak sie urodzila i prawie 4kg i siorka do prawie 3ciego miesiaca nie zakladala ciuszkow na 62cm bo byly za duze...Wiec jak widac zalezy od firmy ja kupuje na 62cm i 56cm bo ostatnio kupilam body na newborn i maja 35cm a to duzo...wiec pewnie beda za duze...mam rozne rozniaste wiec cos tam dopasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...